Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    gina1511 przykro mi z powodu Twojego aniołka, ja zanim urodziła się Ninka też straciłam maluszka, wiem co czujesz

    asterix, moja Ninka trzyma mnie w takich chwilach przy zdrowych zmysłach

    pozdrawiam niedzielnie
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Kachaw przyjdzie taki moment, że ze spokojem będziesz przyjmowała czerwoną @. Ja już tak mam a staram się juz trochę. Ty masz jeden ważny plus - jesteś młodsza ode mnie i masz o tą różnice wiekową więcej czasu :). Tak więc głowa do góry, otwórz sie tez na inne rzeczy by troszkę zamazać obraz starań i do kolejnej końcówki fl nie zaśmiecaj główki. :).

    Dziewczyny... dla zachowania przejrzystości w tym temacie może nie kopiujmy list staraczek bo jak zaczynamy to niemal wszystkie robić to nie wygląda to fajnie ;). W pierwszym swoim poście w tym temacie wkleiłam aktualną listę staraczek i może właśnie tą listę pilnujmy by była aktualna. Będę ją uzupełniać a w momencie, kiedy nie będę dawała rady ogarnąć tego zwrócę się do Was o pomoc. Co Wy na to????
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Dołączam :) 31 skończę... jutro :) Uważam, że to bardzo dobry pomysł z tym forum :) Dobrze jest wymienić odczucia i wspierać się w trudnych chwilach.
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    I rzeczywiście dobrze by było pozamieniać na roczniki, żeby lista się nie zdezaktualizowała od stycznia dla niektórych:wink:
    Więc rocznik 1981:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Co do @ to ja też postaram się podchodzić do tego faktu na spokojnie. Za kilka dni wszystko się wyjaśni, już nie nastawiam się na sukces po pierwszym miesiącu starań, ale faktycznie pierwsze dziecko poczęliśmy w pierwszym cyklu. Zatem takie rzeczy się zdarzają:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    i ja sie łapie rocznik 1980 pierwsze dziecko 2005roku teraz starania o drugie .....
    --
    •  
      CommentAuthornoangel78
    • CommentTimeNov 6th 2011 zmieniony
     permalink
    to i ja się dopisuję rocznik 1978, synek 6 lat, pierwszy miesiąc starań o córcię:)
    pozdrawiam i trzymam kciuki!!!
    Ange

    mój wykresik [URL=http://28dni.pl/noangel78/wykresy/2011-10-25]noangel78 - wykres na 28dni.pl[/URL]
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny:), ja też chętnie się dopisze i od razu uaktualniam listę:)


    1. . łóśćń – rocznik 1973, 38 lat – syn 19 lat, starania od 5 m-cy
    2. ewa74 – rocznik 74 – córka 4 lata, „rozważaczka”
    3. Anderka – rocznik 1975 - 36 lat, córka 8 lat, staranka od 9 cykli
    4. spidermanka – rocznik 1975, 36 lat – 1 dziecko,
    5. jotka76 – rocznik 76 – starania od roku
    6. anne76 – 35 lat – pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    7. brombap – 34 lata – córka 2 lata, „rozważaczka”
    8. dziewialtka – 34 lata – starania od roku
    9. Livia - 34 lata - synek 21 m-cy, starania o rodzeństwo - rozpoczną się niedługo
    10. Marniz - rocznik 77, 1 dziecko 15miesieczne (starania od 6 m-cy)
    11. kama77-34 lata-jedno dziecko (5 lat), starania o kolejne od października
    12. Ruda03 – 33 lata
    13. kachaw – 32 lata – córka 3 lata, starania od 8 m-cy
    14. The_fragile – 32 lata – w ciąży
    15. nika1981 – 31 lat - ponad 2 lata starań, ostatnie 4 miesiące w Novum, stymulacja CLO+pregnyl+duphaston - w trakcie przygotowań do inseminacji
    16. anulastrzelecka – 31 lat, rocznik '80, mezatka od 9 lat, mamy jednego synka 7-letniego, staramy sie o drugiego bobasa od 3 lat.
    17. optymistka – 31 lat – córka 2,5 roku, starania od pół roku
    18. esteban – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki oboja dobre, hsg, w trakcie stymulacji clo

    19. acia 20 – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań)
    20. Iwonka1980 – rocznik 80 – córka 9 lat, starania od 13 m-cy
    21. asterix – rocznik 1981 – brak dzieci (starania od maja)
    22. ally1381 – rocznik 81 – brak dzieci (13cykli) edit 3.11.11 2kreski, beta 41,5, (w 1.cyklu po histeroskopii operacyjnej)
    23. Smuga – 30 lat – starania od 10 m-cy
    24. Addictive - rocznik 1981 - brak dzieći i starania od 8 miesięcy

    25. KARKO – 30 lat – córka 2 lata, nie stara się
    26. Tres – 30 lat – w ciąży po 8 cyklach starań
    27. madziauk – rocznik 82 - brak dzieci (ponad rok staran - 10 cykli, cykle bardzo dlugie (35-51dni))
    --
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Sory ale MUSZĘ to napisać bo uśmiałam się do łez normalnie :P
    Z Waszej listy:
    6. anne76 – 35 lat – pierwsze dziecko w wieku 33 lat logicznie wiadomo że jako 2latka nie urodziła dziecia ale po szybkim przeczytaniu bez zastanawiania sie brzmi jakby dziecko miało 33lata

    I jeszcze inna rzecz - po co na tej liście notatki że szykuje sie do insemy czy wyniki męża są dobre. forum może przeczytać każdy i nie wiem czy wszystkie chcecie by takie informacje (jak dla mnie bardzo prywatne) wychodziły "w swiat"
    Wg mnie wystarcza sam nick osoby starajacej się a nie takiej co się nie stara :) Karko ma lat 31 i 2 letnią córke i NIE stara sie (wg listy) czyli urodziła mając lat 29 więc nie jest staraczką po 30 :wink:
    Ale juz sie nie wtrącam - mi wystarczała lista na Wiki - starające sie czy też odkładające :)
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Hej, ja stara gwardia nie jestem, ale tez sadze, ze powielacie troche watek 30-stek. Sama mam 31lat i chetnie bym pisala w takim watku, ale sie aktualnie nie staram, jestem w ciazy z drugim dzieckiem. Wiec z tytulu tu jednak nie pasuje, choc was chetnie czytam i kibicuje. Moze wam bardziej chodzilo o starsze staraczki z problemami, jako grupa wspierajaca sie, to wtedy ten temat ma sens. W kazdym razie wszystkim tu zycze powodzenia i dobrego wsparcia :) Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Agunia05 jeśli Tobie wystarcza lista na Wiki to Twoja sprawa, bazuj na tym i a do nas wcale nie musisz zaglądać tym bardziej, ze śmiejesz się do łez czytając wpisy ;). Co do Twojej uwagi odnośnie opisu osoby z nr 6.... ja od pierwszego razu zrozumiałam o co chodzi i ani na chwilę nie wpadłam na to, ze inaczej można to odczytać. Tak czy siak dla mnie jest to czytelne i podejrzewam, ze dla innych dziewczyn również. Co do reszty rzeczy, takie informacje podane a skoro autor nie zgłasza sprzeciwu znaczy to , ze dzieli sie ta informacją. Nie rozumiem Twojego działania. Jeśli nie chcesz być wśród nas to nie wchodź i nie zagłębiaj sie w teksty w tym temacie, tu mamy sobie pomagać i wspierać się a nie zawracać sobie głowę jakimiś cynicznymi uwagami ,,zainteresowanych inaczej''.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Agunia05 jeżeli dziewczyny chcą pisać o wynikach czy planach to co to szkodzi, sama wrzucasz zdjęcia dzieci na forum dziewczyny opisują swoje porody, piszą o problemach itp
    dla mnie lista powinna być ujednolicona, np rocznik czy ma dzieci w nawiasie ile lat wtedy, będzie bardziej czytelna
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Agunia05: Ale juz sie nie wtrącam - mi wystarczała lista na Wiki - starające sie czy też odkładające :)


    Na przyszłych mamusiach też jest lista ciężarówek i jakoś nikt nie każe im się na Wiki przenosić...
    Powstał nowy wątek i "stara gwardia", za wszelką cenę próbuje go przerzucić w inny... Po co? Nie mam pojęcia... Ten się rozkręca- czyli wniosek z tego taki,że było na niego zapotrzebowanie...
    Nowe osoby potrzebują świeżości a nie dopisywania się do starych wątków, założonych przez osoby, których albo tu już nie ma, albo odzywają się tylko celem postawienia do pinu niesubordynowanych użytkowniczek...
    --
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    noangel78, my też mamy już syna i fajnie byłoby mieć córcie. Masz jakiś przepis?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Ech :( 24 dc i znów rozciągliwy śluz mam:(( a wczoraj miałam taki piękny i dość dużo żółtego, nawet śladu nie było rozciągliwego :(( DUPA :((
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Ja jak 20 dc i kolejnych kilka dni miałam rozciągliwy to za żadne skarby świata nie chciałam uwierzyć, że mi się owu przesunęła z książkowego 13 na tak odległy . A jednak.... pierwszy raz w życiu taka nieścisłość a @ potwierdziła to w 100%. Może tez jakaś przewrotność u Ciebie łóśćń ;) ;) ;).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Raczej nie :( w zeszłym cyklu było podobnie, tylko cykl był krótszy,ale 8dfl zaczął pojawiać sie śluz rozciągliwy, a potem @
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Dziewczyny! Też się dopisuję :)


    1. . łóśćń – rocznik 1973, 38 lat – syn 19 lat, starania od 5 m-cy
    2. ewa74 – rocznik 74 – córka 4 lata, „rozważaczka”
    3. Anderka – rocznik 1975 - 36 lat, córka 8 lat, staranka od 9 cykli
    4. spidermanka – rocznik 1975, 36 lat – 1 dziecko,
    5. jotka76 – rocznik 76 – starania od roku
    6. anne76 – 35 lat – pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    7. brombap – 34 lata – córka 2 lata, „rozważaczka”
    8. dziewialtka – 34 lata – starania od roku
    9. Livia - 34 lata - synek 21 m-cy, starania o rodzeństwo - rozpoczną się niedługo
    10. Marniz - rocznik 77, 1 dziecko 15miesieczne (starania od 6 m-cy)
    11. kama77-34 lata-jedno dziecko (5 lat), starania o kolejne od października
    12. Ruda03 – 33 lata
    13. kachaw – 32 lata – córka 3 lata, starania od 8 m-cy
    14. The_fragile – 32 lata – w ciąży
    15. nika1981 – 31 lat - ponad 2 lata starań, ostatnie 4 miesiące w Novum, stymulacja CLO+pregnyl+duphaston - w trakcie przygotowań do inseminacji
    16. anulastrzelecka – 31 lat, rocznik '80, mezatka od 9 lat, mamy jednego synka 7-letniego, staramy sie o drugiego bobasa od 3 lat.
    17. optymistka – 31 lat – córka 2,5 roku, starania od pół roku
    18. esteban – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki oboja dobre, hsg, w trakcie stymulacji clo

    19. acia 20 – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań)
    20. Iwonka1980 – rocznik 80 – córka 9 lat, starania od 13 m-cy
    21. asterix – rocznik 1981 – brak dzieci (starania od maja)
    22. ally1381 – rocznik 81 – brak dzieci (13cykli) edit 3.11.11 2kreski, beta 41,5, (w 1.cyklu po histeroskopii operacyjnej)
    23. Smuga – 30 lat – starania od 10 m-cy
    24. Addictive - rocznik 1981 - brak dzieći i starania od 8 miesięcy

    25. KARKO – 30 lat – córka 2 lata, nie stara się
    26. Tres – 30 lat – w ciąży po 8 cyklach starań
    27. madziauk – rocznik 82 - brak dzieci (ponad rok staran - 10 cykli, cykle bardzo dlugie (35-51dni))
    28. flowka - 31lat, 13 miesięcy starań
    --
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Cześć flowka :) Niedługo lista przekroczy magiczną granicę 30 - jak większość z nas :)))
    Mnie ciut ten wiek przygnębiał ale jakoś z Wami mi raźniej :) Dobrze wiedzieć że jest nas całkiem sporo - staraczek po 30 :)
    Nie wiem jak jest w waszym przypadku ale ja nie mam za bardzo w otoczeniu koleżanek w podobnej sytuacji - większość juz dawno została matkami i nie są w stanie wczuć sie w moją sytuację a tu zawsze mam komu ponarzekać, ze znów @ albo inne złośliwości organizmu :) Mój organizm okazał się lekko złośliwy i mnie zwiódł :) Ostatnie 4 cykle skok temp następował 16-17 dc wiec nastawiłam sie, ze teraz też tak będzie a tu proszę - skok 13 dc i może się okazać, żeśmy się nie wstrzelili ze staraniami ... ech ...i będzie kolejny miesiąc w plecy ://
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    asterix jak czujesz że musisz to narzekaj ile wlezie :)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Moje wszystkie koleżanki też z dziećmi:) zaczyna się druga tura! Co więcej wszystkie na raz były w ciąży i teraz to samo. Ja i same ciężarne:)
    --
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Dzięki Kasiu :))
    Właściwie to nie mam ochoty narzekać tylko czasem mnie cóś wnerwi - jak np. dziś - a nie chcę atakować mojego biednego Małżona :)) Ogólnie staram się nie stresować bo wiem, ze to nie pomoże a może nawet zaszkodzić :)
    Ale miło, że można wylać tu swoje żale i smutki i dzielić się radościami ... mam nadzieję, ze tego ostatniego będzie tu najwięcej :)

    Mam pytanie do wszystkich dziewczyn tutaj - ile z Was wspomaga się lekami i od którego cyklu starań?
    Moja gin stwierdziła, ze martwić się będziemy jak nie zajdę w ciągu roku czyli do czerwca 2012 a wcześniej nie ma co ingerować bo wyniki są dobre. chętnie bym pomogła trochę naturze bo jak się okazało cierpliwość nie jest moją najmocniejszą stroną ale może faktycznie nie ma się jeszcze co stresować :)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Jakaś grupa z nas ma juz dziecko i stara sie o kolejne, jednak doskonale rozumiem te, które starają sie o pierwsze dziecko i do tego z rociągnięciem w czasie ze staraniami. Moją córcie urodziła w wieku 28 lat za pierwszym podejściem a teraz proszę ... ni huhu nie chce wyjść. Mimo, ze mam już dziecko te starania traktuję też jak pierwsze. Teraz jestem bardziej zdeterminowana- pewnie przez wiek- i postrzegam to czasami w kategoriach porażki. W takich momentach jednak myślę sobie- mam juz jedno dziecko, mam dla kogo żyć a co maja powiedzieć kobiety, które tego nie mają. Od razu zmienia mi się moje postrzeganie świata. Dziewczyny będzie dobrze, czasami ktoś tam na górze gra z nami w ruletke ale przyjdzie moment, że szczęście do Was zawita i strzał będzie dla Was- pierwiastek -a potem dla nas :).:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Anderka jakbyś znała moją sytuację, pierwsze dziecko udało się dość szybko po niemiłym wydarzeniu, moje wszystkie bliskie przyjaciółki i kuzynka mają już po dwójkę i u nich za każdym razem udało się w pierwszym, drugim cyklu, myślałam że u mnie też będzie pach, pach i po sprawie a tu nie ma tak łatwo.
    zacznę się badać i mojego m też, idę w grudniu do gina pogadać z nim na poważnie
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    W takim razie Korda zyczę Ci wytrwałości i powodzenia w działaniach :).
    -- ,
    •  
      CommentAuthornoangel78
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Cóż, chyba ktoś o mnie zapomniał, więc się sama dopisuję;)
    1. . łóśćń – rocznik 1973, 38 lat – syn 19 lat, starania od 5 m-cy
    2. ewa74 – rocznik 74 – córka 4 lata, „rozważaczka”
    3. Anderka – rocznik 1975 - 36 lat, córka 8 lat, staranka od 9 cykli
    4. spidermanka – rocznik 1975, 36 lat – 1 dziecko,
    5. jotka76 – rocznik 76 – starania od roku
    6. anne76 – 35 lat – pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    7. brombap – 34 lata – córka 2 lata, „rozważaczka”
    8. dziewialtka – 34 lata – starania od roku
    9. Livia - 34 lata - synek 21 m-cy, starania o rodzeństwo - rozpoczną się niedługo
    10. Marniz - rocznik 77, 1 dziecko 15miesieczne (starania od 6 m-cy)
    11. kama77-34 lata-jedno dziecko (5 lat), starania o kolejne od października
    12. Ruda03 – 33 lata
    13. kachaw – 32 lata – córka 3 lata, starania od 8 m-cy
    14. The_fragile – 32 lata – w ciąży
    15. nika1981 – 31 lat - ponad 2 lata starań, ostatnie 4 miesiące w Novum, stymulacja CLO+pregnyl+duphaston - w trakcie przygotowań do inseminacji
    16. anulastrzelecka – 31 lat, rocznik '80, mezatka od 9 lat, mamy jednego synka 7-letniego, staramy sie o drugiego bobasa od 3 lat.
    17. optymistka – 31 lat – córka 2,5 roku, starania od pół roku
    18. esteban – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki oboja dobre, hsg, w trakcie stymulacji clo

    19. acia 20 – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań)
    20. Iwonka1980 – rocznik 80 – córka 9 lat, starania od 13 m-cy
    21. asterix – rocznik 1981 – brak dzieci (starania od maja)
    22. ally1381 – rocznik 81 – brak dzieci (13cykli) edit 3.11.11 2kreski, beta 41,5, (w 1.cyklu po histeroskopii operacyjnej)
    23. Smuga – 30 lat – starania od 10 m-cy
    24. Addictive - rocznik 1981 - brak dzieći i starania od 8 miesięcy

    25. KARKO – 30 lat – córka 2 lata, nie stara się
    26. Tres – 30 lat – w ciąży po 8 cyklach starań
    27. madziauk – rocznik 82 - brak dzieci (ponad rok staran - 10 cykli, cykle bardzo dlugie (35-51dni))
    28. flowka - 31lat, 13 miesięcy starań
    29. NOANGEL78 - 33 lata, 1-szy miesiąc starań (syn 6 lat)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    NoAngel. spójrz na pierwsza strone i pierwszy mój wpis. Tam na pewno jesteś bo wczoraj Cie wpisywała :).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    :shocked:jestem pierwsza na liście :confused:ale jestem stara dupa hehehehe
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    hihihi, tak naprawdę czekałam kiedy zareagujesz łśćń :P. No ale przodowniczka jesteś, to niemal przywództwo hehehe. Daje sobie ręką uciąć, ze znajdzie się niedługo ktoś kto zechce pozbawić Cie przywództwa ;).
    -- ,
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    oj dziewczyny jak dobrze, że jesteście :)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Ja podpisuję się pod tym co napisałaś anne, mnie ten temat i dziewczyny tak podbudowało, ze inaczej już podchodzę do moich staranek. :). Tylko forum a jak potrafi wpłynąć na człowieka.
    -- ,
  1.  permalink
    łóśćń - stara ale jara, nieprawdaż?!?!?!?! :-)
    ______
    Odpowiadając na pytanie Asterix - ja stymuluję się lekami (Clo) od poł roku. Z czego miałam 2 cykle odpoczynkowe, bo zrobiła mi się torbiel i musiałam łykac tabletki, aby sie zmieniejszyły. U mnie ten sam problem był przy pierwszym dziecku (10 lat temu), bo okazało się, że ciężko z moimi pęcharzykami, a nastepnie że mój śłuz działa antykoncepcyjnie na plemniki i je zabija zanim dotrą na miejsce. Takim rozwiązaniem stała się IUI i wtedy sie powiodła. Po tylu latach wznowiłam starania. W tym cyklu miałam 4 IUI i póki co zostaje mi cierpliwie (choc dla mnie to obce słowo hihi) czekać - dzisiaj mam 9fl i NIC nie czuję z TYCH oczekiwanych objawów. Nie wiem w czym jest rzecz, ale w tym miesiącu jakoś się nie stresuje i nawet rzadko myslę o finale tego cyklu (co nie oznacza, że jak juz nie pomyslę, to sobie nie marzę w myślach) :-))) Ale chyba KAŻDA staraczka tak ma, co? :-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    No stara ale jara:)) bo jeszcze mi się chce hehehe
    Tak chyba coś w tym jest co pisze spidermanka :)

    Ale ja im mniej myśle to tak naprawdę i tak myśle :bigsmile:wiem to zakręcone ale prawdziwe :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Anderka juz chciałam to napisać wcześniej, ale mówie nie .... może ktoś mnie w końcu wyprzedzi :bigsmile:no ale jak widać jestem Twoją prawą reka hehehe bo Ty to forum założyłaś:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Zakręcone ale ja wiem o co ,,kaman". sama to przerabiam co miesiąc. Niby nie myślę ale jednak jakieś opary musli ciągle Junosza się w głowie. Ostatni nawet nie było szansy na fasoleczke to i tak pojawiały się jakieś strzępki myśli - ,,a może jakiś cud się zdarzy- nie zdarzył się bo nie było takiej możliwości. To pokazuje niestety obraz naszej podświadomości. Do dziś nie rozumiem jak można wyluzować i wogóle nie mysleć o staraniach. Kurde- ciężko mi ta lekcja wychodzi ;). Nie potrafię nie mysleć, odrobinkę ale zawsze myślę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    NO... To tak jak ja... wiem że w tym cyklu już nie ma szans... a i tak myśle jak by to było pieknie zobaczyć 2 kreseczki i cieszyc sie szcześciem :))tak nasza natura, ciągle żyjemy nadziejami:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2011 zmieniony
     permalink
    1. . łóśćń – rocznik 1973, 38 lat – syn 19 lat, starania od 5 m-cy
    2. ewa74 – rocznik 74 – córka 4 lata, „rozważaczka”
    3. Anderka – rocznik 1975 - 36 lat, córka 8 lat, staranka od 9 cykli
    4. spidermanka – rocznik 1975, 36 lat – 1 dziecko,
    5. jotka76 – rocznik 76 – starania od roku
    6. anne76 – 35 lat – pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    7. brombap – 34 lata – córka 2 lata, „rozważaczka”
    8. dziewialtka – 34 lata – starania od roku
    9. Livia - 34 lata - synek 21 m-cy, starania o rodzeństwo - rozpoczną się niedługo
    10. Marniz - rocznik 77, 1 dziecko 15miesieczne (starania od 6 m-cy)
    11. kama77-34 lata-jedno dziecko (5 lat), starania o kolejne od października
    12. Ruda03 – 33 lata
    13. kachaw – 32 lata – córka 3 lata, starania od 8 m-cy
    14. The_fragile – 32 lata – w ciąży
    15. nika1981 – 31 lat - ponad 2 lata starań, ostatnie 4 miesiące w Novum, stymulacja CLO+pregnyl+duphaston - w trakcie przygotowań do inseminacji
    16. anulastrzelecka – 31 lat, rocznik '80, mezatka od 9 lat, mamy jednego synka 7-letniego, staramy sie o drugiego bobasa od 3 lat.
    17. optymistka – 31 lat – córka 2,5 roku, starania od pół roku
    18. esteban – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki oboja dobre, hsg, w trakcie stymulacji clo

    19. acia 20 – rocznik 81 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki HSG obydwa jajowody drożne, dwie inseminacje nieudane, przygotowanie do in-vitro
    20. Iwonka1980 – rocznik 80 – córka 9 lat, starania od 13 m-cy
    21. asterix – rocznik 1981 – brak dzieci (starania od maja)
    22. ally1381 – rocznik 81 – brak dzieci (13cykli) edit 3.11.11 2kreski, beta 41,5, (w 1.cyklu po histeroskopii operacyjnej)
    23. Smuga – 30 lat – starania od 10 m-cy
    24. Addictive - rocznik 1981 - brak dzieći i starania od 8 miesięcy

    25. KARKO – 30 lat – córka 2 lata, nie stara się
    26. Tres – 30 lat – w ciąży po 8 cyklach starań
    27. madziauk – rocznik 82 - brak dzieci (ponad rok staran - 10 cykli, cykle bardzo dlugie (35-51dni))
    28. flowka - 31lat, 13 miesięcy starań
    29. NOANGEL78 - 33 lata, 1-szy miesiąc starań (syn 6 lat)
    --
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Ach ta nasza podświadomość ... :)) Też tak mam, np nadzieja, że @ nie przyjdzie nawet jeżeli wszystko wskazuje że będzie i szanse na "+" były marniutkie to zawsze jest taka myśl z tyłu głowy "a może jednak..."
    Wszyscy powtarzają że należy wyluzować, ja się z tym zgadzam. Teoretycznie. Bo w praktyce to różnie bywa :)
    •  
      CommentAuthornoangel78
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    kurcze jak czytam tą listę to nie wygląda ona ciekawie :( jak to jest, że pierwsze dziecko było bez problemu a o drugie trzeba tak się starać i walczyć i do tego tak długo??? czyżby to wiek miał aż takie znaczenie? a może za bardzo w tym wieku zależy, bo czas nas ciśnie? w pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym razem w wieku 26 lat, druga była odłożona bo robiłam karierę, i mam nadzieję, że nie będzie za późno!:) Trzymam za Was kciuki dziewczyny! Nie poddawajcie się!:cool:
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    No to ja się melduję, jako staraczka po trzydziestce. Jestem z 80 rocznika, staram się o moje pierwsze dziecko od roku. W trzecim cyklu się udało, niestety poroniłam w 7 tc.
    ..........
    Super, że założony został ten wątek. Sama mam odczucia, że może za późno zaczęliśmy starania się o dziecko. Tylko jak tu zakładać rodzinę, jeżeli pracy brak lub swojego mieszkania
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Lopeziątko, spokojnie wcale nie za późno. cZASY SIĘ ZMIENIŁY i 31 lat to nie jest późna pora na starania. Wręcz przeciwnie. ja skończyłam 36 i ten wiek kiedyś też był nie do pomyślenia na dziecko.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Ja też się dopisuję:
    igisowa- rocznik 1981 - brak dzieci, starania od 06.2011, poronienie w 11tc 10.2011
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    uaktualniam:
    Cytuj Oooo :) Eeee :( Zgłoś moderatorowi permalink
    1. . łóśćń – rocznik 1973, 38 lat – syn 19 lat, starania od 5 m-cy
    2. ewa74 – rocznik 74 – córka 4 lata, „rozważaczka”
    3. Anderka – rocznik 1975 - 36 lat, córka 8 lat, staranka od 9 cykli
    4. spidermanka – rocznik 1975, 36 lat – 1 dziecko,
    5. jotka76 – rocznik 76 – starania od roku
    6. anne76 – 35 lat – pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    7. brombap – 34 lata – córka 2 lata, „rozważaczka”
    8. dziewialtka – 34 lata – starania od roku
    9. Livia - 34 lata - synek 21 m-cy, starania o rodzeństwo - rozpoczną się niedługo
    10. Marniz - rocznik 77, 1 dziecko 15miesieczne (starania od 6 m-cy)
    11. kama77-34 lata-jedno dziecko (5 lat), starania o kolejne od października
    12. Ruda03 – 33 lata
    13. kachaw – 32 lata – córka 3 lata, starania od 8 m-cy
    14. The_fragile – 32 lata – w ciąży
    15. nika1981 – 31 lat - ponad 2 lata starań, ostatnie 4 miesiące w Novum, stymulacja CLO+pregnyl+duphaston - w trakcie przygotowań do inseminacji
    16. anulastrzelecka – 31 lat, rocznik '80, mezatka od 9 lat, mamy jednego synka 7-letniego, staramy sie o drugiego bobasa od 3 lat.
    17. optymistka – 31 lat – córka 2,5 roku, starania od pół roku
    18. esteban – rocznik 80 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki oboja dobre, hsg, w trakcie stymulacji clo

    19. acia 20 – rocznik 81 – brak dzieci (ponad 2 lata starań), wyniki HSG obydwa jajowody drożne, dwie inseminacje nieudane
    20. Iwonka1980 – rocznik 80 – córka 9 lat, starania od 13 m-cy
    21. asterix – rocznik 1981 – brak dzieci (starania od maja)
    22. ally1381 – rocznik 81 – brak dzieci (13cykli) edit 3.11.11 2kreski, beta 41,5, (w 1.cyklu po histeroskopii operacyjnej)
    23. Smuga – 30 lat – starania od 10 m-cy
    24. Addictive - rocznik 1981 - brak dzieći i starania od 8 miesięcy
    25. Korda - rocznik 81 - brak dzieci
    26. Igisowa - rocznik 81 - brak dzieci, starania od 5 miesięcy, poronienie w 11 tc

    27. KARKO – 30 lat – córka 2 lata, nie stara się
    28. Tres – 30 lat – w ciąży po 8 cyklach starań
    29. madziauk – rocznik 82 - brak dzieci (ponad rok staran - 10 cykli, cykle bardzo dlugie (35-51dni))
    30. flowka - 31lat, 13 miesięcy starań
    31. NOANGEL78 - 33 lata, 1-szy miesiąc starań (syn 6 lat)
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Dziewczyny nie kopiujcie listy. Aktualizacja staraczek prowadzona jest na bieżąco na pierwszej stronie tematu. Zaśmiecamy w ten sposób ten watek.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    u mnie dziś zapowiada się ostatni dzień cyklu... od wieczora podbrzusze boli coraz mocniej @-owo... a rano miałam kilka takich bolesnych skurczy, że miałam wrażenie, że za moment mnie zaleje... więc jeszcze dziś lub jutro początek cyklu :) No i dobrze :) niedobrze tylko, że @ będzie gościć akurat, jak eM będzie miał imieniny :(
    ___
    MIŁEGO DNIA :)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Ja kilka godzin przed @ mam uczucie jakby coś leciało ale jest sucho, cały dzień czuję tę okolicę a kilkanaście minut przed @ zaczyna mnie boleć podbrzusze tak specyficznie ze od razu wiem, iz pora iść się zabezpieczyć. Jak dotąd może tylko kilka razy dałam się zaskoczyć a tak wyprzedzam @ o krok :).
    Anne, mąż nie może mieć wszystkiego ;) albo małpa teraz w imieniny i dzidzia w tym cyklu :) albo @ nie ma w imieninki ale i dzidzi nie będzie heheheh. Powiesz mężowi , ze coś za coś - takie czary mary na nowy cykl.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    dobre te czary mary :) przekażę mężowi :)
    choć przyznam, że u nas nie ma intensywnych starań... ot po prostu się nie zabezpieczamy i zdajemy się na "szczęśliwy traf"... ale nie ukrywam, że życzyłabym sobie takiej "wpadki" :bigsmile:
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    U nas nie było ani przysłowiowej kariery na przeszkodzie, ani mieszkania ;-) Późno poznałam mojego księcia, bo dopiero w wieku 28 lat.
    Myślę, że trzydziestka to nie jest za późno. Analizowałam kiedyś proporcję cykli owulacyjnych i bezowulacyjnych w grupach wiekowych kobiet - kobiety między 25 a 33 rokiem życia miały bodajże najwięcej owulacyjnych, więc jest to świetny czas na ciążę. Potem po 36-tym roku życia proporcja zaczyna działać na niekorzyść, ale nie jest tak, że nagle zero szans.

    A poza tym, chyba to tak jest, że jest nam coś pisane. Większości z nas dzieci SĄ pisane, ale może niekoniecznie od razu po złożeniu na nie zamówienia ;-)
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Racja Smuga. Ja też poznałam mojego męża jak miałam 28 lat, teraz mam 30 i staramy się od kilku miesięcy. Nie odkładałam z powodu pracy/szkoły, mieszkania czy pieniędzy ale z powodu braku kandydata na ojca :)
    Co się tyczy odpowiedniej pory na dziecię .... może tak jak piszesz 33 latka ma takie same szanse jak 25 latka - z biologicznego punktu widzenia. Myślę, że to bardziej kwestia psychiki i tego, że po przekroczeniu magicznej 30 nagle słyszymy bicie zegara głośniej niż kilka lat młodsze koleżanki :) Tak jest z pewnością w moim przypadku. I choć dopiero tą 30 przekroczyłam to i tak się martwię, ze mogę mieć problem z zaciążeniem i że będę "starą" mamusią.
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Zgadzam sie. Myslę, że nasz problem w tym, że mocno się stresujemy swoim wiekiem i boimy się, czy to nie za późno. Jak rozmawiałam kiedys z moim ginkiem to stwierdził, ze nie mam co sie przejmowac tymi moimi 36 latami, bo do Niego pacjentki w ciązy trafiają w o wiele starszym wieku np. 40-45 lat. :-) Tak wiec dziewczyny - mam nadzieje, że nasze wspólne wsparcie każdej z nas doprowadzi do tego, że na liście staraczek będzie nas coraz mniej, bo będą przechodzić na wątek dla przyszłych mamuś ;-)
    -- ___
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.