Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Łezunia mi dokucza nieustanne zmęczenie i zawroty głowy ale przypuszczam że wymioty mnie nie ominą, moja mama w każdej ciąży miała ten problem wiec pewnie będę mieć podobnie:wink: Wizytę mam w styczniu 2lub 3-go już nie mogę się doczekać, męża zabieram ze sobą, znając jego możliwości pewnie zemdleje jak zobaczy dzidzie :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Moja znajoma tez miała @ przy ciąży chyba właśnie przez 3 miesiące, czyli dowiedziała się w 4 miesiącu że jest w ciąży:shocked: na szczęście dziecko zdrowe się urodziło:)

    Czas coś wrzucić na ząb, zmykam do lodówki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagic1984
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    dziękuję za pomoc Aborta!:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    rumba ja jeszcze zanim dowiedziałam się o ciąży to miałam w tym czasie tyle rzeczy do zrobienia ale dawałam radę (miałam tyle energii że nawet nie myślałam o tym iż jestem w ciąży) , potem właśnie koło 7 tygodnia jak mdłości i wymioty mnie ścięły musiałam leżeć i miałam dosyć... także jak dowiedziałam się o ciąży się oszczędzałam, teraz wracam powoli do formy chociaż i tak nie jest to moja najlepsza forma życiowa...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    rumba: Moja znajoma tez miała @ przy ciąży chyba właśnie przez 3 miesiące, czyli dowiedziała się w 4 miesiącu że jest w ciąży

    Nie ma czegoś takiego jak okres w ciąży.
    Łezunia: ja co to dolegliwości ciążowe dowiedziałam się w 6 tygodniu ciąży

    Przekonasz się również po 30 tygodniu,jak zaczną puchnąć Ci nogi,ręce,boleć kręgosłup,nie będziesz mogła sypiać w nocy,będziesz chodziła co co chwilę do wc, zatwardzenia,lub biegunki.Mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.. Także jeszcze się dowiesz co to są dolegliwości ciążowe :wink:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Hussy potrafisz pocieszyć hihihihi ale narazie dobrze się czuję..... wiem wiem że jeszcze dużo przede mną ale za mną już też malutki kawałek... dobrze że się lepiej czuję bo po 2 tygodniach mdłości i wymiotów spytałam się mamy jak ona się czuła przy ciążach, przy mnie nie miała problemu ale przy bracie to całą ciążę miała mdłości... więc troszkę mnie przeraziła... no i oby dwie ciąże przenosiła mnie 3 dni a mojego brata o wiele dłużej - termin miała na 6 lipca a urodził się 22-ego...
    --
  1.  permalink
    Cześć wszystkim

    Jak ja bym chciała miec juz te mdłośći ;)))))
    Pamietam jak jeszcze nie wiedzialam o ciązy miałam zgage i mdlilo mnie okropnie a mialam ochote poznym wieczorem na paczki hii hii - alez bylam nie domyslna a byl to juz 7 tydzien.....

    Mam nadzieje ze lada ,,moment,, znow tak bedzie :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Laski Flowki nie pobiję w pękaniu, bo ja tylko dwa pęcherzyki miałam/mam :)
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    malutka znasz sie moze na temp/??
  3.  permalink
    mniej więcej :)
  4.  permalink
    Nie pokoi Cię brak skoku? Spokojnie może jeszcze skoczy.
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    moze mi cos pomozesz wczoraj bylam na usg 17dc i gin powiedzial ze widac ciałko zólte i endo 11,8mm a moja temp nie rosnie ....
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    a do ilu dni moze nastapic skok .... ja zachwile zglupieje tak sie cieszylam bo testy owulacyjne wyszly ok wczoraj bylo widac cialko a temp nadal stoi:(
  5.  permalink
    napisałam pod wykresem
  6.  permalink
    chyba około 3,4 dni
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    a 3,4 dni od tego jak widac cialko zółte??/
  7.  permalink
    od owu
  8.  permalink
    ja dobrym źródłem info nie jestem :)
  9.  permalink
    malutka :* ;)
    --
  10.  permalink
    Kaśka :tooth: działałaś coś wczoraj :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Od owu a ciałko żółte pojawia się jakieś 2 dni po owulacji mniej więcej
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    czyli skok moze nastapic do dwoch dni tak???
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    chyba za bardzo sie tym denerwuje
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Gosia ja mam usg . . . UWAGA! 26.12 :bigsmile::bigsmile: w drugi dzień świąt :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    OneKiss ale masz fajnie...ja też bym tak musiała mieć...byłby to 17 dc ale niestety....nie ma nikogo z ginekologów...więc dopiero 30.12 będę miała 2 usg :/
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Tak, skok może wystąpić nawet 3 dni po owu. A co do piersi... u mnie nie są one wyznacznikiem dla ciąży a to dlatego, ze jak tylko nastąpi owulacja niemal od razu robią mi sie wrażliwe sutki a piersi są obolałe do samej @. W pierwszych cyklach jak zaczęłam się starać nakręcałam się, ze to objaw ciąży ale teraz wiem, ze to normalka. Z resztą u mnie normalka w II fazie jest częste siusi, zgaga, zmęczenie, senność, napięcie w podbrzuszu już od samej owulacji tak samo kłucia jajników. Po tylu miesiącach już nie daję się tak w pole wyprowadzić a jak widać wszystkie to objawy ciąży. Generalnie przerobiłam juz chyba niemal wszystkie objawy ciąży w okresie starań :wink:.
    -- ,
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    no to ciekawie bedziesz miala, od stolu prosto do lekarza:-) trzymam kciuki, ja planuje w pt przed sylwkiem( 13dc), ostatnio w 15dc mialam 22m ale nie pękł:-( i teraz biore pregynl, boje sie jedynie ze moze byc za mala dawka i co wtedy? kolejny cykl stracony?
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    własnie zrobilam test owulacyjny i ta druga kreska jest slabsza troche od kontrolnej a w sobote i niedziele mialam dwie grube krechy to znaczy ze juz owulacji nie ma i test jest negatywny??/
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Anderka: A co do piersi... u mnie nie są one wyznacznikiem dla ciąży a to dlatego, ze jak tylko nastąpi owulacja niemal od razu robią mi sie wrażliwe sutki a piersi są obolałe do samej @


    Mnie piersi nigdy nie bolały, ani przed @ ani po niej, dlatego jak tylko poczułam, że coś z nimi zaczyna się dziać przyszedł moment w którym poczułam że się udało:)
    także dla niektórych dziewczyn, które nigdy nie odczuwają bólu piersi ich nagłe pojawienie się może być pewnym sygnałem :wink:
    --
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    ja zawsze jak wzielam jedna tabletke dupka to na drugi dzien mnie bolaly piersi ale nie bylo owulki a teraz byla owulacja jem 3 dzien dupka 2x1 i jak narazie nie mam zadnych boli piersi ... tez dziwne i ta niska temp ....ehhhh
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Izabela, pozwole sie wtracic, bo was podczytuje - a czy przypadkiem zastrzyk pregnylu nie zafalszowal testow w weekend, skoro go bralas w piatek?
    --
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    chyba nie poniewaz przed zastrzykiem mialam tez wyrazna kreske
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    a po drugie lekarz powiedzial ze widzi ciałko żółte i na tym wydruku napisal m II faza cyklu ....
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Po takich zastrzykach nie ma co testowac, teraz tylko czekac :) Trzymam kciuki, bedzie dobrze! :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Czesc dziewczyny :swingin:

    U mnie dzis z nienacka przyszla silna @, nie bylo plamien ani nic. Czyli progesteron jest ok, tak?
    Nie bralam w osattnim cyklu ani lutki, ani dupka – gin powiedziala, ze nie trzeba.

    Od jutra zaczynam znowu 2 tabletki clo wieczorkiem przez 5 dni.

    3majcie kochane kciuki zeby owulka byla !

    Ja dzis siedze w domu, o 5 rano obudzil mnie taki bol brzucha, ze myslalam, ze sie przekrece. Wymioty, wymioty i ten bol. Wzielam tabletki, Maz mi zrobil chebek z maselkiem i nalal goracej wody do termofora (tak to sie mowi?). No i po 8 udalo mi sie zasnac, spalam do 11..jestem wykonczona.
    Na badania ASA z krwi dzis nie pojechalam w zwiazku w powyzszym. Jutro jade, spoznie sie jutro do pracy…

    U nas w pracy nie ma wigilii, mamy happy friday w kazdy ostatni piatek miesiaca, ostatnio nasz dzial przygotowywal poczestunek, jakies tam slodycze, ciasta, owoce, i normalne jedzonko np. moja szefowa jakies hinduskie przekaski porobila, dzis to samo tylko z racji, ze niedlugo swieta we wtorek..no i polaczone z tzw. Secter Santa, dobrze, ze prezent ktory kupilam wylosowanej osobce zostawilam wczoraj w pracy.. takze, ta osoba nie bedzie bez prezentu..
    --
  12.  permalink
    Ja też miewałam wszystkie objawy ciąży...piersi to zawsze mnie bola...mdli mnie przed @ i w trakcie :bigsmile: Przeważnie dzień przed @ mam dużo energi...później ona słabnie...senna tez bywam ...:devil:
    Ja wczoraj 10 dc zrobiłam test ...pierwsza mocna a 2 słabiutka ...więc od jutra zacznę testować ;)
    --
  13.  permalink
    Justa jestem, ale wczoraj sie tak beznadziejnie czulam, ze caly dzien prawie w wyrku przelezalam, dzisiaj juz jest lepiej, dalej kaszle, ale juz nie tak mocno...mam nadzieje, ze to moje cherlanie w zaden sposob maluchowi nie zaszkodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    ja nie mogę narzekać na moją ginkę, wręcz przeciwnie :)
    jest najkochańsza na świecie! jak przyjaciółka :smile: chciała mnie zobaczyc jeszcze przed świętami, ale ja nie dam rady przyjechac, mam do Niej ok 100 km w jedną stronę, a poza tym ja przygotowuję święta dla calej rodziny. nie wyrobiłabym sie ze wszystkim. W środe mój mąż podjedzie do Jej gabinetu po recepte na Pregnyl ( ma wejść międy pacjentkami). a znów gina po świętach wyjeżdza na konferencję do Warszawy i nie miałaby jak mnie zobaczyć. Więc zapytała się mnie czy nie będzie mi przeszkadzać jak zrobimy szybkie usg w drugi dzień świąt. Mam do Niej podjechać do domku :-) Mówi do mnie: "przyjedzcie, przyjedzcie, od razu kawkę jakąś wypijemy" :bigsmile: kochana jest :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    rumba: także dla niektórych dziewczyn, które nigdy nie odczuwają bólu piersi ich nagłe pojawienie się może być pewnym sygnałem


    Nie prawda :wink: Ja co cykl miałam inne objawy i co cykl albo bolały piersi,albo nie. W udanym cyklu również bolały. To,że nie bolały,a nagle zaczęły nie znaczy,że to jakiś sygnał. Tak samo jak z jajnikami. Raz boli lewy,raz prawy, raz oba naraz,a znów jeszcze innym razem nic nie boli :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Hussy święta prawda więc czasem nadmierne wsłuchiwanie się w organizm jest bez sensu bo czasem człowiek się niepotrzebnie nakręca
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    hussy mogla bys zerknac do mnie na wykres bylam wczoraj u gin powiedzial ze jest ciałko żółte ale moja temp nadal nisko nie mam skoku
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    chcialabym poznac jeszcze twoja odp
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Izabela,a gdzie mierzysz temperaturę i czy są to stałe pory?
    --
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    temp mierze w pochwie od ponad tyg mierze o tej samej godz
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    JA już nie wyłapuje żadnych objawów bo w moim przypadku to akurat bez sensu. dziś mądrzejsza wiem, ze to właśnie przez te wnikliwe wyszukiwanie objawów ciążowych ostatni dzień cyklu i @ pokutowałam strasznym dołem i takim rozgoryczeniem, ze tego dnia nawet życ mi się nie chciało. Obecny cykl mam bez starań więc na nic nie czekam i nieczego nie wyszukuje. Powiem Wam, ze ten odpuszczony cykl pozwolił mi na spokojnie inaczej na wszystko spojrzeć. Zobaczymy, czy w styczniowym już starankowym zachowam ten racjonalizm hehehe. :bigsmile:
    -- ,
  14.  permalink
    Juz wiem co mi lekarka kazała sprawdzić z noVum ( zadzwonilam do niej i dopytalam o to hsg cyz aby na pewno nie robimy...) a ona mi powtórzyła : http://www.diagnosis.pl/zakazenie-chlamydia.html

    Te badania mam zrobic i jesli beda ok, to nie robimy Hsg na razie bo nie ma w ogole co do tego wsklazań jeśli chodzi o moj przypadek ale jeśli bede mieć złe wyniki to wtedy bedziemy to musieli zrobić.
    --
  15.  permalink
    No to Kandy do dzieła. Musi być dobrze.
  16.  permalink
    No zrobie te badania pewnie jakos może jutro albo pojutrze...
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Kandy, to badanie to wymaz, czy z krwi?
    --
  17.  permalink
    Właśnie nie wiem, ale chyba wymaz ? No z domu dziś zadzwonie i się dowiem jak to wygląda bo z pracy to tak głupio :P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.