Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 21st 2015
     permalink
    azniee: mowie o diecie porównywalnej z I fazą SB

    Aaa, to teraz dopiero zakumalam. Czyli ci chodzi o to, ze na danej diecie nie ma takich spadków jak tu dziewczyny maja na SB? No to moze sprobuj ortodoksyjnej SB? Tak jak Frag pisała, czasem trzeba pokombinować.
    Bo SB nie jest restrykcyjna, moim zdaniem. W sensie, nie chodzi sie głodnym. I nie trzeba non stop myślec o jedzeniu jak przy dietach ograniczających kalorie. To jest super.
    .
    TEORKA:

    No dobra a z czym to najbardziej polecacie spożyć ?
    --

    Ja to sobie kroje w plasterki: selera naciowego, rzodkiewkę, kalarepkę (uwielbiam) i sobie tak tym zagarniać niczym naczosami sos. Możesz tez posmarować chleb. Albo sobie napakować w liście sałaty, jak lubisz.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 21st 2015
     permalink
    Magdalena: jak lubisz


    No własnie nie wiem jak lubię, bo jeszcze tego nigdy nie próbowałam :wink:
    Ale spróbuję jutro z bułką albo tą sałatą, bo selera i kalarepki niezbyt ruszam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 21st 2015
     permalink
    Ja bym zjadla ze swierzutka buleczka.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    TEORKA: Ale spróbuję jutro z bułką albo tą sałatą, bo selera i kalarepki niezbyt ruszam --


    Teo, ja na cykorii hummus kładę :) Pyszne połączenie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Jessu Kryste... Co tu włażę to jakaś nowość, której nie znam... Idę czytać o tym hummusie... Ale czy w tej mojej pipidUFce takie coś w ogóle dostanę????
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Monia, sama zrob, latwizna. Dodajesz co lubisz, mozesz suszone pomidory, oliwki, baklazana, co tylko chcesz.
    .
    A u mnie kilka wyskokow (we wtorek i w weekend) z weglami i mam 1,5 kg na plusie. Musze sie mega pilnowac, nie dla mnie grzeszenie.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magdalena, no rzeczywiście plotę :) Szkoda, że zapomniałam, że można od samego początku :(
    .
    Najlepszy jest z cieplutka pitą albo chlebkiem naan polany cieplutką oliwą ;) Popijane ajranem :) Cóż, nam pozostaje seler, kalarepka czy cykoria :) Chyba, że da radę z gryki coś takiego wyczarować.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magdalena: zyli ci chodzi o to, ze na danej diecie nie ma takich spadków jak tu dziewczyny maja na SB?

    Niezupełnie :wink: Chodziło mi o to, że zdrowa osoba na takiej diecie schudnie 4kg w miesiąc, a ja w 3m-ce :wink: Bo przejrzałam sobie teraz założenia SB i wychodzi, że jestem od marca na I fazie :thumbup: No nie licząc tych truskawek w ostatnich 2 tygodniach :tongue: Wcześniej mi się zdarzało zjeść grejpfruta.
    Ale to tylko tak tylko w kontekście tego, że "wystarczy zrobić tak i tak" :wink: No dobra, koniec OT... i tak dojdę do tych 59,9 nieważne, że w grudniu :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Najfajniejszy przepis na hummus jest na jadłonomii, polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Dziewczyny podczytuje was i ze sie tak wtrace.. Do sytuacji anziee..
    Bo moim zdaniem (ekspertem jednak nie jestem), ale tak dlugie przebywanie na I fazie SB to nic dobrego. W sensie moze pogorszyc sprawe poprzez zwolnienie metabolizmu i zaburzenie gospodarki organizmu. I nie raz sie slyszy, ze ktos mimo b.restrykcyjnej diety nie chudl, po czym wlaczyl np.wieksza ilosc oleju i wtedy rusza. Pomprpstu przy skrajnie malych racjach zywnosci organizm przestawia sie na tryb standby;))
    Ja mysle, ze skoro masz problemy zdrowotne/hormonalne, to powinnas udac sie do dietetyka, czy innego medyka i ustalic co i jak.
    Bo jak napisala mkd bodajze - jezeli na tak ostrej diecie nie schudlas w miesiac nic, to znaczy ze cos jest nie tak, cos nie dziala..
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Autor tej diety tez pisal, zeby starac sie nie przekraczac tych dwoch tygodni I fazy.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Agatella: przy skrajnie malych racjach zywnosci organizm przestawia sie na tryb standby;))

    No moje racje :wink: nie są skrajnie małe, raczej takie, jakich potrzebuję. Chodzi bardziej o wybór produktów.

    Co do tłuszczów to możesz mieć rację, one też mają wpływ na gospodarkę hormonalną...hm....
    Dziewczyny, skąd czerpiecie tłuszcze? U siebie jestem w stanie wymienić ryby, czasem jakieś pestki.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Azniee skoro masz niedobor wit d jak 3/4 polakow to chyba tym bardziej powinnas jesc wiecej tluszczy by coklwiek sie wchlanialo.
    Ja tluszcze mam przedewszystkim z sosow salatkwych i pestek glownie slonecznika bo najczesciej wrzucam go do saltki no i jeszcze maslo klarowane i bekon ;)

    Bo smietanie do bezy nie wspominam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Anziee, a ile kalorii spozywasz?
    I czy meczysz sie na tej diecie? W sensie jestes czasami glodna albo zmeczona..
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Ja tłuszcze to z awokado, ryb, oliwy, pestek i orzechow
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    No to u mnie bilans pseudo-I fazy (ze wzgl na laktacje nie stosowalam m.in.wszystkich produktow light) w ostatnim tygodniu -1,1 kg. Bilans dwoch tygodni to:
    Waga: 61,6 (-2,3kg)
    Talia/pępek/brzuch: 72/79/87 (-4/-4/-3)
    Biodra: 97 (-2)
    Uda: 55 (-1)
    Ramię: 27 (-1)
    Na zdjęciach start i teraz. Myslalam, ze wagowo bedzie woekszy spadek, ale wizualnie widac postęp, wiec jestem zadowolona. Najbardziej, ze schodzi tez z bioder i ud, a dawniej tu schodzilo dopiero na koncu.
    No to jedziemy dalej do 58 :) tymczasem wprowadzam kasze i owoc.
    http://28dni.pl/pictures/2466913.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2466907.jpg
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magdalena - gratulacje!
    W brzuchu tylko -3 cm ?!?! Na fotkach wydaje się o wieeeeeele więcej!
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    No właśnie ja sie chyba musiałam złe obmierzyć na starcie, bo tez mi sie nie wydaje. Poszukam, bo chyba na Vitalii mam pomiary z maja.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magdalena: Poszukam, bo chyba na Vitalii mam pomiary z maja.

    Ja też na Vitalii wpisuję (w tym roku, od lutego do kwietnia, miałam tam opłaconą dietę - zeszło 7 kg).
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Edit: no nie chce byc inaczej. Byc moze było 92 zamiast 90 i cos poknocilam. Ale na pewno nie wiecej.
    tez nie kumam jak to możliwe ;)))

    Treść doklejona: 22.06.15 12:15
    Marysia, ja na witali mam jakoś od 2010 R konto i wpisuje sobie pomiary (to mozna za free) - fajnie dzięki temu mozna śledzić postępy lub porażki ;)
    .
    Frag, kurczę, strasznie szybko Ci wracają te kilogramy, nie? No chyba, ze tak na maksa grzeszyłaś, ale nie wydaje mi sie.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    mkd: Azniee skoro masz niedobor wit d jak 3/4 polakow to chyba tym bardziej powinnas jesc wiecej tluszczy

    Wit. D biorę z odrobiną oleju kokosowego.

    Agatella,nie wiem ile kalorii. Przeliczyłam teraz mniej więcej wg wczoraj i wyszło ok 1400. Czuję się raczej dobrze.

    Magdalena, super efekt po brzuchu widać.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Marysia, ja na witali mam jakoś od 2010 R konto i wpisuje sobie pomiary (to mozna za free) - fajnie dzięki temu mozna śledzić postępy lub porażki ;)

    Ja mam tam konto dokładnie od września 2008 :bigsmile:
    Walczyłam wtedy ostro z wysokim cholesterolem - i choć zajęło mi to ponad rok, to udało się (wyników archiwalnych nie mam). Potem była ciąża, a po ciąży schudłam bez diet.
    Wróciłam do Vitalii po 7 latach, bo się zapuściłam jesienią (bóle kręgosłupa szyjnego - dużo leżałam i podjadałam). No i nadal walczę z wysokim cholesterolem - choć jest coraz lepiej, właśnie dzięki właściwym dietom.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magda, no kurka to jak z 10 cm minimum wygląda! Super efekt.
    .
    No strasznie szybko. We wtorek bardzo grzeszylam, bo cały dzień w drodze. W weekend kilka grzeszkow. To nie tak, ze siedziałam i jadłam pizzę za pizza :( Muszę się bardziej pilnować po prostu.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Madzia piekne efekty!
    Na pewno bardzo motywujące :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Marion, a badałaś homocysteinę? Na obniżenie cholesterolu dobrze jest przyjmować wit. C w dużych dawkach :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    obe: Marion, a badałaś homocysteinę? Na obniżenie cholesterolu dobrze jest przyjmować wit. C w dużych dawkach :)

    No właśnie nie. Ale ostatnio o niej czytałam i przycisnę rodzinną.
    Byłam kiedyś na lekach, ale ile można. Od paru lat walczę sama - dietą. No i od kilku miesięcy łykam wiesiołek.
    A czytałam tutaj.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magdalena - FANTASTICO! Dajesz kopa motywacyjnego!
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Marion, tabletki to ostateczność :( A Ty z Hashi?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magda zmotywowalas mnie do restrykcyjnego zastosowania pierwszej fazy :) dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    obe: Marion, tabletki to ostateczność :( A Ty z Hashi?

    Nie, nie - u mnie tarczyca idealna. Żadnych problemów pod tym kątem. A badam się regularnie, bo mama ma mega problemy.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Czasami hashi zaczyna się od kłopotów z cholesterolem i wątrobą.
    .
    A ja dzisiaj zrobiłam "nasz" koktajl i dodałam kozie mleko. Nadal jestem fanką :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Super Madzia ! :wink::clap::clap::clap:

    Tylko czego Tobie te cycki nie chcą maleć ?! :angry::angry::angry::wink::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magda super!!:crazy:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magda bosko ciekawe kiedy osiagniemy to nasze 58.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    TEO juz ci pod wykresem pisalam, ze w cyckach 3cm mniej. Musze nowe staniki kupic. Na fotach sportowy lekko je splaszcza i tak sie wydaje tylko.
    .
    GOSZA no Ty pewnie pierwsza na mecie bedziesz i to niedlugo. Ja mam nieprzekraczalny termin za jakies 6 tygodni, gdyż 8 sierpnia mam wesele w rodzinie i zamierzam byc chodzącą reklamą macierzyństwa, ahahaha :))))) :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Magdalena: GOSZA no Ty pewnie pierwsza na mecie bedziesz


    Ja niestety ostatnia, bom w tyle daleko za Wami buuuuu :cry:
    No, ale ja prawie z 70 startowałam, no to ten :shamed:

    Magda no te 3 cm to faktycznie, pogrom :tongue::tongue::smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 22nd 2015
     permalink
    Teo nieprawda.
    ja bede ostatnia.

    Magda to podobny cel bo ja na wesele 25.07 ide
    ciekawe czy dam radę zejść chociaz 4kg
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    TEORKA: Ja niestety ostatnia, bom w tyle daleko za Wami buuuuu No, ale ja prawie z 70 startowałam, no to ten


    Jak mówimy o ostatnich miejscach to chyba ja :fierce: Ja mam najwięcej z Was do zwalenia...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    No ale przeca sie nie ścigamy.
    A co do cyckow, to jak po Nery sie odchudzalam to stracilam 10cm :cry:
    Tylko wtedy bylam na takiej niskokalorycznej NŻT, wiec ciekawe czy to tez mialo znaczenie.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    Eeee no nie wiem czy bede pierwsza bo zaraz wyjazd a tam na pewno dowale.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mam wesele nr 1 15.08, a nr 2 (na którym mi bardziej zależy)- 26.09 :wink:
    Zaczynam liczyć kcal, bo stwierdziłam, że może jestem jak te grubasy co jedzą 4500 a mówią, że 1500 :updown: No i to mnie pewnie będzie skłaniać do ograniczania na maksa...z wczoraj 1215, z czego białko 95g, węgle 106g, tłuszcze 46g. Waga dziś 66,5....
    Dorzuciłam olej koko do truskawek i zjadłam 2 orzechy brazylijskie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    Magdalena: No ale przeca sie nie ścigamy.


    No chyba Ty nie ! :tongue::wink::wink::wink::wink:

    Ja też sobie zatem cel obieram.
    18 wrzesień chrzciny Huga.
    Muszę ważyć 58 ! :smile:

    Będzie trudno, bo waga jakby przystopowała lekko :tongue:
    W ciagu ostatniego tygodnia 200 gr, to taki nawet błąd pomiarowy może być.
    Natomiast po 2 cm z obwodów zleciało, więc fajnie :wink:

    Waga 64,5 kg (-4,5)
    Pępek 80 cm (-19)
    Talia 73 cm (-12)

    Wydaje mi się, że po zdjęciach widać :wink:
    A nawet jeśli nie widać, to ja widzę różnicę wiecie gdzie ?
    W sklepowych przymierzalniach :tooth:
    Jak cudownie jest wejść do sklepu, brać z wieszaków rozmiar 38/40 i wchodzić w niego bez problemu i bez nerwów, że sie wygląda jakby się dalej w ciąży było ! :peace:


    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic

    I jak zawsze za usyfione lustro przepraszam, tak dzisiaj muszę za me barchanowe galoty :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    widać na ostatnim zdjęciu wystające żeberko :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    No i to wcięcie w talii - Teo-Klepsydreo :heart:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    Chyba Teo-Hipokryteo!
    Bo na moje cycki gadalaś, a sama jak sobie takie puszapy zrobilas, co? :wink:
    Super efekty, Asia. Nogi Ci sie tez coraz lepsze robią. A pamietam jak sie "po dziewczynach" spotkalysmy to mialas te giry powalające!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    azniee: wystające żeberko


    Żeberko to nic.
    Ja się bardziej jaram tym zarysem kości biodrowej, której nie widziałam wieki :wink::devil:

    Magda ale jak słusznie zauważyłaś ja mam stanik cyganik. A Ty normalny, sportowy. Kozo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    Teo super wyglądasz a figury klepsydry zazdraszczam, bo ja taka prosta kłoda jestem, wcięcia w tali niet i cyc do pozazdroszczenia, ty karmisz Hugsona jeszcze ?? bo u mnie tak spadło jak przestałam karmić, że szok musiałam nowe mniejsze staniki kupić. Całe szczęście że już nie planuję dzieci, bo by się okazało,że za kilka lat będę pożyczać staniki od dorastającej córki :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Karmię, ale i tak cycki mam małe.
    Tzn dużoooo mniejsze niż jeszcze 2 msce temu.
    Albo mi się już laktacja tak unormowała, albo to od schudnięcia też.

    Natomiast jak go kiedyś karmić przestane to obawiam się, że będę miała tylko dwa sutki w miejscu cycków.
    Tak po Nince miałam :neutral:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny jak pięknie wygladacie, tak tęsknie za moim płaskim brzucholem,bosze to tylko 3 kilo więcej a brzuchol:(((( nawet się nie mierzę bo się boję
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    Ja tam tu klepsydry nie widze. klepsydr nie lubie a twoja sylwetka zaczyna mi sie turbo podobac. Czy ty jak schudniesz to z nog ci sie robia patyczki jak uvsliwsona??

    No i tez sie dziwie ze sie cyckow czepiasz. Generalnie superowo!!

    Masz swoje prawie gole zdjecie z czasow 58?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.