Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Skorpionka7 z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś osobą zdecydowaną i wiesz czego chcesz :smile: i masz rację, że można powiedzieć nie dziękuję ale ja uważam,że nie zawsze jest to takie proste i nie da się zastosować tego w każdym przypadku bo ludzie się różnią. Nie każdy jest na tyle asertywny żeby powiedzieć "Nie". Są osoby które mają z tym problem. Dorosłe osoby. Ja mam. Nie będę się tu wypowiadać za inne osoby. Może to być traktowane jako pewien rodzaj ułomności życiowej ale na pewno życia nie ułatwia i trzeba dużo pracy w to włożyć, żeby umieć powiedzieć "Nie".
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Goma, u Ciebie w domu sprawy współżycia i dojrzewania nie były tematem tabu?
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Nie, nie były tematem tabu.
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Skorpionko, wcisnal mi tabletki. Dokladnie tak to bylo. Mialam wtedy 16 albo 17 lat i plamienia srodcykliczne (ktore miewam do dzis). Po lekturze kolorowych pisemek kobiecych strrrrrrrasznie sie wystraszylam bo zawsze pisza, ze krwawienia inne niz miesiaczkowe moga swiadczyc o raku. O cyklu miesiaczkowym wiedzialam tyle, co na biologii pani powiedziala. Antykoncepcja mnie w ogole wtedy nie interesowala (nie wiedzialam wtedy jak wyglada goly facet ani mnie to nie interesowalo, jesli wiesz o co mi chodzi). Wyszlam z gabinetu z recepta na cilest bodajze (dzisiaj juz nie pamietam), ktory to mial mi wyregulowac (regularne nomen omen) cykle... Lekarz cos baknal, ze te plamienia o ile sa w srodku cyklu to niektore kobiety tak maja po prostu, ale skoro tak mi to przeszkadza... Aha, lekarz dodal, ze przy okazji bede zabezpieczona przed ciaza. Jaki wywiad ze mna przeprowadzil dzisiaj juz nie pamietam. W kazdym razie badan zadnych nie zlecil ani nie robil mi USG. Podsumowujac, pigulki mialy mnie wyleczyc z plamien srodcyklicznych.
    Do tego lekarza trafilam bo kolezanka z klasy u niego byla. Zgadalysmy sie pozniej, ze na jej obawy o skutki uboczne pigulek powiedzial "niech sie pani nie wyglupia, nie zyjemy w Bangladeszu".
    Masz racje. Mialam prawo pytac i zadac wyjasnien. Czemu tego nie zrobilam? Bo bylam mloda i glupia. W ogole nie wiedzialam, ze pigulki moga miec jakiekolwiek skutki uboczne, nie wiedzialam jak dzialaja, nie wiedzialam, ze w ogole moge zakwestionowac zalecenie lekarza (i to tak prosto w twarz).
    Czemu moja mama nie zadzialala? Bo tyle samo wiedziala o pigulkach co ja... Zmarszczyla tylko brew, ze byc moze ciazowe zabezpieczenie przyspieszy moje zainteresowanie "golym facetem" :wink:

    Zauwaz Skorpionko, ze ja nigdy tej przygody nie stosuje jako argumentu przeciw pigulkom (bo nie uwazam, ze pojedynczy przypadek ma stwierdzac, ze tak jest zawsze i wszedzie). Wyciagnelas mnie do tablicy to opowiedzialam. Nie musisz mnie przekonywac, ze mimo wszystko wiekszosc lekarzy sie tak nie zachowuje i wiekszosc pacjentek jest duzo bardziej swiadoma swoich wyborow niz ja gowniara bylam wtedy. W calym swoim zyciu bylam u kilku ginow i zaden nie zachowal sie tak, jak tamten. Ja nie uogolniam.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    dla mnie jest niepojęte, żeby ktoś dał sobie coś wcisnąć na siłę, przykro mi, ze lekarz cię nie poinformował solidnie...
    no ale to mój punkt widzenia... może dlatego, że spotykałam w swoim życiu dobrych specjalistów, prócz jednego pediatry, który na zapalenie oskrzeli mojego syna przepisał bebilon pepti (wyśmiałam i wyszłam z gabinetu)... no ale to zupełnie inna bajka
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Dla mnie dzisiaj tez jest to niepojete. Caly szkopul w tym, ze ja wtedy nie wiedzialam nawet, ze on mi cos wciskal...
    Ja mysle, ze dzisiaj jednak sa troche inne czasy. Chocby poprzez dostep do informacji dzieki internetowi.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Konwi? A łykałaś potem te tabletki?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Wybralam to jedno opakowanie, po ktorym... plamilam caly cykl. I na tej podstawie stwierdzilam, ze ten lekarz to jakis "lewy" bo mi jego leki nie pomogly :bigsmile: A 15 lat potem uswiadomilam sobie, ze rzeczywiscie byl troche "lewy", ale nie dlatego, ze mi zle leki DOBRAL (tylko, ze wogole mi je przepisal). Lepiej pozno niz wcale, co? :shamed:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    No to miałaś szczęście w nieszczęściu, że plamiłaś cały cykl, bo jakby pomogły, to pewnie byś brała nadal.
    Ja też jakoś nie mogę się przekonać do tego "wciskania", ale fakt, że jak się niewiele wie o "produkcie", a ktoś przepisuje antyki jako "lek", to można ulec.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    kodama: No to miałaś szczęście w nieszczęściu, że plamiłaś cały cykl, bo jakby pomogły, to pewnie byś brała nadal.

    Nie mam pojecia co by bylo gdyby. Ja w ogole nie myslalam, ze to jest taka kwestia mocno decyzyjna :wink: Jakby na to nie patrzec mi wtedy pigulki nie byly w ogole potrzebne. Ani ja nie zglaszalam lekarzowi takiej potrzeby (zabezpieczalam sie przed ciaza jedynym 100%owym sposobem :wink:), ani nie bylo medycznych powodow zeby mnie "leczyc".
    Ja tez nie jestem przekonana do "wciskania" (w sensie uogolniania, ze lekarze wciskaja kobietom, wszyscy lekarze, wszystkim kobietom). Mysle, ze takie przypadki jak moj (wtedy) naleza do miazdzacej mniejszosci.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Mnie lekarz próbował zachęcić do wkładki hormonalnej. Kiedy pytałam o skutki uboczne, negatywne - powiedział, że nie ma. Hormon działa miejscowo, krwawienie miesiączkowe jest mniejsze niż przy tradycyjnej spirali. Ale w dokumentacji, którą dostałam tych ubocznych działań jest wymienionych sporo.
  1.  permalink
    wiadomo ze jak lekarz zapisze młodej dziewczynie tabletki które sa na coś "a przy okazji" antykoncepcyjne to ona je weźmie poprotu z niewiedzy ale normalnie nie wiem czy lekarz jest w stanie wcisnac tabletki dla wygody pacjentki,ja naszczescie na takich nie trafiałam bo -jak wspomniałam-sama sie upominałam o nie.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Nigdy nikt nie zaproponowal mi zadnej innej metody antykoncepcyjnej - ba, nie dyskutowal np. ze mna na temat mojego zycia seksualnego (a to nie jest taka sprawa prywatna jak mogloby sie wydawac, jesli chodzi o ginekologa).
    Przyklad pytania "Czy w trakcie 3 ostatnich miesiecy zmienila pani partnera seksualnego?" - to pytanie to nie wlazenie z butami w zycie pacjenta, ale np. spozwala stwierdzic, ze pacjentka raczej powinna sie zainteresowac antykoncepcja barierowa z ochrona przed STI, a nie np. pigulka antykoncepcyjna. Oczywisce lekarz to nie edukator seksualny, a dla mlodej dziewczyny jest wybor pigulka dwuskladnikowo / prezerwatywa jesli chodzi o antykoncepcje... ale jakos nie wpadaja na to, ze moge nie byc zainteresowana.

    Mialam regularne cykle, I grupe, wszystko picus glancus - sugerowano mi "pomyslenie o powaznej antykoncepcji". Nie spotkalam sie z wizyta, na ktorej lekarz nie wspomina pierwszy "A tabletki?".
    Inna osoba powie, ze to nie jest wciskanie, ale np. u internisty nie ma sytuacji w ktorej jesli pacjent jest w 100% zdrowy na wizycie kontrolnej, to ktos mu sugeruje cokolwiek, chociazby i suplementy diety.

    Spotkalam sie tez z tym, ze sugerowano mi, ze tycie na Novynette pomimo chodzenia na aerobik i restrykcji kalorycznej to "moja wina, bo sie objadam"... Czyli tez nie jestem I osoba, ktora szuka nieistniejacych skutkow ubocznych...
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Wiecie, trudno wymagać od lekarza, żeby za nas myślał. Same musimy zadbać o nasze, kobiece sprawy. Kobieta świadoma siebie nie da sobie niczego wcisnąć i zadba o to, żeby jej niechcący ktoś nie skrzywdził. Tak myślę. Lekarz to tylko lekarz - nie jest wszechwiedzący, ja cieszę się jak trafiam na takiego, który wie co robi i potrafi odpowiedzieć konkretnie na moje pytania.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Mi wcisnął nie tylko receptę, ale i pierwsze, darmowe opakowanie. Nie widziałam wtedy najmniejszego powodu, żeby nie ufać lekarzowi, który zajmuje się moją Mamą i ma za sobą wiele lat praktyki (musiał być już wtedy grubo po pięćdziesiątce). Oczywiście, przeczytałam ulotkę, w tym skutki uboczne, ale przy jakim leku ich nie ma?
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    aggnieszka: Wiecie, trudno wymagać od lekarza, żeby za nas myślał.

    Nie zgodzę się z tym. To po pierwsze lekarz powinien myśleć, po drugie pacjent. To lekarz ma obowiązek uprzedzać o interakcjach leków - mimo tego, że ja np. ulotki czytam i jestem tym zainteresowana wymagam, żeby po milion razy przypominać. Dentysta ma obowiązek zapytać pacjenta przed podaniem znieczulenia, czy zjadł porządne śniadanie i nie "odjedzie" na fotelu.

    Tu w UK niedawno była sprawa poparzonej laserem dziewczyny, której kosmetyczka nie zapytała, czy aby nie użyła samoopalacza przed zabiegiem. Kto normalny użyłby?! Nikt. Ale obowiązek zapytania i tak istnieje, bo można kogoś doprowadzić do stanu opłakanego.

    Lekarz moim zdaniem powinien być autorytetem, specjalistą, osobą światłą i świadomą. Nie odczytajcie tego od razu jako "antytabletkową", ale przyjamniej chłodnie oceniającą sytuację. A jest jak jest - zamiast lekarzem często jest się komiwojażerem niemalże.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Irjanka: To lekarz ma obowiązek uprzedzać o interakcjach leków

    Zgoda, ma obowiązek zapytać jakie leki bierzesz i ewentualnie wywnioskować jaką pigułkę może Ci wtedy przepisać....
    punkt znów przypadkiem....
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Lekarz moim zdaniem powinien być autorytetem, specjalistą, osobą światłą i świadomą.
    Tak byłoby w świecie idealnym. W tym, w którym żyjemy lepiej być ostrożnym, dobrze się na tym wychodzi:)
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeMar 31st 2010 zmieniony
     permalink
    Irjanka: zamiast lekarzem często jest się komiwojażerem niemalże.
    to się zdarza, konkretne preparaty są przepisywane niekiedy dlatego, że za odpowiednia ilość wypisanych recept na dany lek lekarz otrzymuje prezent
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeApr 19th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 19th 2010
     permalink
    Fragmenty książki są w Google Books. We wstępie jest o historii badań.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2010
     permalink
    UWAGA: prowadzący audycję „Kochaj się długo i zdrowo” zapowiadają następną audycję o anty.
    Audycja została odznaczona statuetką przezroczystej tabletki z okazji 50-lecia istnienia tabletki anty za promocję wiedzy o seksualności i nowoczesnej anty przez TRR.
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 24th 2010
     permalink
    czuję powinność wypowiedzenia się w temacie implantacji/zagnieżdżenia.

    Po diagnozie lekarskiej która (prawie napewno) wykluczała naturalną ciążę (terazospermia) zaczęłam brać anty w trakcie cyklu. W ciąży przecież być nie mogłam, nie chciałam kolejnej naturalnej @, no i odpowiadało mi przesunięcie terminu krwawienia.
    Okazało się że doszło do zapłodnienia, zagnieżdżenia no i jestem w 16t ciąży! Zdrowej na ile można to zbadać, wierzę że dalej będzie równie dobrze, skoro pokonał tyle przeciwności to bardzo chce się pojawić na tym świecie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 24th 2010
     permalink
    Na jakim etapie wykryłaś ciążę?
    --
  2.  permalink
    Danap... naprawdę? Kurcze, no kurcze... Danap- ściskam Cię strasznie mocno! Gratulacje ! :hugging::flowers::cheer::clap::crazy::swingin:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 24th 2010
     permalink
    GRATULACJE Danap!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 24th 2010
     permalink
    BRAWO!
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    Amazonka: Na jakim etapie wykryłaś ciążę?

    test z moczu w 7 tygodniu w dniu kiedy powinnam zacząć brać kolejne opakowanie, mimo iż wszystkie znaki mówiły że jestem w ciąży to ja w 8mio dniowej przerwie powiedzy tabletkami szukałam dobrego lekarza od wrzodów (wymioty, mdłości, zanik umiejętności kucharskich-obiady lądowały w śmieciach, ogromne piersi).
    W 9t miałam wizytę u gina, usg potwierdziło prawidłową jak na ten etap ciążę.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    Wielkie gratulacje Danap :) Zdrowia dla Ciebie i maluszka:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    Danap, gratulacje i zdrowia dla Was :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    Wzięłaś całe opakowanie dwuskładnikowych w ciąży?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    :shocked: gratulacje
    Wielkie oczy bo właśnie przeczytałam Twój opis że teoretycznie nie powinniście mieć Dzieciaczka... moja ciekawość nasuwa pytanie -> co na to lekarz??
    Życzę zdrowej i spokojnej ciąży!!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    Z naciskiem na "teoretycznie", jak pokazuje 28dni.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 7th 2010
     permalink
    Wpadka peel ma nowe gadżety: kłiz, jest również dość żenująca gra w zabijanie plemników i nie mniej żenujący - kalkulator wpadkowy...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Im więcej interaktywności, tym dłużej czytelnik się zatrzyma.
    Rozbudowaną grę Antykoncepcja wymyśliły już feministki z okazji 8 marca.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 8th 2010 zmieniony
     permalink
    Na TOK FM była seria rozmów z powyższym ginem i przedstawicielką Feminoteki z okazji 50-lecia tabletki.
    Działaczka biada, że tabletka u nas nie jest wystarczająco propagowana ani refundowana. Gin na to:
    - 2 preparaty są refundowane!
    Ale otacza ją czarny PR i krążą mity, ponieważ w szkole dzieci nie uczy się o rodzajach anty, tylko je straszy.
    Za to postawa KK się zmienia względem anty, chociaż nie może zaakceptować przerywania ciąży, a więc spirali, ponieważ takie może być jej działanie oprócz innych.
    =========================
    Nie do wiary, że coś takiego powiedział. Wszak w innych miejscach brał w obronę dobre imię spirali niepowodującej przerwania ciąży na żadnym etapie jej trwania.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 8th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 9th 2010 zmieniony
     permalink
    Pól wieku z pigułką - historia, stan obecny, polityka i istotnie uszczuplone wypowiedzi Djerassiego.
    Warto obejrzeć załączone tabele.
    Mimo korzystania z doskonałych ekspertów autorka nie ustrzegła się wpadki z pigułką.

    Swoiście zdefiniowano dojrzałość młodzieży za rzekomy bunt oraz grupę docelową zastrzyków. Opis, jak wygląda rynek wazektomii w Polsce.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2010
     permalink
    Przerywany a zdrowie kobiety

    Wizyta na wagę zdrowia
    Niektóre dziewczyny są wyjątkowo dobrze przygotowane do wizyty – przychodzą z gotowymi pomysłami na antykoncepcję, bo koleżance ona służy. Pomijając fakt, że nie w każdym przypadku te same metody są tak samo dobrze tolerowane, to ogromny postęp w stosunku do poprzednich lat. Oznacza, że młode dziewczyny zdają sobie sprawę z konsekwencji uprawiania seksu, myślą o przyszłości. To może ustrzec je od wielu dramatów.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 4th 2010
     permalink
    Biuletyn Federy "Mam prawo":

    Polskie, gumowe zabezpieczenie

    Biorąc pod uwagę wnioski, płynące najnowszej publikacji Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, ukazującej m.in. jak trudny jest dostęp do antykoncepcji hormonalnej, nie dziwią wyniki najnowszych badań, dotyczących antykoncepcji w Europie. Badania wykonano na zlecenie Bayer Schering Pharma w 18 krajach Europy. Zostały one zawarte w nieopublikowanym wciąż raporcie, który jest już cytowany przez polskie media.

    Dane dotyczące Polski pokazują, że w naszym kraju, przy inicjacji seksualnej (œśredni wiek – 19 lat), najczęœciej wybierana jest prezerwatywa: aż 60% badanych decyduje się w tym momencie na prezerwatywę, co siódma Polka sięga po pigułkę, 13% badanych wybierają stosunek przerywany, zaœ co 10. nie zabezpiecza się w ogóle. Jeœśli chodzi o wybór skutecznych œrodków antykoncepcyjnych, to na tle innych krajów lokujemy się tuż przy Turcji: w Polsce pigułkę przy swoim ”pierwszym razie” wybiera 21% kobiet, w Turcji – 22%. W Holandii na antykoncepcję hormonalną jako pierwszą, regularnie stosowaną metodę zapobiegania ciąży decyduje się 73% kobiet, 61 proc. Niemek i 59% Francuzek.

    Jak podkreœślają specjaliœści, tak niski poziom stosowania pigułek to efekt braku edukacji, ideologicznego podejœścia do œśrodków hormonalnych, a także utrudnionej drogi otrzymania recepty przed 18. rokiem życia.


    Źródło: Newsweek, 21.06.2010
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 11th 2010
     permalink
    Artykuł o postrzeganiu antykoncepcji przez Kościół na przestrzeni czasu.
  3.  permalink
    myślałam ze tu dyskusja o anty bo Amazonka ma w opisie pytanie i ja tu lece odpowiadac...patrze a tu sie nic nie dzieje:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2010
     permalink
    Dzieje się bez wątpienia.
    --
  4.  permalink
    no nie widze zeby ktos pisał tu o tym czy miał utrudnienia w dostepie do anty
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2010
     permalink
    Była taka rozmowa wcześniej, widocznie nie zwróciłaś uwagi.
    --
  5.  permalink
    to w takim razie Twój opis jest nieaktualny i to on mnie zmylił
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 15th 2010
     permalink
    Jest bardzo na czasie, bo temat regularnie wraca.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 16th 2010
     permalink
    Czego to ludzie nie wymyślą... Leczyć objawy zamiast przyczyn
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.