Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    yolka32: Dla niego to mam wrazenie moglam bym sobie zlamac noge na srodku ulicy I zwijac sie z bolu I plakac a on by nie zareagowal.

    moje dziecko ma tak samo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    Ewasmerf, A Twój synek ma coś zdiagnozowane? /bo nie doczytałam/:confused:
    -- ,
  1.  permalink
    Ewasmerf: yolka32: Dla niego to mam wrazenie moglam bym sobie zlamac noge na srodku ulicy I zwijac sie z bolu I plakac a on by nie zareagowal.

    moje dziecko ma tak samo.
    tez tak mamy..
    A co do ciagniecia za reke to wiem co czujesz, bo tez mnie jasny szlak trafia juz z tym.. Jedyne co to mamy z tym "postep", ze mowie za chwile bo cos robie i chwile czeka, ale CHWILE
    A to jest tak, ze ja sie doszukiwalam wad u dziecka, ja po prostu wyraznie widzialam, ze nie robi rzeczy takich jak rowiesnicy w jego wieku i nie chodzi o malowanie, czy ukladanie, jakies tam banaly, tylko o rzeczy, ktorego dziecko powinno robic czy osiagac w jakims tam wieku, a moj tego nie robil.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    niunia, my mamy tylko obnizone napiecie miesniowe. i z tego wynikaja wszystkie nasze problemy.
    ale empatii ogolnie w nim za grosz. jeszcze sie smieje. psychopata mi rosnie, hehe.
    ale empatia chyba sie dopiero jakos w wieku 5-6 lat wyksztalca.
    i szczerze - wole zeby nie byl empatyczny. nie jak ja, ze jak ktos plakal to ja plakalam razem z nim. teraz tez sie zrobilam twardsza. wspolczuje, ale jak mnie nie dotyczy to tego NIE CZUJE.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    Ewasmerf, to tak jak u nas: obniżone napiecie miesniowe i chyba przez to problem z mową. A wiesz skąd te problemy z napięciem?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    Ewasmerf: psychopata mi rosnie, hehe.

    eee tam, typowy facet :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    niunia32: A wiesz skąd te problemy z napięciem?

    od 29 tyg bylam na podtrzymaniu ciazy, fenoterol dozylnie niemal non stop, urodzony w 34 tc i pare dni, w 3 min zycia resuscytowany, wiec pewnie sie troche niedotlenil, wylewy dokomorowe II stopnia. lekko nie mial, wiec pewnie wszystko do kupy akurat dalo taki defekt jak ONM.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    Aha. To faktycznie mieliście problemy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    A jeszcze z ciekawostek - jak chcemy zakupić dyktafon to logopeda będzie nagrywała niektóre zajęcia i będziemy powtarzać w domu - ale dokładnie to nie wiem o co chodzi. Mówiła coś o odsłuchaniu przez Hanie w domu i powtarzanie przez nią ze słuchu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    My mamy też przykaz ćwiczyć z Cieszyńską... tylko hmm mam wrażenie że nie przyniesie to rezultatów w naszym przypadku. Janek zaczął we wrześniu mówić i mówi coraz więcej, pojawiają się zdania, śpiewa piosenki tylko, że ta jego mowa jest mocno bełkotliwa, ja w większości rozumiem, ale przypuszczam że obcy ni w ząb. Głoski w których trzeba domykać usta p, b, d, t są zamieniane na k i tak non stop, głosek m,n nie uznaje na mnie woła "sia" na męża "kaka albo kakuś" bawi mnie zalecenie lgopedki z owi, która każe ćwiczyć powtarzanie sylab pa, pi, po ja mówię a Jaś ka, ki, ko i on uważa że wszystko jest w porządku. Na moje pytanie co mogę zrobić żeby on te usta zaczął układać (ma obniżone napięcie i to przez to) kazała robić masaż wokół ust starą szczoteczką do zębów, Janek nie daje się tknąć szczoteczką, nienawidzi myć zębów, pewnie mu się kojarzy. Próbuję masować mu palcami, ale też nie pozwala za bardzo. Ostatnio logopedka powiedziała że przecież "p" jest bardzo łatwą głoską i 8 miesięczne dzieci ją mówią, czym wkurzyła mnie na maxa i odwołałam kolejną wizytę, muszę znaleźć czas i jeździć do koleżanki z pracy, tylko bardzo ciężko nam to teraz zorganizować (ja pracuję rano i ona też).

    Może wiecie co można zrobić w tej kwestii układania ust? Ćwiczymy dmuchanie baniek, pijemy przez rurkę, staram się robić te masaże i nic.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Gilese, nie od razu krakow zbudowano. Musza minac miesiace zanim buzia sie wzmocni.
    kup elektryczna szczoteczke do zebow. sprobuj masowac palcami wagi. niech zbiera wargi jak do calusa, dmuchajcie swieczki, banki, dmuachajcie papierki, piorka, pijcie przez rurke, pijcie z dziobka, z butelki. przykladaj mu do ust zimna i ciepla lyzezcke na przeian, smaruj krem na usta teraz w ziemie, dodatkowo masujac. niech oblizuje wargi (ale w domu;-D), skub mu tak wargi dwoma palcami, taki masaz.
    niestety jest to proces i nie bedzie tak, ze tydzien czasu popracujesz po 30 minut i dziecko zaskoczy. raczej bedzie to kolejne pol roku po 2-3 minuty dziennie. jak ci sie uda to kilka razy dziennie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    gilese my jeszcze mamy do ćwiczeń np:
    - dać na górną wargę trochę nuteli (miodu, dżemu) - i ma sobie oblizywać usta z tego. (choć z tym ćwiczeniem jest kłopot bo ona nienawidzi mieć brudnej buzi)
    - Tośka lubi karmić wszelkie zabawki i przy tym ma mówić "am" z naciskiem na m
    - jak kręci bączkiem to ma mówić "u"
    - siłowanie się np przeciąganie linki i literki i u a
    - cmokanie z dzióbkiem
    - słomka wciągać powietrze tak żeby przyczepił się kawałek np. kartki i gdzieś go przenieść w taki sposób.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Gilese, wg mnie powinnaś zacząć od ćwiczeń słuchu fonematycznego. Skoro Janek nie słyszy różnicy pomiędzy p i k, to nie ma siły by powtórzył po Tobie. W necie można znaleźć ćwiczenia i dopasować je do wieku. Dziwne, że ta logopedka nie zaleciła tego.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Ale u nas było podobnie jak u Gilese...Antoś też nie potrafił wypowiedzieć "m" i "k" ale po jakimś czasie się nauczył i ładnie już je mówi. Gilese musisz uzbroić się w cierpliwość :) będzie mówić ładnie tylko potrzebuje więcej czasu :) Antoś też myli niektóre sylaby i bełkotliwie mówi /ja go rozumiem/ ale się nie denerwuję bo chodzimy do specjalisty i pewnie potrwa to trochę ale w końcu załapie :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Ja w czwartek bylam znowu u logopedy z Adamem. No powiem krotko - wizyta sie nie udala.

    Mlody szybko zlapal wkurwa ze musi z nia jakies kartki ogladac i odpowiadac na pytania , chcial sobie poukladac puzzle. No i tu babka napotkala na opor. Probowala dogadac sie z nim ze za kazda dobra odpowiedz bedzie mogl wziac jednego puzzla i dopasowac.
    Adamowi taki uklad sie nie spodobal wiec wpadl w histerie, na sile probowal jej zabrac puzzke z reki,ona zaczela sie z nim silowac o te puzzle (nie podobalo mi sie to ale to tak na marginesie).
    Adam w koncu wsciekl sie na maksa, ciagnal mnie za reke zeby isc do domu. Na sam koniec chcial jeszcze jej zakosic kredki i kolejny nerw jak napotkal na odmowe ze kredek z gabinetu nie wynosimy bo sa dla innych dzieci.



    Ona na koniec powiedziala ze Adam ma jakies problemy psychologicznre i ze MUSI go zobaczyc psycholog. Nie umie bawic sie z kims na zasadzie - raz ja, raz Ty, wszystko musi byc po jego mysli i odstawia histerie w ogole nie wspolmierne do problemu ktory powstal... Tak podsumowala go.


    Idziemy znowu do niej w czwartek, i juz sie boje jak to bedzie wygladalo.
    Osobiscie jej nie lubie i widac moj Adam tez nie, no ale chodzic do niej trzeba.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Yolka, aty jej nie lubisz, dziecko jej nie lubi (pewnie to wyczuwa), to nie mozesz zmienic logopedy???

    yolka32: odstawia histerie w ogole nie wspolmierne do problemu ktory powstal..

    nie widzialam jeszzce huisterii wspolmiernej do problemu, hlehle. dzieci maja inne problemy i potraia pol dnia przeplakac bo naklejka jest predarta na pol a ja ja tak lubilem...
    -- ;
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    hahaha no ja wiem Ewa z tymi dzieciecymi problemami.


    Fakt, odstawil jej naprawde popisowa akcje ! No ale nic, przynajmniej pokierowala nas do psychologa na wizyte.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Antoś też odstawia takie rzeczy... Chodzi do psychologa ale psycholog nie widzi problemu.
    -- ,
  2.  permalink
    U mnie mlody odwalil histerie u gastrologa i tez nas baba wyslala do specjalisty... Chyba nie maja te baby dzieci :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Yolka, na pocieszenie ci powiem, ze jak my bylismy z malym u neurologopedy jak mial niecale 3 lata to przez bite 2 godziny nie odezwal sie ani slowem, ba, pomruku z siebie nie wydal, a pod koniec drugiej godziny cos mu sie nie spodobalo i jak dopadl drzwi, jak zaczal ryczec i lomotac w te drzwi i cos tam zaczal gadac wtedy, ze chce do domu czy cos w ten desen, hłehłe.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Ale się wczoraj uśmiałam. Hania i tata byli w PP na wizytach w sprawie orzeczenia. Tata rano powiedział aby Hania zachowywała się u lekarza "głupio ",więc moje dziecko jak nigdy dotąd na wizycie wkladało sobie palce do buzi że prawie wymiotowała, śmiała się nie wiadomo z czego i robiła głupie miny. :shocked:
    Wychodzi na to że jak chce to rozumie o co chodzi. :shocked:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Byliśmy pierwszy raz z Tośka u psychologa, mała ładnie 45 minut pracowała. Pani psycholog zaproponowała nam żebyśmy na następną wizytę przyszli bez dziecka, czy u Was też tak jest ???
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Może chcę z Wami pogadać bez dziecka. :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    acia tak, to normalne bo praca z dzieckiem polega w dużej mierze na pracy z rodzicami tez.
    za każdym razem gdy chodziłam z dziewczynami do pedagoga, psychologa mielismy rozmowy bez dzieci
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Nawet nie wiecie jak mnie wkurza ta bezsilność że Hania jeszcze nie mówi. Wiem, wiem że będzie ( oby tak było) ale ciągle mam z tego powodu doła. Wczoraj jak mąż załatwiał wczesne wspomaganie i kształcenie specjalnie to się popłakałam. Nadal nie umiem sobie poradzić z tym że moje dziecko potrzebuje "specjalnej troski ".Oprócz męża optymisty nie mam z kim o tym pogadać. Nikt nie rozumie o co w tym chodz
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    jezynko, mozesz pogadac z nami.
    ja cie bardzo dobrze rozumiem.
    u mnie wczoraj bylo zebranie rodzicow i dostalismy karty ocen dzieci i jak widze ile pracy przed nami to mi smutno. smutno ze inne dzieci dostaly cos gratis a my musimy ptacowac i gdyby nie ONm to bysmy nie mieli zadnych tego typu problemow.
    ale to bylo wczoraj a dzis mam nowego powera i jestem pelna optymizmu. a nawet jak sie nie wyciagniemy ze wszystkim to mam najukochansze dziecko pod sloncem. najmadrezejsze, najbardziej pilne, najgrzeczniejsze, najzdolniejsze. i przy tym wszystkim jaka sila charakteru sie wnim ksztaltuje! Jeyzynko, mysl optymistycznie!!!
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Codziennie sobie to przypominam, że mam najwspanialsze dziecko na świecie. Ale po tem przychodzi szara rzeczywistość. Ostatnio doszło u nas sterotypie ruchowe - Hania zaczęła co jakis czas trzymać rękę wyprostowana i tak jakby liczy paluszkami coś. :cry: Nie wiem, a może liczy.?
    Jestem załamana, bo ciągle mam nadzieje, że się wszyscy mylą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny, mozecie podac prosze linki do tych plyt co wam logopedzi polecali?
    Bedziemy niedlugo w Polsce i planuje zakupic.
    W sumie nie wiem czy kupic sama, czy poczekac na opinie logopedy. Bedziemy w Warszawie u neurologa 2 marca, pozniej jedziemy do Opola i tam logopeda i pediatra to na pewno, jeszcze drugiego neurologa chcialabym tam znalezc. Zobaczymy co powiedza.
    Martwie sie tym, ze Karolek malo mowi. A jako, ze nie oddychal po urodzeniu - musieli mu podac tlen to dostal 5pkt Apgar, pozniej 9pkt. Chcemy dokladnie sprawdzic czy nie ma zaburzen itd.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Madzia Karol ma 2lata! on nie musi mowic duzo, dobrze ze wogle mowi, poza tym mieszkacie za granica, on nie ma tyle kontaktu z jezykiem. Ja tam mysle ze z nim jest absolutnie wszystko w pozadku.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Jezynka, może to małe pocieszenie ale Antos tez nie mówi ale wiem, że będzie. Nie przejmuję się takimi rzeczami za kilka lat nikt nie będzie nawet o tym pamietał.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Lecia - niekoniecznie. Karolek ma glownie stycznosc z jezykiem polskim, my mowimy do niego tylko i wylacznie po polsku, bajki w wiekszosci po polsku oglada. Moim zdaniem warto sprawdzic, nie chce pozniej sobie "w kasze dmuchac", ze moglam cos zrobic wczesniej ;)
    Z reszta Karol ma juz 26miesiecy i 11dni ;) Takze to troszke wiecej niz dwa latka. Mial ostatnio bilans dwulatka, to Health Visitor, stwierdzila, ze rzeczywiscie malo mowi. Da nam skierowanie do logopedy tu, ale to potrwa. Mowila tez by jak oglada bajki po angielsku to tlumaczyc mu na polski, zeby poznal ten jezyk jak najlepiej sie da. Bo angielski zlapie w mig jak pojdzie do przedszkola. ;)

    Z reszta moj M martwi sie, ze Karolek moze miec jakies zaburzenia integracji sensorycznej. Takze chcemy to wszystko sprawdzic. Dam pozniej znac co nam powiedzieli w PL.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Madzia nie wiem czy o te CI chodzi ale mi logopeda (i logopeda frag) polecała serię arson ,, słucham i uczę się mówić" mielismy na poczatek wyrazy dźwiękonaśladowcze, sylaby i rzeczowniki 1,2.


    Niunia, nikt nie będzie o tym pamiętał ale mi logopeda tłumaczyła, że bardzo wazny jest rozwój mowy nawet na wczesnym etapie. Dziecko po prostu odczuwa brak komunikacji, co powoduje nieśmiałość, frustracje, niepewność co może niestety rzutować na jego przyszłości, problemy z nauką, czytaniem itp. warto, więc pracować z dzieckiem pod czujnym okiem dobrego specjalisty. Antoś chodzi do logopedy? my na pierwszą wizytę wybraliśmy się jakoś miesiąc przed 2 urodzinami i naprawdę było warto.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Dziekuje Hope :) poszukam na necie i zamowie :) Bardzo bym chciala cwiczyc z Karolkiem, probowalam cwiczen dostepnych na necie np. zabawa jezykiem, ale on nie chce tego robic ;) Mysle, ze logopeda nam dobrze podpowie.

    Treść doklejona: 11.02.15 14:59
    hopelight: serię arson ,, słucham i uczę się mówić" mielismy na poczatek wyrazy dźwiękonaśladowcze, sylaby i rzeczowniki 1,2.


    A jak sie cwiczy z ta seria? Puszczamy dziecku i co dalej?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Madzia to z tej książki zrobiłam fotkę, bo przepisywać mi się nie chciało;)


    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Madzia sprawdzic zawsze mozesz ale, to ze mowicie do niego po polsku, ze sie obracacie w kregu polakow, ze bajki to i tak o niebo mniej niz maja dzieci w Polsce: ciagly kontakt z dziadkami, z kuzynami, na ulicy, w sklepie. Wiem bo przeciez tez mieszkam za granica (w Irlandii). Sale zabaw, place zabaw- nasze dzieci slysza dwa jezyki. No i prosze Cie 2l 2 miesiace to nadal blizej do dwoch lat niz do 2 i pol. Jak masz mozliwosc to pewnie przejdz sie do logopedy ale nie zamartwiaj sie za bardzo. Zaloze sie ze nawet bez logopedy po wakacjach spedzonych w Pl mowa ruszy. U nas zawsze byly nawe umiejetnosci po wizycie w Polsce,taka stymulacja przez dziadkow i innych ludzi duzo zmienia. A czy angielskiego sie tak w mig nauczy, Dawid juz prawie pol roku jest w przedszkolu i jest mu mega ciezko. Wszystkie dzieci sie komunikuja a on miwi i nikt go nie rozumie. Slowa zaczyna teraz powoli lapac, dopiero teraz nawiazuje znajomosci i zaczyna rozumiec te dzieci. Zobaczysz za jakis czas bedzie w druga strone, bedziesz sie martwic o angielski.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Hope - dzieki raz jeszcze.
    Trzeba bedzie pokombinowac by te 6min wysiedzial w sluchawkach, ale znajdziemy sposob.

    lecia_28: ze sie obracacie w kregu polakow,

    A skad to wiesz? Akurat znajomych polakow to my tu nie mamy - nie w Londynie. A poza jestesmy u znajomych, ktorzy sa z Polski max 2 razy w roku. Wiec nie wiem skad takie Twoje stwierdzenie.

    lecia_28: Zaloze sie ze nawet bez logopedy po wakacjach spedzonych w Pl mowa ruszy. U nas zawsze byly nawe umiejetnosci po wizycie w Polsce,taka stymulacja przez dziadkow i innych ludzi duzo zmienia

    Dlaczego zakladasz, ze na wakacje kazdy lata do Polski? My nie latamy ;) Takze ten. Roznie z tym bywa.

    Piszesz bardzo ogolnie i steorotypowo ;) A nie zawsze tak jest. Sprawdzimy co i jak, bo to nic nieszkodzi. Nawet jak zaczniemy cwiczyc i mowa ruszy, to czy to bedzie w UK czy gdziekolwiek bedziemy sie cieszyc z postepow synka.

    Tak jak jestem za nie przyspieszaniem rozwoju ruchowego dzieci (chodzi mi o chodziki, prowadzenie za raczki, sadzanie itd), to ten neurologiczny warto miec pod okiem. Bo te pierwsze 3 lata w zyciu dziecka sa najwazniejsze. Jezeli dziecko ma jakies zaburzenia to po 3cim roku ponoc gorzej sie z nim pracuje. Choc specjalista nie jestem ;) Tylko tyle co slyszalam i wyczytalam na ten temat ;)

    Treść doklejona: 11.02.15 15:52
    lecia_28: Zobaczysz za jakis czas bedzie w druga strone, bedziesz sie martwic o angielski.

    Mysle, ze nie az tak bardzo jak o to by zaczal mowic. Bo jak zacznie w jednym jezyku to bedzie ulga a angielskiego nauczy sie z czasem ;)

    Treść doklejona: 11.02.15 15:53
    lecia_28: U nas zawsze byly nawe umiejetnosci po wizycie w Polsce

    U nas tak nigdy nie bylo, przynajmiej do tej pory. Moze nas zaskoczy teraz w marcu? Kto to wie. Oby :) chcialabym bardzo :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Zatem tym bardziej jesli nie obracacie sie w kregu Polakow, nie macie zbyt wielu polskich znajomych i nie latacie za czesto do Polski to ja sie nie dziwie ze Karolek malo mowi. Super ze wogole. Nie chodzi mi o zaniedbanie tylko o nie zamartwianie sie, a konkretnie ze Ty juz szukasz 2 neurologow a nawet nie masz jeszcze jednej diagnozy:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 11th 2015 zmieniony
     permalink
    lecia_28: Zatem tym bardziej jesli nie obracacie sie w kregu Polakow, nie macie zbyt wielu polskich znajomych i nie latacie za czesto do Polski to ja sie nie dziwie ze Karolek malo mowi. Super ze wogole.

    Lecia a Magda z mężem i Karolkiem, to w ogóle ze sobą nie rozmawiają, nie czytają mu bajek, nie śpiewają - istne nieme kino. No bez przesady. Uważam, że Twoje stwierdzenie jest dużo nad wyrost.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2015 zmieniony
     permalink
    lecia_28: nie latacie za czesto do Polski

    Skad Ty wiesz, ze nie latamy? Latamy okolo 6-8 razy w roku. Ale nigdy w sumie nie w wakacje. Dziadkowie przylatuja conajmiej 2 razy w roku. To fakt.

    lecia_28: Nie chodzi mi o zaniedbanie tylko o nie zamartwianie sie

    Ciezko sie nie martwic o wlasne dziecko.

    lecia_28: a konkretnie ze Ty juz szukasz 2 neurologow a nawet nie masz jeszcze jednej diagnozy:shocked:

    Pisalam, ze Maz martwi sie o synka, ze moze miec zaburzenia neurologiczne. Rozumiem, ze Ty bys nie sprawdzila tego. Ale co w tym dziwnego, ze my chcemy sprawdzic? Nie znasz obaw mojego M.i zachowania synka, ktore warto skonsultowac chociazby 5 razy za duzo, niz raz za malo :).

    Kazdy robi jak chce, mnie martwi jedynie to, ze Karol nie mowi duzo. Mojego M wiecej rzeczy. Moze dlatego, ze ja jestem z nim na codzien a M. spedza 5 dni w tygodniu w pracy.

    Treść doklejona: 11.02.15 16:24
    Tak sobie mysle, z ta mowa, ze moze jakby mial kontakt ze starszymi dziecmi, ktore mowia w jezyku polskim to szybciej by ruszyl z mowa. Ale gdybac to sobie moge. Bo co jak ma jednak jakies zaburzenia? Ehh, sama nie wiem.
    Ciesze sie na tej wyjazd do Polski, i to ze bedziemy u specjalistow. Przynajmiej sie dowiemy co i jak :)

    Treść doklejona: 11.02.15 16:26
    Lece sie bawic :) Poczytam Was poznym wieczorem jak Karol zasnie :)

    Wszelkie wskazowki mile widziane :) Co by tu jeszcze sprawdzic w Polsce :)o jakich specjalistow zahaczyc.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    madziauk: Skad Ty wiesz, ze nie latamy? Latamy okolo 8 razy w roku. Ale nigdy w sumie nie w wakacje

    madziauk: Dlaczego zakladasz, ze na wakacje kazdy lata do Polski? My nie latamy ;)

    chodzilo mi o urlop (holiday) nie o czas od czerwac do sierpnia.
    katka_81: Lecia a Magda z mężem i Karolkiem, to w ogóle ze sobą nie rozmawiają, nie czytają mu bajek, nie śpiewają - istne nieme kino. No bez przesady. Uważam, że Twoje stwierdzenie jest dużo nad wyrost.

    Katko ja mieszkam za granica, moje dziecko wychowuje sie za granica, i tak mowilam z mezem po polsku, czytalam, spiewalam, ale kontakty nawet z 10osobami to nie to samo co codzienny kontakt z zywym jezykiem. Nawet pani w sklepie ktora zagaduje mowi tu w innym jezyku.

    Treść doklejona: 11.02.15 16:36
    Ja nikogo nie bede przekonywac, po prostu dziwi mnie szukanie od razu dwoch specjalistow biorac pod uwage okolicznosci czyli wiek dziecka i miejsce zamieszkania.
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    witam,
    bylismy w zeszly pon.u fizjoterapeutki,która prowadzi go od urodzenia.. stwierdziła po badaniach,i zachowaniu( w formie zabaw oczywiście), ze ma slabe mięsnie brzucha,ale porada- ma chodzić w skarpetkach,rajstopkach,a nie kapciach po domu..podobno ma pomóc..rozwój umysłowy wg.niej jest opóźniony nieco,ale nie ma sie czym martwic.. do kontroli w czerwcu
    jutro jedziemy do wloclawka do innej fizjoter.-ciekawe co powie.. :-/ chcemy tam jezdzic, bo jest tam psycholog i logopeda..
    jasiu z mowa nic nie ruszył,tzn. powtarza-tzn. jak sie pyta jak robi krówka to odpowiada ;) tylko wyrazy dzwiekonasladowcze(5 słów), i baba..mówi po swojemu takie zlepki,ale to tez niewiele.. ma w kwietniu 2 latka,ale powinien miec w czerwcu..
    znów mu wróciły niepadaczkowe napadowe ataki :( i ostatnio jego zabawa to kręcenie się w kółko :( zaczynam sie troche martwic :( z ZABAW TO DOPIERO PARE DNI TEMU ODKRYL DO CZEGO SLUZA KLOCKI, i piramidka kolorow..
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Madziauk zapomniałam ile ma Karolek...Ale mój Nicolas jest dwujęzyczny a nawet 3 bo w żłobku raz w tyg jedynie po francusku..więc zanim zaczął zlobek czyli przed 18 mcem to mówił sporO słów. Potem zastój ..I dopiero od jakis kilku m-cy rusza. Mixuje śmiesznie ale powoli do przodu. Uważam że jak masz możliwość sprawdzenia go to jasne sprawdŹ
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Hope, Antos miał obniżone napiecie miesniowe. Od 9 mz jest rehabilitowany, chodzi do psychologa a od 21mż chodzi do logopedy. Uważam, że jak jest problem to trzeba chodzić do specjalisty i ćwiczyć, no ale nie każde dziecko robi szybkie postępy albo nie ma poprawy tak szybko jakby się chciało. Na pewne rzeczy nie mam wpływu. Wiem, że Antos będzie mówił więc nie przejmuję się tym tak bardzo. Byle nie było większych problemów. .. Chodzimy na zajęcia do fundacji gdzie są niepełnosprawne dzieci z różnymi ciężkimi chorobami i dlatego uważam, że problem z Antosiem to nie problem. ..
    -- ,
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Lecia - przywoluje Cie tu publicznie na forum do porzadku bo sama bylas u logopedy z niespelna dwuletnim Dawidem!
    I tez sie martwilas o rozwoj Dawidka - a podstaw do tego praktycznie zadnyvh nie mialas.
    Dawid robil super postepy, zadnych opoznienien nie mial ani w mowie ani w innyvh kwestiach.


    .

    Madga - ja jak najbardziej uwazam ze powinniscie isc z malym do logopedy, jesli cos Was niepokoi.

    Lepiej byc safe than sorry :-)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ale ja nigdzie nie napisalam ze nie isc. Isc jak najbardziej. Dziwi mnie tylko po co od razu odwiedzać 2logopedow i 2neurologow bez jakiejkolwiek diagnozy. Koncze juz temat bo chcialam dobrze a wyszlo jak zawsze. Chcialam tylko podać powody dla których lekko ponad dwu letnie dziecko mówi Malo, bo Magda napisala ze mówi tylko ze malo.
    edit cofnelam sie do pierwszego wpisu Madzi i tam jest pediatra, logopeda i 2 neurologów.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Lecia ale ja nie rozumiem, dlaczego mieliby nie sprawdzić, skoro tak jak Madzia napisała, martwi ich nie tylko mowa Karolka. Jeśli się obawiają, niech idą nawet do 5 neurologów. Co komu do tego? Ja uważam, że lepiej sprawdzić, niż później pluć sobie w brodę, że się nic nie zrobiło.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2015 zmieniony
     permalink
    lecia_28: Dziwi mnie tylko po co od razu odwiedzać 2logopedow i 2neurologow bez jakiejkolwiek diagnozy.

    Na razie mamy po jednym, neurologa w Wawie i logopede w Opolu :) A kolejnego neurologa chcialabym i tak jeszcze, bo jakos z zalozenia wole miec kilka opinii. Wprawdzie wybieramy dobrych lekarzy, no ale opinie na necie opiniami - a to roznie bywa w rzeczywistosci.
    Takze to, ze sprawdzimy to ja sie bardzo ciesze. Opinia pediatry tez sie przyda.

    Dam znac pozniej po wizytach na czym stoimy.

    Tak jak Kasia napisala, matwi nas nie tylko mowa (szczegolnie mojego Meza martwia inne rzeczy).
    No i jeszcze jest ten fakt, ze Karolek urodzil sie w 42tyg i 6 dniu ciazy (wedlug OM), przez CC na cito, nie oddychal, dostal malo punktow Apgar (5 na poczatku, pozniej 9).
    Z reszta pewnie jakby nawet urodzil sie w terminie i cos by mnie meczylo, badz Meza - bez zastanowienia tez bysmy poszli. Jest jeszcze u nas jedna terapeutka w Opolu, Maz probuje nas umowic do niej. Ona zajmuje sie dziecmi z zaburzeniami, pracowala w szkole z takimi dziecmi, wiec powinna moim zdaniem zauwazyc jezeli cos bedzie nie tak.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    No my też byliśmy w sumie u 3 neurologów...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Madziauk, moja Misia zaczela mowic dopieto jak miala 2,5. Wczesniej jakies proste slowa typu mama, tata, daj. A jak ruchowy rozwoj? Przewaznie tak jest, ze dzieci bardziej ruchowo rozwiniete pozniej zaczynaja mowic.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Magda a ja jeszcze chcialam zapytac o to co masz na mysli piszac ze Twoj Karolek mowi malo??

    Malo to ile ? Pare slow? Kilkanascie ? Sklada wyrazy np "mama daj" "tata chodz" itp ??


    Masz racje z tym zeby odwiedzic kilku lekarzy tej samej specjalnosci. Im
    wiecej osob "obejrzy" Karolka, tym bedziecie miec jasniejsza i dokladniejsza opinie
    o jego rozwoju.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.