Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    kfiatuszku nie no jesli ta kolyska ma byc poczatkowo na stale to rozumiem, wolalam cobys mnie oswiecila :D
    jesli idzie o xlander to ma twarda powiekszona gondole no i od teraz jest nowe wydanie - powiekszone tak ze juz przestalo byc ze dzieciaczki mieszcza sie w niej przez 4 miesiace bo wyrastaja. mam nadzieje ze ktos ze znajomych w jakiejs hurtowni w warszawie dorwie wozek HAUCK'a i bede mogla go obejrzec bo szczerze mowiac dla nas nawet 1000zl na wozek to juz duzo. Stwierdzilam nawet ze jak nie bedzie nic do czego bede do konca przekonana to kupie jakis polski na pasach taki za 500-600zl i tyle (znalazlam modele w tej cenie o wadze 13kg!!)

    IWA a czy te osoby korzystaja z volanta pozniej jako spacerowki? nie przerzucaja sie na typowe lekkie i dobrze skladane typu parasolka? bo akurat moja znajoma ma 'czworke' i po roku przesadzila mala w zwykla spacerowke a volant aopchnela w komisie. A jesil idzie o mikado oxford - przeciez tam tez chyba mozna zamontowac fotelik samochodowy? zreszta w sumie fotelik chyba nie musi byc z tej samej serii co wozek; no chyba ze chcesz go wpinac w stelaz...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Iwa mam te same odczucia co ty :) ox-ford jest podroba volanta ale jest o wiele gorzej wykonany :) a co do wnoszenia to niestety 4 pietro sie kłania :) ale volaNT JEST NAJLZEJSZY Z TYCH WSZYTSKICH :) BO STELAZ MA TYLKO 6 kg a nie jak w atlanticu 14 :P

    hmmm ten x-lander coraz bardziej mi sie podoba :) wlasnie widze na allegro ze x3 ma nawet ładna gondolke no i wogole :) spacerowka jest cacy bo macałam ale nie widzialam z gondolka :) hmm musze pomyslec nad nim : Aniu a nie wiesz jak wagowo ten x-lander ??:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    kfiatuszku - x-lander xa wazy 13,5kg, inne modele nie mam pojecia

    tutaj info o mikado ox-ford http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22462&w=55555259

    a tu o x-landerze http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22462&w=56910819
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    wydaje mi sie ze xa a x3 to to samo :) tak bynajmniej wynika z moich obserwacji co do akucji na allegro :)

    aaa i jeszcze chyba jest roznica w kolkach :) tylko nie wiemteraz kotry ma te mniejsze z przodu a wieksze z tyłu :) bo ten wlasnie mi sie podoba :) jak w atlanticu :)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    co do x-landera to mam przed sobą mini katalog tej firmy i tak:
    WAGA stelaża z kołami:
    X1 (czterokołowy)- 14,25kg
    XT (trójkołowy)- 13,5kg
    XA cztery koła 2 duże, dwa małe)- 14,5kg
    XGO malutkie kółka - typ parasolka)- 11kg
    fotelik samochodowy - 2,5 kg
    gondolka - 4,85 kg
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    no to jak ja mam za taka cene tachac 19kg to ja podziekuje...
    jak na razie to jestem zla bo nie ma wozka na nasza kieszen ktory bym kupila wiec w ostatecznosci nabedziemy cos takiego
    http://www.allegro.pl/item164871404_najtanszy_ekskluzywny_polski_wozek_super_gratis_.html

    albo taki http://www.allegro.pl/item163953831_hit_wozek_3_funk_focus_18_kol_mega_promocja_.html
    przynajmniej cena rozsadna

    w sumie u nas to i tak u nas tylko na jakis rok bo spacerowke juz mamy przeciez ;)


    a teraz lece do pracki, ciezki wieczor przede mna ale sie ciut zrelaxowalam podczytujac forum :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Wózki implasta są świeten :)) Bardzo mi się podobają te nowe.. Boldery :)) są rewelacyjne i pewnie cena tez będzie niczego sobie :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Lady ja chyba pojde w twoje slady i na jakis czas odpuszcze przegladanie wozkow, tylko irytacje we mnie ostatnimi czasy wzbudzaja jak nie ceny to ich wyglad..
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Aniu no Ja na razie jestem za implastem i przed momentem kiedy będę miała go kupić nie oglądam! Do porodu jeszcze mam troszke czasu a wiele sie może pozmieniać!
    Przypuszczalnie w Lipcu będę poszukiwała wózka :)) łożeczko i inne pierdołki owczywiście wcześniej :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Lady czekasz na boldera???:) mnie tez sie podoba ale hmm cenowo nie bedzie najlepiej :P ja raczej jestem za Volnatem 3 :D taki sliczny niebiesciutki jest :P
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    kfiatuszku Ja sama nie wiem na co czekam :)) na razie chyba na moją fasolkę a z wózkiem to wiesz jak jest - wszystko się może pozmieniać do czasu terminu mojego porodu pod koniec lipca...
    nie ukrywam, że strasznie mi się podobają te bolderki... cena jednak NIEEEEEEEEEEEEEEE
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    niebieski volant jest śliczny ale mój maż nie wyda kasy na trojkołowca już mi to zapowiedział jakiś czas temu wrrrr
    Stwierdził, że to jak wózki dla inwalidów! Śpeak nie wiedział, że inwalidzi mają czterokołowce :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    no to volant 4 :) ale wiesz co ??:) volant 3 tez ma 4 koła :)tylko te dwa sa zblizone :D mozesz go wzaiasc z tej stroony :) tzn twojego meza :) bo przeciez to 4 kołowiec :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    kfiatuszku ogólnie to miałam ubaw zadając pytania znajomym odnośnie: ile kółek ma wózek inwalidzki! Rozwalali mnie odpowiedziami, że dwa :cheer::crazy::clap:

    Najgorsze jest to, że jego się tak szybko w bambuko nie da zrobić ahahhaha ale do lipca jeszcze daleko więc pomyślę co wykombinować :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    hehehe :D volant 4 tez jest ładny tez sie zastanawiam nad 4 kołkami :)no ale czas pokaze :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Lady no ja popieram Twojego slubnego jesli idzie o niechec do 3kolowcow. fakt jakbym dostala za darmo to juz bym takim jezdzila ale sama kupic bym nie kupila. Ja tam widac jesli idzie o wozki to jestem tradycjonalistka - cztery kola i koniec :wink:
    Co do boldera - odpisal ci juz ten producent kiedy beda w sklepach i jaka jest cena orientacyjna??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Aniu albo Ja mam pecha albo producent nie ma czasu bo jak na razie nickt nic mi nie odpisał wrrr i chyba szkrobnę kolejnego maila!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    a tutaj lista sklepow gdzie mozna zobaczyc Mikado Ox-ford

    http://www.wozki-mikado.pl/pl/dystrybutorzy.htm

    tradycyjnie w moich okolicach nic nie ma, najblizej warszawka tyle ze od tablid naszych do granic miasta stolecznego Warszawa mamy cos kolo 130km :cry:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Mi się narazie żaden wózek nie podoba tak na 100%. Dobrze że mam jeszcze mnustwo czasu.
    Narazie wygrywa roan marita, bo ma największą gondolkę 84 cm, a ja potrzebuję wózek na jesień i zimę. Jest do niego też fotelik samochodowy.

    Roan Marita
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    100krociu roan ma faktycznie najwieksza gondolke i jako taki wozek zbiera bardzo dobre opinie (forum gazety) mi niestety sie nie podoba spacerowka wiec odpada zwlaszcza ze na wiosne maluch w gondoli juz nie usiedzi a na ta parasolke ktora mam bedzie za maly jeszcze..
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    a co sadzicie mamusie o takich kołach ?? to są piankowe kołka nie wiem czy one sa lepsze od tych pompowanych ... czekam na opinie dotyczace tego woza :)

    http://www.allegro.pl/item168271021_nowosc_xadventure_star_gratisy_wys_0zl_.html
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    kfiatuszku te kolka totalnie do mnie nie przemawiaja... chyba bym sie bala czy nie odleca bo na jakies takie malo stabilne wygladaja. na chwile obecna jestem zwolenniczka pompowanych ale przy malej mialam gumowe i tez byly ok (mielismy chicco) dlatego moze zapytaj na forum gazety albo poszukaj czy juz tam nic o tym wozeczku nie bylo
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Opowiem Wam coś o wózku a wlaściwie gondoli ktory zakupiłam: Waży tylko 4,5 kg pasuje do mojej spacerówki, ma wentylację od dołu, podnoszony podgłówek, spiworek, można go montować pasami w samochodzie, w budce ma jeszcze sietkę ktora umożliwia swobodny dopływ powietrza.
    Oto on:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=167032234

    ja to chyba jestem wierna marce!
    Do tej pory mnie nie zawiodła!
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    zobaczcie mamusie jakie to słodkie :)


    http://www.allegro.pl/item169038086_sliczny_spiworek_do_spania_zaba_kostium.html
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    a co powiecie na taka bryke???
    cena szalenie interesujaca, kolorystyka tez ujdzie... waga coooz akurat moj max no i jest przekladana raczka...

    http://www.allegro.pl/item169396222_super_pegaz_dla_chlopczyka_i_dziewczynki.html
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    http://www.allegro.pl/item168134281_super_wozek_na_paskach_super_cena_materac_gratis_.html
    to na razie mój faworyt; chętnie poczytam wasze opinie na jego temat

    Mam jeszcze pytanko do doświadczonych mamusiek (jestem strasznie zielona :shamed:):
    Ja mam skompletować wyprawkę "ciuszkową" dla maluszka urodzonego w samym środku lata? I jeszcze z tym pytań tendencyjnych: Jak się ubiera takiego maluszka: body + śpioszki wystarczy czy cos jeszcze trzeba na takiego maluszka założyć?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    A Pegaz mi się podoba i ma od razu pompowane koła, nie wiem ile musiałabym za takie dopłacić do "swojego" wózka
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2007 zmieniony
     permalink
    JeMMA - wyprawka ktora podalam na poczatku tego watku ( w wiki tez jest) jest z przeznaczeniem w szczegolnosci dla dzieciaczkow letnich. Sa wersje na dni chlopdniejsze i na uypaly. Latem moim zdaniem wystarczy bidy i spioszki a jak spi to przykryc pieluszka flanelkowa. Poza tym sama w praniu zobaczysz ze to nie takie trudne poznac jak to jest z tym ubieraniem, tylko trzeba pamietac ze takiemu malnestwu nie sprawdza sie cieploty raczek tylko... karku, jak kark i plecki robia sie chlodne tzn ze dziecko trzeba dodakotwo ubrac. Ja rodzilam w kwietniu i szybko maszerowalam juz na spacerach z Gabrycha (niespelna miesieczna) w samym body i tylko przykrywalam pieluszka... nie mielismy ani razu przygod potowkowych moze wlasnie dzieki temu ze postanowilam nieprzegrzewac :wink: na sam poczatek dopoki nie odpadnie pepuszek polecam kaftaniki, dopiero jak juz wszystko sie osuszy to wtedy body.

    ja mam jeszcze upatrzony podobny na paskach tyle ze tez mysle o przemianie na pompowane (sprzedawca wydaje mi sie ze cos pisal o 70czy 80zl ale nie dam sobie glowy uciac ze to akurat ten model)
    http://www.allegro.pl/item168464586_najtanszy_ekskluzywny_polski_wozek_super_gratis_.html aha i waga wtedy rosnie wlasnie o ok 2kg wiec by sie zgadzalo ze i ten lux i pegaz wazy tyle samo. na chwile obecna tak patrze ze ten pegaz mi wizualnie bardziej podchodzi...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    twoja "lista wyprawkowa" jest bardzo przydatna, zrobiłam sobie na jej podstawie podsumowanie ile nas to wszystko mniej więcej wyniesie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    Jemma - widzialam fajne wyprawki (kompleciki cale) na allegro wiec jesli nie boisz sie tam kupowac to popatrz bo ceny wydaja mi sie korzystne. A no i ta wersja wyprawkowa co podalam to jest taka wersja minimum - moim zdaniem warto miec zwlaszcza body wiecej bo maluch czy uleje czy pieluche przesika to nie trzeba pralki nastawiac codziennie tylko mozna dozbierac. Aha i polecam body z AUCHAN takie w 3pakach, malej kupowalismy i bardzo zadowoleni bylismy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    dziewczyny czy ktoras z was planuje chcoiaz przez troche uzywac tetrowek czy od razu planujecie jednorazowki?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    ja kupiłam 30 tetrówek, i paczkę pampersów , ale tetrówek nie założyłam ani razu, potem jak tak sobie pomyslałam ile czasu spędzę przy praniu i prasowaniu to dałam sobie spokój, a przecież prąd i proszek też kosztuje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Zuzka my mielismy 50 tetrowek no i w sumie przez 4 pierwsze miesiace zycia ciagnelismy na tetrze w dzien a pampersy tylko na noc i na spacery. Zdecydowalam sie na takie roziwazanie bo Gabrysia z polowy kwietnia i w maju bylo upalnie wiec pieluchy schly momentalnie a ja ich nie prasowalam tylko rozwieszajac dobrze rozciagalam. Poza tym jak ona potrafila od 10 do 15 razy 'popuscic kleksika' to troche malo ekonomiczne wydaly mi sie pampersy. Przez 2tyg w szpitalu poszlo nam 2 wielkie paki plus to co w szpitalu dawali
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    tetrówek zamierzam kupić jakieś 10 sztuk nie więcej a tak to jak już będę wiedziała jaka płeć dziecka to pampersy będę nabywała co miesiąc
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Lady wiesz tu nie chodzi jedynie o finanse.. zastanawiam sie nad oddychaniem pieluszki i skory dziecka no i tak troche patrze na srodowisko bo przeciez wlasnie w tym pierwszych miesiacach zuzywa sie pieluszek najwiecej. Tak sobie planuje ze sprobuje znowu tak ze 3 miesiace czesto pakowac maluszka w tetrowki jak bedziemy akurat w domciu


    a propos - babolu co miesiac kupowac za wczasu???? gdzie ty to zmagazynujesz???
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Aniu magazynować to mam gdzie :)) dom babci teściowej mają wielkie możliwosći ahhahah
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    a noooo to co innego :) moi rodzice maja takie same wielkie apartamenty jak my wiec niestety miejsca przechowywaniowego brak. zreszta po zakup pampersowy pewnie udamy sie przy okazji zakupow wozkowych w stolycy do jakiegos hipermarketu bo z tego co mi kolezanki mowily ceny to u nas jest na paczce nawet do 15zl drozej.
    a propos - tych pampersow nei zrbili teraz unisex??? myslalam ze tak bo jakos nie kojarze zebym Gabie kupowala jakies konkretne. chociaz to juz dawno bylo ;)

    czy ktoras wie ktora z firm ma pieluszki dla noworodkow z wycietym miejscem na pepek? ponoc bella Happy takie wypuscila juz jakis czas temu ale ja nie widzialam tego u nas. przy Gabrysi mialam takie od kuzynki ze stanow (wyobrazacie sobie wyslac do polski same 3 olbrzymie kartony pieluch od malenkich "0" po rozm 1???) i swietnie zdaly egzamin bo nic wywijac nie trzeba bylo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Aniu co do pampersów to nic mi nie wiadomo o unisexach ... za moich czasów albo chłopiec albo dziewczynka!!!
    Muszę ceny sprawdzić w selgrosie czy może są tańsze od normalnych sklepów albo w macro...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    w MaKro to my kupowalismy ARO a jesli idize o pieluchy to nasi znajomi polecali zakupy w TESCO i GEANT bo tam ponoc najlepsze promocje sa :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    nie znoszę ARO :((
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    pieluszki - inne dla chłopca, inne dla dziewczynki, pierwsze słyszę???????????????????????????????????????????
    --
  1.  permalink
    lady - dla chłopców i dla dziewczynek to były, jak nasze dzieci były małe :):):)
    Teraz są same unisexy :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    teraz to rozumiem! zgadza sie pieluszki są uniwersalne! :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Ja tam nie wiem........ dla mojej córy jak kupowałam to musiałam patrzeć czy dla D czy dla C ... a tylko brałam pod uwagę pampersa. Jak jest obecnie nie mam pojęcia bo moje dziecko ma już 13 lat
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady a ja z ARO mam kilka ulubionych rzeczy min plyn do mycia naczyn w takim 5l baniaczku (nie uczula mnie tak jak ludwik czy kop) rolade serowa wedzona no i wlasnie pieluchy, o dziwo na huggies'y i pampersa Gabrycha miala uczulenie tak ARO bardzo dobrze tolerowala. pozniej jak bella wypuscila HAPPY to na te sie przerzucilismy bo do Makro mamy ok 90km
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Aniu od momentu jak kupiła z aro jajka i dużo było śmierdzieli nie mam zaufania do tej firmy! Mąż też kiedyś coś kupił i była lipa!
    Nie testowałam nigdy innych pieluch bo nie miałam potrzeby ... tetrę używałam na początku ale prasownaie jej mnie dobijało! a i lekarka dziecięca powiedziała, że jednorazówki sa lepsze od tetry bo mniej odparzeń się robi i miała rację!!! chociaż wszystko też od dzieciątka zalezy i wrażliwości jego skóry!!!
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Ma ktoras z was ta gazete M jak Mama?? tam jest opisane co nieco o pieluszkach tzn roznice miedzy tetrowymi a jednorazowymi :) coraz bardziej podoba mi sie ta gazeta :) chba sobie bede ja kupowac co miesiac :))

    a co do tego co ja bede kupowac to z pewnoscia tez bede miala tetrowych jakis zapas bo to roznie bywa czasem zabraknie pieluszek czasem kasy na nie to jakies musza byc :)) trza byc na wszytsko przygotowanym :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    kfiatuszku a moglabys mi ten artykul zescanowac i podeslac na maila ktory mam w 28dniowym profilu? bylabym wdzieczna bo akurat M jak Mama nie dorwalam a chetnie bym zobaczyla co o tych pieluszkach pisza
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    oki zeskanuje ale nie dzis bo w domu nie mam skanera :) musze isc do mamy :) ale to nie daleko bo ulice dalej :) postaram sie nie zapomniec i zeskanowac to :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    kfiatuszku bede "dzwieczna" :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.