Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 16th 2010
     permalink
    Wow. :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 16th 2010
     permalink
    Dobrze, że w ogóle ktoś zwrócił uwagę na występowanie skutków ubocznych.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 24th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 26th 2010
     permalink
    Goście jednogłośni.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 29th 2010 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 29th 2010
     permalink
    Komentarze ja zwykle bardzo górnolotne :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 9th 2010
     permalink
    A tu piszą, że jesteśmy płodne prawie stale :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 9th 2010
     permalink
    :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 11th 2010 zmieniony
     permalink
    "Czy naturalne metody antykoncepcji działają?"
    http://kobieta.wp.pl/gid,12621387,img,12621425,kat,119634,title,Czy-naturalne-metody-antykoncepcji-dzialaja,galeriazdjecie.html
    "Metoda termiczna:
    Wymaga dużej systematyczności i cierpliwości, ponieważ codziennie rano należy badać ciepłotę ciała. W chwili jajeczkowania, czyli dniach płodnych rośnie ona minimum o 0,4-0,5 stopni C. Podwyższony poziom temperatury utrzymuje się przez trzy kolejne dni i wtedy należy powstrzymać się od seksu. Spadek temperatury to znak, że owulacja się kończy".
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeOct 11th 2010
     permalink
    Co za fachowo zgłębiony temat, ehh, skąd ta autorka wzięła te wszystkie mądre informacje?
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeOct 25th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2010
     permalink
    Reklama w Claudii okazała się skuteczna.
    Reklamy poza artykułami są w Wysokich Obcasach.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeOct 30th 2010
     permalink
    Dziewczyny a co sądzicie o przepisywaniu przez ginekologów hormonalnej antykonc na wyregulowanie cykli?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 31st 2010
     permalink
    Skąd weźmiesz wyregulowanie cykli, skoro owulacji ma nie być?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeOct 31st 2010
     permalink
    Byłam ostatnio u mojej gin i ze względu na nieregularne cykle (ktore tak poza tym od początku obserwacji zaczęły jakoś się uspokajać o dziwo...) chciała mi przepisać antykoncepcję hormonalną, jako lekarstwo:shocked: na ich wyregulowanie.
    Dwa razy się pytałam, czy ona uważa, że po tabl. cykle można wyregulować i ona dwa razy zdziwiona upewiała mnie, że to jeden ze sposobów leczenia i nie mam się czym przejmować. Pytam Was tutaj, bo sama jestem zaszokowana tym, czego od niej się dowiedziałam... Chyba najwyższa poraz zmienić gin...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2010
     permalink
    Nieregularność cykli ma jakikolwiek wpływ na rozpoznawanie płodności u Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeNov 2nd 2010
     permalink
    Amazonka na razie nie, ale obserwuję się niedawno i jak na razie mam całkiem spoko te cykle...
    Chodzin mi też bardziej o teoretyczną wiezę co do tabl.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    Nieregularność bardzo Ci dokucza?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    Raczej niepokoi... :confused:
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    A czy wiadomo, dlaczego Twoje cykle są nieregularne? Czy one są tylko dłuższe lub krótsze ale owulacja występuje? Było to sprawdzane? Robiłaś badania hormonalne?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    W listopadowym Poradniku Domowym jest temat numer - nowe metody anty.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    Kate1 miałam robione bad hormonalne, moja gin stwierdziła, że wszystko ok i dalej nie wie dlaczego te cykle nie są na tyle regularne, na ile być powinny wg niej. Wyniki bad są w notatce do pierwszego cyklu.
    Jeśli chodzi o owulację, to bad żadnych nie miałam. Jedynym jej potwierdzeniem jest (moim zdaniem bardzo wyraźny) skok temp na wykresach ostatnich 2 cykli.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 5th 2010
     permalink
    Jakie są, a jakie powinny być wg niej?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeNov 5th 2010
     permalink
    W zeszłym roku i na początku tego moje cykle wahały się od 62 dni do 26 nawet. Nie obserwowałam się, więc nie wiem czy była to wina fl oraz czy można przypuszczać że były to cykle bezowulacyjne.
    Teraz, od czasu kiedy zaczełam się obserwować cykle jak ręką odjął są regularne i wg mnie nie ma żadnego powodu, aby dodatkowo je 'regulować'.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2010
     permalink
    Sądzisz, że samoobserwacja mogła pomóc czy to tylko przypadek? Teraz od razu widzisz, co się dzieje. Wcześniej żyłaś w nieświadomości.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeNov 9th 2010
     permalink
    Podobno tak jest czasem, że cykle zaczynają się regulować w momencie, kiedy kobieta zaczyna prowadzić obserwacje.
    Tylko u mnie to ciężko powiedzieć, ponieważ wraz z pierwszym obserwowanym cyklem zaczęłam brać Castagnus, mój tryb życia się znacznie uspokoił no i myślę, że te czynniki też miały wpływ na poprawę cykli.
    A jeśli chodzi ogólnie o obserwacje to uważam, że kobieta, która się nie obserwuje dużo traci. Chciażby taką ogromną świadomość siebie i tych wszytskich zmian, które zachodzą w trakcie cyklu (również zmian, które są przyczynami chorób). Nie obserwować się to tak, jakby część wiedzy o sobie mieć w nieświadomości. Bo niby to wszytsko się dzieje przecież cały czas, ale jak kobieta nie obserwuje się to też nie zwraca na te objawy większej uwagi.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2010
     permalink
    Pojawiła się nowa marka Midiana - bezpośrednia konkurencja Yasmin lub Yasminelle (taki sam skład, widać Bayer nie ma wyłączności na używanie drospirenonu). Z tyłu broszury dla pacjentek jest ostrzeżenie:
    Przed decyzją o wyborze metody antykoncepcyjnej pacjentka powinna skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem. Przeprowadzi on dokładny wywiad lekarski i niezbędne badania, które pozwolą dobrać najodpowiedniejszą dla niej metodę antykoncepcyjną. Informacje zaczerpnięte z Internetu, opinie przyjaciółek, znajomych kobiet, bądź inne źródła są oczywiście pomocne, ale ostateczna decyzja dotycząca przyjmowania pigułek powinna zapaść w gabinecie ginekologicznym.

    Trochę to dziwne i oczywiste, skoro i tak nie da się zdobyć tego środka z innego źródła niż na receptę od gina.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeDec 8th 2010
     permalink
    Wydaje mi się, że tu chodzi głównie o zabezpieczenie się producenta przed ew skutkami ubocznymi.
    Żeby gin nie wypisywali jej od tak, "bo dla każdej kobiety jest dobry".
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2010
     permalink
    Jak to nie wypisywali ot tak? To za co są wynagradzani przez firmy?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    A to już inna bajka...
    "Ot tak" tzn. bez badań i czasami nawet bez spojrzenia na kobietę. Głównie na zsadzie: bo ta tabletka jest dobra dla większości, to będzie dobra i dla pani...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    Decyzja
    Pouczający filmik macedońskiego oddziału IPPF dla młodzieży o mitach o tabletkach z morałem.
    Napisy ang.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 19th 2010 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny zaczęłam stosować pierścień dopochwowy Nuvaring, jak ktoś ma pytania zapraszam....jestem zadowolona ale stosuję 2 tydzien więc jeszcze dużo obserwacji przede mną. Wczesniej brałam Cerazette, co zauważyłam już- podwyższone libido, większe nawilzenie pochwy już w 2 dniu stosowania krązka, nie zauwazyłam nic niepokojącego.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 20th 2010
     permalink
    Poradnik Domowy
    W tym numerze:
    Ważne pytanie: Czy hormonalne środki antykoncepcyjne powinny być refundowane?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 31st 2010
     permalink
    Bezpiecznie w Nowy Rok Rp nie popisała się.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 15th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Czy anty "awaryjna" powinna być dostępna bez recepty?
    gin Rogiewicz i etyk Środa - rozmowa w Dzień Dobry TVN
    Dodatni przyrost naturalny zawdzięczamy nieskuteczności anty. ;-) Co na to starające?
    Wg planszy anty awaryjna zapobiega zagnieżdżeniu komórki jajowej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Co siedzi w głowie nastolatka o rozwoju mózgu
    Jak "dorosły" mózg powinien zareagować na chęć uprawiania seksu na imprezie?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Czy hormonalne środki antykoncepcyjne powinny być refundowane?
    Tak - gin Grzegorz Południewski
    Nie - Dariusz Kłeczek, lekarz, prezes Oddziału Towarzystwa Odpowiedzialnego Rodzicielstwa
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Vicky 80 "czytalam pismo(jednak przyznaje ze kilka rayz ale stary testament) i jakos nie moglam sie nigdy wczytac zeby znalezc cytaty dotyczace tego ze np. prezerwatywy sa zle.one zapobiegaja poczeciu w sposob mechaniczny,wiec gdzie tu mowa o zyciu od poczecia??"
    Otóż jeśli czytałaś Stary Testament to na pewno zauważyłaś jak Onan w księdze rodzaju dopuścił się stosunku przerywanego za co "Bóg ukarał go śmiercią". Więc co dopiero prezerwatywy, tabletki i spirale które działają wczesnoporonnie. O kwestii grzechu nie ma co dyskutować nie możemy sami sobie wybierać co jest grzechem a co nie.
    A co do księży mających dzieci - to straszne ale to są też ludzie tak samo grzeszni jak my. Rozczarowuje to nas jednak ale coż
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 2nd 2011
     permalink
    Dla zainteresowanych - słyszałam rano w radiowej Trójce, że o 12:00 ma być program dot. klauzuli sumienia dla farmaceutów (z cyklu "Za, a nawet przeciw").
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 2nd 2011
     permalink
    Kto ma szansę, niech posłucha na żywo i się wypowie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
  1.  permalink
    Przeczytalam artykul.Powiem tak temat chory.Od dawien dawna wiadomo ze co jest zabronione to i tak sa ''podziemia''gdzie wszystko jest dozwolone i tak bedzie w tym przypadku.Tutaj powinno byc prawo wyboru.Lepiej jest wziasc tabletke 72 godziny ''po'' czy oddac dziecko po porodzie do domu dziecka?!gdzie warunki sa okropne (wykorzystywanie sexulane itd) lub wyrzecenie na smietnik albo co gorsza zabicie?!Tyle sie o tym teraz slyszy.Czy wziasc ta tabletke lub poprostu antykoncepcja hormonalna.Niektore kobiety nie chca byc matkami i wybieraja metody hormonalne i sa tegow pelni swiadome czemu mieli by tego zabronic...?Jakas chora paranoja jednym slowem.Co lepiej bedzie jak liczba aborcji wzrosnie bo beda wyjezdzac za granice na skrobanie lub co gorsza robic to na wlasna reke.Totalnie nieporozumienie z tym pomyslem.Uwazam ze ten pomysl nie przejdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Roxy, skąd wzięłaś jakieś zabranianie?
    Możesz do woli odkładać poczęcie bez korzystania z anty, więc jakie aborcje?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Ja w tej sprawie podzielam zdanie pewnego lekarza, który powiedział,że takie działanie ze strony farmaceuty przyczyni się do zwiększenia liczby aborcji, oczywiście tych "podziemnych".
    Jeśli jakikolwiek farmaceuta ma z tym problem to powinien zmienić zawód... Na co dzień bowiem również realizuje recepty na leki, których skutki uboczne mogą być dramatyczne... Szkoda,że w tym wypadku nie mówi się o ochronie zdrowia lub życia...
    Jak dla mnie sprawa mocno naciągana zwłaszcza,że środki, o których mowa już od wielu, wielu lat są na rynku.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Anty hormonalna nie jest konieczna do uniknięcia aborcji.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Owszem nie jest, tylko pokaż mi statystyki, które mówią o tym ile osób korzysta z powodzeniem z NPR? Bo mi się wydaje,że niekoniecznie dużo... Nie zastanawia Cię dlaczego tak jest? Skoro to w 100% naturalna i skuteczna metoda, co więcej darmowa?
    Idąc dalej wg tego projektu, powinno się zakazać sprzedaży alkoholu, papierosów, zamknąć kasyna itp., ponieważ wszystkie te czynniki wpływają na zdrowie rodziny, również na życie nienarodzonego jeszcze dziecka...
    No i pytanie, skoro anty hormonalna jest dostępna od dawna a rynku to dlaczego farmaceuci dopiero teraz robią akcję? Wcześniej jakoś realizowali recepty na te środki...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Już sobie wyobraziłam wegetariankę w sklepie mięsnym, która odmawia mi sprzedaży polędwicy sopockiej :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Sprzedaż większości leków powinna być zakazana, bo testy kliniczne przeprowadza się przecież na ludziach, a skądś przecież muszą się brać dane nt. skutków ubocznych...
    Że nie wspomnę o tym ile zyskała medycyna i nauka dzięki badaniom przeprowadzanym w obozach koncentracyjnych. Korzystamy z tego od czasu zakończenia wojny. Nikt głośno o tym nie mówi bo to dość niechlubny dorobek nauki...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.