Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Czyli fuj :/
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Fuj nie, taki inny po prostu, nie potrafie do niczego porownac prawde mowiac. Wczoraj siorbnelam orzez pomylke poslodzona kawe kolezanki, bo sie rabnelysmy i byla o-brzy-dli-wa (kawa, nie kolezanka :wink:). Po przyzwyczajeniu sie do ksylitolu i stewii cukier zrobil sie po prostu okropny.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dla mnie stawia smakuje jak aspartan.

    jesli sporadycznie znaczy na imprezach to znaczy ze sporadycznie znaczy co weekend:).

    Za plagę otylosci musi odpowiadać jedzenie a nie brak ruchu bo wiadomo od dawna ze 70%sukcesu to dieta

    Gra chyba te twoje kg uczcimy jakas bezą czy nie? :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Gosza ja masażem uczcze "spadniete" kg ;))))
    .
    Nie no sporadycznie czyli od wielkiego dzwonu, a nie na każdym przyjaciółkowym ;))) a może jednak...? ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Frag gratulacje :)
    Rewelacyjny wynik :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Kurcze ale pracochłonna jest ta dieta powiem Wam :-)
    Gdyż obiad chciałam przygotować co nie. No i tak zupa pomidorowa ok, ale dla Niny z ryżem, wiec jeden garnek, dla siebie grzanki z żytniej bułki , więc patelnia. Na drugie sobie kaszę gryczaną, wiec kolejny garnek, Nince ziemniaki no to jeszcze jeden.
    O losie :-)

    Natomiast spieszę donieść, że shake z mleka 0,5%, serka chudego oraz banana jest doprawdy GENIALNY!! :smile:
    W życiu bym nie wpadła na takie II śniadanie :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo, ale banany maja ig 60, przynajmniej dojrzalo, nie zielonkawe... To chyba nie bardzo? Bo chodzi o to, zeby jesc rzeczy o niskim ig. Ale nie jestem pewna, niech sie dziewczyny wypowiedza.
    .
    Za to truskawki maja 25 ig
    .
    A Ninka nie moze z Toba gryki i grzanek razowych?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    No ale przeczytałam, że w II fazie banana wolno....
    Kurcze no to teraz nie wiem :/

    Frag prędzej ja zjem żywego karalucha niż Ninka gryke :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Mi to własnie tak w miarę szybko się przygotowuje posiłki, bo mam zawsze zrobioną sałatkę grecką w lodówce, wiec np. na obiad wszyscy jemy pieczonego kurczaka, chłopakom do tego ugotuję ziemniaczki, czy fryty wstawię i jemy wszyscy razem. To samo jakiś gulasz gotowany, ja z warzywami, a oni warzywa i im robię kopytka czy coś :P
    z takich przekąsek to serki wiejskie z warzywami robie czy twaróg to minuta pięć i gotowe, albo jajecznicę :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Teo a lubisz pomidorówkę z ładnym jajkiem (takie kluski lane z samego jajka ;)? Bo to bez węgli, a moze i Ninka by sie skusiła... Chyba ze ona ortodoks na ryż :))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    O lane kluski to jest pomysł ! :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    _Fragile_: Wczoraj siorbnelam orzez pomylke poslodzona kawe kolezanki, bo sie rabnelysmy i byla o-brzy-dli-wa (kawa, nie kolezanka ). Po przyzwyczajeniu sie do ksylitolu i stewii cukier zrobil sie po prostu okropny.

    Ja się oduczyłam słodzić kawę na dukanie, jakieś 5lat temu. Za to herbatę słodzę (co prawda rzadko pijam, w zimę częściej) ale tylko miodem. Po cukrze mam taki dziwny posmak....fuj :wink: Kiedyś coś takiego bym wyczuła po słodziku.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Ja slodzika w zyciu nie jadlam to nie wiem, czy to ma taki sam jak stewia smak...
    .
    O lane to rewelka!
    .
    No to jak jest z tym bananem? Jak ma 60 ig to mozna? Ja sie w sumie tylko tym indeksem sugeruje teraz.
    .
    Dziewczyny i jak jest z tym owocem + tluszcz? Czy kawa z mlekiem wystarczy, czy musi byc cos innego?
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Owoce dozwolone (ta lista pokrywa sie z ksiazka):
    Brzoskwinie
    Czarne jagody
    Grejpfruty
    Gruszki
    Jabłka
    Kantalupa
    Kiwi
    Mango
    Morele
    Pomarańcze
    Śliwki
    Truskawki
    Winogrona
    Wiśnie

    Owoce zakazane (unikac lub jesc bardzo rzadko:
    Banany
    Arbuz
    Ananas
    Rodzynki
    Soki owocowe

    Treść doklejona: 20.05.15 11:10
    Stad skopiowalam:
    http://odchudzaniesouthbeach.blogspot.de/2010/04/dieta-south-beach-faza-ii-lista.html
    (a to doslowna kopia ksiazki Agatstona)

    Treść doklejona: 20.05.15 11:15
    Frag, ja jem najchetnej moj owoc po treningu, z jogurtem greckim niskotluszczowym - bialko i cukier do szybkiej regeneracji miesni (o ile nie byl to kilkugodzinny trening, to garsc jagod czy truskawek z 3 lyzkami jogurtu mi starczy).
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    No wlasnie ja jogurtu nie tkne, stad pomysl kawy z mlekiem tlustszym, tylko nie wiem, czy to sie lapid pod kategorie...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    A lane to nie z maka sie robi?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Spawdzilam te liste w moim ig i te z zakazanych maja powyzej 60, a retsza niskie.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Ja mysle ze sie lapie.a nie możesz do tych owoców zjeść nerkowcow czy innych migdalow?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Ol dzizas, no pewnie, to pyszne polaczenie! najwyrazniej mnie odmozdzylo na tej pierwszej fazie, dzieki Gosza :tooth::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny tak was podczytuję bo nie mogę się zdecydować czy dołączyć czy nie i póki co zbieram siły :wink:
    Powiedzcie czy pierwsza faza sb to są produkty o niskim ig z wyłączeniem węgli? Bo ta dieta podobna jest do diety Montignaca prawda?:wink: a na tej drugiej trochę więcej produktów mi się wydaje że można jeść ale z kolei efekty chyba nie są takie ekstra?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    MKD ja lane zawsze z mąką robiłam ale dziś z samego jajka spróbowałam i wyszło niemal identyczne :wink:

    YPolly no widzisz jak Internet w błąd wprowadza :wink:
    Bo na pierwszej stronie tego wątku Katka wrzuciła link a w nim wyraźnie przy drugiej fazie napisane, że banan dozwolony :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dlatgo ja tylko na ksiazke patrze, bo na necie sprzeczne info...
    .
    Bananowiec, Agatston sam napisal, ze to jest zmodyfikowana dieta Montignaca :) I tak, w I fazie bez wegli i niski ig, a w drugiej z kolei wlaczasz wegle, ale te dobre i nadal niskie ig. Pozniej tempo sie zmniejsza :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    A powiedz mi w takim razie, bom na necie tabele z ig obczaila przed dzisiejszymi zakupami.
    Skoro tłuszcz roślinny i zwierzęcy ma ig 0 to mogę sobie masło używać? Np do zrobienia cukinii w folii czy tam do czegoś...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Nie wiem jak banan sie ma do zalozen tej diety ale wiem napewno ze z bananem jest tak ze im bardziej dojrzalszy tym ma wiecej cukru I zarazem podwyzsza sie jego indeks glikemiczny.
    Najlepiej jesc je rzadko a jak juz sie je to wybierac takie zielonkawe I malo dojrzale. Tak mi powiedziala kiedys dietetyczka.
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Fragile, super wynik. Gratulacje. Ja dzis zmalalam diete po raz pierwszy bo jestem w szpitalu i zjadłam zupe z 5 kluskami:devil:
    Teo przeciez pisalam Ci ze mozesz owoce jagodowe: truskawki, maliny itp. Zadnych bananow. Nawet niedojrzalych. Dopiero jak sie osiagnie wage wymarzona, to od czasu do czasu mozna czyli na 3 fazie stabilizacyjnej.


    Frag, a truskawki maczane w czekoladzie gorzkiej? Czekolada jest z tluszczem :cool:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Pulpon, a co się stało, że w szpitalu jesteś? Nic poważnego?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Bede 3 dni, łącznie z dzisiejszym. Jutro mam HSG w znieczuleniu ogolnym. W piatek powinni mnie wypisac. Czuje sie zle. Bo bez sniadania, potem kabanosy 2 przegryzlam i ta zupine. Dziś juz nie ma kolacji, jutro brak sniadania i w dodatku jestem 6 w kolejce, wiec obiadu pewnie nie doczekam.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Pulpon: Frag, a truskawki maczane w czekoladzie gorzkiej? Czekolada jest z tluszczem


    Mmmmm :))) Powodzenia z hsg!
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Kurcze, jakoś długo na tym hsg :( Ja byłam w szpitalu 6 godzin, z czego 4 to papierkowa robota ;) I dostałam zupę po zabiegu :)
    Powodzenia :) Niech lekarz dobrze dmucha ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    A ja szoken siedemset, bo w naszym osiedlowym markeciku, w mieście maleńkim moim zanabyłam stewię w listkach :shocked:
    Oraz na dziale z takimi różnymi dziwami poznajdowałam wiele rzeczy, o których często wspominałyście a ja nie miałam nawet pojęcia co to :tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    o to rzadko/sporadycznie pytałam bo chodziło mi bardziej o takie produkty właśnie jak np banan, ziemniak a nie beza od razu i grzeszki :bigsmile: zresztą beza mogłaby leżeć i wołać do mnie i nic - chyba czekałaby na Mkd :wink:
    Teo jeśli chodzi o coś do zupy to czytałam przy okazji jakiejś zupy o kluseczkach serowych i tam było by do jajka dodać startego żółtego sera light, trochę soli i formować ala kluseczki i kłaść na wodę lub od razu na zupę, nie próbowałam, może ci podejdzie a na pewno będzie bardziej sycące niż same kluseczki z jajka.
    Frag gratuluję pięknego efektu, 4 kg to super wynik. Ja mam w domu ksylitol, mam do niego osobną malutką cukierniczkę i żadnej róznicy w smaku nie wyczuwam, ale może dlatego że ja od lat nie słodzę napojów i jak czasem dodam trochę do nabiału, to wydaje mi się bardzo słodkie, ostatnio kupiłam truskawki jakieś kwaśne i córka zjadła maczane w cukrze, tak jej się wydawało, bo posypałam je lekko ksylitolem.
    Jeszcze co do gorzkich czekolad, to teraz szukam bo zjadam czasem po dwie kostki, czy możecie polecić jakąś firmę ?? bo ostatnio szukałam i nie mogłam znaleźć nic sensownego, bo wiem że mam szukać by było jak najwięcej procent kakao,ale składy są czasem nie ciekawe, łacznie z dodawaniem syropu glukozowo- -fruktozowego, po kiego grzyba nie wiem, znalazłam jakąś w Lidlu 75% kakao i ile np takich truskawek maczanych w takiej czekoladzie można zjeść ?? bo bym mogła zrobić w weekend taki deser dla mnie w gorzkiej a dla niej i mężą w np białej, bo syn raczej nie może chyba że znajdę czekoladę bez mleka.
    Ps dziś zjadłam jabłko i powiem szczerze żę tak mnie po nim ssało w żołądku że szok, więc dopisuję sobie do swojej listy produktów niewskazanych dla mnie
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Ale bezę na SB można przecież ;) byleby posłodzić czymś sensownym białka :)

    Ja właśnie zjadłam na śniadanie babeczki z cukinią i fetą mniam

    muffin
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Kachaw Lindl ma 99% kakao ,czesto ja kupowalam tutaj w AT. Ma tez 85% i jest juz slodsza.
    Ostatnio mowa byla o szparagach ,wczoraj robilam w pracy gordon blue ze szparagow (szparagi zawijane w szynce i serze,panierowane i smazone).Sa pyszne ,skusilam sie na malutki kawaleczek .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Ja tez Lindta bym polecila, maja taka z gruszka i pomaranczami, pycha.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Sardynko pięknie wyglądają.
    Ja mam już kupione składniki na takie babeczki ale zrobię z cukinią, pieczarkami, suszonymi pomidorami i serem żółtym, bo mam trochę utartego i nie może się zmarnować dam znać jak wyszło
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    kachaw ja ostatnio robiłam z cukinią, chudą wędliną i cebulką ze szczypiorkiem też wyszły niezłe :)
    Cukinia trochę wodnista i z muffinek nieco cieknie jak się je gryzie, ale w zasadzie to nie przeszkadza w niczym :p

    Właśnie przyszedł mój ksylitol...moim zdaniem o wiele wiele wiele wiele smaczniejszy od stewii :) tzn. właściwie smakuje jak cukier tylko pozostawia to wrażenie świeżości w ustach jak po myciu zębów :) szkoda tylko, że cena tego oryginalnego (z brzozy a nie z kukurydzy) niemała...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Sarenka, brokul jest dobry do muffinkow, bo nie taki wodnisty :)
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Takie babeczki sa super!
    Polecam czekolade gorzka 90% Wawel. Jest tańsza od Lindta a rownie pyszna :wink:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Sardynko ale nawet jak porządnie odciśniesz cukinię po utarciu to potem też cieknie ?? bo ja trę cukinię lekko solę, odstawiam potem odciskam i potem lekko podsmażam na patelni właśnie z pieczarkami i innymi i jakoś nigdy za mokre nie wychodziło a robiłam tak już i placki i tartaletki, zobaczę może doam w takim razie do babeczek trochę zmielonego siemienia by związało wilgoć
    dzięki dziewczyny za cynko odnośnie czekolad, zakodowane w głowie :bigsmile:
    Frag gdzie ty widzisz te sarenki ?? :tooth::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Jakie sarenki? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    _Fragile_: Sarenka, brokul jest dobry do muffinkow, bo nie taki wodnisty :)


    tu np

    Treść doklejona: 21.05.15 09:34
    uciekam do pracy na razie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Haha nie zauwazylam, a jeszcze raz ten post czytalam :D Kocham autokorekte w telefonie :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    A ja zanabylam wczoraj jeszcze ksylitol. Z brzozy fińskiej :tooth:
    Ale z nim herbata mi jednak trochę nie smakuje, będę się musiała przyzwyczaić.
    Stewii jeszcze nie próbowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Asia - Ty weź nam się tu szybciutko wyspowiadaj kiedy konkretnie zaczełaś i z jaką waga! :devil: tak żeby wiesz - w tyłek można było kopnąć, pochwalić, posłodzić... (ksylitolem oczywiście :cool:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Stewia, stewia, skoro ksylitol nie smakuje Teo ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Sarenka, sardynka co za różnica :p (chyba że byś mnie serdelkiem nazwała hahaha)

    To mi właśnie stewia nie smakuje...przy ksylitolu różnicy nie czuję (posłodziłam kawę)...ale i tak zakupię stewię i będę zamiennie stosować :p
    --
  1.  permalink
    Polecam czekoladę CO CAO. Pyszna, pomimo tego że gorzka to jednak jak dla mnie słodkawa. Jedyna wada to cena - za 50g około 9zł. Ale mi dwie kosteczki wystarczają także myślę, że warto kupić. Ja kupuję w sklepie ze zdrową żywnością, ale widziałam też w Eleclerku.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Ulcia ale Ty do mnie rozmawiasz ? :tooth:
    Jeśli tak, to zaczęłam dwa dni temu z wagą 69.0 kg :shamed: :sad:
    Niby to moja waga przedciazowa ale zdecydowanie lepiej wyglądałam oraz się czułam przy 58 :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Zrobiłam na kolacje muffiny z szynką, papryką, szczypiorkiem i białą rzodkiewką.
    Pycha !
    Tylko nie wiem czemu mi takie niezbyt wyrosły...

    Chociaż jak patrzę Sardynka na Twoje, to moje podobnej wysokości były :tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Teo, bo te jajcowo-warzywne takie niewyrostki są ;))) Bo bez mąki, bez sody i innych proszków...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.