Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Witam i zgadzam sie z Agnieszką. Cykle mogą być takie krótkie ale najważniejsze czy faza lutealna jest ok, jesli za krótka to niedomoga ciałka żółtego bynajmniej tak gdzies czytałam.
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Rumba dodaj suwaczek z dzidziusiem...:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    No ja biore dupka 2x1 i nie wiem co sie dzieje, ale pewnie mam coś nie tak i tyle... zrobie jutro bete może... ale sama nei wiem, to pewnie okres sie rozkręca.. ale jestem w szoku bo nigdy nie mialam cykli krótchych niż 30 dni... a teraz co? 24 dni? koszmar jakiś.... ja chyba nigdy nie zajde w ciąże..zawsze bedzie coś! :'(
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    witam sie z rana dzis 3 dc z CLO biore 2x1 ale o dziwo nie mderzen goraca poprzednio mialam , dobrze ze teraz nie mam bo dobija mnie to.. 27 ide na PREGNYLEK ciekawe jak muj pecherzy w 5 dc mial 10 mm a teraz ide w 13 dc .....
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Agnieszka25: jeżeli miałas tylko krew na papierze, to raczej jeszcze nie plamienie

    A co jak nie plamienie?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Cześć Madziu :kissing:
    Cześć Wszystkie szalone dziewczynki:tooth:

    Ja testuję 31.12 lub 1.01 , jeśli do tego czasu nie zacznę plamić, jak to u mnie bywa :/
    --
  2.  permalink
    Tez mnie ciekawi co to jest plamienie i jak to rozumieć...
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    ja zawsze nawet jesli mam tylko krwe na papierze to znak ze to pierwszy dzien @ a na drugi 3 dzien sie rozkreca...
    --
  3.  permalink
    FLOWKA to testujemy razem :) Ale fajowo :)
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    a ja kiedy bende testowac dopiero 11 stycznia heheheheh
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny wystrzeliłam dziś z tempką jak nigdy 37,3 :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Malutka, u Ciebie super temperatura! U mnie nawet 36,6 nie ma! Nie wiem o co chodzi :(
    --
  5.  permalink
    spokojnie kochana jest wyżej niż niższe także ok. Zobaczymy jaka będzie jutro.
  6.  permalink
    iwoas a mnie ginka powiedziala, ze mam plamienie liczyc jako ostatnie dnie cyklu a dzien mocniejszego krwawienia jako pierwszy i powtarzala mi to w novum z piec razy i czy sie rozumiemy...

    wiec ja juz zglupialam...
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Kandyzowana ale kazdy lekarz ma swoja wiedze i taka nam przekazuje a i czasami idzie zgłuipec jeden powie tak drugi tak ale ja mam zawsze @ 4max 5 dni a i plamienia uznaje za 1 dzien @ inaczej to ja bym @ miala 1-2 dniowa
    --
  7.  permalink
    A ja plamienia wliczam w poprzedni cykl. @ zaczyna się od krwawienia. A jeśli jest to kilka kropli to plamienie. Ja też mam @ góra 4 dni i w tym jeden krwisty a reszta słabe.
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Tu nie chodzi o odwagę pisania takich rzeczy,ale o to ,że podczas starań i potem w czasie ciąży nie wolno spożywać alkoholu nawet małego kieliszka nie mówiąc o upijaniu się.. :confused: No Kobiety na litość.. Nie macie po 15 lat..
    --
  8.  permalink
    Czesc wszystki ;)

    Kuleczka ale dobrze ze masz slinotokkkk hii hiii

    Hussy bez obrazy ale każda chyba o tym wie - i ma świadomość tego co ewentualnie robi. Wyczuwam zle fluidy z Twojej strony w wiekszosci wypowiedzi ;/
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Hussy ale tu nikt nie mowi ze jest w ciazy i ze sie upija a co do staran sie o dziecko to jesli sie nie jest w ciazy to co moze zaszkodzic lampka wina ????????????
    --
  9.  permalink
    Dlatego własnie nie bardzo łapie o co jej chodzi.................. Chyba wbic szpile na to wyglada.
    Szkoda gadać lece umyć okna - bede zagladać tu do Was
    --
  10.  permalink
    :-(
    --
  11.  permalink
    A ja się staram i piję wino prawie codziennie. I jakoś skutków ubocznych nie widzę :) Bez przesady że ani kropelki. Rozumiem że w ciąży nie wolno, ale podczas starań? Pierwsze słyszę :)
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Ja tez podczas staran pilam codziennie lampke wina i jak rozmawialam z moja gin to nawet w ciazy nie zaszkodzi odrobinka alkocholu:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  12.  permalink
    Ja teraz piję winko, ale w ciąży nie będę.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Malutka, gratulacje - poczytaj o wpływie alkoholu na płodność... Podczas starań mądry lekarz doradzi unikanie alkoholu i to nie tylko kobiecie, ale również jej partnerowi (wpływ na jakość nasienia)...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    NadziejaUmieraOstatnia: Hussy bez obrazy ale każda chyba o tym wie - i ma świadomość tego co ewentualnie robi. Wyczuwam zle fluidy z Twojej strony w wiekszosci wypowiedzi ;/

    Najwidoczniej chyba nie wie,skoro pisze się to na forum publicznym :wink:
    Złe fluidy? Chyba jesteś zbyt przewrażliwiona :wink:
    --
    iwoas30: a co do staran sie o dziecko to jesli sie nie jest w ciazy to co moze zaszkodzic lampka wina ????????????

    Lekarze odradzają, i namawiają do zdrowego trybu życia. To dziwne,że jesteście w takim szoku.. Poza tym do zapłodnienia dochodzi nieco wcześniej,i wy paląc,pijąc czy co tam robiąc możecie nosić w sobie trzy cztero tygodniowe dziecko.
    malutka2105: A ja się staram i piję wino prawie codziennie. I jakoś skutków ubocznych nie widzę :)

    To życzę Ci aby po porodzie tych skutków nie było widać,bo możesz być bardzo rozczarowana :wink:
    --
  13.  permalink
    Halooo ja nie napisałam że piję cały cykl. Piję do owu i alkoholiczką nie jestem. Moje dziecko to może jeszcze w jajkach pływa. Także bez przesady. Bo jak się kobiety starają po 6 lat to nie mogą dzioba zamoczyć w winie?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Malutka, dzioba zamoczyć tak, ale wyżej napisałaś, że wino pijesz prawie codziennie. Taka rada po prostu - jak staracie się długo, to warto zwrócić na to również uwagę, na zdrowszy tryb życia.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    malutka2105: Halooo ja nie napisałam że piję cały cykl. Piję do owu i alkoholiczką nie jestem. Moje dziecko to może jeszcze w jajkach pływa. Także bez przesady. Bo jak się kobiety starają po 6 lat to nie mogą dzioba zamoczyć w winie?


    Współczuję szczerze :wink:
    --
  14.  permalink
    Ja prowadzę zdrowy tryb życia, nie palę, zdrowo się odżywiam. No może poza wczorajszymi kanapkami ze smalcem, ale nie chcę czuć się jak na bombie i unikać wszystkiego. Wino dobrze wpływa na krew i jakoś do siebie nie mam pretensji że do owu popijam sobie po trochu. No ale może inni sobie odmawiają. Ich głowa ich sprawa. Teraz wiem że jestem po owu. Bejbe może w drodze, więc już nie piję.
  15.  permalink
    A współczucia nie potrzebuję.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Ej, dziewczyny, spokojnie. Nawet jeśli lekarz zaleci stronić od alkoholu w okresie starań, to nie znaczy, że na kilka miesięcy, czy nawet lat trzeba trzymać bezwzględną abstynencję. Nie dajmy się zwariować. Kieliszek wina raz w tygodniu nie zaszkodzi. I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Izulka - tak jak napisałam - zdrowy tryb życia to unikanie, a nie abstynencja. Byłam zdziwiona, bo koleżanka napisała wyżej, że pije prawie codziennie (stąd moja wypowiedź), co już przy staraniach ma niestety swoją cenę.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    gina1511: jak rozmawialam z moja gin to nawet w ciazy nie zaszkodzi odrobinka alkocholu

    powinnaś natychmiast zmienić ginekologa
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    gina1511: jak rozmawialam z moja gin to nawet w ciazy nie zaszkodzi odrobinka alkocholu


    Gina, Ty chyba sobie żartujesz? Mam nadzieję, że napisałaś to dla wywołania dyskusji, a nie na serio. Też doradzam zmianę lekarza... Chociaż znam dwie dziewczyny, które sobie piły lampkę winka w ciąży co jakiś czas i teraz obie mają dzieci z wadami wrodzonymi. Pewnie, nie da się udowodnić, że to od tego, ale dziwny ten zbieg okoliczności. Aha - im lekarze odradzali picie nawet najmniejszych ilości alko w ciąży... Ja bym nie ryzykowała będąc w ciąży - po co? Bez alko nie można wytrzymać 9 miesięcy? Naprawdę warto - dla dobra dziecka...
    --
  16.  permalink
    W ciąży to już przegięcie myślę.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Izulka23: Kieliszek wina raz w tygodniu nie zaszkodzi


    Koleżanka leneczka nie pisała o jednym kieliszku raz na tydzień, ale o 5"browarach"... Chyba nie trzeba tłumaczyć różnicy...
    --
  17.  permalink
    a która to koleżanka tak pisała? Bo nie zauważyłam.
  18.  permalink
    a leneczka :) a na której stronie? Bo nie mogę znaleźć
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    leneczka8484: ale żeście naprodukowały...ja dzis mam mega doła sama w domu...i sobie piję a co!!!Już 3 bro poszły jeszcze 2 zostały...topie smutki w alkoholu...:(

    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    dziewczyny moze lepiej zostawic ten temat bo zachwile bedzie targanie za slowa a nie potrzeba nam tego zawsze ktos sie znajdzie zeby zaburzyc spokoj
    --
  19.  permalink
    A no rzeczywiście leneczka zaszalała. No ale to jej sprawa.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    po pięciu browarach to ja już bym była sztywna i zarzygana po pachy!! A upodlić się nie lubię, niezależnie od tego czy się staram, czy nie...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    iwoas30: dziewczyny moze lepiej zostawic ten temat bo zachwile bedzie targanie za slowa a nie potrzeba nam tego zawsze ktos sie znajdzie zeby zaburzyc spokoj


    naprawdę myślisz,że ktoś pisze o negatywnym wpływie alkoholu podczas starań i wczesnej ciąży wyłącznie po to,żeby zburzyć spokój:shocked::shocked::shocked:?
    --
  20.  permalink
    A ja napisze teraz dość brzydko i nie interesuje mnie czy to kogos urazi czy nie .
    Hussy przewrazliwiona to ja nie jestem - bo nie mam powodu, uwazam natomiast ze Ty w tak zaawansowanej ciąży z rozwiazaniem na dniach powinnach wyladowac burze hormonow w inny sposob niz ,,umoralnianiem ,, innych na forum. Nikt Cie nie pytal o zdanie czy moze sie napic czy nie moze. A Ty robisz afere i straszna specjalistka sie znalazla. Watek z CLO zostal przeniesiony tutaj mniedzy innymi z powodu ,,pan,, takich jak Ty i mialo sie obyc bez nagonki.
    Jak widac nie do wszystkich to dociera - no ale coz ........... moze poziom za wysoki.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Iwoas - uwierz mi, nie chodzi mi o zaburzanie spokoju, ale po prostu niektóre dziewczyny nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy i chyba warto to uświadomić? I tak każdy zrobi, co chce, ale warto pamiętać, że to MY decydujemy w pewnym stopniu o zdrowiu dziecka...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    A ja się faktycznie spotkałam z teoriami, że i w ciąży raz za czas kieliszek nie zaszkodzi...:shocked:

    Ja na szczęście za alko nie przepadam, więc nie mam problemu do rozważań :)
    Poza tym odnośnie topienia żalu w alko, to w moim przypadku wystarczyły by 2 lampki wina i już bym mocno czuła alko we krwi..

    A mam pytanie z innej beczki. Czy w dniach przed @ macie takie coś, że w pierwszej części dnia, powiedzmy do 16 jest wam zimno, zimne stopy, ręce, nos, a w drugiej części dnia - uczucie gorąca? Czytałam o objawie polegającym na tym, że może być raz zimno, raz gorąco, ale w moim przypadku nie odbywa się "na przemian", tylko jak napisałam - najpierw pół dnia zimno, potem gorąco.
  21.  permalink
    Dokładnie tak jak pisze the fragile " każdy z nas decyduje" więc dajmy każdej z nas spokój.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Agatella, niektórzy lekarze tak mówią niestety (moja starsza ginka nawet zalecała piwo od czasu do czasu!), ale jak poczytałam o FAS to faktycznie nie warto nawet tego jednego kieliszka wina...
    --
  22.  permalink
    a możesz podesłać jakiś link? Poczytałabym
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.