Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Psycho_patka - kupilismy juz nowa Manduce Oliwkowa New Style :) Maz zadowolony, ciekawe jak sie bedzie nosic. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    Madziu dobry wybór:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Regi - mam nadzieje, pewnie sama tez ja przetestuje ;)
    --
  1.  permalink
    niech sie dobrze nosi w takim razie...ja na poczatku tez na manduce polowalam...ale wybor byl malutki - szukalam uzywanej....
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy Wasze pociechy tez nie lubia byc pakowane w nosidla?
    Doszla do nas Manduca, ale Karolek krzyczy jak probujemy go w niej ulozyc. :( W ogole nie jest zadowolony z tego faktu.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    madziauk: czy Wasze pociechy tez nie lubia byc pakowane w nosidla?

    dzisiaj wkladalismy po raz pierwszy anastasie w nosidlo. nie byla szczesliwa, wiercila sie i niecierpliwila. moze tez dlatego, ze przy pierwszym wkladaniu troche dluzej to trwa... ale wystarczylo ruszyc w trase zeby wyraz twarzy sie zmienil.
    bylismy na dosc dlugim spacerze - troche w nosidle i troche na nozkach - ogolnie sukces :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Aguncia - bedziemy probowac ;) Moze mial zly dzien (jest ogolnie marudny - mamy wlasnie skok ;)). Choc zauwazylam, ze Karolek nie lubi byc w cos zapinany, ubierany, wiec moze dlatego. Niejmniej jednak nie zniechecamy sie ;) Jak nie teraz to moze za miesiac mu sie spodoba ;)
    A by na spacerek sie wybrac w Manduce, to musze mu butki kupic, bo te co ma (nawet nie ubral, na szczescie dostal w prezencie ;)) sa juz za male.
    --
  2.  permalink
    Jak nie teraz to moze za miesiac mu sie spodoba ;)

    o to to to, u nas wlasnie tak bylo....
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Psycho_patka :))) czyli jest nadzieja ;) będziemy próbować i jak zrobi sie jeszcze ciepłej to pójdziemy na spacerek.

    Na kurtkę można spokojnie Manduce zakładać, tak ? :shamed:
    --
  3.  permalink
    madzia ja ergo zakladam na bluze,sweter itp a na to nakladam kurtke ktorej nie zapinam....w chlodniejsze dni mloda ma dodatkowa ochrone przed wiatrem a mnie i tak jest cieplo bo te dodatkowe kilka cieplutkich kilogramow potrafi zagrzac niesamowicie :) ale jak ktos woli na kurtke to chyba przeciwskazan jakichkolwiek brak :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jak rozpiac klamre Manduci? Maz jest w pracy, chcialam Karolka ponosic. A tu taki klops, ze nie moge rozpiac klamry :(

    Treść doklejona: 19.03.13 16:46
    Udalo sie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie o nosidło Tula.
    Czy dziecko musi samodzielnie siadać czy siedzieć ? Nie mam tej dodatkowej wkładki.
    Mój mały ma już ponad 8 kg, ale do siedzenia mu daleko jeszcze i zastanawiam się kiedy będziemy go używać.

    Na stronie producenta znalazłam takie coś:
    "Dziecko nie musi samodzielnie siedzieć, aby można było nosić je w nosidełku ergonomicznym, nie jest to konieczny warunek." - zdanie wyrwane z kontekstu, ale nie chodzi tu o wkładkę dla niemowląt.
    A jeszcze niedawno dałabym sobie głowę obciąć, że tam właśnie czytałam, że dziecko musi siedzieć :shocked:
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Kurde bo jest bałagan w info na te temat. W jednym miejscu jest napisane, że od 7kg można nosić, w drugim, jak dziecko samo usiądzie... Ja noszę Franka od 1,5mies ale on się rozwija troszkę później ze względu na wcześniactwo.
    Tyma nosiłam odkąd skończył 6mies. Nie siadał jeszcze sam ale posadzony siedział na pewno stabilnie. Ważył ponad 8kg.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Judka ja Oktawię nosiłam w Manduce jak miała 5msc bez wkładki a też sama nie siedziała.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Ja próbowałam dziś nosić Karolka w Manduce po domu, ale był płacz. Teraz mój skarbek spi. Już sie nie mogę doczekać chusty od Madzi, będziemy sie tulic ;). A nosidelko Tatuś bedzie używał ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    madziauk
    u nas też był na początku płacz a teraz grzecznie siedzi.Codziennie ją nosiłam żeby się przyzwyczajała.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Regi - ja próbowałam, bo mam chuste za krótka i chciałam sie poprzytulac. Niestety w za krótkiej chuscie nie płakał a w Manduce tak. Może jest za wcześnie by go nosić? Rozpielam tak to nosidlo by góra była dłuższa, bo Karolek jeszcze sam główki nie trzyma a jest dość długim chłopcem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    zapraszam na bazarek, chętne na manduce:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    madziauk
    spróbuj go codziennie wkładać w nosidło choćby na chwilkę może mu się spodoba.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Judka bo co do tego, od kiedy nosić w nosidełku są różne opinie. Niektórzy bardziej liberalni doradcy mówią, że dziecko powinno trzymać głowę, inni z kolei, że powinno siedzieć. Co do Tuli to chyba ta granica około 8 kilo/pół roku wydaje mi się ok u przeciętnego dziecka. Parę razy nosiłam już Gosiaka, ale to sama musisz zdecydować.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    madziauk: Może jest za wcześnie by go nosić?
    Madzia, jeśli Karolek główki nie trzyma, to wg mnie jest zdecydowanie za wcześnie. Ja Lilkę włożyłam w manducę w wieku 7 miesięcy - samodzielnie siedziała (potrafiła usiąść). Wcześniej była chusta. Oczywiście zrobisz, jak chcesz, ale w chuście można niesiedzące dziecko o wiele lepiej - ciaśniej zawiązać, tak, że takiemu dziecku jest wygodniej. No i jest to na pewno zdrowsze.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Migg - no wlasnie juz glowke ostatnio zaczal trzymac, ale tylko chwile go nosze gdy sam trzyma ;) lekko asekurujac.
    Ja nosidelka nie chce teraz nosic, to dla meza na koniec maja -czerwiec kupilismy, bo planujemy wakacje + podroz do Polski. Ostatnio go wlozylam w Manduce, bo chusty brak, plakal i tak sie zastanawialam czy pomoze. W ogole nie dal sie ponosic ;). Poczekamy jeszcze z nosidlem.
    Pewnie za kilka dni bedzie chusta i wtedy sie zamotamy ;).
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    madziauk: Pewnie za kilka dni bedzie chusta i wtedy sie zamotamy ;).
    Ooo :)
    madziauk: na koniec maja -czerwiec kupilismy, bo planujemy wakacje + podroz do Polski.
    I wtedy myślę, że na pewno się sprawdzi.
    Aczkolwiek powiem, że jak jeszcze czasami motam Lilkę w chuście, to widzę, że jest o wiele lepiej dopasowana do kręgosłupa i bioderek niż nosidło. Oczywiście nosidło jest wygodne w zakładaniu i częściej go używam, ale nie da się go tak doskonale dopasować, jak chusty :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    migg - ja mam jedna chuste, ale kupilam za krotka i sobie nie radze z wiazaniem :shamed: Czekam teraz na dluzsza i bede wiazac podwojny x, bo to najlatwiejsze mi sie wydaje. :) Mam nadzieje, ze dam rade :) Bo spodobalo mi sie takie przytulanie :)
    --
  4.  permalink
    http://allegro.pl/nosidelko-sportowe-firmowe-3d-5-pozycji-kieszonka-i3176673853.html
    Zamowilam to nosidelko, czy ktoras z was takie ma?
    prosze o opinie;)
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Zamowilam to nosidelko, czy ktoras z was takie ma?
    prosze o opinie;)


    Prosisz o opinię więc napiszę wprost- dla mnie to okropne wisiadło!!!
    Szkoda, że pytasz o zdanie jak już je zamówiłaś... Ten wątek jest o nosidłach ergonomicznych które są całkiem inne. Poczytaj sobie kilka stron wstecz co pisały Dziewczyny i jak ogromna jest różnica między tymi nosidłami.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Madziauk, a nie chcesz sprzedac tej krotkiej chusty? Jaka masz tkana?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Montenia - sprzedalam chuste na ebayu , poszla w pierwszej wystawionej aukcji. Takze niestety juz nie mam jej. Teraz nosimy sie w Irysie od Sliwson :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Och szkoda :cry:. Co to za chusta Irys?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia - tez Didymosa, Irys :)

    Z tego co wiem, to na forum chusty.info dziewczyny sprzejada fajne chusty i w dobrych cenach :) moze tam poszukaj?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    sliwson: dla mnie to okropne wisiadło!!!

    Oj tak, tragedia.. Aż żal serce ściska jak się patrzy na dziecko w czymś takim:neutral:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Oj tak, tragedia.. Aż żal serce ściska jak się patrzy na dziecko w czymś takim:neutral:
    --


    Popieram.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Wracając jeszcze do tematu nosidła dla noworodka, to nasza doradczyni zgadza się na Marsupi lub, ewentualnie Bondolino (ale chyba z wkładką), zależnie od tego, które nosidło dziecko zaakceptuje. Opierając się na jej opinii, na początek będziemy mieć Marsupi od Marylove :smile:, choć mam nadzieję, że i tak w większym użyciu będzie chusta tkana.
    Nosidło dla malucha jest mi potrzebne, bo dzieć dość wcześnie będzie zostawał pod opieką mojej mamy, a to dla niej będzie dobra możliwość zapewnienia dziecku bliskości (na rękach nosić nie da rady już) bez konieczności uczenia się chustowania.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Widziałam ostatnio w takim czymś maluszka (może z 4 miesiące miała ta dziewczynka) przodem do świata. Minę miała przerażoną :sad: tak mi jej było szkoda, a rodzice mijając mnie popatrzyli na mnie takim spojrzeniem jakbym im miała tego zazdrościć, że się tak męcze... (miałam Dominika na rękach bo szłam do samochodu). Po prostu żal mi było tego dziecka.
    Cobraczku jeśli możesz to wycofaj się z tego zakupu bo na prawdę to nie będzie dobry zakup....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Dziewczyny, moj synus juz prawie 8kg wazy (we wtorek waga: 7,940kg). W gondoli jak sie obudzi na spacerku to jest placz. Mam wpawdzie kubelkowa spacerowke, ale ona jest dopiero od 6 miesiaca. Chcialabym ja wyprobowac, ale jeszcze za wczesnie. Do czego zmierzam. Chcialam sie Was zapytac czy mozna 5 miesieczne dziecko nosic w Manduce? Chodzi mi o powrot ze spaceru (15-20min). Bo ostatnio tak plakal, ze musialam go niesc przez caly Tower Bridge az do domu (bardzo mu sie podobalo i momentalnie przestawal plakac). No ale wiadomo 8kg niesc i pchac wozek - dla mnie nie da rady ;) Tym bardziej, ze jak go niose to trzymam mocno i obie rece sa zajete. Dobrze, ze byla wtedy ze mna kolezanka, ktora poprowadzila wozek.

    Jak myslicie, mozna go nosic w Manduce na krotki dystans? Wlozylam go dzis na chwilke po domu, na poczatku mu sie podobalo (pewnie czul sie jak w chuscie), a pozniej juz zaczal poplakiwac. W chuste nie zamotam sie w centrum, bo jest dosc krotka (mimo, ze odkupilam dluzsza, to moglaby byc jeszcze dluzsza) i dwa razy x nie zawiaze na zewnatrz. Potrzebuje lozka, by pozniej Karolka w nia wlozyc. Inne wiazania mi nie przypasowaly. Co robic?
    Szkoda mi sprzedawac wozka i kupowac spacerowke rozkladana, bo lubie go bardzo i chce pozniej sprobowac wlozyc go do kubelkowej. Karolek mierzy 70cm. Takze jest sporym chlopcem. ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny nie odsprzedaje któraś nosidła?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    Do nas dziś przyszła Manduca :)))
    Pierwszy spacerek zaliczony, w jedną strone mama niosła a wracała u taty :)
    zdjęcia pod karta:)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny, przymierzam się do zakupu nosidelka . Waham się między manduca i bondolino. Która lepsza ?
    Córeczka ma 4,5 miesiąca i 5,6 kg.
    No i zasadnicze pytanie ile dziennie można nosić takie malenstwo ?
    Chciałabym wreszcie ogarnąć w domu, coś gotować a jak gdzieś ją podłoże ryk . Poza tym może noszenie ją wyciszy bo mam problem z karmieniem .
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    Ja kurcze też muszę na poważnie o tym pomyśleć, bo ostatnio Kacper na spacerach szybko się nudzi i chce wychodzić z wózka... Warto by było mieć wtedy pod ręką takie nosidło... Tylko jakie? Ja mam starsze dziecko no i już sama nie wiem... Raczej nie za bardzo sztywne, ale takie, żeby Kacper się ładnie w nim wpasowywał...?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    Dii, ja jutro jadę odebrać nosidło Mei Tai. Uszyła mi znajoma krawcowa. Dam ci znać jak się prezentuje.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    Dii moze pomysl o mei taiu wydasz mniej a bedziesz miala pewnosc ze jest bezpieczny dla dziecka. Jest wlasnie miekki dziecko fajnie sie wpasuje. Ja mam mei taia od pathi. Ogolnie zakochana jestem w jej cudach niestety moj mniejszy uzytkownik nosidla troche mniej... ale na krotkie, szybkie dystanse dajemy rade:) mamy nosidlo mei tai simple kosztowalo nas 150 zl.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    O to może faktycznie. Bo kurcze ręce czasem w mrówki oblatują i mi tak drętwieją... Szczególnie jak jedną ręką go niosę a drugą prowadzę wózek!:devil:
    Bari daj znać jak u Was się sprawdza:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 2nd 2013
     permalink
    mamakasi a tam gdzie mieszkasz, masz szansę przymierzyć sobie oba nosidła?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 2nd 2013
     permalink
    Niestety nie mam. Tu gdzie mieszkam polecali babybjorn ale dzięki forum wiem że to wisiadlo a nie nosidlo :smile:
    Chryba kupię bondolino bo to coś między chusta a nosidlem
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 4th 2013
     permalink
    Mamakasi ja mam bondolino i chwalę sobie. Właściwie nie wiem co więcej mogę Ci powiedzieć ;) ja generalnie nie znam osoby która nosiłaby w jakimkolwiek nosidle ergonomicznym i byłaby niezadowolona :)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 5th 2013
     permalink
    Już zamówiłam bondolino i czekam. Mam pytanie techniczne : ile godzin dziennie można nosić 4,5 miesięczne niemowlę w takim nosidle ? Czy mogę iść na 2 godzinny spacer ? No i co jak jest chłodniej (to nie pytanie na dziś ale pod koniec sierpnia jedziemy nad morze) , czy nóżki nie marzną ? I jak ubierać dziecię do takiego nosidla ?
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Nosić możesz tak długo, jak dziecko Ci pozwoli. Samo da znać, że ma dość i tego nie da się przeoczyć :wink:
    Do nosidła lub chusty generalnie ubiera się przynajmniej jedną warstwę mniej, niż normalnie. Trzeba pamiętać o ochronie przed słońcem.
    Jeśli chodzi o nóżki, to ja zakładam podkolanówki, jeśli jest chłodno. W ciepłe dni pozwalam mu mieć chłodne stopy, żeby sobie temperaturę regulował, co zazwyczaj mocno się grzeje od noszącego.Można też kupić getry.
    Dobrze sprawdza się większa kurtka, która w razie chłodu zakłada się na siebie wraz z dzieckiem.
    Są oczywiście specjalne kurtki do noszenia i ocieplacze na dziecko, ale to drogie sprzęty i moim zdaniem warto w nie zainwestować dopiero, jak jest się pewnym, że będzie się nosić często i długo.
    --
    •  
      CommentAuthorgosiek843
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    My mamy nosidlo Womar Eco 1, jest to odpowiednik drozszych ergonomikow a nie bylismy pewni czy wredotka Lenka zachce w nim siedziec i teraz jestesmy mega zadowoleni i Lenka tez od pierwszego spaceru. Kupilismy jak Mala miala jakies 7 mies. i posadzona pewnie siedziala. A gdyby nie ten watek kupilabym pewnie jakies beznadziejne wisiadlo:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    a ja mam pytanko co do marsupi. Te opaske zakladamy tak by przylegala do tego dolnego pasa? Jak ukladamy nozki? Podkurczamy je? I ostatnie :-) Jak powinna byc ulozona glowka? Jak wlozylam Iwka spiacego to mial ja tak skierowana w bok i generalnie caly byl przekrzywiony troche ...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    mamakasi: polecali babybjorn ale dzięki forum wiem że to wisiadlo a nie nosidlo


    zbaraniałam... naprawdę takie są opinie?
    my dziś mierzyliśmy babybjorna w sklepie.. nie mało , bo 600zł... to jest wisiadło? :shocked:

    a teraz dumamy z mężem , bo mieli tylko to , chicco i stokke , nie mieliśmy możliwości na żywo popatrzeć za innym i teraz nie wiem czy kupić w ciemno mandukę jednak?
    W ogóle mogłabym już Ninę nosić?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.