Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    Można gdzieś obejrzeć ten program?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    Ewa w dowolnym dniu cyklu
    --
  1.  permalink
    eveke: Ewa w dowolnym dniu cyklu


    Dziekuje:wink:Tak dawno robilam,ze zapomnialam....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Znów temat wraca.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia05: Artykuł z Onet:

    Tabletki antykoncepcyjne firmy Bayer groźne dla zdrowia


    Mnie zastanawia jedno... Jak przytacza się Onet jako źródło mówiące o tym,że Katolicy uczestniczący aktywnie w życiu Kościoła stosują antykoncepcję, to jest to źródło rzekomo niewiarygodne...
    A jak Onet jest źródłem mówiącym o szkodliwości pigułek to już jest OK...

    Zadziwiający brak konsekwencji...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Taaa... Wystarczyło przeczytać art. do końca. Źródłem nie jest Onet
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Amazonka: Taaa... Wystarczyło przeczytać art. do końca. Źródłem nie jest Onet


    Podobnie jak w przypadkach Katolików stosujących anty...
    No cóż... Szkoda,że o wiarygodności źródła decydują kwestie światopoglądowe, ale z obiektywizmem nie ma to niestety nic do czynienia...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Jeśli masz wątpliwości i nie wierzysz w podane informacje, możesz skontaktować się z autorem.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Ja dorzucę swoje 3 grosze co do antykoncepcji o ile mogę, przy moich problemach głupotą by było branie tabletek bez badań, na podstawie moich hormonów miałam dobierane tabletki i kobiety powinny być świadome, że takie badania powinny być wykonane zanim zostanie zlecona jakakolwiek terapia antykoncepcją, kolejna sprawa dokładny wywiad sprawdzający ryzyko wystąpienia raka, zakrzepu etc...

    Ja brałam i YAsmin i Yaz ale źle je tolerowałam i zostały mi zamienione na inne tabletki które są dla mnie super :) i będę się ich trzymać dopóki mój organizm nie będzie gotowy na powrót do starań
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    W ogóle głupotą jest poddawanie się przewlekłej terapii bez badań, zwłaszcza przez zdrowe osoby.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Owszem, tak samo jak kobiety stosujące antykoncepcję nie wiedzą, że co jakiś czas trzeba zrobić przerwę, zrobić nowe badania i być może zmienić leki.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny macie rację, ale często młode, nieświadome osóbki idą do gina , bo chcą sie zabezpieczać przed niechcianą ciążą i co... proszę bardzo.. recepta.. jakie tabsy? takie z jakimi gin sobie zapewne jakąś umowę podpisał...
    przykre to , ale prawdziwe, młoda osoba często nie mysli , że kiedys bedzie chciała miec dzieci, w momencie gdy ma naście lat wręcz jest to dla niej cos nieporządanego i w ogóle niewyobrażalnego... więc to lekarz powinien być tym , który czuwa nad zdrowiem i dobrem pacjentek .... powinien choćby uprzedzić czym to może grozić itp
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Eveke no niestety brutalna prawda, tak samo jest z tym artykułem o BAyerze jasne że anty źle dobrane szkodzą a tu widać ginekolodzy nie pokwapili się zrobić dobrego wywiadu z pacjentkami :(
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    tak jest to brutalna prawda , bo ja pamiętam moją pierwszą, nieświadomą wizyte u gina po tabletki anty... niestety tak to wyglądało, nikt nie robił ze mną wywiadu, nie ostrzegł , niczego nei zaproponował.... wypisał recepte i... następny proszę...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    No to ja chyba miałam farta bo każdy gin do jakiego trafiałam robił dokładny wywiad i badania zanim mi coś zapisał
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Dokładny wywiad i badania to rzadkość.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Amazonko niestety wiem, ale ważne by świadomość była wśród kobiet to i lekarze się dostosują
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Lekarze powinni dbać o świadomość pacjentek. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Wiem, ale czasami pacjentki o świadomość lekarzy :) smutna prawda, ale ja wiele musiałam się o swoich chorobach sama dowiedzieć, żeby móc wybrać lekarza któremu nie muszę tłumaczyć jakie leki podajemy, w jakiej dawce, czemu i jakie badania :(
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Lekarze powinni dbać o świadomość pacjentek. ;-)

    Ama wiele powinni a wychodzi jak zawsze. Gdybyś słyszała ton głosu mojego lekarza jak mu powiedziałam, że wracam do obserwacji po porodzie...
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Jaki był ten ton głosu? Co chciał Ci zakomunikować w domyśle?
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    W moim odczuciu, że jestem nawiedzona. Pamiętasz jak przestałam karmić bo musiałam brać Femoden? To było podczas tamtej wizyty. No to mi powiedział, ze mam wziąć dwa opakowania potem mogę kontynuować albo stosować inną antykoncepcję albo "te swoje obserwacje czy co tam pani chce..." ale ten ton... zraziłam się do niego.
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    No tak, to brzmiało jak 2 opakowania na dobry początek, a nie na czas niezbędnej kuracji.
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    No dokładnie.
    Mam pytanie do dziewczyn używających termometru microlife też wam się zdarza, że termometr nie da sygnału dźwiękowego po zakończeniu mierzenia???
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Nie, nigdy.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    nie nigdy
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 17th 2011
     permalink
    Goma mi się czasami zdarza, wtedy mierze jeszcze raz
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    eveke: Goma mi się czasami zdarza, wtedy mierze jeszcze raz

    o no to dobrze, że chociaż Tobie eveke bo już sie martwiłam, że tylko mój jakiś felerny :wink:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    a może czasem nie słyszę , sama juz nie jestem pewna tak na 100% bo zawsze zaspana jestem jak mierzę..
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Mój czasem milczy ostatnio, ale podejrzewam, ze baterię ma już słabą, bo długo go używam.
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Dzisiaj znowu musiałam mierzyć dwa razy... hmmm może faktycznie to bateria?
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Wadliwe pigułki.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeFeb 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Hmmm nie moge wkleić linka :cry::cry::cry:
    http://religia.onet.pl/publicystyka,6/choinka-w-malzenskiej-sypialni,30840.html
    super artykuł o NPR
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Amazonko, Twój link nie działa.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Już nie tylko Ponton bawi się w rozdawnictwo anty na Walentynki, ale też AM przykłada do tego swoje poparcie.
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Pewnie... lepiej nie stosować prezerwatyw i roznosić HIV i inne choroby weneryczne... gratuluję pomysłu...
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Czy przy tabletkach antykoncepcyjnych może w 10-11 dniu cyklu wystąpić plamienie ?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Konkretnie w czasie braku cyklu. To jest częste działanie uboczne - sprawdź na ulotce.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Ginekol Pol. 2010, 81, 532-536
    Antykoncepcja doraźna z użyciem lewonorgestrelu – skuteczność i mechanizm działania
    Medard Lech M., Ostrowska Lucyna

    Wprowadzenie
    Polska należy do krajów, w których dominują tzw. naturalne metody zapobiegania ciąży [1, 2], ostatnie badania pozwalają przypuszczać, że stale zwiększa się liczba par stosujących prezerwatywy i pigułki antykoncepcyjne [3, 4], proces ten jest jednak powolny.
    W związku z tym ważne wydają się wyniki nowych badań mówiących, że ryzyko niepożądanej ciąży u kobiet stosujących tzw. kalendarzyk menstruacyjny (szczególnie gdy metodę tę stosuje się wyłącznie w oparciu o sam kalendarz, bez obserwacji śluzu szyjkowego lub wykonywania paskowych testów owulacyjnych) jest jeszcze większe niż się powszechnie sądziło [5].
    Jeżeli najpowszechniejsza w Polsce metoda zapobiegania niepożądanej ciąży może być aż tak nieskuteczna, to jak wielki musi być odsetek niepożądanych ciąż i aborcji? W tej sytuacji szczególnego znaczenia nabiera sprawa propagowania sprawdzonych i skutecznych metod zapobiegania ciąży i konieczność rozszerzenia wyboru dostępnych środków. Jedną z metod, które można stosować nawet w przypadku, gdy zawiodą inne zabezpieczenia (np. po pęknięciu prezerwatywy lub przy pomyłce w kalkulacji dni niepłodnych), jest antykoncepcja doraźna (AD).


    Piśmiennictwo
    1. Chazan B, Ciastoń-Przecławska E, Niemiec K, [i wsp.]. Poradnictwo w zakresie planowania rodziny na podstawie opinii reprezentatywnej grupy kobiet. Ginekol Pol. 1997, 68, 526.
    2. Stan Zdrowia Ludności Polski w r. 1996. Warszawa: GUS, 1997, 198-199.
    3. Izdebski Z. Zachowania seksualne Polaków a antykoncepcja. Materiały I Interaktywnej Konferencji Świadomej Antykoncepcji w Polsce. Warszawa 16.01.2003.
    4. Durex - Światowy Raport Postaw i Zachowań Seksualnych 2002. SSL Warszawa: Healthcare, 2002.
    5. Wilcox A, Weinberg C, Baird D. Timing of sexual intercourse in relation to ovulation. Effects on the probability of conception, survival of the pregnancy, and sex of the baby. N Engl J Med. 1995, 333, 1517-1521.
    (...)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Biada takiemu krajowi!

    Kulisy sektora antykoncepcji


    Anty dla karmiących
    Jak poinformować, aby pozostawić wątpliwości.

    Claudia nr 10/2010
    Domowa apteczka - farmaceutyczne nowości

    Asequrella
    Cenne wsparcie przy antykoncepcji
    Niekiedy pigułka sprzyja obrzękom i zmniejsza ochotę na seks. W tej sytuacji warto dodatkowo brać ziołowe suplementy, które łagodzą skutki uboczne doustnej antykoncepcji.

    Antykoncepcja: biznes kosztem kobiet Joanna Najfeld

    Kawa bezkofeinowa, chleb pełnoziarnisty, jogurt bez barwników, pół godziny gimnastyki, nie za dużo komputera, regularny sen… Świadomość zdrowotna nie była chyba nigdy tak wysoka, jak dziś. Jednocześnie, sto milionów kobiet na świecie faszeruje się codziennie toksycznymi ubezpładniaczami, rujnując swoje zdrowie, komfort i sumienie.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Olivia 4/2010

    Spóźniony trądzik

    Już dawno przestałaś być nastolatką, a na twojej skórze nadal pojawiają się krostki i zaskórniki? Trądzik coraz częściej dotyczy dorosłych kobiet. Na szczęście mamy też nowoczesne środki, dzięki którym możesz wyleczyć skórę.
    (…)
    Oprócz antybiotyków dostępne są również tabletki, które zawierają pochodną witaminy A – izotretynoinę. Być może słyszałaś opinie, że jest to lek niebezpieczny, który stosuje się tylko w ciężkich postaciach trądziku. To nieprawda. Nie trzeba bać się leku, który stosowany jest na świecie od 30 lat. W 1979 r. opublikowano pierwszą pracę o izotretynoinie, w której wymieniono wszystkie efekty niepożądane. Wśród nich największym problemem było powodowanie wad u płodu. Dlatego właśnie kobiety, które biorą ten lek, muszą stosować anty hormonalną. Natomiast już 2 miesiące po zakończeniu kuracji można bez obaw zachodzić w ciążę.

    (...)
    --
    •  
      CommentAuthordivette
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    ...
    -- przygotowuję sie do egzaminu na nauczyciela metody angielskiej
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Gazeta Wrocławska 20.07.2012.

    Mają 80 lat i nadal leczą

    Może szewc bez butów chodzi. Lekarz nie musi doprowadzić się do stanu, że pacjent, patrząc na niego, pomyśli „Medyku, lecz się sam”. Jak to robią, że nie odkładają stetoskopów i chcą pracować – pisze Anna Gubińska.
    Janina Rybusińska-Lebuda, specjalistka chorób wewnętrznych, codziennie przyjmuje pacjentów w przychodni Vita przy ul Oławskiej. (…) Ma 81 lat i nie myśli o emeryturze. (…)
    Postawienie właściwej diagnozy w jej specjalności to klucz do sukcesu. I wielka satysfakcja.
    - Przepisuję też tabletki antykoncepcyjne, nie dlatego że jestem zwolenniczką łajdaczenia się – zastrzega pani doktor.
    - Wiem jednak, że nie każdy jest dobrym materiałem na rodzica. Ale pigułki wczesnoporonne nie wchodzą w grę. Za dużo może być po nich powikłań – tłumaczy. (…)
    --
    •  
      CommentAuthordivette
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    mój dermatolog.ma ponad 90 lat ;)
    -- przygotowuję sie do egzaminu na nauczyciela metody angielskiej
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Myślę że tu jest dobre miejsce na to:
    Najbardziej absurdalne metody anty
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.