Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Mamy już wątek o karmieniu piersią i problemach laktacyjnych, więc myślę że przyda się również wątek dla mam nie karmiących piersią. Pojawia się coraz więcej pytań o MM i odpowiedzi na nie giną, więc mam nadzieję, że ten wątek wielu osobom pomoże:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Bardzo dobry pomysł :-)
    Sama się nosiłam z nim jakiś czas temu, mając na uwadze nie tylko "techniczny" aspekt karmienia mm, ale również ten "psychiczny", który niejednokrotnie pojawia się u mam karmiących butelką.
    Sama musiałam zdać się na mm, więc jakby co- w miarę możliwości służę swoją pomocą :-))
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Violet - fajnie, ze założyłas ten wątek :)

    My rownież karmimy sie mm. Synus zjada 750-800mlna dobę. Nie wiem czy to nie za dużo? Wczoraj pobił rekord i zjadł 910ml.
    Pediatra mi mówiła, ze powinien jeść według wytycznych producenta. Tylko, ze one są nie precyzyjne. Bo przedziału wiekowe są od 0-2 tyg, od 2-4tyg a pozniej jest napisane 2 miesiące. Karolek ma miesiąc i tydzień. Czyli jak ma jeść?
    Norma dla 2 miediecy jest 150x5 na dobę = 750ml.
    Jak widać on czasem zje wiecej.

    W ogole nie je porcji co kilka godzin, tylko np. Dziś zjadł 110ml o 7:30 rano i dojadl kolejne 40ml o 8:40. O tej siódmej sie najadl, ale nie chciał spac. Pogaworzyl troszkę i zaczął tak płakać, ze nie mogłam go uspokoić. Dojadl 40 ml i teraz spi mi na piersi.

    Czy Wasze malenstwa tak dojadaja? Mam sie martwić czy to normalne?

    Kupki u nas sa2 razy na dobę. Baczki puszcza w ciagu dnia.
    Jak zje wiecej jak wczoraj, to kupek jest wiecej ( wczoraj były 3).

    Zmienialismy stopniowo mleko niedawno, z aptamilu (polski bebilon) na hipp combiotik. Po aptamilu kupki były często ( niemal każda pieluszka),z grudkami, malutkie. Teraz samorządów, duże na cała pieluszke, bez grudek. Czyli lepiej.

    Jeszcze mam pytanie, czy Wasze pociechy robiąc kupke te sie tak mocno czerwienia na buzce? Czasemwydaje mi sie, ze aż za bardzo, bo jest dosłownie czerwony.

    Violet- odpisze na Twoja wiadomość jak tylko mi updatuja konto, bo skończyła mi sie ważność i wczoraj przedluzylam.


    Dziewczyny, pisze z telefonu, więcz góry przepraszam za błędy itp.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Madziauk odpowiem ci tutaj jeżeli chodzi o ilość wypijanego mm wczoraj było 8 karmień +2 dojadania i wyszło 630 ml.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    madziauk - mi się wydaje, że ważne, że Karolek robi kupki... Moim zdaniem nie powinnaś sugerować się tym co jest napisane na opakowaniu, bo to są tylko obliczenia, a nikt nie jest maszyną, jedno dziecko potrzebuje więcej, drugie mniej... Skoro synuś tyle potrzebuje, a kupki są, to nie ma powodu do obaw ;)

    Treść doklejona: 07.01.13 10:43
    Dodam, że Zu nigdy nie jadła tak jak zostało napisane przez producenta...ZAWSZE jadła mniej i nie zmuszałam jej do wypicia takiej ilości jaką zalecił producent... Skoro nic się synkowi nie dzieje, to na prawdę nie masz czym się martwić... Takie jest moje zdanie...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Bari - to wychodzi, ze nasz synus do glodomorek.
    A dopajacie Waszego skarba? Bo my przestaliśmy dopajac z 2 tyg temu, bo sie za każdym razem krztusil woda.

    W ogole jak to jest z dopajaniem jak sie karmi mm? Zauważyłam, ze opinie są podzielone.
    Niedawno dostałam zamówione książki o opiece nad noworodkami. Czytałam o mm, ale norm tanie ma - jest napisane, by karmić wg. zalecen producenta ( ale przecież nie mogę dziecka glodzic). Nie ma nic o dopajaniu.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Zu na początku też miała problemy z kupkami, ale to wynika z niedojrzałości ukł.pokarmowego... Czy podajesz Karolkowi jakiś probiotyk? Np.dicoflor, bio gaję? On ma zatwardzenie, czy po prostu ma kłopot z zrobieniem kupki?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Magku - dzięki za opinie.
    Ja troszke sie boje, ze rozepchamy skarbowi żołądek. On jest szczuplutki a brzuszek ma taki większy. Nie wiem, może to normalne i takich brzdacow. (???)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    madziauk - ja dopajałam wtedy, gdy Zu mleka już nie chciała, a była niespokojna, gdy widziałam, że czegoś jej brakuje...wtedy próbowałam z wodą...

    Treść doklejona: 07.01.13 10:49
    Taaak, to normalne ;) brzuszki małych dzieci wyglądają jak brzuszki głodnych dzieci z Afryki (przepraszam za porównanie)... O takim brzuszku mówisz?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Magku - nie podaje nic, w mleku hipp ponoć są jakieś probiotyki. Może za mało ?
    Co do zatwierdzen, to nie ma. Kupka jest typowa "musztarda", kolor rownież taki żółty. Ale taka duża kupke to przez 5 min potrafi robić. Czy te leki są bez recepty w Polsce? Pytam, bo moja siostra przylatuje w sobotę i mogłaby przywieźć.


    Co do wyglądu brzuszka, to dokładnie taki brzuszek mam na myśli. Jak wczoraj zjadł te 910ml to zaczęłam sie zastanawiać gdzie mu sie to mieści. Wiadomo, ze to ilośc domowa, ale prawie litr.

    Jeszcze mam pytanie na temat ulewania po mm. Ulewa mu sie czasem mleczko normalne o konsystwncji takiej jaka wypił, czasem po odbiciu jest takie gesciejsze. Ale zdarza sie tez, ze ulewa mu sie prawie sama woda. Czy to normalne?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Tak, dicoflor i bio gaja są bez recepty...
    Zatem problem z kupką też wynika z wieku Karolka i niedojrzałości ukł.pokarmowego ;) Doskonale Cię rozumiem, bo mi też serce pękało, gdy widziałam jak Zu męczy się przy robieniu kupki...podawałam probiotyk + czas i było lepiej ;) Madziu jeszcze troszkę i będzie na prawdę lżej ;)

    Treść doklejona: 07.01.13 10:58
    A co do probiotyków w mleku Hipp to już nie pomogę, bo my karmiliśmy Zu bebilonem i dodatkowo podawaliśmy dicoflor, potem bio gaję (ponoć skład ten sam a bio gaja dużo tańsza). Ale ja bym mimo wszystko spróbowala podać któryś z tych probiotyków...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  2.  permalink
    To ja napiszę jak u nas wygląda karmienie:
    Karmimy się mieszanie - na początku każdego karmienia Jaś je 20 minut z jednej piersi, dopiero potem podaję butelkę. Z piersi zjada raczej mało, bo do tej pory zjadał spokojnie około 100-110 ml z butelki.

    Ale od jakiegoś tygodnia, nawet więcej, mamy problem z karmieniem butelką - Mały zjada z niej coraz mniej - z trudem wyciąga 50 ml, a potem płacze, wypluwa itd...na początku myślałam, ze zaczął bardziej się najadać z piersi (ssie bardziej efektywnie) i nie wciskaliśmy mu na siłę więcej niż sam chciał, ale przestał przybierać na wadze a po paru dniach zaczął z niej spadać... Więc już nie wiem co jest grane - lekarz na szczepieniu zalecił podawanie probiotyku do mleka, niby miało pomóc - podajemy od czwartku, ale poprawy żadnej nie widzę (nadal słabo zjada). Więc dziś idę z nim znów do pediatry, zobaczymy co powie.

    Rozważam już nawet zmianę mleka (karmię Bebilonem) na Hipp Bio Combiotik, ale wolę upewnić się u lekarza. Kupki też nam robi bardzo rzadko - jedna na 3 dni (raczej rzadka, więc nie ma zaparć - pewnie dobroczynny wpływ mojego mleka), podejrzewam że może Go czasem boleć brzuszek bo często stęka, nawet przez sen.

    Jeśli chodzi o dopajanie, to my nic nie podajemy dodatkowo - lekarz mówi, że dopóki je samo mleko nie jest to konieczne (zwłaszcza, że je trochę z piersi)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Magku - dzięki za rady. Z tymi probiotykami, to który lepszy?
    Wiem, ze będzie lżej, ale serce mi pęka jak on sie tak męczy. Te probiotyki mu troszke pomogą?

    Jeszcze wracając do tematu pokrewnego do kupek, baczkow. Czasami same podczas snu , bezboleśnie puszcza ;) a czasem, widzę, sie meczy i budzi ze snu.:( nie wiem jak mu pomoc.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Mi w aptece powiedziano, że skład mają praktycznie ten sam...Powinny mu pomoc, ale do tego też potrzeba troszkę czasu...
    madziauk: ale serce mi pęka jak on sie tak męczy

    Doskonale Cię rozumiem, na prawdę! Ale to już nam nigdy nie minie...

    Treść doklejona: 07.01.13 11:12
    agusienka moja Zu też odmawia mleka...w nocy nadrobi troszkę...ale w ciągu dnia nawet nie mam po co robić mleko bo i tak pluje albo się wykręca.. Ale Zu zjada już inne posiłki... Czy Gosia też zjada coś innego?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Weźcie pod uwagę, że nawet na opakowaniu mleka (przynajmniej na moim) jest napisane, ze te ilości sa jedynie wskazówką- niektóre dzieci potrzebuja więcej, inne mniej...Nie wydaje mi się, żeby można było przekarmić dziecko- zje tyle, ile bedzie chciało.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Zu też nic co jest związanego z mm nie przełknie w ciągu dnia (wypróbowałam już wszystkie możliwe dostępne mleka i na każde reaguje tak samo, nie przełknie żadnej kaszki mleczno - ryżowej, żadnego kleiku)... Dlatego też na śniadanko dostaje jogurcik (ten dla dzieci), albo daje jej jogurt naturalny z owocem (zjada z wielkim apetytem)... Potem deserek, obiad...kaszka sinlac...i jakoś dajemy radę... Ale wiem jak bardzo się martwisz bo ja też przeżywałam horror, mimo że dziewczyny mnie uspakajały...ale nie potrafiłam się uspokoić...teraz już jest lepiej ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Dziś już widzę, że zjadł więcej niż wczoraj także patrzę na te normy przez palce bo chyba załamać bym sie musiała. Madzia już nie dopajam niczym. Chodź jak powiedziałam lekarzowi, że mały nie robi samodzielnie kupki to kazał podawać wodę lub rumianek. Woda też nie pomogła teraz jak zmieniłam mu mleko widzę lekką poprawę (oby nie zapeszyć) mały nie stęka, bączków dużo leci ale samodzielnej kupki nadal brak. Dziś kupka była żółto-zielona więc muszę poobserwować co będzie dalej.
    Nie wiem czy Kacper ma zaparcia bo kupka po zrobieniu jest rzadka więc nie wiem z czego wynika niemożność zrobienia.
    A espumisan, sab simplex czy infacol to też probiotyki?
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: A espumisan, sab simplex czy infacol to też probiotyki?


    bari to są kropelki na wzdęcia, kolkę (zawierają substancję czynną symekton)

    Treść doklejona: 07.01.13 11:52
    probiotyki to np. Dicoflor, Latopic
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Bari ta niemożność zrobienia kupki wynika z niedojrzałości ukł.pokarmowego... Też to przerabiałam, ale po jakimś czasie (podawałam też probiotyk) minęło samo...

    I jest tak napisała violet - espumisan, sab simplex itd.to krople na wzdęcia...

    Dorzucam do listy wymienionych probiotyków przez violet Bio Gaję ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Właśnie zrobił kupkę:crazy::swingin:

    Czyli zmiana mleka pomogła.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Az dziw mnie bierze ze nie bylo wczesniej takiego bardzo potrzebnego watku:) ja co prawda karmie tylko piersia ale nie wiem co bedzie w przyszlosci a ze jestem kompletnie zielona w karmieniu MM na pewno przerobie ten watek:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Bari - super! Oby teraz już było tylko lepiej.

    Mój glodomorek zjadł dziś już 310ml ;)
    Ciekawe na ilu sie skończy. Oczywiście teraz smacznie spi na moim brzuchu - cieżko mu zasnąć w lozeczku- pewnie potrzebuje bliskości :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Madzia mój już 430 ml wsunął w 6 karmieniach. Myślę, że jak załatwimy to podcięcie wędzidełka to efektywność ssania u Kacperka wzrośnie i będzie jadł więcej jednorazowo i rzadziej. Taką mam nadzieję.
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Mój glodomorek zjadł dziś już 310ml ;)

    bari87: Madzia mój już 410 ml wsunął w 6 karmieniach.


    ale Wasze dzieciaczki mają apetyt - pozazdrościć:wink: ja z moim idę za chwilę do pediatry, może coś poradzi na naszego niejadka...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Ja karmienia sumuję od północy, a Madzia ty?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Bari - a jak mu wprowadzając nowe mleczko? Stopniowo ?
    U nas w Uk dopiero 14, Karolek zjadł dziś 110 , dojadl 40,pozniej zjadł 130 i dojadl znowu po godz 30. Myśle ze za pól godzinki, max godzinę obudzi sie i będzie znowu głodny ;)

    Ja zauważyłam, ze te mleczko hipp bardziej mu smakuje, może dlatego wiecej je odkąd zmieniliśmy + oczywiście rośnie, więc coraz wiecej potrzebuje.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    violet_flower: bari87: Madzia mój już 410 ml wsunął w 6 karmieniach.


    edit właśnie dojada :confused: i już jest 430
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - ja liczę od pobudki do snu nocnego. W nocy nie budzi sie na jedzenie, odkąd zmieniliśmy mleko przesypia 5-8 godzin, czasem zakweka w nocy, ale mąż go wtedy glaska i on spi dalej.
    Wczoraj zasnął o 1:30 pewnie dlatego wiecej zjadł. Pobudka o 7:00. Dzień wcześniej spał już o 23:55 - aż do 8:30 :) ale to był weekend, w tyg wcześniej sie przebudze, bo mąż wstaje do pracy i pewnie już lekko spi.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Madzia w pt dałam 1 porcję nowego, w sobotę 3, w niedzielę był już praktycznie na nowym bo eM go karmił i dawał tylko nowe.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - aa ok, czyli po tym nowym mleczku ku tak kupka ładnie poszła :) super.

    Treść doklejona: 07.01.13 15:21
    Violet - a może Jaś je z piersi na tyle dużo, ze nie chce tyle dojadac ? Ciekawe co powie lekarz.

    Bari ile waży Twoje szczęście? Karolek zrobił sie ciężki, dawno nas nie wazyli. Ciekawe ile Karolek waży. Mam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu po pologowa 16 stycznia, mam przyjść z synkiem. Ciekawe czy sprawdza mu kg.
    Jak nie to chyba zacznę szukać online jakiejś wagi dla dzieci ;)
    --
  3.  permalink
    madziauk: Violet - a może Jaś je z piersi na tyle dużo, ze nie chce tyle dojadac ? Ciekawe co powie lekarz.


    my już po lekarzu: dostaliśmy skierowanie na badania: mocz, morfologia i żelazo (pod kątem anemii) i z wynikami pójdziemy w środę do kontroli
    oprócz tego mamy podawać witaminki Cebion
    pytałam o to ile powinien zjadać taki szkrab i dostałam od lekarza tabele żywienia dla dzieci karmionych MM. No więc wg lekarza i tych tabel dziecko w 3-cim miesiącu życia powinno zjadać ŚREDNIO 6 porcji 110-130 ml mleka, a u Was - u Ciebie i bari- w 2-gim miesiącu życia około 7 porcji 90-110 ml mleka :wink: to są takie ogólne normy, pomijając to co piszą producenci różnych mleczek na opakowaniach

    no i zalecił nam przejście na to mleczko Hipp Bio Combiotik, jak to ujął " jest po prostu bardziej smaczne", więc mały powinien chętniej jeść. Pytałam jak się najlepiej przechodzi z jednego mleka na drugie, powiedział, że są różne szkoły, ale jeśli byliśmy wcześniej na Bebilonie zwykłym (a nie na jakimś hydrolizacie typu Bebilon Pepti czy Nutramigen) to po prostu przechodzi się od razu - czyli od kolejnego karmienia już tylko cały czas ten Hipp

    Treść doklejona: 07.01.13 17:18
    Madzia ściągnęłam wczoraj na próbę mleczko laktatorem i średnio ściągam z jednej piersi 30 ml, czasem zdarzy się 50 ml - ale to bardzo rzadko. Więc raczej sama pierś mu nie wystarczy. czyli powinien około tych 100 ml zjeść z butelki

    Treść doklejona: 07.01.13 17:19
    Madzia a jak tam u Was to karmienie z butelki, Karolek już się nie krztusi? Spróbowaliście tych butelek LOVI?:wink:
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    hej...ja jednak staram się, aby przerwa między karmieniami była 3 godziny-podobno tyle czasu potrzebuje organizm dziecka, aby przetrawić jedzenie(oczywiście mowa o mm). Czasami dwa razy dziennie dopajam wodą-jak widzę że po mleku dalej pcha rączki do buzi-a zjadł wg.mnie dużo,to pół godz.po jedzeniu daję mu tak z 20ml wody. Mój maluch je tak na dobę ok 500-550 ml(sztuczne + odciągnięte mleko z piersi)oraz jak mi się uda to dwa razy dziennie ciągnie z cyca.Moja mama uważa że go przekarmiam:confused:, a wg.mnie wcale tak dużo nie je-czasami ma przerwy w jedzeniu 4-6 godz.-najczęściej na szczęście w nocy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    To i ja się przyłączę. Moje młode od 2 miesiąca jest karmione tylko i wyłącznie MM. Aktualnie pożera 5x180ml, karmimy się Bebilonem. Zaczynaliśmy od NAN1, ale mały miał problem z kupkami. Na Bebilonie wszystko się wyrównało i jest ok. Podobnie jak ruda03 zawsze pilnowałam 3h przerwy między posiłkami, aby dać brzuszkowi odpocząć. Aktualnie Lulek je co 4h. Do drugiej butelki dostaje dicoflor, a do przed ostatniej dostaje łyżkę kaszki mannej, w ramach ekspozycji na gluten.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Violet- może rzeczywiscie na mleczku hipp zwiększy sie Jasiowi apetyt. Mi sie wydaje, ze to mleczko bardziej Karolkowi smakuje, dlatego je wiecej. Jadł 1,5godz temu i znów jest głodny, zjadł porcje 160ml, czyli już w sumie 470ml a tu dopiero 17:30. Przeciąganie go do 19, mąż wróci z pracy i wtedy synus zje. Teraz widzę, zejest zmęczony,ale nie potrafi zasnąć sam.
    Takze sprobuje go uspac u mnie na brzuchu.

    Co butelek toru w Uk nie ma Lovi. My uzywamydr. Brownsa i jest ok. Karol sie czasem krztusi, ale dlatego, ze jak je inie przelknie - zaczyna robić kupke i tak to wychodzi + ulewa mleczko wtedy.

    Ja znikam do mojego skarba :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Madzia, Kacper ważył w piątek 4200. Do tej pory zjadł 580 ml, czyli tak jak wczoraj.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.01.13 19:36</span>
    A karmiąc mm suplementujecie wit.D tak jak przy karmieniu piersią?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Bari - ja tak, od skończenia 1 miesiąca podaje witaminy w kropelkach. One maja tez wit D, w Uk je dają dzieciom do 5 roku życia. Tak mi mówiła położna. Od niej dostałam krople. Są o smaku bananowym, dodaje je raz dziennie do mleczka.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Ja podaję od urodzenia, tylko zastanowiło mnie to, że mm ma w składzie wit.D i czy nie będzie tego za dużo.
    --
  4.  permalink
    bari_87 nie będzie za dużo - ja też podaję witaminkę D :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    dziewczyny nie sugerujcie sie tym, co jest napisane na opakowaniach
    tzn ile dziecko ma zjadać


    moja Ninka [na MM od skończenia 4,5 mscy] NIGDY ever nie wyrobiła tej normy z opakowania
    zawsze zjadała mniej
    dzisiaj ma 14 mscy i nie wciągnie na raz więcej niż 150 ml
    najczęściej je 120 ml
    wiadomo je też inne rzeczy ale ja mówię o sytuacji kiedy je rano po całej nocy co nie ? :wink:

    także zawsze zjadała mniej niż pokazywała tabelka a szła równiutko w 50-tym centylu i przybierała idealnie
    więc tego :smile:
    --
  5.  permalink
    TEORKA: także zawsze zjadała mniej niż pokazywała tabelka a szła równiutko w 50-tym centylu i przybierała idealnie
    więc tego


    no to trochę mnie uspokoiło bo Jasiek naprawdę kiepsko je, jak wciągnie 100 ml to jest max...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    violet_flower: jak wciągnie 100 ml to jest max



    no to widocznie mu tyle wystarcza :wink:
    przybiera ładnie ? śpi dobrze ?
    to znaczy, że jest ok i jest z tych mniej żarłocznych dzieciaczków po prostu :wink::wink:
    --
  6.  permalink
    TEORKA: no to widocznie mu tyle wystarcza
    przybiera ładnie ? śpi dobrze ?


    no właśnie to 100 to jest tak bardziej wymęczone - bo sam z siebie to odpuszcza już po pierwszych 50 ml - no i niestety zaczął spadać z przybieraniem. Dlatego trochę mnie to martwi, że muszę mu wciskać mleko:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    TEORKA: violet_flower: jak wciągnie 100 ml to jest maxno to widocznie mu tyle wystarcza

    Zgadzam się :smile:
    Adaś od miesiąca jest na mm i tylko wieczorem zjada czasami 180 ml, a tak to 120, czasami mniej, a mleko je 2-3 razy w ciągu dnia jako samodzielny posiłek + 2 razy w nocy. Nie ma co się stresować. Głodne dziecko na pewno da Wam znać :wink:

    Treść doklejona: 07.01.13 20:38
    violet_flower: no i niestety zaczął spadać z przybieraniem. Dlatego trochę mnie to martwi, że muszę mu wciskać mleko

    A zawsze tak było, że niechętnie jadł? Bo może mu to akurat mleko nie smakuje? Ja jak przez jakiś czas podawałam Adasiowi Bebilon pepti to za chiny go nie chciał, ale jak dosypałam miarkę czy dwie sinlacu, to od razy lepiej mu wchodziło :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Moje dziecko też nigdy nie zjadalo tyle, ile sugerowało opakowanie. Na początku nawet schizowałam, zapisywałam każdą ilość wypitego mleka, sumowałam, liczyłam, sprawdzałam. W końcu machnęłam ręką- Witek dobrze przybierał, na siatce szedł równo, więc pozwoliłam mu zjadać tyle, ile dał radę i miał ochotę. Miał dni, ze pożerał wszystko, co mu dałam, a bywało, że po 60ml "mówił" STOP :-)
    --
  7.  permalink
    winnica: A zawsze tak było, że niechętnie jadł? Bo może mu to akurat mleko nie smakuje?


    no właśnie przez 2 miesiące jadł bez problemu, a przed sylwestrem coś Mu się odwidziało i normalnie pluje tym mlekiem (Bebilonem). Przed chwilą zjadł inne nowe mleko (Hipp) i tak jakby bardziej mu smakuje bo je chętniej...mam nadzieję, że tak zostanie już na dłużej:wink:

    _sushi_: Miał dni, ze pożerał wszystko, co mu dałam, a bywało, że po 60ml "mówił" STOP :-)


    No właśnie jeśli będzie dobrze przybierał i nie będzie większych wahań w wadze, będę spokojniejsza:wink: bo na razie troszeczkę zwolnił. Ale może to też wina szczepienia, skoku? Może tak Mu się nałożyło i stąd ten gorszy apetyt. Tak czy inaczej wmawiam sobie, że to chwilowe i na pewno szybko wróci mu dawny apetyt - oby!:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    no to i ja się uspokoiłam... wg zaleceń producentów mleka Tymek powinien zjadać 180ml na jeden posiłek, a je max. 120ml, niekiedy mniej i trochę mnie to stresowało, ale widzę że u Was podobnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Jusia, a w ogóle gratuluje, bo nie miałam okazji. Nie wiem, czy mnie jeszcze kojarzysz ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, stosowla ktoras z Was probiotyk Acidolac Baby (Medana) ? Szukalam powyzszych w poskiej aptece internetowej i tylko ten znalazlam.

    W ogole w opiniach jest napisane, ze stosuje sie probiotyki oslonowo przy antybiotyku. Nikt nie napisal nic o stosowaniu u niemowlat.
    Z reszta zauwazylam, ze jest w szaszetkach, chyba lepsze sa w kroplach ? Jak myslicie ?

    Chyba lepiej poprosze siostre by kupila w Polsce, i przywiozla. Przylatuje za 5 dni :)
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    madziauk: stosowla ktoras z Was probiotyk Acidolac Baby


    My podawaliśmy ten probiotyk Julowi przy antybiotyku właśnie. Kupka mu się po tym bardzo zmieniła, rzadka i często, chociaż nie wiem, mógł też sam antybiotyk wpłynąć. Jak odstawiliśmy antybiotyk to przerzuciliśmy się na Dicoflor.
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 7th 2013 zmieniony
     permalink
    _sushi_: Jusia, a w ogóle gratuluje, bo nie miałam okazji. Nie wiem, czy mnie jeszcze kojarzysz ;-)

    Dziękuję bardzo :) Jasne, że Cię kojarzę, Aga. Często przy okazji oglądania zdjęć dzieciaczków patrzyłam sobie jak Witek rośnie :) No i gratuluję drugiego maluszka w brzuchu, bo też nie miałam okazji :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.