Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    kachaw: Madziauk to tak jak byś miała przekonywać rodziców że wożenie dziecka przez kilka godzin w foteliku samochodowym na stelażu wózkowym jest szkodliwe, nie przetłumaczysz niektórym, co zrobić

    Wiem, wiem. Ale tak napisalam, bo tu w UK na kazdym kroku sa te BabyBjorny.
    My fotelika samochodowego uzylismy tylko na wyjscie ze szpitala + przejazd taxi, a pozniej wyslalismy do Polski i jak Karolek mial 6 mieciecy to uzywalismy podczas pobytu w PL przez 2,5tyg i teraz przez kolejne 1,5tyg we wrzesniu ( w samochodzie ).
    Dzieki za nawiazanie do fotelikow, wybieramy sie do PL na roczek Karolka i musze kupic jakis wiekszy, bo juz ten maxi cosi za maly dla niego.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    kachaw: czyli pleckami do brzucha rodzica, a tak nie można bo wtedy nie ma możliwości zachowania fizjologicznego ułożenia plecków które powinny być zaokrąglone

    No właśnie widziałam tak przypięte dziecko do brzucha taty. Dziecko wygięte w drugą stronę - dziwna pozycja naprawdę - spojrzałam na to dziecko z takim współczuciem, ze rodzice jego się na mnie spojrzeli jak na wariatkę - sami są nienormalni!

    Treść doklejona: 15.10.13 11:52
    Venus dostałam nosidło - jest super - fajny materiał - mięciutki - i Kacperkowi od razu się spodobało :crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    Venus, to pierwsze nosidlo,ktore chcialas kupic,to było w typie wlasnie wisiadla . Dlatego Ci napisałam :wink:
    Dii,jaki kolorek kupiliście?
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    madziauk: Wiem, wiem. Ale tak napisalam, bo tu w UK na kazdym kroku sa te BabyBjorny.

    Adele nosi w tym dziecko, słaby przykład daje :(
    Ośmielę się wrzucić link. Tak smutno temu dzieciaczkowi nóżki wiszą :(
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    Isiula słabo widać, ale raczej dziecko nie ma tam nóżek w pozycji żabki, a wiadomo u maluchów taki rozstaw jest bardzo ważny
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    montenia: Dii,jaki kolorek kupiliście?

    Brąz:bigsmile: Tak neutralnie - a na żywo jak czekoladka:bigsmile:

    Treść doklejona: 17.10.13 14:43
    Pytałam wcześniej jaka jest różnica między nosidłem tym co zakupiłam razem z Venus a Tulą poza ceną !!! i firmą. Teraz już wiem... A wychodzi to w praktyce. Na warsztatach jak przymierzałam Tulę to naciąganie pasów było banalnie proste - tutaj troszkę utrudnione - raz musiał mi mąż pomagać. No i pasy w tym moim są ze sztruksu tak jak całe nosidło i od naciągania już mi się materiał lekko przedarł w jednym miejscu... Dodatkowo pas biodrowy jest węższy i trochę mnie ugniata - no i się lekko wywija pod ciężarem Kacpra. Poza tym jest ok, choć jak wkładam Kacpra do nosidła to za chwilę jest krzyk i odpychanie ode mnie, nie wiem czemu. Pierwsza próba była rewelacyjna a potem to już pod górkę...:sad: Wczoraj na spacerze Kacper chciał na rączki więc założyłam naszą chustę - zgrzałam się przy tym niemiłosiernie i ciężko było mi się zapiąć i mocno zacisnąć. Kacper wisiał na mnie oddalony górą o jakieś 20 cm. Wcale mu się to nie podobało - akurat był marudny bo był śpiący.
    Aż wstyd mi przed mężem, bo za każdym razem mówię: " Tak, to już ostatni i na pewno trafny zakup" (wcześniej byłą chusta kółkowa do d.... i nosidło "wisiadło" do d...) ale coraz bardziej jestem przekonana, że jednak cena daje efekt. W Tuli było mi wygodniej... I co ja teraz pocznę? Niby nie ma tragedii, Kacper jest dobrze ułożony... ale gdybym miała wybierać to wybrałabym Tulę.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke nie zamawiaj wkładki, bo juz Wam sie nie przyda.
    Tula jest świetna ! Do tej pory noszę małego i bardzo nam sie sprawdziła, często używamy :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    No i dopiero dzisiaj udało mi się wypróbować nosidło do sklepu i z powrotem. I zwracam honor. Jak jest wszystko wyregulowane, to bez problemu było umieszczenie Kacpra w środku i nie słyszałam też protestu z jego strony. Panie sprzedawczynie patrzyły się na mnie z podziwem. Dziwnie się czułam ale było mi miło:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    judka! no rychło w czas :devil:
    byliśmy już 2 razy w nosidle, raz z wkładką, raz bez... i ciężko powiedzieć , bo Nina wagowo i wzrostowo jest tak właśnie na pograniczu

    http://28dni.pl/pictures/2019798.JPG
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    Eveke śliczne to nosidlo! piękne kolorki. Aż mi sie zachciało takiego kolorowego, ale by mnie mój chyba udusil;) a w jakiej cenie są Tule? może jakbym Marsupi sprzedała to bym nie musiała wiele dokładać; )
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    Akirciu a czemu M by udusił, zobacz tutaj mój M nosi małą i nawet też zaakceptował ten wzór :)
    a pomyśleć, że tydzień dumałam nad trzema innymi wzorami a w ostateczności w minutę wybrałam ten :bigsmile:
    Tule bez wkładki dla noworodka kosztują 420zł
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    Akirko, "nasz" sklep je ma ;) Tam 420zl
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2013 zmieniony
     permalink
    mówicie o zielonej mamie?

    akurat ten mój wzór jest dostępny tylko na stronie producenta, w zielonej mamie są też np stare wzory, których nie ma na str Tuli, więc warto polukać tu i tu...
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    Mamazen akurat... W Gd.

    Treść doklejona: 20.10.13 23:06
    I faktycznie- Twojego wzoru nie ma
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    Bo na str producenta piszą "że model ekskluzywny dostępny tylko na ich stronie" i jeszcze ten z ludowym wzorem
    ale czemu ten mój jest ekskluzywny to nie wiem :tongue:
    tamten to i ma wzór haftowany i droższy jest wiec w miarę rozumiem
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    Udusi, bo ile sie musiałam nagadać, że Marsupi takie fajne, to moje;) a teraz by mi się odwidzialo, bo wolę kolorowe;) Może jak Marcela wyrośnie z marsupi to sie skuszę.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    akirciu, ale marsupi jest chyba do 6m-cy czyż nie? :wink:
    to w sam raz Marcelinka będzie na tyle duża, żebyś spokojnie mogła kupić Tulę bez wkładki bez zbędnego kosztu (który ja z niewiedzy poniosłam :devil:)
    a wtedy bedzie argument , bo jak nosidło do 6m-cy to jak można później w nim nosić, no nie można co nie? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Marsupi jest do 15 kg, więc jeszcze trochę.
    A Tulę można na plecach, bo to by był argument :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Aj Akirka , zapomniałam Ci pokazac mojego ergonomika :sad:
    Już w domku Jestes?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Tak, tak, już się nawet do p. Małgosi na jutro umówiłam, żeby ją zważyć na jednej wadze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Kupilismy nosidlo Deuter Kid Comfort III i jest rewelacyjny.W przyszla niedziele jak tylko pogoda dopisze wybieramy sie w gory.Pozniej zrobie fote jak mala w nim sie prezentuje.
    emza
    dzieki Tobie znalezlismy ten model i jestem Ci wdzieczna :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Quelle, to czekamy na foty... I już zazdroszczę wypadu w góry! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Wrzucam na chwile zdjecia nosidla (na razie w domu,ale jak uda nam sie pogoda to beda foty z pleneru).
    Ola my prawie co wekeend smigamy w gory ,a jest gdzie polazic (Alpy)
    Usunięte
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeOct 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Quelle, bardzo się cieszę - a Alp zazdroszczę jak stąd do kosmosu!!!:)) BTW, które to Alpy? Bawarskie, tylorskie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, super wypasione te nosidla do gorskich wedrowek :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Emza toż to zdjęcie jak z katalogu jakiegoś :shocked::bigsmile: I mąż niczego sobie :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Dzięki Penny, cała przyjemność po mojej i męża stronie:tooth: A zdjęcie na polu zrobione, więc płasko jak cholera...;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Faktycznie zdjęcie jak z reklamy.
    Dziewczyny, to ja już wiem, na co zbierać na przyszły rok :)
    Quelle, już na Twoim zdjęciu rzuciło mi się w oczy, że to nosidło jest wysokie za główką dziecka... Zupełnie inaczej niż w tym, które ja miałam pożyczone. No jednym słowem zachwycona i napalona jestem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    emza my to Styria te mniejsze Alpy ,tyrolskie mielismy okazje poznac w tym roku.:wink:
    Widze ze Manduce tez mieliscie ze soba.Zdjecie piekne,uwielbiam takie gorskie widoki :)))

    Treść doklejona: 29.10.13 09:44
    OIa: Quelle, już na Twoim zdjęciu rzuciło mi się w oczy, że to nosidło jest wysokie za główką dziecka.

    i to Olu przemawialo za kupnem tego nosidla .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Co powiecie na to nosidlo, firma byla krytykowana, ale tutaj pisza ze miekkie i mozna nosic przodem do mamy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dorit to jest to wisiadło. Nie polecam. Sama kupiłam i teraz chcę to sprzedać.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dorit,ja tez miała podobne i tez szybko sprzedałam. Jak już to mei tai kup.
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dziekuje za szybki odzew, chodzi o to ze nozki niedostatecznie podparte beda tak?
    Wlasnie mei tai ogldam.:) najchetniej bym w sklepie przymierzyla, musze pogooglec czy gdzies w sklepie stacjonarnym sa uchwytne.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dorit ja szukałam... Nawet w Smyku są tylko wisiadła... Ale faktycznie lepiej przymierzyć zanim się kupi. My na warsztatach przymierzaliśmy Tulę i coś tam a ostatecznie kupiliśmy coś na styl Tuli, ale dużo taniej (razem z Venus:tongue:)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dorit nie nie nie, to wisiadło, tak jak dziewczyny już napisały :)
    A powiedz Ty chcesz nosidło na teraz ? Bo jeśli tak to ani mei tai ani tuli się nie nadają dla takiego malucha. Dopiero dla dziecka, które już samo usiadło. Z nosideł na teraz ewentualnie, chociaż uważam że na tym etapie, nic nie zastąpi chusty, to Bondollino. Od trzeciego miesiąca skończonego używałam na zmianę z chustą. Pozycja na żabkę, plecy w literę C, nogi i pupa w M, wszystko jak w chuście tkanej. Nosidło super jest i jeszcze posłuży mi przy drugim dziecku, bo jest mega solidne :) W większych miastach można je wypożyczać i przymierzać do woli :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Dorit z nosidelek dla Twojego malucha to Ergonomik z wkladka badz Manduca ktore posluza Ci dlugo bo sa chyba do 15kg lub tak jak pisze PENNY chusta.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    my wczoraj zakupiliśmy nosidło Womar:) testowane dzisiaj:) pozycja plecami do mojego brzucha jest zdecydowanie najfajniejsza:)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Anaraida noszenie przodem do świata jest bardzo niezdrowe dla bioder dziecka.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Anairda,czyli kupiliście wisiadlo. nigdy bym nie wsadzila dziecka w tej pozycji plecami do brzucha. Może i pozycja fajna, ale dla mamy,bo na pewno nie dla kregoslupa i bioder dziecka...
  2.  permalink
    PENNY wiem wiem:)trzeba było wypróbować dwie opcje...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Dorit, my mamy bondolino i jest mega super... :) Ale zastanawiałam się poważnie nad Manducą z wkładką. I dalej utrzymuję, że te dwa nosidła na pewno są w porządku. Można też wypożyczyć i jeśli w ciągu tyg zdecydujesz się na zakup to nie płącisz za wypożyczenie na mamazen.pl
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    anairda1986: trzeba było wypróbować dwie opcje...

    No właśnie wisiadła oferują tę dziwną bardzo niezdrową pozycję, po to by zachęcić kupującego, oczywiście dla własnego zysku - proste Tak naprawdę przy takim maluchu jest tylko jedna jedyna opcja, czyli brzuchem do brzucha, dopiero jak dziecko będzie starsze i zacznie siedzieć, jest druga opcja, czyli noszenia malucha na własnych plecach.

    Womar jest wstrętną firmą propagującą noszenie przodem do świata, a to absolutnie powinno być zabronione i oni wiedzą o tym, ale mają to gdzieś, bo ważniejsza jest kasa i nabijanie rodzica w butelkę. Producent ma w nosie zdrowie dziecka, bo nawet w pozycji brzuch do brzucha, nogi bezwładnie wiszą. Zwróć im to nosidło, może się jeszcze da, kup chustę, albo jakieś porządne ergonomiczne (Womar ma chyba tylko jedno..) i dopiero wsadź w to dziecko. I Ty i biodra dziecka poczujecie różnicę na plus.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    W_P_Gosia
    Manduca ma juz wkladke wiec nie potrzebujesz nic wiecej.Ja uzytkuje to nosidelko jak Oktawia skonczyla 5msc i musze powiedziec ze material pierwsza klasa :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    womar ma jeszcze eco i ono jest w porządku. Moja siostra też kupiła wisiadło ale tak ją obskoczyłam, że prosto do komisu zaniosła ;) i kupiła eco 2 i jest ok
    --
  3.  permalink
    wyraźnie w instrukcji jest napisane że pozycja przodem do świata wskazana jest dla dużych dzieci a brzuchem do brzucha dla maluchów.

    no i wiecie, nie będe inwestować w nosidło za 400 zł, (na chustę za leniwa jestem:) bo ono mi służyć ma jedynie do wyjść na zakupy, do godziny czasu,albo jak np zapomne imusze szybko wylecieć po śmietane, a po drugie mój syn raczej nie jest nauczony noszenia, musi mieć dzień...to takie raczej nosidło na rzadkie wyjścia.

    założyłam dla sprawdzenia dzisiaj rano i całkiem, całkiem...nie znam się z resztą...

    Treść doklejona: 31.10.13 14:09
    penny wstawie zdjecie jak załoze to nosidło i ocenisz,bo ja nie mam pojecia:)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Anaraida no ja wiem co jest w instrukcji napisane...zapewne to samo co na ich stronie. To im się po prostu sprzedaje i tyle, nie wierz im ślepo. ?Zdjęcia nie musisz wklejac, bo takie obrazki w wisiadlach to znam z naszej ustrzyckiej biedronki. Pełno jest takich nieświadomych rodziców. Dziecka po prostu nie należy, wręcz nie wolno nosić przodem do świata. Każdy szanujący się fizjoterapeuta Ci to potwierdzi.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    dziewczyny a ja tak zaczęłam się zastanawiać na tymi "wisiadłami", bo paweł zawitkowski generalnie krytykuje szerokie pieluchowanie, szerokie noszenie itp. i wg niego wiązanie dzieci powinno być pod miednicą a nie kolankami, żeby dzieciaczek miał większą swobodę i sam mógł dostosować bioderka do naturanego ułożenia. Nie jestem pewna czy dobrze to zrozumiałam bo widziałam jakąś zajawkę na youtubie, ale nie czytałam jego książek
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    A ja jestem przerażona ilekroć widzę dzieci przodem do swiata i w wisiadlach !!!!!
    Nie potrafię przejść obojętnie, bez komentarza. Niestety ludzie są nieświadomi, co robią własnemu dziecku pakując je w takie wisiało i do tego przodem do swiata, co gorsze ... Rodzice nie chcą słuchać racjonalnych argumentów.
    Czuje sie wtedy tak zle, jakbym sama była tym dzieckiem i czuła jak ono musi sie męczyć w takiej pozycji !
    Dziewczyny zanim coś kupicie, poczytajcie troche na ten temat.
  4.  permalink
    PENNY: Dziecka po prostu nie należy, wręcz nie wolno nosić przodem do świata. Każdy szanujący się fizjoterapeuta Ci to potwierdzi.


    penny ale ja nie mam zamiaru nosić dziecka przodem do świata, nigdzie tego nie napisałam. Wiadomo że jak będzie starsze to owszem, już teraz nie chce być noszony na rękach brzuchem do brzucha, tylko najlepiej plecami do mojego brzucha, ale na to mu nie pozwalam, bo zaczyna siadać..

    będzie co ma być:)póki co, 400zł nie będę inwestować w kawałek szmaty...zobaczymy czy Filip w ogóle zareflektuje nosidło, bo póki co, to było więcej jęczenia podczas jego zakładania niż noszenia i czuje że może być ciężko...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    _malgosia_: żeby dzieciaczek miał większą swobodę i sam mógł dostosować bioderka do naturanego ułożenia.

    W ogóle się z tym nie zgodzę, jak ma dziecko dostosować w wisiadle biodra i do czego, skoro siłą grawitacji nogi, dyndają jak dwie parówki. W takim razie profesor jest współczesnym rewolucjonistą i jednym z nielicznych chyba pośród całej rzeszy lekarzy na całym świecie, którzy negują noszenie w chuście (dobrze zawiązanej oczywiście) lub dobrym ergonomiku, które jest pomocne przy dysplazji bioder i często zresztą zalecane.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.