Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Tak, farmaceuci powinni byli zabrać się za sprawę dziesiątki lat temu.
    Metody objawowo-termiczne mają skuteczność idealną 99%. Taką metodę nazywa się skuteczną.
    Kiedyś pacjenci biorący udział w badaniach leków nie musieli udzielać zgody ani być informowani o ryzyku. Dziś jest inaczej, podpisuje się zgodę, informuje o wszystkim, są komisje etyczne. Zatem dlaczego zabraniać sprzedaży leków tak badanych?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 9th 2011 zmieniony
     permalink
    No właśnie Amazonko, dlaczego zabronić sprzedaży/utrudnić dostęp do anty hormonalnej skoro pacjenci są informowani o skutkach działania, zarówno tych pożądanych jak i tych ubocznych?
    No i zapytam Cię kolejny raz- skoro NPR to metoda idealna to dlaczego tak niewiele osób z niej korzysta?
    No i dlaczego nie pójść dalej tym tokiem myślenia i nie zakazać wszystkiego, co ma zły wpływ na nienarodzone dziecko?
    Uważam,że skupianie się tylko na sprawach intymnych przyszłych/potencjalnych rodziców i próba decydowania za nich o planowaniu ich rodziny to taka trochę hipokryzja... Naprawdę jeśli ktoś chce być obrońcą życia nienarodzonego to jest wiele, wiele aspektów w tym temacie jakoś dziwnie przemilczanych. Zawsze mnie zastanawia dlaczego?
    --
    •  
      CommentAuthorMartishia
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    "No i zapytam Cię kolejny raz- skoro NPR to metoda idealna to dlaczego tak niewiele osób z niej korzysta?"

    Ja myślę że przyczyn jest wiele..chociażby mity i przekonanie pod wpływem popularnych opinii że NPR jest nienaukowe, nienowoczesne i skomplikowane, propaganda środków antykoncepcyjnych, "bezpieczny seks" mówienie o zabezpieczeniu przed ciążą jak przed wirusem, mówienie ze należy się chronić przed własną płodnością jak przed chorobą.. poza tym kasa kasa kasa :) Pigułki to przecież dobry biznes w przeciwieństwie do NPR (książka+ termometr+kartka i ołówek)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Wszyscy, którym brakuje wiedzy o historii badań anty mogą ją uzupełnić na konferencji w Zachełmiu Zjawisko antykoncepcji w perspektywie społeczno-kulturowej
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Pacjenci nie są zazwyczaj informowani o działaniach ubocznych, chyba że na cerę i włosy. Jak mogło do tego dojść?
    Nikt nie chce iśc dalej i zakazywać wszystkiego. To tylko fantazja.
    Dostęp do anty jest łatwy, reklama jest solidna i płynie z wielu źródeł. Jeśli już istnieje jakikolwiek wpływ na planowanie rodziny, to głównie pozytywny dla producentów "Zabezpieczaj się zawsze i wszędzie, noś prezerwatywę ze sobą zawsze, nawet jeśli nie współżyjesz, bo kolega może być w potrzebie" itd.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Może zadam naiwne pytanie, może zostanę zminusowana... na początek-w jaki sposób NPR pomoże mi uniknąć ciąży przy częstych i regularnych stosunkach płciowych z moim mężem?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Za pomocą stosowania metody poprawnie.
    W jaki sposób tabletki pomogą mi uniknąć ciąży przy nieregularnym braniu?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMigotka721
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Rozumiem agael, ponieważ nie wyobrażam sobie życia dostosowanego do przebiegu cyklu. I chociaż już 1,5 roku tutaj jestem, to póki nie możemy mieć dziecka, nie rezygnujemy z seksu, jedynie stosujemy zabezpieczenie w dni płodne. Ja czułabym sztuczny i może wymuszony seks gdybym miała go uprawiać tylko w wytyczone dni, przecież mogę nie mieć wtedy ochoty, czasu, itp... Nie neguję par, które sumiennie stosują npr, absolutnie nie, każdy ma własne życie i prawo do własnego zdania. Ale to działa w obie strony. Tak samo zagorzałe zwolenniczki npr nie powinny nikogo "zmuszać" do jego stosowania, co niestety się zdarza.
  1.  permalink
    Amazonka: Za pomocą stosowania metody poprawnie.W jaki sposób tabletki pomogą mi uniknąć ciąży przy nieregularnym braniu?



    A to dobre sobie jeśli kobieta chce się kochać z mężem w dni płodne bo akurat ma na to ochote to nawet poprawne stosowanie metody nie pomoże!A kto bierze tabletki nieregularnie???Jesli sie juz na nie decydujesz to chyba oczywiste,że je zażywasz z godnie z ulatka :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Chcę się kochać z moim mężem wtedy, gdy mam na to ochotę, a nie wtedy, gdy pozwalają mi na to mój śluz z temperaturą:cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    agael77: Chcę się kochać z moim mężem wtedy, gdy mam na to ochotę, a nie wtedy, gdy pozwalają mi na to mój śluz z temperaturą

    Ale w czym właściwie Twój problem? Chcesz, to się kochaj, nikt tu do stosowania NPR nie zmusza.
    •  
      CommentAuthorkrautka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Stosuje NPR już 10 lat i jak dotąd nie mam drugiego dziecka i nie uważam że w jakiś sposób metoda ta blokuje moje relacje z partnerem :) Seksualność w związku to coś pięknego, a akceptacja cykliczności płodności jest rzeczą naturalną. Oboje uważamy nasze życie seksualne za udane i satysfakcjonujące. Za miesiąc zaczynamy działanie odwrotne :D będziemy starać się o dziecko i tu NPR znów bardzo się przyda :) Tym bardziej że jesteśmy w wieku gdy nie jest już tak łatwo o dzidziusia Ja 32 lata a on 40 :)
    •  
      CommentAuthorMartishia
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    to jeszcze coś od siebie dodam ;) dla mnie po prostu więcej jest minusów z zatrzymania cyklu (i regularnych stosunków) niż z nie-zatrzymania cyklu (i nie tak regularnych stosunków) Stosowałam wiele lat antykoncepcję i mam porównanie z metodami naturalnymi , osobiście do istotnych minusów antykoncepcji hormonalnej zaliczam : obniżone libido, prawie zerową wilgotność w pochwie, wieczny PMS, koszmarne migreny i regularnie wydawane pieniądze.
    Poznałam wiele dziewczyn które tak jak ja stosowały antykoncepcje, gdy postanowiły mieć dzieci nie każdej się udało od tak ruszyć z kopyta z cyklem i płodnością, czasem ta machina pozostająca w zbyt długim uśpieniu nie bardzo ma ochotę znów zacząć działać, i znów trzeba sięgać po medycynę
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Badania dowodzą, że b. wiele użytkowniczek zapomina o przynajmniej 1 tabletce z opakowania. Podobne dane są umieszczone w reklamie Evry.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Dziewczyny ale nikt nie mowi ze metoda NPR jest zla!Poprostu kazdy ma prawo wyboru co do antykocepcji wiec glupio jest cos komus na sile tlumaczyc.Uwazam ze to kwestia wyboru nie ma co o tym dyskutowac bo temat gleboki i szeroki jak rzeka.Ja niepotrzebowalam metody NPR bo stosowalam tabletki i mi akurat to odpwiadalo,potem stwierdzilam ze chce sie czegos nauczyc o swoim organizmie wiec zdecydowalam sie na NPR i uwazam ze to sluszna decyzja.
    --
  3.  permalink
    Amazonka: Badania dowodzą, że b. wiele użytkowniczek zapomina o przynajmniej 1 tabletce z opakowania. Podobne dane są umieszczone w reklamie Evry.--


    Ja pomylilam sie co do zazywania anty (pominelam kilka tabletek) i mam sliczna corke czego nigdy w zyciu nie bede zalowac.Natomiast statystyki do zycia maja sie nijak przynajmniej moim zdaniem jest ogol sprawy.NPR jak i tabletki anty wymagaja pewnej deyscypliny niestety i co tu duzo mowic w tej i w tej metodzie trzeba sie pilnowac,
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    RoxyEwa: glupio jest cos komus na sile tlumaczyc

    Rany, dziewczyny, ale gdzie wy tu widzicie przymuszanie do czegokolwiek?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Poczęcie nieplanowanej córki mimo stosowania anty jest sytuacją z życia, o której mówią badania, zatem mają się do życia.
    Założenie konta na 28dni jest dobrowolne. Do czego służy serwis, też jest wyjaśnione na stronie głównej. Nie ma ukrytych treści jak w przypadku np. programu Pobieraczek.
    Tak samo można wybrać aptekę i metodę anty.
    -- [/url]
  4.  permalink
    hydrazine: Rany, dziewczyny, ale gdzie wy tu widzicie przymuszanie do czegokolwiek?


    Jak dla mnie sytuacja jest jasna.Zdania beda zawsze podzielone.
    --
  5.  permalink
    Amazonka: Poczęcie nieplanowanej córki mimo stosowania anty jest sytuacją z życia, o której mówią badania, zatem mają się do życia.Założenie konta na 28dni jest dobrowolne. Do czego służy serwis, też jest wyjaśnione na stronie głównej. Nie ma ukrytych treści jak w przypadku np. programu Pobieraczek.Tak samo można wybrać aptekę i metodę anty.


    Dokladnie tak!To samo tyczy sie tematow aborcji,cc na zadanie czy znieczulenia podczas porodu tematy od dawien dawna poruszane i zawsze staje na tym ze sa i zwolenniczki i przeciwniczki wiec tak naprawde swoje racje mozemy opierac madrymi kasizkami,artykulami itd.Pozatym i tak wiadomo ze kazdy wybierze co bedzie chcial.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Oczywiście, ze każdy powinien mieć wolny wybór. Dyskusja przez pewien czas dotyczyła farmaceutów, którzy odmawiają sprzedawania środków antykoncepcyjnych - a odmawiający mi kupna tychże środków farmaceuta odbiera mi tym samym wolny wybór.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    agael77: a odmawiający mi kupna tychże środków farmaceuta odbiera mi tym samym wolny wybór.

    Dla mnie to też kontrowersyjna sprawa (kwestia odmowy sprzedaży), ale zawsze mam wątpliwości w sytuacjach, w których czyjeś prawo wyboru podważa takie samo prawo wyboru innej osoby - bo to właśnie taka sytuacja, prawda?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Jeśli mi cokolwiek nie odpowiada w jednym miejscu, to idę do następnego. Odsetek takich farmaceutów jest b. mały.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie rozumiem tylko, jakiego wyboru ja mu odmawiam? Farmaceuta jest również sprzedawcą i realizatorem recepty, więc kwestia jego nastawienia schodzi tutaj na dalszy plan. Powtórzę to, co juz raz napisałam - nie wyobrażam sobie, ze pani w sklepie mięsnym odmawia mi sprzedaży kiełbasy w piątek, bo ona pości.:smile:
    Amazonko - ja nie chcę chodzić od apteki do apteki, bo to nie w tym rzecz.
    --
  6.  permalink
    Jedyne co mozna zmienic to system nauczania w szkolach co do antykoncepcji.To nalezalo by wprowadzic chocby od zaraz.Wiekszosc mlodziezy nie mysli o zabezpieczeniu (wiek gimnazialny).W tym momencie mlodziez zaczyna wchodzic w zycie seksualne i nie mysla w ogole o zabezpieczaniu tylko o tym zeby bylo przyjemnie i jak to gdzies przeczytalam ''totalny spontan'' watpie zeby taka nastolatka myslac o zabezpieczeniu wybrala NPR.Dlaczego?Bo w tym wieku mysli sie wylacznie o imprezach,chlopakach itd i to wlasnie moze tu powinna sie zaczac dyskusja.Im bardziej uczniowe beda nauczani bo teraz sa ''uswiadamiani''niestety coraz czesciej widac bez rezultatow.Dorosla kobieta ktora wybiera antykoncepcje robi to juz swiadomie,czyta,zbiera informacje itd.A czego mozna wymagac od nastolatek w gimnazjum?NPR?co mi sie to slabo widzi.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    agael77: Oczywiście, ze każdy powinien mieć wolny wybór. Dyskusja przez pewien czas dotyczyła farmaceutów, którzy odmawiają sprzedawania środków antykoncepcyjnych - a odmawiający mi kupna tychże środków farmaceuta odbiera mi tym samym wolny wybór.


    No właśnie ja wcześniej zadałam pytanie Amazonce, na które niestety nie dostałam odpowiedzi-dlaczego zakazać sprzedaży, tego co został przebadane i dopuszczone do użytku?
    I nie zgodzę się,że pacjentki nie są informowane o skutkach środków hormonalnych- weź pierwszą,lepszą ulotkę jakiegokolwiek leku i poczytaj ją sobie...
    Dziewczyny nie piszczcie o tym,że za hormonalną anty stoi reklama, albo pokażcie mi reklamy hormonalnej anty, wymieńcie z nazwy pigułki,globulki lub spirale... Może jako osoby zdecydowanie przeciwne takiej formie anty coś tu napiszecie, ale postronna osoba będzie miała z tym problem.
    I skoro tak popieracie zakaz sprzedaży tych środków, jak pisałam już wyżej chcąc ingerować w życie przyszłych/potencjalnych rodziców to napiszcie o też o innych swoich działaniach w kierunku ochrony zdrowia i życia nienarodzonego dziecka...
    Niestety mam wrażenie,że dla Was to wszystko sprowadza się do poczęcia, zagnieżdżenia i ochrony tego okresu ciąży. A co dalej z dzieckiem? Wasza interpretacja przykazania "nie zabijaj" jest wyjątkowo zawężona... Czy tego chcecie, czy nie ale często taka postawa z klapkami na oczach przyczynia się do takiej niechęci społeczeństwa do metod i filozofii, którą propagujecie.
    --
  7.  permalink
    hydrazine: Dla mnie to też kontrowersyjna sprawa (kwestia odmowy sprzedaży), ale zawsze mam wątpliwości w sytuacjach, w których czyjeś prawo wyboru podważa takie samo prawo wyboru innej osoby - bo to właśnie taka sytuacja, prawda?--


    No i tu powinna juz wejsc jakas ustawa.Farnaceuci odmawiajac sprzedazy lekow podwazaja zdanie lekarzy i w duzym stopniu ingeruja w nasza wolnosc i co najwazniejsze w zdrowie, pytanie czy robia to bezprawnie?Bo jesli nie to jedynym wyjsciem jest zmiana apteki.Jesli tak mamy prawo wywalczyc sobie te tabletki.No ja sobie niewyobrazam takiej sytuacji ze ktos mi nie chce czegos sprzedaz mimo iz niezagraza to mojemu zyciu i zrowiu ,jest ogolno dostepne,nie lamie przy tym prawa wiec z jakiej racji ma mi ktos tego odmowic...?!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czemu chcesz zakazać sprzedawania rzeczy dopuszczonych do użytku.
    Użytkowniczki tabletek mówią, że wyrzucają ulotki przed przeczytaniem.
    W Claudii są reklamy Mireny, Evry. W Eurostudencie: Escapelle, Yaz, Yasmin, różne produkty Durex. We Wprost: Durex. Glamour: Yasmin. Starszy numer Poradnika Domowego: Milvane albo Minisiston. Wysokie Obcasy: Evra, gabinet wykonujący wazektomię. Nie, za anty zdecydowanie nie stoi reklama.
    Dowiedz się u farmaceutów, którzy wymyślili tę kampanię, jak interpretują przykazanie "nie zabijaj".
    To już nie te czasy, aby tabletkowiczki musiały walczyć o swojej tabletki. ;-) Mają je podane na tacy z kosmetyczką.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMartishia
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Gdy ja stosowałam antykoncepcje reklamy plastrów Evra były w gazetach np w Wysokich Obcasach. Przed gabinetem ginekologa plakat Yasminelle, wewnątrz gabinetu kalendarz na ścianie Yasminelle, na stole notatnik Yasminelle więc co koduje kobieta na starcie? skoro ginekolog wszędzie "udyndał" to Yasminelle ;))
    Aha i jeszcze jedna sprawa, jeśli myślisz że ginekolog nic z tego nie ma (finansowo) to się mylisz.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonko, brałam 10 lat różne pigułki i plastry, i ZAWSZE czytałam ulotkę.
    I niestety, nadeszły znów czasy, że muszę walczyć o tabletkę- właśnie z tym czy innym farmaceutą, który chce narzucić mi, osobie niewierzącej, swoje zasady :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    W gazecie o zdrowiu w małym formacie w spisie treści szczerzy się "niezależny" ekspert, gin Tulimowski z dobrze widocznym "Yasmin" na fartuchu. Czy na pewno nic i nikt nie wpływa na jego porady w przeglądzie metod anty w tym numerze?
    W przychodni z kilkoma lekarzami jest kalendarz z Evrą - modelka ma modny gadżet Macbooka - parawan u gina Gedeon Richter, podkładka na biuro - sposób dawkowania Yasminelle.
    Ja też czytam zawsze ulotki, ale co z tego? inni nie czytają.
    Skoro nie masz nic innego do roboty w życiu, tylko wyważać otwarte drzwi - niech będzie.
    -- [/url]
  8.  permalink
    Ja Yasminelle bralam trzy lata temu.Dzieki temu wywolano u mnie mieisaczke ktora niepojawiala sie przez pol roku i co najciekawsze inne leki homornalne niepomagaly.Powinno byc wziete pod uwage ze tabletki antykocepcyjne w niektorych przypadkach nie sluza tylko do antykoncepcji.

    Amazonka ''Dowiedz się u farmaceutów, którzy wymyślili tę kampanię, jak interpretują przykazanie "nie zabijaj"'' Odnosnie Twojej wypowiedzi to stosujac anty nie zbaijam!to raz poporstu chce uniknac tej ciazy to inna sprawa.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Czy tak samo irytują Was ,przeciwników pigułek, reklamy margaryny, proszku do prania czy leków na biegunkę?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Rzeczywiście wymieniłaś tak dużo reklam,że prawie mnie przekonałaś... Sorry jeśli chcecie mówić o konkretnej kampanii reklamowej to, to co wymieniacie to chyba trochę mało...Zresztą tak,jak napisałam jako zagorzałe przeciwniczki wymienicie nazwy środków, ale poproście o to postronne osoby- za cholerę Ci nic nie wymienią...
    A jak inaczej nazwać niechęć sprzedaży przez farmaceutów tego co mają na stanie w aptece, albo tego co dopuszczone jest na rynek leków? Czy to nie jest forma zakazu?
    To,że ktoś wyrzuca ulotkę to sorry, ale robi to na swoją własną odpowiedzialność i to akurat jest żaden argument na potwierdzenie Waszej teorii. Tak samo jak ktoś mylnie może zinterpretować/nie doczytać o zasadach stosowania NPR.
    Nie mogę mimo wszystko zrozumieć, bo ciągle żadna z Was mi nie napisała, jak chronicie życie dziecka nienarodzonego na późniejszych etapach ciąży?
    --
  9.  permalink
    Amazonka: W gazecie o zdrowiu w małym formacie w spisie treści szczerzy się "niezależny" ekspert, gin Tulimowski z dobrze widocznym "Yasmin" na fartuchu. Czy na pewno nic i nikt nie wpływa na jego porady w przeglądzie metod anty w tym numerze?W przychodni z kilkoma lekarzami jest kalendarz z Evrą - modelka ma modny gadżet Macbooka - parawan u gina Gedeon Richter, podkładka na biuro - sposób dawkowania Yasminelle.Ja też czytam zawsze ulotki, ale co z tego? inni nie czytają.Skoro nie masz nic innego do roboty w życiu, tylko wyważać otwarte drzwi - niech będzie.--


    Od dawien dawna logo tabletek jest na dlugopisach,fartuchach,kalendarzach.To co jak mam w domu kalendarz,dlugipisy restauracji ojca to znaczy ze sugeruje komus ze ma tam jadac itd?!Reklamy byly sa i beda.Moze skupmy sie na tym ze kazdy ma co nosic na karku.Nie rob z nas jakis cielakow ktore nie wiedza co biora jak biora i robia to pod naciskiem reklam!Wiekszosc tabletek jest takiego samego skladu i nazwa leku nie ma tu wiekszego znaczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorMartishia
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Mnie tylko irytuje sytuacja w której jeśli widzę w gabinecie reklamy jakiegoś środka antykoncepcyjnego (czy innego reklamowanego środka farmaceutycznego) to lekarz który mnie do niego chce przekonać jest dla mnie mało obiektywny i wiarygodny i nic na to nie poradzę bo wiem że w większości te materiały promocyjne wiążą się z korzyściami finansowymi dla takiego lekarza :-)
  10.  permalink
    1r1s: Mnie tylko irytuje sytuacja w której jeśli widzę w gabinecie reklamy jakiegoś środka antykoncepcyjnego (czy innego reklamowanego środka farmaceutycznego) to lekarz który mnie do niego chce przekonać jest dla mnie mało obiektywny i wiarygodny i nic na to nie poradzę ;-)


    Przeciez od dawna wiaodmo ze lekarz podpisuje sobie umowe z firmami farmaceutycznymi i za kazdy przepisany Ci lek ktory reklamuje bierze kase.Jesli nie chcesz sie na niego zgodzic zwyczajnie w swiecie mozesz podac nazwe innych tabletek anty i po problemie.
    --
    •  
      CommentAuthorMartishia
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Ja się spotkałam z sytuacją w której mimo iż podałam nazwę lekarz chciał mi wcisnąć ten "lek" który w gabinecie reklamował. Przychodzę do lekarza nie po to aby dostać to przez co on jest aktualnie sponsorowany tylko po to co będzie DLA MNIE odpowiednie, na tym wg. mnie polega prawdziwe bycie lekarzem, i proszę nie piszcie mi że światem rządzi tylko kasa ;)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    1r1s - i wcisnął?
    --
  11.  permalink
    1r1s: Ja się spotkałam z sytuacją w której mimo iż podałam nazwę lekarz chciał mi wcisnąć ten "lek" który w gabinecie reklamował. Przychodzę do lekarza nie po to aby dostać to przez co on jest aktualnie sponsorowany tylko po to co będzie DLA MNIE odpowiednie, na tym wg. mnie polega prawdziwe bycie lekarzem, i proszę nie piszcie mi że światem rządzi tylko kasa ;)


    No co do tej kasy to ja mam coraz bardziej nieodparte wrazenie ze niestety ale w dzisiejszych czasach rzadzi tylko kasa i ostatnio sie spotkalam z sytuacjami gdzie tak jest;)Ja uciekam narazie;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    agael77: Czy tak samo irytują Was ,przeciwników pigułek, reklamy margaryny, proszku do prania czy leków na biegunkę?

    Hmm, mnie ogólnie irytują reklamy :wink: A obok pigułek chyba najbardziej mleka modyfikowanego i szczepionek. Ale swój rozum mam, więc mogą sobie istnieć, na moje wybory na razie nie wpłynęły :smile: A, i jeszcze dla ścisłości - żadna ze mnie przeciwniczka pigułek - nie biorę, bo mi nie służą, ale lata mi, jeśli ktoś chce brać. Jego wybór, mi nic do tego. I z jednej strony faktycznie, niby czemu farmaceuta miałby odmawiać sprzedaży środka, który do sprzedaży dopuszczony został? Z drugiej jednak strony rozumiem, że ktoś może tak uważać i zastanawiam się w jakim stopniu powinien mieć możliwość postępowania zgodnie z własnymi przekonaniami. Ta sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się byc prosta, ale wcale taka być nie musi.
  12.  permalink
    RoxyEwa: Przeciez od dawna wiaodmo ze lekarz podpisuje sobie umowe z firmami farmaceutycznymi i za kazdy przepisany Ci lek ktory reklamuje bierze kase.
    mój szwagier jest przedstawicielem medycznym właśnie w ginekologii , ja przez 2 lata byłam w psychiatrii, w dwóch firmach. Po pierwsze nie ma czegoś takiego, że lekarz podpisuje jakąś umowę, dwa nigdy nie dostaje za przepisanie leku pieniędzy! to jest tak: w firmach tzw. oryginalnych (tu zaliczają się WSZYSTKIE firmy produkujące hormonalne środki anty) jedyne na co może liczyć lekarz to gadżety typu katreczki, kalendarze,bilet do teatru ewentulanie parę razy miałam ekspres do kawy czy ramkę multimedialną, natomiast w firmach tzw. podróbach prezenty są dużo bardzie kosztowne szczególnie dla lekarzy chętnie współpracujących (głównie kardiologia i interniści leczący choroby przewlekła: cukrzyca i nadciśnienie), wiadomo walczą o rynek. Dokładnie wiem na czym to wszystko polega, dlatego szczerze mówiąc śmieszą mnie te wypowiedzi, że lekarze mają wielki korzyści za przepisywania anty, tymbardziej, że branża ginekologiczna to firmy oryginalne, które czegoś takiego nie praktykują, bo nie muszą...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Są apteki nie mające na zapleczu czy w szufladzie anty bo taka jest ich ideologia, podobnie jak gabinety lekarskie i lekarze od których nie dostaniesz recepty. Zakładam że gdyby spełniały te "wymogi" zarobek by był większy jednak tego nie robią bo COŚ nimi kieruje. To może być wiara a i również kaprys - mają do tego prawo
    To tak jakbym zażądała by w każdym spożywczym był serek homogenizowany czy inny produkt. Są sklepy w których nie kupisz alkoholu i takie gdzie nie kupisz papierosów czy wędlin czy słodyczy. Nie ma żadnych pretensji czy dysput dlaczego pan Iksiński w sklepie Igrek nie sprzedaje produktów rakotwórczych... a pan Iksiński wyszedł z założenia że jego wiara, kultura czy wychowanie zakazuje sprzedaży tychże produktów ponieważ zwykły śmiertelnik nie wie że po zjedzenie 120kg w ciągu 5 lat może zachorować na szereg chorób, ponieważ zwykły śmiertelnik nawet jak przeczyta etykietkę - ulotkę to pomyśli "mnie to nie spotka"...
    ___
    Przepraszam dziewczyny ciut ironizuję no ale każdy sprzedawca ma prawo wyboru czy chce lub moze sprzedawać dany towar. Sprawa obecnie dotyczy farmakologów ale X lat temu dotyczyła np ortodoksyjnych żydów którzy niektórych rzeczy nie dotykali i mówili wprost - moja wiara mi nie pozwala - i było ok. Wszyscy to rozumieli a jeśli nie, to udawali że rozumieją :) To się nazywa tolerancja i akceptacja poglądów drugiego człowieka i jego poglądów.
    Chodząc do prywatnego gabinetu mojej gin na USG dopochwowe trzeba mieć prezerwatywę - chciałam kupić w pobliskiej aptece i też usłyszałam "u nas nie ma takich rzeczy" No ok - nie ma poszłam dalej.
    --
  13.  permalink
    jadziunia24: mój szwagier jest przedstawicielem medycznym właśnie w ginekologii , ja przez 2 lata byłam w psychiatrii, w dwóch firmach. Po pierwsze nie ma czegoś takiego, że lekarz podpisuje jakąś umowę, dwa nigdy nie dostaje za przepisanie leku pieniędzy! to jest tak: w firmach tzw. oryginalnych (tu zaliczają się WSZYSTKIE firmy produkujące hormonalne środki anty) jedyne na co może liczyć lekarz to gadżety typu katreczki, kalendarze,bilet do teatru ewentulanie parę razy miałam ekspres do kawy czy ramkę multimedialną, natomiast w firmach tzw. podróbach prezenty są dużo bardzie kosztowne szczególnie dla lekarzy chętnie współpracujących (głównie kardiologia i interniści leczący choroby przewlekła: cukrzyca i nadciśnienie), wiadomo walczą o rynek. Dokładnie wiem na czym to wszystko polega, dlatego szczerze mówiąc śmieszą mnie te wypowiedzi, że lekarze mają wielki korzyści za przepisywania anty, tymbardziej, że branża ginekologiczna to firmy oryginalne, które czegoś takiego nie praktykują, bo nie muszą...


    No pewnie tak samo jak niebiora lapowek:bigsmile:
    --
  14.  permalink
    Agunia05: Chodząc do prywatnego gabinetu mojej gin na USG dopochwowe trzeba mieć prezerwatywę - chciałam kupić w pobliskiej aptece i też usłyszałam "u nas nie ma takich rzeczy" No ok - nie ma poszłam dalej.--


    Dziwne...Bylam u wielu ginekologow i jeszcze sie z takim czyms niespotkalam.....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    :) no widzisz a u mojej tak jest. Jak przyjdziesz bez to też zrobi to USG no ale jak nie ma gumek to używa rękawiczki zamiast hehe Ale wiem o tym więc prawie zawsze miałam tak samo jak i mały ręcznik do powycierania się po USG zewnętrznym
    --
  15.  permalink
    Agunia05: :) no widzisz a u mojej tak jest. Jak przyjdziesz bez to też zrobi to USG no ale jak nie ma gumek to używa rękawiczki zamiast hehe Ale wiem o tym więc prawie zawsze miałam tak samo jak i mały ręcznik do powycierania się po USG zewnętrznym


    No to powiem Ci ze mnie zaskoczylas:)Lekarze powinni zakupywac prezerwatywy przeciez mi im placimy za wicyty i to powinno byc w liczone w koszta..A chodzisz prawtnie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Najczęściej na NFZ ale zdarza się jak są terminyza długie jakieś albo jak byłam w ciąży a dr była na urlopie z przychodni i pracowała tylko prywatnie
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Agunia05 nie porównuj apteki do sklepu, a farmaceuty do sprzedawcy!!!! W aptece powinnaś wszystko móc kupić co jest zarejestrowane w Polsce czy to lek, czy to produkt medyczny, takie jest prawo farmaceutyczne. Jeżeli tego akurat nie mają powinni sprowadzić, nie można tłumaczyć się żadną własną ideologią, że my to tego nie prowadzimy. Jeszcze nie weszła klazula sumienia, żeby się na to powoływać.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    A ja uważam, że porównanie ze sklepem jest jak najbardziej trafne.
    To duża niesprawiedliwość, że właściciel apteki nie może sam decydować o tym, co chce w niej sprzedawać. Podobno mamy w Polsce wolny rynek, ale jak widać, dla niektórych jest wolny, a dla niektórych wolniejszy.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.