Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    hmm Piszesz że takie jest prawo farmaceutyczne - może, nie wiem. Ale z tego wynika że każdy lekarz ma obowiązek wypisać anty? A co jak on Ci powie - jest to sprzeczne z moimi przekonaniami?
    Jeśli jest temat klauzuli sumienia to znaczy że jest on potrzebny i moja apteka czy znajoma czy jakaś "durna baba z apteki" nie jest wyobcowana - ("durna baba z apteki" bo tak ją nazwie 70% takich osób którym sie wydaje ze wszystko MUSI być) Nie jest to wymysł 1 czy 2 osób ale wielu i jest na to zapotrzebowanie
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Nie wiem jak jest z lekarzami, oni w ogóle są ponad wszystko, zawsze coś mogą wymyślić, nie muszą mówić, że mu sumienie nie pozwala, mogą argumentami np zdrowotnymi się posiłkować i nie wypiszą tabl.
    ale nie cofajmy się do XIX wieku!!! To jest wolny wybór każedej kobiety, czy chce brać antykoncepcję i to jest jej sumienie. Farmaceuta ma obowiązek wydać lek, taki zawód. Nie powinni się unikać wydawania leków, bo im sumienie nie pozwala.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Agunia a tak w ogóle to gratuluje dzieciaczków!!!! zajrzałam na twój profil:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    ally1381: To jest wolny wybór każedej kobiety, czy chce brać antykoncepcję i to jest jej sumienie
    Ale to też jest wolny wybór farmaceuty. Są osoby które anty traktują jednoznacznie - GRZECH - i nie chcą przykładać do tego ręki i dlatego wolność wyboru wg sumienia też powinna być brana pod uwagę. A teksty że niech nie pracuja w aptece nie są argumentem i rozwiązaniem. Wystarczy by ludzie zaakceptowali że tak samo jak nie wszystkie sklepy mają dany towar tak samo nie w każdej aptece kupi sie antyki.
    Jeśli w sklepie nie ma bananów nie robisz awantury tylko idziesz do następnego i tyle.
    Pewnie też bym sie wściekała jakby w naszej aptece czegoś tam nie było ale poszłabym do innej. To nie są lata 80 ze były 3 czy 4 apteki teraz są co krok (przynajmniej tak jest u mnie i mam 5 w promieniu kilometra od domu albo i więcej)
    Dziekuje za gratulacje :)
    --
  1.  permalink
    "No pewnie tak samo jak niebiora lapowek" po pierwsze to polecam cofnąć sie do podstwówki na powtórkę z ortografii "biorą" to czasownik z nie osobno, jeśli wiesz co mam na mysli i nie ściemniaj, że to literówka, dwa skoro wiesz, że biora to znaczy, że dajesz a to świadczy tylko o Tobie, chyba nie musze mówić, że nienajlepiej...Ja się z takim czymś nie spotkałam. Pracowałam w tej branży to wiem jak jest, a nie wypisuje bzdury zasłyszanych w internecie. Znajdź mi jedną osobę która potwierdzi Twoje urojenia, ja w odpowiedzi moge Ci podać kilkadziesiąt, które temu zaprzeczą i nie mówię to o koleżnace, która słyszała, że ktos komuś itd...tylko osoby bezpośrednio związane z branża i pracujące z lekarzami.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja jestem ciekawa, czy tak samo kibicowano by lekarzowi, który będąc świadkiem jehowy odmówiłby wykonania transfuzji krwi ...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Wiesz, Jadziuniu, jak już jesteśmy przy takich złośliwych zaczepkach, to dodam tylko, że nie sama ortografia wystarcza, by stworzyć poprawny tekst - autorce Twoich wpisów przydałaby się powtórka z interpunkcji, może też ze stylistyki oraz edytor do wyłapywania literówek.

    A co do sprawy "przekupywania" lekarzy przez firmy farmaceutyczne, to przedstawię kilka faktów, niekoniecznie zasłyszanych w Internecie.
    Małż pracował kilka lat w firmie farmaceutycznej i w czasie wizyty repa (czyli przedstawiciela) w gabinecie lekarza widział podpisywanie umowy na wypełnienie tzw. ankiety, której treść sprowadzała się do tego, ile sztuk danego leku lekarz ten przepisał w określonym czasie. Prezenty były tylko dodatkiem. Tych umów małż co miesiąc widział w systemie tysiące. Musiało się to jednak tej firmie (wcale nie jakiejś największej) opłacać.
    Trudno jest mi uwierzyć, że to jakaś wyjątkowa sytuacja w jednej wyjątkowej firmie.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    morkub: Wiesz, Jadziuniu, jak już jesteśmy przy takich złośliwych zaczepkach, to dodam tylko, że nie sama ortografia wystarcza, by stworzyć poprawny tekst - autorce Twoich wpisów przydałaby się powtórka z interpunkcji, może też ze stylistyki oraz edytor do wyłapywania literówek.


    :thumbup:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Jadziuniu, z całym szacunkiem, ale jeśli wytykasz komuś ortografy, sama pisz poprawnie. "Nie najlepiej" piszemy osobno :cool:
    --
  2.  permalink
    agael77: "Nie najlepiej" piszemy osobno
    zgadza się, korzystam ze słownika word i właśnie przeczytałam, że jest to jedno ze słów, które słownik źle podaje.
    morkub: w gabinecie lekarza widział podpisywanie umowy na wypełnienie tzw. ankiety, której treść sprowadzała się do tego, ile sztuk danego leku lekarz ten przepisał w określonym czasie.
    sama to robiłam i jak już pisałam, ma to miejsce w firmach tzw. podróbach , w oryginalnych tego się nie praktykuje, mówimy tu o środkach anty a te produkują tylko firmy oryginalne.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    jadziunia24: ja w odpowiedzi moge Ci podać kilkadziesiąt, które temu zaprzeczą

    podaj kilkadziesiąt
  3.  permalink
    Dziewczyny co tu sie dzieje?Jeden temat a widze co niektorym nerwy puszczaja i troche sie zapominaja.
    jadziunia24 - takie osobiste wrzuty to nie na tym forum.Chyba nie musze przypominac jakiej tematyki jest ten portal.I tak naprawde to obowiazywalaby chociaz troche jakas kultura rozmowy.Skoro tak bardzo boli Cie ze niektore dziewczyny popelniaja bledy w pisowni to moze powinnas zmienic forum?Moze ortograficzne?I tam prawic kazania i poprawiac.Nie znasz ludzi skad wiesz czy np.ktoras z nas nie ma dyslekcji?Tego typu zachowanie z reszta jak dla mnie troche prostackie bo nie pisownia nie swiadczy o czlowieku to raz a po drugie wazne ze wiemy co dana osoba chce nam przekazac.
    --
    •  
      CommentAuthorMigotka721
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    Często się zdarza, że w jakimś sklepie nie ma czegośtam, więc czekamy aż dowiozą lub idziemy do innego. Ale jeśli jest, to wyobrażacie sobie, żeby sprzedawca nie wydał, bo cośtam? Tak samo w aptece, nie ma to nie ma, ale jak jest...? Znalazłoby się mnóstwo leków i produktów spożywczych, o których uważamy, że na coś szkodzą, ale jakby każdy tak postępował według własnego przekonania to świat by zwariował...:shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    Prezerwatywy na receptę komentarz podkastera
    Przegląd polskich podkastów - tydzień 10 wspomnienie o sprawie farmaceutów z punktu widzenia laika
    --
  4.  permalink
    Pierwszy link sie nie otwiera
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    Autor zapowiedział odcinek, ale nie umieścił pliku. Jak naprawi błąd, to plik się pojawi.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 16th 2011
     permalink
    Twój czas, Twój wybór wykład o NPR i anty w Wawie. Kto był?

    Markowe prezerwatywy
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 19th 2011
     permalink
    Dla znających francuski artykuł o pozytywnym wpływie pigułek na zdrowie kobiety i interesujące komentarze pod nim.
    La pilule contraceptive améliore la santé des femmes
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2011
     permalink
    Audycja w Trójce o sprzeciwie sumienia farmaceutów była słaba. Farmaceutka ze stowarzyszenia miała mało argumentów i nie była skupiona na rozmowie. Nie sądzę, aby kogoś przekonała co do swoich racji.
    Słuchacze zareagowali głupio, sprowadzając wszystko do absurdów i podawania kolejnych wymyślonych ekstremów, np. o niesprzedawaniu mięsa w piątki. W tej audycji zazwyczaj są głosy przeciwników i zwolenników danej tezy mniej więcej po równo. Tym razem zwolenników brakowało. Działaczka SLD brylowała kolejnym swoim występem.
    Lista absurdów i oburzenie słuchaczy były nieadekwatne do rzeczywistego zagrożenia. Farmaceutów w tym stowarzyszeniu jest mało, a chętnych do odmów jeszcze mniej. Ludzie bez szemrania godzą się na różne ograniczenia wolności, jakie serwuje im rząd, a z takiego drobiazgu robią wielką aferę.
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMar 20th 2011
     permalink
    a ja bym dorzuciła jeszcze podejście ekonomiczne. apteka to jednak coś na kształt sklepu i ma przynosić dochód, ma się opłacać. Jako konsument - jeśli czegoś nieustannie brakuje w sklepie - omijam ten sklep, czyli nie przynoszę dochodu. Nie kupie w tej aptece prezerwatyw, tabletek - ok. Pójdę do innej. Tylko, że apteka traci klienta i zysk. Zastanawiam się jak długo właściciel apteki będzie tolerował pracowników z sumieniem, którzy odmawiają sprzedaży, zakładając oczywiście że sam będzie "bez sumienia".
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    http://www.niecodzienna.pl/antykoncepcja
    Nowy portal, nowa akcja - celebrytki wspierają...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Literówka w dziale kontakt i kobieta-i-jej-antykoncepcja-w-swietle-najnowszych-badan-stanowisko-zespolu-ekspertow-polskiego-towarzystwa-ginekologicznego
    Fajne "Rerefencje".
    Do tego niektóre linki nie działają => strona chyba sklecona naprędce, chociaż oczywiście na wyższym poziomie niż prywatne strony domowe.

    "Zespół napięcia przedmiesiączkowego":
    Zaobserwowano także, że PMS pojawia się częściej u kobiet otyłych, niewykształconych oraz nieaktywnych fizycznie, a rzadziej u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną.

    Wyjątkowy kontrast.

    Celebrytki z 2 pokoleń Dopiero zdjęcia z akcji ujawniają, kto za tym stoi. Strona to skrzętnie ukrywa pod agencją reklamową.

    Gedeon Richter odpowiada swoją kampanią z... tym samym ekspertem.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Zadowolona czy nie?


    Wprost 25 stycznia 2009
    Fala depresji
    Rozmowa z prof. Joanną Meder, zastępcą dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
    (...)
    Co najbardziej wpływa na rozwój depresji – geny czy środowisko?
    (...) Wiele leków (na przykład leki hormonalne), którymi są leczone choroby somatyczne, może wywoływać depresję. Tworzy się błędne koło. Depresja źle wpływa na skuteczność terapii, pacjent nie ma motywacji do wyleczenia się, a to pogłębia chorobę somatyczną, co z kolei dodatkowo nasila depresję.

    Choroby z leków
    „Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu”. Takie ostrzeżenie wkrótce będzie musiało pojawić się w każdej reklamie leku dostępnego bez recepty. Ma nas to uchronić przed skutkami ubocznymi medykamentów. Szczególnie często zdarzają się one zimą, gdy z powodu infekcji nadużywamy tabletek i syropów.

    Paracetamol - (...) Paracetamol nie jest wskazany dla kobiet stosujących doustną antykoncepcję. Tabletki antykoncepcyjne przyspieszają metabolizm paracetamolu, więc zmniejszają jego skuteczność.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    3 sierpnia 2008 Newsweek
    Jest drogo, bo płacimy
    W Polsce coraz więcej towarów jest droższych niż w Paryżu czy Nowym Jorku. To wina importerów i naszej konsumpcyjnej euforii.

    (...)
    O tym, że tylko konkurencja wymusza obniżki cen, przekonuje sytuacja na rynku farmaceutyków. Ile można zaoszczędzić na imporcie równoległym? (...) Kiedy importerzy równolegli zaczęli sprowadzać lek antykoncepcyjny Cilest, producent - firma Janssen-Cilag - obniżył jego cenę z 33 do 19 zł. Wtedy import równoległy stał się nieopłacalny, a brak konkurencji sprawił, że producent szybko wrócił do wyższej ceny. No to wrócili też importerzy równolegli. Tyle że import równoległy to zaledwie 0,4 proc. rynku farmaceutyków, wartego obecnie ok. 16,5 mld zł.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Newsweek Kobieta 2/2011
    Panny z Villi
    Argentyńskie nastolatki marzą, by dzięki piłce wyrwać się z najstarszego slumsu w Buenos Aires. Ale niktórym nigdy to się nie uda. Niestety, mają cycki.
    Carolina kieruje organizacją Goles y Metas, która próbuje pomóc wyrwać się z biedy nastolatkom. Jako metodę wybrała piłkę nożną.

    Carolina postanowiła trochę oświecić podopieczne. Jej przyjaciółka właśnie wróciła do Buenos z tytułem doktora zdobytym na Kubie. Studiowała na koszt FIdela i teraz chce to odpracować społecznie. Będzie przychodzić na spotkania w stołówce i edukować zawodniczki. Zdrowe żywienie, urazy w sporcie, pierwsza pomoc. Małymi kroczkami do pogadanek o prezerwatywach i antykoncepcji. I tak łatwiej o tym niż o uczuciach.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Wprost 6 grudnia 2009.
    10 sposobów na jesienną depresję
    (...)

    5. Mniej hormonów.
    Rzadko mówi się o tym, że antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko wystąpienia złego nastroju czy wręcz zaburzeń depresyjnych. W badaniach przeprowadzonych w USA udowodniono, że działa tak zarówno syntetyczny estrogen, jak i progestyny. Należy wziąć to pod uwagę, decydując się na rodzaj antykoncepcji, zwłaszcza jeśli ktoś z rodziny choruje już na depresję.
    (...)
    10. Żyj w rytmie natury.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    Zabójczy środek antykoncepcyjny
    Ponad 700 pozwów przeciwko firmie Merck Pharmaceuticals złożono w amerykańskich sądach. Pozwana firma farmaceutyczna jest producentem NuvaRing, wkładki antykoncepcyjnej, której stosowanie doprowadziło do licznych tragedii. Poszkodowani oskarżają Merck o spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Zarzuty są podobne: w wyniku stosowania NuvaRing dochodzi do powstawania zakrzepów krwi, co prowadzi do wystąpienia udaru niedokrwiennego mózgu, zawału serca, zatorowości płucnej. Pomimo ewidentnych skutków ubocznych zagrażających zdrowiu i życiu kobiet, producent w dalszym ciągu sprzedaje wkładkę NuvaRing. A zwolennicy antykoncepcji nadal ją promują jako "bezpieczną, skuteczną i wygodną" formę kontroli urodzeń. [LifeSiteNews – 26.04.2011 r.]
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 26th 2011
     permalink
    Szcześciarze
    W tej kwestii, zwłaszcza przy tak szczelnej i łatwo dostępnej antykoncepcji, wszystko zależy od kobiet. Mężczyzna może tylko prosić
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Pigułka burzycielka Focus marzec 2011
    Pod wpływem pigułki hormonalnej kobiety miały się zamienić w erotomanki. Dziś wiadomo, że taka przemiana nigdy im nie groziła, bo skutek jest odwrotny. Ale konsekwencje antykoncepcji hormonalnej daleko wykraczają poza obniżone libido
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Miesiąc Świadomego Rodzicielstwa

    W ramach IV edycji Kampanii akcje świadomościowe promujące odpowiedzialne zachowania seksualne oraz wiedzę antykoncepcyjną "Kiedy 1+1=3" odbędą się w następujących miastach:
    Zamościu - 22 maja, na Rynku Wielkim
    Szczecinie - 29 maja, na Jasnych Błoniach
    Płocku - 5 czerwca, Na Rynku
    Krakowie - 12 czerwca, na Małym Rynku
    Warszawie - 19 czerwca, na Polu Mokotowskim.

    Inicjatorem Kampanii jest firma Gedeon Richter Marketing Polska – patron świadomego rodzicielstwa.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    "Inicjatorem Kampanii jest firma Gedeon Richter Marketing Polska – patron świadomego rodzicielstwa"
    A to ciekawe, nie wiem czy wiecie ile ta firma ma w swoim portfolio środków antykoncepcyjnych (pigułki), więc szkoda, że nie mieszkam w zadnym z tych miast bo chętnie z ciekawości bym zobaczyła co proponują.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    To producent również Postinoru i Escapelle, więc te środki na pewno zostaną pokazane odpowiedniemu gronu odbiorców, chociaż nie wolno ich reklamować.
    W ramach akcji jest rozdawany przewodnik po metodach anty.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    No właśnie tego jestem ciekawa skoro nie wolno reklamować leków na receptę to jak to zostanie zaprezentowane w tym przewodniku, bo domyślam się że 3/4 będzie poświęcone tabletkom.
    Ja nie jestem przeciwnikiem tabletek, sama brałam je długo i nie wykluczam powrotu do nich po ciąży, tylko zastanawia mnie że firma produkująca je bierze się za tego rodzaju akcje.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Pomyśl. Jaką ma inną możliwość dotarcia do klientów? Największe firmy w ten sposób omijają zakaz reklamy środków na receptę.
    Jak sądzisz, co napiszą w poradniku o NPR?
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    O NPR? hmm pewnie, że są to metody zawodne i mało skuteczne dla osób które odkładają i pewnie bedą polecać swoje tabsy.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 1st 2011
     permalink
    Zainteresowała mnie u jednej z użytkowniczek nowa pigułka anty o nazwie Yaz i zaczęłam przeglądać niemieckie fora pod tym kątem. Doznałam ciężkiego szoku, czytając wypowiedź jednej z matek, że ginekolog przepisał ten specyfik jej, uwaga, dziesięcioletniej córce (!), która właśnie zaczęła miesiączkować, ale miała nieregularne krwawienia, czasem co dwa tygodnie, a w ten sposób dziecko może lepiej przygotować się na krwawienie. Ręce mi opadły.

    Tym bardziej, że na tym samym forum wiele użytkowniczek opisało wcześniej i później działania niepożądane, jakie je spotkały, od migren po depresje.
    --
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Napiszę tu bo nie wiem gdzie się mam z tym udać na tej stronce :shamed:

    Też z mężem stosujemy stosunek przerywany... a dokładnie przerwany bo nie powtarzamy go przez co najmniej 24 godziny

    Zawsze jednak czekamy do końca, do ostatnich sekund... mój mąż wychodzi i w ciągu kilku sekund dochodzi...
    myślicie, że jest duże prawdopodobieństwo, że moge zajść w ciażę zwłaszcza jak robimy takie "ćwiczenia" w dni płodne?
    nie ukrywam, że liczymy na wpadkę :) w każdym razie fajnie by było gdyby była bo jakoś ciężko nam podjąć świadome starania o drugiego potomka :confused:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Prawdopodobieństwo podaje Ci wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego. Są różne źródła, na Wikipedii widzę właśnie od 4 do 19.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    W wolnej chwili przeczytajcie dzisiejszy artykuł na onet.pl - Antykoncepcja podwórkowa. Pomysły dzisiejszej młodzieży powalają.
    --
    •  
      CommentAuthormarta2811
    • CommentTimeJun 10th 2011 zmieniony
     permalink
    ja to wlasnie przeczytalam i jestem w szoku.co te dziewczynki, bo inaczj 15-latki nazwac nie mozna ,robia ze swoim organizmem. nie skonczy sie to dobrze.

    http://dziecko.onet.pl/64385,22,41,antykoncepcja_podworkowa,artykul.html oto link
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Przerażające.
    --
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    :shocked::shocked::shocked:

    dobrze że mam syna :cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    On nigdy nie będzie stosował żadnej anty?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Przeczytałam ten artykuł na innym wątku i też jestem zniesmaczona i zszokowana.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    adaikaka86: dobrze że mam syna

    A co to ma do rzeczy? Znaczy, że jak syn, to co, problem z głowy? Bo jakby co, to nie on wróci do domu "z brzuchem"?? :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2011 zmieniony
     permalink
    I nigdy do żadnego brzucha, z krwi i kości, nie ma szansy się przyczynić. Ani na nikim wymóc stosowania anty.
    --
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeJun 10th 2011 zmieniony
     permalink
    hydrazine, Amazonka nie!!! to znaczy, że nie bedzie kombinował z tabletkami od weterynarza czy Bóg wie co jeszcze!!! I bardzo postaram się o to, żeby mój syn jednak używał prezerwatyw. A jeśli trafi mi się córka, to naprawdę postaram się być jej przyjaciółką i tak ją wyedukować, żeby nie kombinowała z antykoncepcją...

    Strasznie mnie wkurza, jak ktoś sugeruje mi coś czego nie napisałam :angry:
    najpierw należy zapytać, dlaczego tak napisałam a nie zarzucać mi nie wiadomo co! Dla mnie to żałosne
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Sądzisz, że z prezerwatywami też nie da się kombinować?
    To, co napisałaś, było wieloznaczne, wcale nie sugerowałaś spraw wychowawczych.
    --
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    nie sugerowałam niczego... to Wy zaczęłyście generalizować...
    i oświeć mnie co można kombinować z prezerwatywami?
    Osobiście kupię mojemu synowi paczkę, będzie miał do nich dostęp jeśli już zdecyduje się na taki krok.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.