Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Poczekaj Malutka, zaraz poszperam w moim archiwum :)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Jak dla mnie picie alkoholu w ciąży jest mocno niepoważne... I to nieważne czy ktoś pisze o tym w tym wątku czy w jakimkolwiek innym. Reakcja każdego człowieka powinna być stanowcza i potępiająca ten fakt.
    To nie chodzi o wyrażanie sympatii czy antypatii, ale o bycie odpowiedzialnym...
    Udawanie,że się nie widzi problemu nie oznacza,że on przestanie istnieć.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Niby wino ma dobre właściwości, szczególnie dla niskociśnieniowców (ja jestem), pobudza krążenie itd itd.. Ale nie wolno zapominać, że ma też alkohol, co w ciąży na pewno pożytku żadnego płodowi nie przyniesie. A co do picia podczas starań, zagnieżdżania i ogólnie w okresie, kiedy nie wiemy że jesteśmy w ciąży, to przecież póki dziecko nie jest "podłączone" pępowiną, to nie pobiera od matki papu, tylko "żywi" się bodajże nabłonkiem ze ściany macicy.
    Sorki za ewentualne nieścisłości w nomenklaturze :)
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    The_fragile wiem ze nie powinno sie pic w ciazy ale to sprawa kazdego indywidualna ja jestem wrogiem alkoholu nigdy nie pilam i nie bende obrzydza mnie smak zapach ale to zeby komus cos sugerowac chyba nie zmieni bo kazda z kobiet wie alkochol szkodzi na rozwuj płodu ale czy w staraniach to przesada by byla bo sa takie co staraja sie kilka lat...
    --
  1.  permalink
    A tak w ogóle to leneczka w ciąży chyba nie jest. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Dajmy już spokój, bo ile ludzi tyle opinii. Wiem jedno w ciąży alkoholu nie pijemy ;)
  2.  permalink
    Kobiety ale co Wy piszecie !!!! Lenka nie jest w ciąży !!!!!!!!! Więc nie wmawiajcie jej tego picia. Uczepiłyscie sie . Bo nie ma tu tematu alkohol w ciazy i jego skutki. Nie o tym mówimy. To jest problem jesli jest sie w ciazy - kazda dobrze o tym wie, ale nie robcie prosze afery tam gdzie jej nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Może nie jest, a może jest. Zdaje się, że jeszcze tego nie wie. A przynajmniej nie wiedziała tego dnia kiedy topiła swoje smutki.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    mój były mąż alkoholik tez twierdził że pije dla zdrowotności :D a poza tym wclae ale to wcale nie miał problemu z alko - wg niego :D
  3.  permalink
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=21&t=12491
    A ja w tamtym m-cu miałam gorsze endo, a jak w tym sobie trochę dzioba pomoczyłam to mam super. Więc kto wie, może coś w tym jest.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Mój były uważa, że piwo to nie alkohol. :-P
  4.  permalink
    [quote=Agatella][/quote]

    To jest bardzo mądre i tego sie trzymajmy, nawet jeśli Lenka jest w ciąży czego życzę jej z całego serca to swojej dzidzi nie zaszkodziła.
    I kropka .
    --
  5.  permalink
    A moja koleżanka wpadła i nie wiedziała, że była w ciąży i byłyśmy na imprezie. Całą ciążę przeżywała, że będzie coś nie tak. A lekarze ją uspakajali, że to było za wcześnie żeby mogła zaszkodzić dziecku. Dziś córa ma 7 lat i jest okazem zdrowia.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Melodie: Mój były uważa, że piwo to nie alkohol.

    Mel - nawet 5 piw :D o taaak... znam to :D
  6.  permalink
    * Agatella

    Niby wino ma dobre właściwości, szczególnie dla niskociśnieniowców (ja jestem), pobudza krążenie itd itd.. Ale nie wolno zapominać, że ma też alkohol, co w ciąży na pewno pożytku żadnego płodowi nie przyniesie. A co do picia podczas starań, zagnieżdżania i ogólnie w okresie, kiedy nie wiemy że jesteśmy w ciąży, to przecież póki dziecko nie jest "podłączone" pępowiną, to nie pobiera od matki papu, tylko "żywi" się bodajże nabłonkiem ze ściany macicy.
    Sorki za ewentualne nieścisłości w nomenklaturze :)

    To jest bardzo mądre i tego sie trzymajmy, nawet jeśli Lenka jest w ciąży czego życzę jej z całego serca to swojej dzidzi nie zaszkodziła.
    I kropka
    --
  7.  permalink
    Ale świadomie na pewno by nie piła alkoholu. Dobra spadam. pa
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny
    Ja już po wizycie :D
    Wreszcie wszystkie formalności załatwione i karta ciąży w całości i też taka mała karta którą dostaje się do domu...
    do tego mnie zważyli (bałam się tego bo mam problemy z jedzeniem ale nawet mile się zaskoczyłam), obstawiałam wagę 90 kg a jest 81 więc nie ma źle przy moich 174 cm - chociaż i tak jestem gruba...
    Co do samego badania to wszystko w jak najlepszym porządku data z USG wskazuje że to 13 tydzień i 3 dzień więc dużej różnicy nie ma między suwaczkiem a usg :D
    Dzieciątko rośnie, rusza rączkami, ehhh wzruszyłam się dostałam też parę zdjęć i na jednej mam samą rączkę tylko tyle pokazało :P teraz będę patrzeć w te zdjęcia jak w obrazki...
    Z tego wszystkiego zapomniałam zaświadczenia że jestem w ciąży ale to mi potrzebne na początek lutego więc jeszcze zdążę :D
    Kolejna wizyta 11.01.2012 więc krócej będę czekać niż teraz :D ostatnio równe 4 tygodnie a teraz 3 :D
    --
    --
  8.  permalink
    Łezunia ale cudnieeeee
    --
  9.  permalink
    Łezunia super wieści. Aż mi się mordka śmieje :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Łezunia, ale fajnie, też bym tak chciała :sad:
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny, nie przesadzajcie, mi tez ginka mowila, ze na samym poczatku ani alkohol ani nawet normalne leki nie zaszkodza. Dodam, ze nie wiedzac o ciazy mialam panienski i tydzien pozniej wesele, wiec tez dwa razy alkohol byl (w pierwszym i drugim tygodniu od zaplodnienia) a corka zdrowa jak kon. Ale pozniej juz ani kropli nie wypilam.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Hey dziewczynki:wink:

    Łezunia wiec bardzo się cieszymy razem z Tobą że wszystko ok. to musi być niesamowite uczucie zobaczyć już rączki swojej kruszynki:)
    Mi wizyta 3 stycznia się szykuje:) czekam z niecierpliwością:)

    Justa właśnie jak suwaczek się dodaje?
    --
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    czesc rumba suwaczek dodaje sie tak : nacisnij na kogos suwaczek wlaczy ci sie stronka i dalje rob tak jak pisze :) tyle wiem
  10.  permalink
    Dawać te suwaczki to łatwiej będzie mi Was ogarnąć :)
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    O.K dzięki Izka:))
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny życzę Wam z całego serca aby Wam też się udało...
    Ja jak w wieku 21 lat usłyszałam pcos to beczałam jak głupia nie wiedziałam z czym się to je, potem lekarka mi powiedziała że mam się odchudzić ale okres i tak miałam nieregularnych potem brałam tabletki anty żeby wszystko unormować a potem usłyszałam z Instytutu Onkologii zalecenia że ja nie mogę brać żadnych tabletek hormonalnych i to mnie załamało dałam sobie spokój z lekarzami... W zeszłym roku przeszłam ciążę urojoną, w tym roku w sierpniu lekarz mi powiedział że jak mam pcos to raczej nie zajdę w ciążę więc trochę się nasłuchałam a udało się za pierwszym cyklem starankowym - ja podeszłam do tego na luzie że się nie uda. Ja już gdzieś pisałam że powiedziałam narzeczonemu że jeżeli do 30-stki się nie uda to chcę golden retrivera bądź labradora retrivera - już tak do tego podchodziłam, że się nie uda i planowałam naszą przyszłość bez dziecka...
    --
  11.  permalink
    Łezunia jakby czytała swoja historie................ Tez pco tez taka diagnoza a w pierwszą ciąże zaszłąm zupełnie nie świadomie na dupku.....

    Dlatego teraz wierze z całych sił że sie uda......
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Ja to już właśnie całkiem zgłupiałam! Wczoraj wreszcie test owulacyjny wyszedł mi prawie- pozytywny.(prawie, bo kreska testowa chyba jednak odrobineczkę bledsza niż kontrolna), dziś od rana ból w podbrzuszu, śluz wodnisty, więc na pewniaka lecę przed chwilą zrobić nastepny test, który powinien(!) być pozytywny. A tu dupa. Druga kreska pojawiła się blada jak cień. Chyba poślę te testy w ... No bo nie rozumiem wczoraj LH wysokie, a dziś już całkiem zniknęło? Miałyście tak kiedyś?
    --
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    łezunia masz wiadomosc
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Łezuniu potrzebuje małej pomocy, mam suwaczek już skonstruowany i pytanie gdzie go wkleić żeby działał?
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Izabela odpisałam Ci pod wykresem, nie mam przedłużonego konta
    Rumba Tobie także pod wykresem :D
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Uwaga próba:)
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Brawo moja droga :D
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    ulalala jest mój misiu:) dzięki Łezunia:winkkiss:
    --
  12.  permalink
    Ja tez taki chce!!!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Do tych co chca zebym zmienila lekarza :INFORMUJE ZE TEGO NIE ZROBIE,BO MAM SWIETNEGO SPECJALISTE
    ciaza to nie choroba sa rzeczy ktorych nie mozna robic,sa ktore mazna ale w malych ilosciach i takie ktore mozna zawsze
    A BYWA ZE KOBIETY ZYJA ZDROWO I RODZA DZIECI Z WADAMI;WIEC PROSZE NIE PIEPSZCIE BZDUR BO TO NIE O TO TUTAJ CHODZI
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    rumba jak to sie stalo ze jestesmy na rowni w ciazy
    u mnie tez piaty tydzien iszosty dzien
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  13.  permalink
    Gina przepraszam ale nie doczytałam - byłaś na clo? Jak długo zanim się udało ;))))
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Gina pierwszy dzień ostatniej @ przypada na 10.11 a Ty jak liczysz?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    moja gin liczy od dnia owulki i jest ok
    od dnia @ bylabym prawie w 8 tygodniu
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    nie bylam na clo
    mam przeciwciala przeciwjadrowe i podejrzenie tocznia rumieniowatego skory
    biore heparyne i utrogestan
    trzy miesiace temu poronilam bez zadnych lekow w 7tc
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    rumba moja gin po usg tez tak wyliczylia i powiedziala ze sie zgadza
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    no szczerze? nie rozumiem w takim razie specjalisty-ginekologa. w mediach się trąbi o tym że każda dawka alko może zaszkodzić, nawet minimalna.
    zgodnie z teorią tego specjalisty mała daweczka amfetaminki też nie powinna zaszkodzić...
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    ty musisz byc troszke do tylu
    poczekaj do stycznia wtedy po usg powie ci dokladnie ktory tydzien
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    moze i nie powinna
    sama nie zazywam ,ale jak chcesz mozesz sprobowac
    alkocholu nie pije bo nie lubie
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    gina - dzięki za propozycję, ale nie zgadzam się z teorią Twojego specjalisty. zauważyłaś?
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    W tym kraju w ktorym mieszkam jest zakaz picia krowiego mleka w ciazy tak mi powiedzial pierszy ginekolog
    I co tez mam go nie pic?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  14.  permalink
    Nie mam czasu tutaj nadrabiać, ale wywołana do odpowiedzi odpowiadam:)
    Istnieje plamienie i brudzenie:).
    Mój gin mi tłumaczył, że plamienie jest widoczne na wkladce czy bieliznie... brudzenie to raczej występuje po skorzystaniu z toalety na papierze... Ja mądrzejsza od lekarza nie jestem, wiec powtarzam to co uslyszalam. Dla mnie to zasadnicza roznica i tyle:).
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    a czemu nie? skoro takie są zalecenia?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.