Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Dzięki dobra kobito !
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Z fetą muffinki the best!!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Aaa, Teo, możesz sobie dzień wcześniej zrobić, potem albo do mikrofali na chwilę albo do piekarnika :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Ja mam taki plan dnia - 9:00 śniadanie, 13:00 drugie śniadanie, 17:00 lunch i 21:00 obiad :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Teo ja np nie mogę jajek w czystej postaci, bo mnie żołądek potem boli, ale w naleśnikach już mogę i musiałam trochę kombinować np cały talerz sałatki, jak dasz awokado, warzywa i do tego 3 grube plastry sera białego lub mozarelę, polejsze łyżką oliwy z oliwek, albo tuńczyk z suszonymi pomid. i odrobinę serka na cykorii, to wydaje się być mało ale trzyma, do tego kawa, jak nie miałam pomysłu to robiąc obiad, robiłam więcej mięsa dla siebie i na drugi dzień rano miałam śniadanie jak znalazł, ten szejk to u mnie must have jak idę na 7 do pracy, bo nie chce mi się kombinować, cudować z sałatkami. Też myślałam że bez chleba będę chodzić głodna i zła, ale organizm tak szybko się odzwyczaja od węgli że nie są potrzebne.
    I wiecie co dziś kupiłam sobie chleb ciemny ziarnisty, żytnio- razowy 400 gr i co zrobiłam podzieliłam na 3 części i dwie zamroziłam, bo moi z ziarnami to nie bardzo, wolą taki czysty, jutro pierwszy raz zjem kromkę chleba na śniadanie od 2 tyg, zobaczymy jak będzie, dziś były truskawki na deser z jogurtem, nie czułam po nich szybko głodu, więc okey.
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Ach gadacie o jedzeniu, a ja dzisiaj zupka kalafiorowo-szparagowa na obiad i potem woda, bo jutro urografia :( Muszę rano być na czczo, buuuuu:sad:
    Fragile, w II fazie możesz dodać do shake'a truskawek albo malin. Pychotka!
    Ja jadam śniadanie o 8, o 10:30/11 II sniadanie, o 13:30/14 przekąskę, o 16:30/17 obiad i o 19:30/20 kolację- zwykle jest to shake :)
    Ja jem po prostu produkty o niskim indeksie glikemicznym, nie do końca wszystko co jest w SB. Bo jadam sery pleśniowe i żółte - mają niski IG i jak wiecie chudnę, więc nie widzę problemu :) Albo kabanosy jadam.
    Często zamiast kanapek na śniadanie jem zawijasy z sera żółtego z wędliną i ogórkiem lub pomidorem lub papryką w środku. Jajka w różnych postaciach albo twarożki ze szczypiorkiem, albo rzodkiewką.
    Na II śniadanie :sałatkę caprese czyli mozzarella z pomidorami albo Camembert "figura" pol opakowania z gruszką, a na I fazie z pestkami dyni.
    Na przekąskę jadam orzechy - mieszanka niesolonych orzechów z Lidla (nerkowce, laskowe, włoskie i arachidowe)
    Obiad: mięso(często też smażone, ale bez paniery) z warzywami lub sałatą.
    Kolacja: najczęściej shake :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Pulpon a ten szejk o którym piszesz to robisz taki kakaowo - owcowy czy wtedy rezygnujesz z kakao na rzecz np truskawek a reszta bez zmian, bo nie wiem czy jak zrobię ten kakaowy i dorzucę garść truskawek to będzie to do wypicia ??
    I jeszcze mam pytanie co autor diety south beach pisze o komosie, czy jest gdzieś jakaś wzmianka ?? a o gryczanej, bo wiem o ryżu że dziki i ciemny okey, że kuskus okey, a inne ??
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Kurcze to widze ze tylko ja jem dokladnie wedlug sb.Bo na tej diecie je sie co dwie godziny i az szesc posilkow ,czyli sniadanie,przekaska ,obiad,przekaska,kolacja i deser.
    Ja na sniadanie salatki bo jajek nie moge lub serek wiejski.Przekaska to albo papryka z wedlina i ogorkiem albo zawijasy z salaty i wedliny.Obiad to zupa crem,druga przekaska to papryka,ogorek badz orzechy (cos co moge w drodze zjesc),kolacja miecho z warzywami a na deser serki badz napoje mleczne z maslanki.

    Treść doklejona: 18.05.15 23:22
    Dziewczyny polecam duszona kalarepke z odrobina jogurtu do zaprawienia,jako dodatek do miesa pychotka.W wersji bogatej dodajem ziemniaki i marchew,wszystko pokrojone w kostke a marchew w talarki.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    A te szejki to jak? Z czego? :)

    Kasia ja normalnie też bym wytrzymała, ale przy tym kp jestem non stop przeraźliwie głodna :sad: Czasami mam ochotę zjeść całą lodówkę łącznie z drzwiami :shamed:
    Oczywiście po raz drugi kp NIC ze mnie nie wyciąga. Nic a nic. Będę wszędzie obalać mit, że karmiąc piersią się chudnie. Sraty pierdaty :/
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Quelle, ale przecież marchwi i ziemniaków w ogóle nie można :) No potem marchew surową można, ale ziemniaków, to w zasadzie...nigdy.

    Treść doklejona: 18.05.15 23:31
    Podaję przepis jeszcze raz:
    A na kolację shake proteinowy
    Podaję przepis, dla zainteresowanych
    składniki:
    - kostka chudego twarogu
    -szklanka mleka 0.5%
    -szczypta słodziku (polecam Stewię)
    -2 łyżki kakao bez cukru
    -3 kostki lodu
    przygotowanie:
    - rozrabiamy twaróg.
    -do osobnej szklanki wlewamy trochę mleka i rozrabiamy tam kakao (w ten sposób unikniemy niepotrzebnych grudek).
    -twaróg, rozpuszczone kakao i resztę składników wrzucamy do blendera i mieszamy na dużej prędkości.

    Treść doklejona: 18.05.15 23:33
    kachaw a z tym shakiem to różnie, czasem bez kakao a z owocami, czasem z samym kakao a czasem z jednym i drugim, tylko wtedy kakao dużo mniej :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Teo ja zapomniałam że ty kp, wtedy u ciebie tylko II faza
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Quelle, a skad Ty wzielas 6 posilkow co 2 h? W mojej ksiazce jest mowa o 5, trzy glowne i dwie przekaski...Ja sie trzymam zasad dokladnie opisanych przez autora, bo troche sie boje odstepstw.
    .
    Jutro zaczynam druga faze i faktycznie zaczne od truskawek. Chleba mi sie nie chce, makaronu tez jakos nie, kaszy tez nie bardzo, takze postawie na owoce. Kalarepka, mniam, kocham!
    .
    Teo, przybij piatke, nic mi nie trzyma wagi tak jak karmienie i niestety podczas karmienia stale chodzilam glodnz, przez pierwszy rok najbardziej. To, ze nie spalam tez nie pomagalo, bo wtedy sie grelina wydziela. Endo mi mowila, ze niewiele kobiet tak ma, ale owszem, tak tez sie zdarza. Teraz jak karmie tylko kilka razy w ciagu doby to jest lepiej.
    .
    Dzisiaj zapomnialam sie zwazyc, ale nadrobie jutro. Ciekawa jestem, co wyjdzie, bo znowu mam 6 razy w tygodniu cwiczenia, wczesniej 2 tygodniowa przerwa byla, ciekawa jestem , czy to ma jakis wplyw? Czy bedzie mniej jeszcze, czy ciut wiecej?

    Treść doklejona: 19.05.15 07:21
    Pulpon: :sałatkę caprese czyli mozzarella z pomidorami albo Camembert "figura" pol opakowania z gruszką, a na I fazie z pestkami dyni.


    Zapomnialam o caprese! A to z gruszka kradne :)))
    .
    Dziewczyny, ile Wam schodzi w drugiej fazie tygodniowo?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Frag to widac mamy dwie rozne ksiazki.U mnie jasno jest o robieniu krotkich przerw miedzy posilkami i tu chodzi i wyrzut cukru .No i wszedzie w necie jest przykladowy rozpis :sniadanie,przekaska,lunch,przekaska popoludniowa ,obiad i deser.
    Wczesniej tez jadlam co trzy godziny i 5 posilkow,kolacja wypadala o 19.Od czasu jak jem jak teraz jest duzo lepiej bo nie jestem glodna i jem male porcje.
    Pulpon ja wiem ze nie wolno to wersja wzbogacona dla nie na diecie ,chociaz ja juz powiedzialam ze tez przesadzac nie bede i jesli bede na cos miala ochote to poprostu zjem bez wyrzutu sumienia
    :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    U mnie tez jest o regulowaniu pracy trzustki i rozpiska, zeby jesc nie czesciej niz co 2h i nie rzadziej niz co 4, takze ja jem rowno co 3h ;))) Ale tak jem juz kilka lat, staram sie tego trzymac i sam zoladek przypomina.
    .
    Quelle: wiem ze nie wolno to wersja wzbogacona dla nie na diecie ,chociaz ja juz powiedzialam ze tez przesadzac nie bede i jesli bede na cos miala ochote to poprostu zjem bez wyrzutu sumienia


    No to nie jesz dokladnie wedlug sb ;))) Ale ktos juz zauwazyl na jakims forum dotyczacym sb, ze w jego ksiazkach jest kilka niescislosci...
    .
    Swoja droga ciekawe co z quinoa, ja bardzo lubie, a nigdzie nie moge znalezc, jaki ma ig.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Quinoa ma IG 35
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Ooo, czyli w 2 fazie mozna? To ja chyba od tego zaczne, bo jest dobra z tofu do salatki...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja zjadłam na śniadanie omlet z dwóch jajek wypełniony chudym serem z rzodkiewką, dwa zawijasy z sałaty i sera żółtego oraz pół pomidora i...............brzuch mi pęka ! :shocked::shocked:
    Kurde jednak się da bez pieczywa i to na lajcie :wink:
    Tylko z tym słodkim będzie masakra, tak mnie ssie :sad:
    Muszę zanabyć tą stewię [ciekawe czy kupię w mojej mieścinie....] i tymi szejkami się ratować bo inaczej czarno to widzę :cry:

    A szejki można inne, czy tylko z tym kakao ?

    A napiszcie mi jeszcze, bo ja zacofana ze wsi, stewia to w jakiej postaci ma być ?:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo, przetrwaj trzy dni, potem juz bedzie latwiej o niebo!
    .
    Stewie ja mam w listkach, mega slodziuchna
    .
    Shaki mozesz i z warzyw robic :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    _Fragile_: Shaki mozesz i z warzyw robic :)


    Ja się pytałam o słodkości :tongue::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    W 1 fazie tylko kakao, dopiero w 2 owoce jagodowe: maliny, truskawki, jagody- borowki.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    aaa :))))) Ale Teo w II fazie, bo karmi, wiec moze z owocami :)))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    A jak się kp to nie można I fazy robić ?
    Bo w sumie tam tylko owoców nie wolno, których i tak nie jadam, pieczywa żadnego, makaronów etc.
    A kasza też nie ?
    Nic zupełnie, żadnych takich dodatków ?
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Kasze gryczana można i dziki ryż
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    w I fazie mozna gryke i ryz? Przeca to czyste wegle :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Frag ja tracę ok pól kilo z tym ze ostatnio w weekendy imprezuje. A z wysiłkiem to pewnie zalezy od jego typu po lekkim pewnie stracisz po ciężkim pewnie zatrzymasz wode i stracisz później.

    Treść doklejona: 19.05.15 11:37
    Eeee chyba nie można bo inaczej to mozna by jeść sushi a chyba nie można :(
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Pulpon, to chyba w drugiej fazie. W pierwszej generalnie bez takich dodatkow. W drugiej tez sie obywam bez, wole zjesc sobie jogurt grecki (znalazlam taki 2% w Lidlu) z truskawkami zjesc niz ryz do obiadu.

    Frag, u mnie na drugiej fazie w ciagu miesiaca 1,5 kilo mniej. Moze nie za duzo, ale nie narzekam. Najwieksze moje osiagniecie w tej diecie to calkowite odstawienie slodyczy!!! Dorzuce jeszcze spadek tkanki tluszczowej na brzuchu o 6-8 mm (to juz nie jest blad pomiaru) i jest naprawde super. Wchodze w moje spodenki z czasow studiow juz zdecydowanie bez muffinow ;)

    Czy ktoras z was robila beze low-carb? Wrzucam przepis, ale jeszcze niewyprobowany:

    http://cookitlean.pl/przepisy/pavlova-z-porzeczkami-bez-cukru-bez-laktozy/
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Jeju Dziewczyny. Odpowiedzialam Teo, ktora powinna byc na 2 fazie, bo karmi piersia. Dla innych na 1 fazie nie wolno zadnych wegli, pochodzenia zbożowego :wink:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Lo matko z porzeczkami to chyba kwas wychodzi??
    .
    Eee, to ladne spadki. Zastanawialam sie, czy to realne ustawiac sobi e miesieczny cel na 1,5-2 kg wlasnie.

    Treść doklejona: 19.05.15 12:17
    Pulpon, dobrze, ze sprostowalas, bo juz gryke wyjmowalam ;)))) Zarcik taki ;)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Frag mysle ze to bardzo realny cel.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Pulpon, no musialysmy - ja np. zrozumialam pytanie Teo, czy mozna te dodatki w pierwszej fazie jesc. :tongue::wink:

    Frag, no wlasnie pytam, czy macie jakies doswiadczenia z beza, bo ja jeszcze nie, tym bardziej w wersji low-carb. Gosza mnie zainspirowala. Mi sie wydaje, ze porzeczki dobre na przelamanie slodkiej bezy, zeby nie bylo mdlo. W tym przepisie jest mieszanka czarnych i czerwonych. Ale najbardziej zastanawiam sie, czy sama beza sie upiecze bez dodatku cukru. No nic, chyba sama wyprobuje i dam wam znac, jak wyszlo.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    kachaw: jutro pierwszy raz zjem kromkę chleba na śniadanie od 2 tyg, zobaczymy jak będzie

    ja muszę powiedzieć - bo chleba nie jadam od jakiegoś czasu - że jak zjem, to mam takie wzdęcia i kolki jelitowe przez 2 dni, że odechciewa mi się tego chleba, choć lubię. Chleb jem żytni bez drożdży. Zjadłam chleb wczoraj na śniadanie i tak cierpię, że szlag mnie trafia, że się skusiłam.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Gosza mnie zainspirowala.... Pięknie to kaszka ujelas:)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Kurcze dziewczyny ale ja ziemniakow to nie jem od baaaaaaaardzo dawna.W pracy czesto robimy kalarepke z ziemniakami i marchwia a ze gotujac musze sprobowac bo przeciez na oko nie da sie przyprawic to wiem jak smakuje.Dla siebie robie sama kalarepke oczywiscie.
    Wlasnie wsuwam obiadokolacje :warzywa lekko podsmazane czyli aldente z pasztetem z cieciorki,czerwonej fasoli i tofu :wink:
    Zazdroszcze Wam cholernie tych jajek ,bo ja puchne od jaj i nawet perliczych nie moge :sad:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    katka_81: ja muszę powiedzieć - bo chleba nie jadam od jakiegoś czasu - że jak zjem, to mam takie wzdęcia i kolki jelitowe przez 2 dni, że odechciewa mi się tego chleba, choć lubię. Chleb jem żytni bez drożdży. Zjadłam chleb wczoraj na śniadanie i tak cierpię, że szlag mnie trafia, że się skusiłam.
    --


    Katka bo chleb żytni jest bardzo ciężki, ja np żytniego nie mogę bo mam mega wzdęcia i gazy, mój mąż tak samo, za to mieszany już lepiej, razowy z dużą ilością ziaren na zakwasie żytnim i powiem szczerze że przez dwa tyg mimo jedzenia mega ilości warzyw miałam problemy z wypróżnieniami, a dziś bo kromce ciemnego chleba po godzinie byłam w toalecie, czyli jednak mój organizm tak zareagował na duże ilości błonnika
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a jecie chleb na śniadanie? Bo w książce niby jest, że lepiej w późniejszej godzinie, ale ja nie lubie chleba później, tylko na śniadanie dobrze mi wchodzi ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Sporadycznie jem chleb a jak już to na drugi posiłek. Ale to tylko dlatego, że rano nigdy nie mam chleba ;) Czyli zupełnie przypadkiem robię dobrze? :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    A bo widzicie namieszałam, sorki :)
    Czyli rozumiem [bo nikt mi tu jednoznacznie nie odp], że przy kp absolutnie nie można I fazy ?

    No ale jak zacznę II to w sumie niewiele się to będzie różnić od tego, co jem normalnie.
    Tylko w sumie znikną ziemniaki, makaron i słodycze.
    No to przeca nie schudnę :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Frag karmi i bryknęła 1 fazę ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Tylko wiesz Ulcia, ja już karmię drugi rok i kilka razy na dobę, a Teo ma jeszcze maluszka non-stop na piersi...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Ja właśnie zaczęłam drugą fazę ale zamierzam się trzymać póki co max 1 owoca i 1 dobrego węgla na dobę...z tym że dla mnie to spora zmiana bo ostatnio jadłam praktycznie cały dzień ciastka, słodkie bułki itp.
    Przy karmieniu kiedy wyłącznym albo przeważającym składnikiem diety dziecka jest jeszcze mleko zupełne odstawienie węgli to chyba dość ryzykowne posunięcie...ja tam wolę małą porcję zachować ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Czyli jednak II faza i pieczywo razowe konsumować, si ?

    Wybaczcie, że tak nudzę ale doprawdy jestem dietowym półgłówkiem :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Si, tylko w ograniczonych ilosciach :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Frag chleb w późniejszej godz czyli kiedy ?? rozumiem że nie na przekąskę bo wtedy wrzucasz coś mniejszego, na obiad? bo do kolacji to najmniej logiczne się wydaje, zawsze mi się wydawało że jak już jeść chleb to rano, bo wtedy organizm ma dużo czasu by radzić sobie ze spaleniem węgli, tak samo owoc, rano nie wolno, na wieczór przed snem też nie, to co jako przekąska ??
    i co autor ma na myli pisząc żę należy coś jeść sporadycznie/rzadko ?? raz w tyg ?? raz w m-cu ??
    I jeszcze pytanie odnośnie II fazy i deserów czy można lody sorbety np sorbet jagodowy lub malinowy, ostatnio pytałam u nas w lodziarni o skład takiego sorbetu i tam tylko owoce i lód
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    TEORKA: Tylko w sumie znikną ziemniaki, makaron i słodycze

    Tylko?????
    To przecież bardzo duża zmiana w jadłospisie. I musi dac efekt.
    .
    Kurde, ja bez tej I fazy nie uwolnię sie słodyczy... Spróbuje sobie to jakoś zmodyfikować, wykluczyć owoce czy cos. Zeby nie mieć tego ciśnienia.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    KONIEC PIERWSZEJ FAZY I 4 KG NA MINUSIE!!!! :crazy::rolling::tooth: Gęba mi się śmieje, brzuch się zrobił płaski, biustonosz za duży o co najmniej numer :)))))))
    .
    kachaw: Frag chleb w późniejszej godz czyli kiedy ?? rozumiem że nie na przekąskę bo wtedy wrzucasz coś mniejszego, na obiad?


    Tak było napisane, że lepiej np. do lunchu. Ja dzisiaj zjadłam na sniadanie, bo po prostu inaczej nie umiem. Zobaczymy. Z tym sporadycznie też nie kumam, ale zakładam, że maks kilka razy na miesiąc. Czy chodzi Ci o "grzeszki"? To on tam pisał, że od wielkiego dzwonu, czyli wyjście z przyjaciółmi, okazje typu wesela, chrzciny (Gosza, wink, wink).

    Magdalena: Kurde, ja bez tej I fazy nie uwolnię sie słodyczy... Spróbuje sobie to jakoś zmodyfikować, wykluczyć owoce czy cos. Zeby nie mieć tego ciśnienia.


    Magda, autor też pisał, że zaczynanie od II fazy jest trudniejsze, bo trzeba mieć dużo silnej woli, żeby się powstrzymać... Trzymam kciuki, zeby Ci się udało, jakby co to wchodź tutaj i Cię zdopingujemy ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Frag gratuluje ,super wynik :clap:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Frag gratulacje :)

    Dziewczyny a jakiej stewii używacie? Ja mam w domu tą sypką ale doczytałam, że ona jest z maltodeksyną i ma ig większe niż cukier...właśnie zamówiłam sobie 1kg ksylitolu i zastanawiam się jeszcze nad stewią (bo jednak ma mniej kcal i jest nieco tańsza) - tylko nie wiem czy wybrać we fluidzie czy tabletkach
    np. steviola fluid
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzieki, no mam humor na caly tydzien i nikt i nic mi go nie zepsuje ;)))
    .
    Nie wiem, czy czytacie Women's Health, ale w nowym numerze jest taka ciekawostka:
    "Wysoki ladunek glikemiczny od dawna byl podejrzewany, ze sprzyja pojawianiu sie w pasie dodatkowych centymetrow, ale twardych dowodow nie bylo (...) naukowcy przejrzeli badania obejmujace 120 000 osob, obserwowanych przez 16 lat i orzekli, ze wykreslenie z menu potraw bogatych w przetworzone weglowodany oraz zastapienie ich jedzeniem o wyzszej zawartosci bialka pomoze ci skutecznie pozegnac zbedne kilogramy". I jeszcze "naukowcy z USA, Wielkiej Brytanii i RPA wskazuja, ze to zla dieta, zawierajaca duzo cukru i weglowodanow, a nie brak ruchu (!!!) mest glowna orzyczyna plagi otylosci".
    .
    I pytanie - skoro owoce dobrze jesc z tluszczem to czy moge zjesc truskawki z latte z mlekiem zwyklym? Ja latte pije codziennie i to z normalnym, nie odtluszczonym, wiec tutaj by nie bylo nic nowego, ale nie wiem, czy taki tluszcz moze byc?
    .
    Sardynka, jak masz taka opcje to ja jednak liscie polecam...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Brawo Frag!!! :-)
    Super wynik.


    Ej a jak się tą stewia poslodzi np herbatę (rozumiem, że listki się w ciepłym rozpuszczaja?) to czy wtedy ta herbata ma taki niefajny słodko słony posmak, jak po tych standardowych slodzikach?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Herbaty nie slodzilam, to Ci nie powiem. Smak ma specyficzny, jak i ksylitol, trzeba sie po prostu przyzwyczaic, kwestia kilku dni ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.