Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Blubis tutaj filmik o Marsupi.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 11th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: my dziś mierzyliśmy babybjorna w sklepie.. nie mało , bo 600zł... to jest wisiadło? :shocked:


    Nie byle jakie wisiadło, bo chyba najdroższe z możliwych :devil: Dobry ergonomik wyjdzie taniej :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dumamy z mężem między nosidłami Manduca a Tula...
    Nie wiem na co by zwrócić szczególną uwagę, szkoda , że nie mam za bardzo gdzie porównać ich/ przymierzyć na żywo.

    Hydro a czemu wisiadło? Bo śmiechy śmiechami, ale niby babybjorn jest ergonomiczne...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    eveke ja moge polecic manduce i wiem ze wiele dziewczyn tez ma to nosidlo i sa zadowolone.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Właśnie chyba ku niemu się skłaniam :bigsmile:

    Polecicie gdzie najlepiej zamówić?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    eveke: Hydro a czemu wisiadło? Bo śmiechy śmiechami, ale niby babybjorn jest ergonomiczne...

    Z tego co widać na fotce to chyba jednak ten panel pod nóżkami jest na wąski, bo powinien podtrzymywać pupkę i nóżki od jednego kolanka do drugiego, a tu kończy się w połowie uda. To raz, i teraz się zastanawiam dlaczego tak jest. I czytamy, że "Możliwość noszenia dziecka zwróconego przodem do opiekuna (z szerokim lub normalnym rozstawem nóżek)
    Możliwość noszenia dziecka zwróconego przodem do świata (tylko z normalnym rozstawem nóżek, maksymalna waga dziecka 12 kg)". Czyli coś co nazwane jest "normalnym rozstawem nóżek" czyni z tego nosidła wisiadło. Producent chyba chciał stworzyć ergonomika, w którym też przodem do świata można nosić, a to jest absolutnie niemożliwe. No i w opisie "Utrzymuje bioderka dziecka w optymalnej pozycji - pozycji żabki" - ciekawe jak w pozycji "przodem do świata"? Bo nie potrafię sobie tego wyobrazić.
    My mamy Tulę i polecam bardzo! Świetne nosidełko. warto kupić, a nawet jak Wam nie podpasuje do końca (w co wątpię), to sprzedasz z niewielką stratą, bo to towar bardzo chodliwy. Z tym ,że Tula to tak od pół roku myślę najwcześniej można zacząć nosić z przodu, z na plecach od 8-9 miesięcy, w zależności też od gabarytów dziecka.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki madzinka, słabo się znam w temacie i kurcze myślałam , że jeśli coś jest ergonomiczne i kosztuje ponad 500zl to jest dobre. To takie myślenie na skróty.

    Faktycznie dużo słyszę dobrego o nosidłach manduca i Tula i teraz nie wiem co konkretnie miało by zaważyć, ja bym chciała Ninkę już zacząć nosić...
    Nie jakoś długo, chodzi bardziej o wyskoczenie do sklepu pobliskiego czy pół godzinki spaceru z psem.
    Z wózkiem jesteśmy trochę uziemione , znaczy pies, bo nie wezmę i wózka i psa więc zwierzak w domu kwitnie póki mąż nie wróci.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Eveke to myślę, że w Tuli po prostu Ninka się jeszcze utopi, więc na teraz to odradzam. Nie wiem jak Munduca. Maleństwo to chyba w bondolino by można było włożyć albo marsupi, albo mai tei na wymiar? No a najprościej do chusty.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Ona w zasadzie nie jest taka malutka :D Rozmiar 68 i koło 6,5kg

    A piszą, że już noworodki można nosić z wkładką, dzieci po około 3 mies bez wkładki
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    eveke: dzieci po około 3 mies bez wkładki

    Z tymi się nie spotkałam, tula podaje od 7 kg i to wydaje mi się naprawdę minimum. Ja pierwszy raz włożyłam Gosię do tuli jak miała 5 i pół miesiąca w kombinezonie zimowym, więc wypełniła jakoś Tulę. A do drobinek moje dziecko nie należy, bo ciągle trzyma się 75centyla. Fajnie jakbyś mogła od kogoś pożyczyć i przymierzyć, bo tak to tylko teoretyzujemy ;).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    eveke: Hydro a czemu wisiadło? Bo śmiechy śmiechami, ale niby babybjorn jest ergonomiczne...


    Madzinka już napisała wszystko w temacie. Od siebie dodam, że widziałam toto w akcji u znajomych - i nie, to na pewno nie jest ergonomik.

    eveke: A piszą, że już noworodki można nosić z wkładką, dzieci po około 3 mies bez wkładki


    Moja córka duża jest (90 centyl), ale w wieku 3 miesięcy w Tuli się topiła i nie było jej wygodnie (nogi zdecydowanie za szeroko). Koło 6 miesiąca dorosła.
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    I my używamy manduci i jestem przeogromnie z niej zadowolona. Moja Gabrysia niestety nie zaekceptowała chusty, a to nosidło okazało się naszym zbawieniem. Pokazywaliśy je nawet na zajęciach z fizjoterapeutą i dostaliśy zielone światło. Manduca służy nam od niemal noworodka. Mamy już zaliczone trzy wyprawy w góry (w tym ostatnie ponad tygodniowe chodzenie, łacznie ok. 112km). Mała pokochała to nosidło do tego stopnia, że teraz nie sposób ją przewieźć wózkiem (samo zło...):devil:
    Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiś opinii, lub masz inne pytania, chciałabyś obejrzeć zdjecia, czy cuś - służę radą:)))
    No, to sobie poreklamowałam:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    eveke na stronie manduci mozesz kupic nowa w roznych kolorach.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    hydro to co zacytowałaś to ja miałam na myśli nosidło manduca, że można małe dzieci z wkładką a po około 3 miesiącu (osiągnięciu rozm.68) bez wkładki
    chociaż Tula niby też ma w ofercie wkładki dla niemowlaka od 3,5 kg- z tą wkładką dziecko Ci się topiło w Tuli do 6 miesiąca?

    emza dzięki , ciężki orzech do zgryzienia w końcu nosidła za tanie nie są i warto by wybrać tak aby nie żałować , a ja jeszcze nie mogę się zdecydować, ale już wylukałam , że sklep "Zielona mama" z chustami i nosidłami jest we wrocku więc może tam uda się poprzymierzać.
    emza od jakiego wieku nosisz maluszka?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    eveke: hydro to co zacytowałaś to ja miałam na myśli nosidło manduca


    A to przepraszam, pomyłka :wink:

    eveke: chociaż Tula niby też ma w ofercie wkładki dla niemowlaka od 3,5 kg- z tą wkładką dziecko Ci się topiło w Tuli do 6 miesiąca?


    Nie, bez wkładki się topiła. Wkładkę też testowałam i uważam, że beznadziejna. Ciężko dziecko w tym dobrze ułożyć, po zapięciu w nosidło było jej niewygodnie (prężyła się i wyginała, w chuście się tak nie zachowywała), a poza tym wkładka jest tak gruba, że kompletnie nie nadaje się na ciepły dzień, o upałach nie wspominając :wink:
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Eveke, ja właśnie w tym sklepie kupiłam moje nosidelko tyle że bez przymierzania bo mieszkam daleko. Super sympatyczna pani opisała mi różnice w nosidelkach i dobrala dla mojej córki nosidelko odpowiednie dla wieku i wagi tzn bondolino. Polecam ! I kosztowało mniej niż babybjorn :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeAug 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke, nie wiem, czy dobrze mi się kojarzy, ale jeśli jesteś z okolic Wrocławia, to nosidła można przymierzyć i wypożyczyć tutaj.

    Przyjrzałam się uważniej i widzę, że pożyczają też wysyłkowo, a jeśli chesz kupić wypożyczone nosidło, to cena jest pomniejszona o koszt wypożyczenia :-)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeAug 12th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: emza od jakiego wieku nosisz maluszka?

    Od drugiego miesiąca życia. Do tego czasu próbowaliśmy się motać - bez fajerwerków, a raczej z wrzaskiem i szlochem...
    Moja Gabryśka ma teraz 68cm i waży ca 6,7kg, także podobnie do Twojej córy. Kiedy zaczęliśmy ją nosić ważyła jakieś 4,5kg.
    My również kupiliśmy nosidło w 'Zielonej mamie' - niestety w ciemno, bo również nie miałam okazji go przymieżyć. Jeśli jednak masz możliwość, to bierz córę do sklepu i sprawdźcie, co wam 'leży' najbardziej.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    czajnik dzięki :wink: dwa posty nad Twoim jest właśnie mowa o tym sklepie :bigsmile:

    tylko w sierpniu średnio dostępny , bo od pon do pt 8-15 to dość słabe pory

    emza to Gabi taka maleńka się urodziła? 3 miechy starsza i ma teraz 68 i około 6-7 kg?:shocked:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a ja mam takie pytanie praktyczne, a właściwie dwa :-)

    Jak mocno musi być dziecko dopasowane w takim nosidelku , bo jak wsadze małą to wydaje się że ma trochę luzu. Boję się tak mocno ją sciskac ?

    I co z piersiami podczas takiego noszenia ?-tu pytanie zwłaszcza do dziewczyn z większym biustem ? Wydaje mi się że piersi są dość mocno uciskane , a to raczej źle, bo jakieś zastoje się mogą robić.....
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    My mamy Marsupi i 3 razy Mała była w nim noszona, nie za długo, raz był ryk, dwa razy zachowywała się spokojnie.

    Ale wiecie co? Zawsze mam wątpliwości czy nie za mocno lub nie za słabo przylega na mojego ciała, czy kręgosłup jest prawidłowo podtrzymywany. Czy jest jakiś patent by to zweryfikować?
    Na razie się w nim topi.
    Tu link do zdjęcia.
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: emza to Gabi taka maleńka się urodziła? 3 miechy starsza i ma teraz 68 i około 6-7 kg?

    Tak, Kruszon z niej - urodziła się z wagą 2840g i długością 56cm.

    Co do nosideł, to przede wszystkim sprawdźcie, czy kręgosłup jest dobrze podtrzymany i czy nóżki ułożone są w 'żabkę'. Tu obowiązują te same zasady, co w chustowaniu, przy czym całość trzeba doregulować sprzączkami.
    mangaa, jest ok - kolanka powyżej pupy i całość tworzy lierkę 'M'. No i jest 'kołnierz' podpierający szyję. Na pewno jest jej dobrze u mamy:)
    A co do ciasności - to tak jak przy chustach, musi być ciasno, bo inaczej wypaczymy postawę dziecka. Jeśli jest maluszkowi dobrze (=nie płacze), to bym się nie martwiła.
    Odnośnie ucisku na biust - nie pomogę - u mnie pomimo, iż karmię piersią, jest tak samo płasko z przodu, jak i z tyłu:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    No to git. Dzięki! :D
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    mamakasi: I co z piersiami podczas takiego noszenia ?-tu pytanie zwłaszcza do dziewczyn z większym biustem ? Wydaje mi się że piersi są dość mocno uciskane , a to raczej źle, bo jakieś zastoje się mogą robić.....


    to spróbuj powoli do wrzucenia na plecy się przymierzyć, piersi i kręgosłup Ci odciąży
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Emza no to nieźle aczkolwiek moja też nie za duża , bo urodzona 2900 i 51cm wychodziła z wagą 2700
    --
  1.  permalink
    eveke: Emza no to nieźle aczkolwiek moja też nie za duża , bo urodzona 2900 i 51cm wychodziła z wagą 2700
    --


    to identycznie jak nasz :)Przez jaki czas Ninka nosiła 56? Ile teraz waży?Filip wyszedł ze szpitala z wagą 2740 gram.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Manga ja zapinam pas wyżej, prawie pod biustem. Tak, ze jak M. siedzi w środku to jak nachylę głowę, to swobodnie mogę pocałować w główkę.
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    eveke: dwa posty nad Twoim jest właśnie mowa o tym sklepie

    :shamed:
    no to odkryłam Amerykę ;-) przepraszam za zamieszanie.

    Zastanawiam się nad wypróbowaniem nosidła, bo chusta na się średnio sprawdza. Małgosia wykręca się w bok, chyba żeby więcej widzieć, i ciężko ją prosto zamotać. Myślicie, że nosidło może jej lepiej pasować? Czy nie ma co dręczyć dziewczyny? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    czajnik: Zastanawiam się nad wypróbowaniem nosidła, bo chusta na się średnio sprawdza. Małgosia wykręca się w bok, chyba żeby więcej widzieć, i ciężko ją prosto zamotać. Myślicie, że nosidło może jej lepiej pasować? Czy nie ma co dręczyć dziewczyny? :wink:
    ja bym z nosidłem jeszcze poczekała, spróbuj najpierw w chuście wrzucić na plecy, będzie Gośka więcej widzieć
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    cześć Dziewczyny :) Mam pytanie-waham się nad wyborem nosidła i już nie chodzi o to którego... Wybrałam Bondolino ale zastanawiam się nad materiałem-czy są tu może użytkowniczki B.? Bondolino ma "zwykłe" i serię Popelina - które lepiej zakupić??
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Ja mam bondolino, dobry wybór !:-)
    Mam zwykle, a seria z popeliny jest ciensza i polecana na lato.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Mamokasi zamówiłam zwykłe. Zobaczymy-w sumie teraz jesień się zbliża... :D
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Ja mam zwykłe bondolino i bardzo sobie chwalę:) Dobry wybór! Kubę nosiłam jak miał ok 2 mce (nie ma tam żadnej dodatkowej wkładki dla noworodków) do ok 10 mcy. Później też bym nosiła, ale ze względu na zagrożoną wcześniej ciążę gin powiedział, żebym sobie darowała. On to uwielbiał i mam nadzieję, że drugi synek też polubi;) Tak, popelina jest cieńsza, ale i zwykła nie jest gruba - Kubę w zeszłoroczne lato nosiłam;)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Lecę się podzielić wrażeniami po 3 dniach :D SUPER SUPER i jeszcze raz SUPER! Moje dziecię nienawidzi noszenia na rękach generalnie... tak go sobie wychowuję :D tzn. nie lubi w poziomie. W pionie uwielbia+wiadomo można sobie świat obserwować. Nosidło można powiedzieć, że polubił od pierwszego włożenia :devil: Co do moich odczuć względem Bondolino-bałam się montowania dziecia w nim ale okazało się to faktycznie łatwe i zajmuje bardzo niewiele czasu. Pierwszego dnia byliśmy na spacerze ok pół godz, drugiego podobnie z tym, że Kajtek poczuł się tak błogo, że zasnął. Dziś wybraliśmy się dalej ale z przerwą na miejscu na karmienie i w drodze powrotnej też zasnął. Chyba czuje się tam dobrze a jak idziemy i nie śpi to sobie wzdycha, wydaje dźwięki zachwytu itd. Kiedyś go nagram i wrzucę na odpowiedni wątek :D

    Treść doklejona: 25.08.13 21:22
    a materiał faktycznie nie jest jakoś baaaaardzo gruby i cieszę się, że nie wzięliśmy popeliny. Wdaje mi się, że jak gorąc to nic nie pomoże na kontakt ciało do ciała... a ten "normalny" przynajmniej dobrze chroni przed wiatrem
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Fajnie, że Wam obu się podoba:) Ja jeszcze zapomniałam dodać, że dla mnie bondolino było "wybawieniem". Ono jest bardzo podobne do chusty, ale odpada to całe motanie ( przy tym to byłam upocona po pachy w zeszłym roku;P) no i nawet mój mąż nosił w bondolino Kubę, a do chusty to nie mogłam go przekonać:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Ja poczekam na ofertę sprzedaży używanego bondolino chyba, bo jak dla mnie to za drobi biznes jest... Szukam czegoś do 200 zł... Mei Tai się boję mimo wszystko a reszta wydaje mi się taka sztywna... A może tak powinno być...? Sama nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii, drogie, to fakt ale ja po prostu nie mam na kogo liczyć w kwestiach spacerowych gdy muszę załatwiać sprawy... Mama choruje na stawy, tata w pracy do 18:00, mój mąż też do 16:00. A w moim fantastycznym mieście wszędzie w urzędach schody, podjazdu nie zobaczysz... I tak dziś w końcu bylam w ZUSie bo becikowe leży a potrzebna wys składki 9%. :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dii: Mei Tai się boję mimo wszystko


    Dlaczego?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Gosiu, super, że nosidło się sprawdziło:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    hopelight: Dii: Mei Tai się boję mimo wszystko


    Dlaczego?

    Bo mam wrażenie, że w użytkowaniu nie różni się niczym od chusty a tej boję się okropnie - raz jak założyłam (kółkową) to mało mi Kacper nie wyleciał dołem a nie miałam bardzo czasu, żeby zgrabnie wszystko zacisnąć, bo mi się mały wiercił no i jakoś się zraziłam... Chyba, że z Mei Tai jest inaczej.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    No jest naprawdę inaczej. W życiu nie porównałabym mei taia do chusty zwłaszcza kółkowej do której zresztą też jestem zrażona. Użytkuje się zupelnie inaczej ;) i co najważniejsze jest bardzo wygodny dla dziecka i noszącego.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Hmm.... Ale na pewno się sporo różni od przykładowo bondolina :tongue: I biorąc pod uwagę te dwa typy jaka jest różnica w praktyce?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Pewnie roznica w praktyce spora choc ja nie moge tego ocenic bo nie nosilam nigdy Dominika w nosidle ergonomicznym.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    No właśnie. I nie wiem co faktycznie jest lepsze... Męża powoli przekonuję do zakupu, ale on się boi, podobnie jak ja, że znowu wydatek pójdzie na marne, bo Kacper w niczym mi nie siedział spokojnie (nosidło-wisiadło:shamed: i chusta kółkowa) no i tu jest ryzyko, że i tego nie zaakceptuje... Jego jak już się weźmie na ręce to się wierci, kręci, wygina, przekręca i nie wiem jak to by było, jakby był usztywniony z lekka...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Szczerze u nas nie ma jakiejś wielkiej milosci do noszenia ale przydaje się gdy mam na szybko wyskoczyc np. na pocztę, sklepu itp. szału nie ma ale 30, 40 minut mały spokojnie wytrzyma tylko muszę cały czas iść, zresztą podobnie jak w wózku. Kacper jeśli nie polubi noszenia to nie będzie miało to znaczenia czy to będzie bondolino, manduca czy mei tai. Niestety dziecko, które jest w ruchu tzn. raczkuje, chodzi czyli po prostu samo się przemieszcza, a wczesniej nie było noszone np w chuście może nie polubić noszenia, skrępowania. Dominik też nie był noszony w chuście w mei taiu zaczełam go nosić gdy miał prawie 7 miesięcy. No ale dopóki się nie przekonasz to się nie dowiesz także powodzenia:) trafnego wyboru:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dzięki...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dii, kurczę no właśnie to jest problem. Ja na poczatku zamierzałam wypożyczyć bo też obawiałam się, że Młody będzie się buntować. Ale właśnie to, że jest jeszcze maleńki zadecydowało, że zaryzykowaliśmy. No i babka, która przez telefon wcale nie namawiała na droższy zakup tylko zapytała o potrzeby, wyjaśniła różnice, powiedziała co i jak. No i zamówiliśmy. W sumie to z tego co się orientuję jest 10 dni na oddanie zakupionej przez neta rzeczy, prawda? Ale jest opcja, że wypożycza się na 7dni (koszt chyba 40 czy 50 zeta) i jeśli w ciągu tych 7 dni zdecydujesz się na zakup to odliczają od ceny to wypożyczenie. :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    A gdzie tak można wypożyczać?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dii ja bym chyba na Twoim miejscu już nie kupowała. No chyba, że planujesz jeszcze jedno dziecko to może wtedy bardziej ekonomicznie;) Ile jeszcze Ci Kacperek w tym posiedzi (o ile w ogóle)? Miesiąc? Dwa? Może trzy? Jak zacznie chodzić to pewnie będzie wolał chodzić. Mój przynajmniej od czasu jak chodzi to już nawet w wózku nie chce jeździć. Może jakbym go "upchnęła" w to Bondolino to może i troszkę by posiedział, ale baaaaardzo wątpię;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    No myślimy o następnym ale od teorii do praktyki czasem długa droga... Więc nie wiem... Zastanawiamy się cały czas. Mąż też jest tego zdania, że długo nie posłuży przy Kacprze... Tym bardziej, ze on już prawie chodzi... Pomyślimy:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.