Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    Witajcie odkad jestem w ciazy tez zaczelam brac jod w dawce 200 mikrogramow
    dobrze toleruje eutyroks od pol roku biore 25 na przemian z 50, nie czuje zadnej roznicy odkad biore, no moze mocniejsze paznokcie
    no i w badaniach nizsze tsh .

    :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorgrann
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa, więc witam Was serdecznie. Wykryto u mnie lekka niedoczynność tarczycy a mianowicie moje TSH wynosi 3,5.
    Endo powiedział, że narazie poczekamy 2 miesiace z podaniem leków do następnej wizyty, polecił jedynie łykać selen. Staramy sie juz pol roku. ginekolog przepisał mi clo, jednak caly czas sie zastanawiam czy powinnam brac clo przy niedoczynnosci tarczycy? czy ktoras z Was miała podobną sytuację? pozdrawiam
    • CommentAuthorloczkis
    • CommentTimeJan 8th 2013 zmieniony
     permalink
    czesc dziewczyny.
    grann ja mam podobny problem, tylko ze ja mam nadczynnosc tarczycy.
    prosze was o rade, bo mieszkam w Irlandii i nie mam mozliwosci konsultacji z lekarzem :( niedawno zdiagnozowano u mnie nadczynnosc tarczycy, biore Tyrosan. Ginekolog przepisal mi tez Clo bo mam problem z owulacja. Czy ktoras z was biorac Tyrosan brala tez Clo? dzisiaj mam 1 dc, a mam zaczac Clo od 5 dc i nie wiem czy sie zdecydowac :(
    • CommentAuthorgrann
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    no własnie ja tez mam problem z owulacja.. nie mam jej w ogole! i tak sie zastanawiam czy te moje TSH 3,5 to jest takie duuże, ze sa przeciwskazania do clo...?
  1.  permalink
    Czesc dziewczyny
    Ja mam niedoczynność tarczycy (jedna ciąże przez to straciłam bo nie wiedziałam o niedoczynności ) biorę euthyrokx 50 i właśnie dostałam clo i od dzisiaj (2 dc) biorę. Myślę że raczej nie ma czego się obawiać, lekarz chyba wie co robi :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    grann jak już wielokrotnie podkreślano normy dla starających się są do 2,5
    oczywiście przy 3,5 może się udać i może być ok, ale na to gwarancji nie ma w końcu nie bez przyczyny Polskie Towarzystwo Endokrynologii podaje takie normy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    eveke: grann jak już wielokrotnie podkreślano normy dla starających się są do 2,5oczywiście przy 3,5 może się udać i może być ok, ale na to gwarancji nie ma w końcu nie bez przyczyny Polskie Towarzystwo Endokrynologii podaje takie normy


    Eveke, moglabys podac dokladne zrodlo tych info. Szukalam ,ale nie moge nigdzie tego znalezc. Jedynie wypowiedzi dziewczyn na roznych forach.
    A mi chodzi o konkretne info. Bylabym wdzieczna.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    moya tą są dane np od mojego endokrynologa, która ma je w swoich źródłach i na swoim kompie mi nawet wyświetlił, ale ja nie mam pojęcia skąd to wziąć abyś miała na piśmie...
    .
    btw ja mam pewność , bo to wiadomości z pierwszej ręki :bigsmile: szkoda , że nie każdy endo je posiada.... mój pierwszy endo mnie odesłał do domu z moimi wynikami stwierdzając , ze wszystko gra, po czym poroniłam...

    Treść doklejona: 10.01.13 23:29
    a tutaj bardzo ciekawy, wyczerpujący artykuł na temat tarczycy ale odnośnie ciąży

    https://www.google.pl/search?q=polskie+towarzystwo+endokrynologii+zalecenia+tsh+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

    w trzecim linku
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Mnie tez mój endokrynolog mówił o tych normach światowych ( dwa dni temu byłam ) ,ze powinno być do 2,5 i nie tylko dla starających sie , bo ostatnio mi skoczylo do 3,5 ,ale po lekach naszczescie juz trochę spadło mam 2,8 ,a jeszcze lepiej na początku jak stwierdzono u mnie tarczyce to hormony miałam ok
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Eveke dobrze pisze. O ile się nie mylę są to normy rekomendowane przez Towarzystwo Endokrynologiczne (Endocrine Society). Na tym wątku podawane są tak często, że już weszły nam w krew i pewnie dlatego konkretnego źródła nie potrafimy podać:)
    Osobiście lubuję się w tej stronie: http://www.endokrynologia.net/tarczyca/tarczyca-ci%C4%85%C5%BCa
    W kwestii połączenia leczenia tarczycowego z clo nie potrafię nic sensownego doradzić, ale na pewno popytałabym endokrynologa - w końcu jest od hormonów. Za TSH na poziomie 3,5 próbowałabym się jednak zabrać. Może podreperowanie tarczycy wyeliminowałoby potrzebę brania clo? Jeśli to zaczątki niedoczynności, to ona potrafi przyblokować owulację.
    --
  2.  permalink
    MI clo przepisał endokrynolog-ginekolog więc raczej lekarz odpowiedni.
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    monisiunia1, przeoczyłam Twój post.. Jak lekarz przepisał, to tak jak piszesz wiec o robi:) Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    dzieki za info dziewczyny.
    Mam pytanie. czy TSH moze sie regulowac samo z siebie, bez lekow ?
    Pytam gdyz moje badania wygladaja tak :
    1) TSH z listopada 2010 - 4,5
    2) TSH z lutego 2012 - 3,7
    3) TSH z grudnia 2012 - 2,8

    Zadnych lekow na tarczyce nie biore.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny jak reagujecie na leki hormonalne przy leczeniu?Bo slyszalam,ze bardzo sie chudnie,nie ma sie apetytu i ogolnie niedobrze jest po nich...


    Ja reaguję jak na Wit. C :)

    Któraś z Was pytała o badania przeciwciał w ciąży - pytałam moją endo i powiedziała, że nie ma takiej potrzeby, ważne że reguluję tarczycę.

    Moya - nie znam podstaw naukowych, ale wiem, że hormony tarczycy są różne w zależności np. od pory roku. Zimą zapotrzebowanie wzrasta, ale Ty masz wszystkie badania z miesięcy zimowych, więc nie wiem:)


    Ja przy TSH 3,5 odczuwam już wyraźne sympotmy niedoczynności i jest to dla mnie sygnał, żeby skontrolować poziom hormonów. Ostatnio w ciągu 2 tygodni z 3,3 podskoczyło mi do 4,5, ale jestem w ciąży, więc to też inna sytuacja.
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Akirka, mnie tez endo mówił, że nie ma sensu sprawdzać ponownie przeciwciał w ciąży. Ich wartość teoretycznie jest względnie stała (badałam je kilka razy - z ciekawości - i poziom zawsze miałam taki sam, tj. >1000).
    Co do samoregulacji hormonów - kiedy ja startowałam z leczeniem miałam TSH na poziomie 0,0017 (przez guza) - w ciągu kilku miesięcy samo doszło no normy, bez leczenia (ze względu na brak objawów lekarza nie chciał przepisywać mi hormonów).
    I tak - tarczyca reaguje na pory roku, Twoją wagę ciała (więcej ciała = większe zapotrzebowanie), dietę itp.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Moya a bierzesz jakieś inne leki?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Eveke, teraz od jakis 3 miesiecy nie biore nic. Wczesniej bralam leki na stymulacje : clo + ovestin + utrogestan/duphaston/luteina.
    Dlatego bardzo sie zdziwilam, jak odebralam te wyniki...i juz oczywiscie chodza mi po glowie mysli , ze zrobili blad w labo....:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Widocznie tak jak napisała Emza, ja aż tak głęboko nie znam tematu od czego to zależy...
    Jedynie czym się tu dzielę to wiedzą , którą mam od lekarza w zakresie norm itp

    JAk ktoś ciekawy to w linku który podałam, są normy dla poszczególnych trymestrów ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    eveke bardzo dobry artykul, dziekuje

    szczegolnie ten fragm wyjasnil mi spadek tsh odkad jestem w ciązy

    "Istnieje odwrotna zależność pomiędzy stężeniem TSH i hCG oraz wprost proporcjonalna zależność pomiędzy hCG a stężeniem FT4 w I trymestrze ciąży.
    U większości kobiet efekt stymulujący hCG na receptor TSH obecny w komórkach tarczycy jest niewielki i krótkotrwały.
    U około 20% kobiet ciężarnych, szczególnie w ciąży mnogiej, TSH obniża się jednak poniżej dolnego zakresu wartości referencyjnych przyjętych dla populacji
    ogólnej, a u połowy z nich TSH jest niewykrywalne.
    Obniżenie stężenia TSH obserwuje się najczęściej do około 18. tygodnia, może jednak utrzymywać się dłużej
    i występuje u około 4% i 1,5% ciężarnych odpowiednio w II i III trymestrze ciąży."

    wazne tez o suplementacji jodu dla kobiet ciezarnych i karmiących
    a takze starajacych sie o dziecko
    dla pierwszej grupy 150 nie pamietam jednostek ( ale tyle najczesciej jest w witaminach dla k w ciazy)
    a dla drugiej 50 ...wiekszosc potrzebnego jodu jest w pokarmach,
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    JAk ktoś ciekawy to w linku który podałam, są normy dla poszczególnych trymestrów ciąży.

    ja ciekawa, zaraz poczytam :)
    wazne tez o suplementacji jodu dla kobiet ciezarnych i karmiących
    a takze starajacych sie o dziecko
    dla pierwszej grupy 150 nie pamietam jednostek ( ale tyle najczesciej jest w witaminach dla k w ciazy)
    a dla drugiej 50 ...wiekszosc potrzebnego jodu jest w pokarmach


    Trzeba pamiętać, że jodu nie bierze się przy Hashimoto. Jedynie w przypadku ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    moya212: Mam pytanie. czy TSH moze sie regulowac samo z siebie, bez lekow ?


    Moim zdaniem może - jest to możliwe, bo u mnie też tak było. Tyle że w moim przypadku to najniższą wartość TSH (ok 2, 4) miałam po ok 3 m-cach diety niskowęglowadanowej; mojej mamie po tej diecie bardzo poprawiły się wyniki np cholesterolu, których wcześniej nie mogła nawet zbić lekami.
  3.  permalink
    Mozecie mi napisac co te przeciwciala oznaczaja?...Nic nie rozumiem:neutral:

    Przeciwciała anty-TG
    anty-TG 27,9 IU/ml 0 40,00 ~

    Przeciwciała anty-TPO
    anty-TPO 53,0 IU/ml 0 35,00 H
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit dokładnie, mi TSH spadło do wartości niemal zerowych... ja kompletnie nie wiedziałam co o tym myśleć, a mój gin-endo luzik :bigsmile:

    wielu, wielu rzeczy nie wiemy i dlatego dobry, zaufany lekarz , który ma wiedzę w temacie to podstawa ...
    --
    •  
      CommentAuthorgosiacz1ek
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    hey dziewczyny może , któraś z was miała coś takiego, że wynik anty TPO wyszedł ponad 28 gdzie norma jest poniżej 6, co to może oznaczać TSH jest 1,19 ?? Endokrynologa mam dopiero w lutym i trochę mnie to martwi
  4.  permalink
    To raczej nic groźnego to wskazuje na to że było zapalenie tarczycy, tak mi powiedział ok endo
    --
    •  
      CommentAuthorgosiacz1ek
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    a czy to może mieć wpływ na problemy z zajściem w ciąże??
  5.  permalink
    No mi powiedział że nie.a
    --
    •  
      CommentAuthorgosiacz1ek
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    nom oki dzięki:)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Gosiaczek ja miałam lekko podwyższone p/ciała, TSH w normie (ok.2,5). Endo kazała zrobić usg i wyszło, że mam początki Hashimoto. Warto zrobić to badanie przed wizytą, bo pewnie i tak endo Cię na nie wyśle.
    U mnie w krótkim czasie TSH wyskoczyło poza normę i udało się zajść dopiero przy poziomie 1,32.
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Gosiaczek u mnie lekarz powiedzil ,ze anty TPO ma wpływ na zajście w ciążę ,bo kazał zrobić mi te badanie ,tylko u mnie wyszło ok ,a TSH 2,5 to jest juz górna granica normy
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    No tak jak myślałam u mnie Tsh 0,09 :confused: czyli walczymy od nowa.
    --
    •  
      CommentAuthorDziobinka
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    "Też tarczycowa dziewczyna"
    :bigsmile:

    Witam,

    Jestem tu nowa i chciałam zapytać Was o doświadczenia ze śluzem we wczesnej ciąży.
    Aktualnie jestem w 5t5d ciąży. Przedwczoraj pojawił się blado różowy śluz trwał jakieś 2 h. Wczoraj też ale krócej, dziś także.
    Natychmiast pojechałam do szpitala, gdzie stwierdzono, że śluz znikł. Usg wykazało na razie sam pęcherzyk ciążowy prawie centymetr, okrągły, nic niepokojącego nie znaleziono. Jestem po 2 poronieniach stąd ta reakcja.
    Stwierdzono u mnie przed tą aktualna ciążą niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię czynnościową, które ładnie wyleczyłam i pozostaję pod okiem endokrynologa i przyjmuję leki euthyroks.
    Przyjmuję też duphaston 2x dziennie, a od przedwczoraj dodatkowo 2x dziennie luteinę dopochwowo (zlecił lekarz na IP).
    Powiedziano mi, że mam się zgłosić dopiero gdy będzie leciała krew i będzie się nasilała...
    Następne usg kazano wykonać za 10dni-14 dni czyli mniej więcej 6/7tc.

    Nie mogę odnaleźć wypowiedzi jednej dziewczyny, która pomimo takich historii miała znów plamienia i jednak się jej udało. Co Wy o tym sądzicie?
    Czy miałyście podobne doświadczenia i udało się? Czytałam, że taki różowy śluz to również sama szyjka macicy... Miłego dnia i z góry dziękuję za pomoc.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    agap81: a TSH 2,5 to jest juz górna granica normy


    W moim labie górna granica normy to 4,2.
    Inaczej jeśli mówimy o normie dla "staraczek" - to faktycznie 2,5.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Dziobinka ja miałam małe problemy z tarczycą plus hiperprolaktynemie.

    Jaki miałaś poziom hormonów przy zajściu? Ja miałam wszystko ładnie wyregulowane , do tego leki i wszystko jest ok. Nie plamiłam ani kropelką w tej ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Hej, ja też tarczycowa, bez Hashimoto. Jak prawie półtora roku temu zlecono TSH (ginekolog) to poziom był 4,25, potem skoczył do góry. Gdy dostałam się pod opiekę endokrynologa - pani dr jednoznacznie stwierdziła, "czerwone światło na starania dopóki nie spadnie poziom TSH do max 2,5". Oczywiście historię opowiadam w dość uproszczonej formie :-)
    W każdym bądź razie zielone światło dostałam jak TSH spadło poniżej 2,5 (ostatnie badania 1,76). Jestem na Ethyrox'ie 100.
    Pozdrawiam dziewczyny

    Dziobinka - nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie :-(
    --
    • CommentAuthormonia30
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny, jestem nowa na forum :) mam subkliniczną niedoczynność i niedługo podchodzę do pierwszego IVF mam pytanie, czy zmiana dawki Euthyroxu wpływała jakoś na wasz cykl ?? TSH na dawce 50x6 i 75x1 wyszło mi 2 więc zwiększyłam sobie dawkę ale dosłownie minimalnie żeby chociaż troszkę je obniżyć do ivf i okres mi się spóżnia już 12 dni ;/ w ciąży na pewno nie jestem bo sprawdzałam
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Hej, moim zdaniem, jeśli troszkę tylko zwiększyłaś, to raczej nie powinno być problemu.. A wcześniej ci się zdarzały dłuższe cykle? I jak wcześniej zwiększałaś dawkę, to nie było problemu?
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Hej ja ostatnio na własną rękę ( 2 tygodnie temu ) zwiększyłam sobie dawkę z 50 na 75 ( wymiennie 4 + 3 dni ) bo miałam dość rosnącego TSH - 2,7 i spadło mi w ciągu tych 2 tygodni aż do 0,90, co robi się niebezpieczne bo mogę wpaść w nadczynność. Teraz mam spróbować dawki 62,5 wymiennie z 50:surprised: także radzę ostrożnie z tym zwiększaniem dawki :bigsmile::bigsmile: ale jak piszesz, że minimalnie to pewnie nic złego się nie stanie. Mi endo na początku zwiększyła dawkę z 3 x 25 + 4 x 50 na 7 x 50 i nic nie pomogło - TSH rosło jak złe, a jak sobie sama zwiększyłam do 75 dopiero coś "ruszyło" :wink:
    • CommentAuthormonia30
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    jak zwiększyłam z 50x7 na 75 raz w tygodniu to nic się nie działo...a teraz zwiększyłam z 75x1 na 75x2 no i czuję się bardzo dobrze ! nie rozumiem nic z tego...;/
    fanta666 też ze 2 lata temu skoczyło mi TSH i z 50 przeszłam na 75x7 to czułam się okropnie serce mi waliło, włosy strasznie wypadały i okres miałam 2 tygodnie non stop :O i znów wróciłam na 50
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    no właśnie, zatem nie można drastycznie. Ale widzisz u mnie jak było 7 x 50 =zero efektu. W ogóle to sie dopiero uczę, ale kilka moich koleżanek od długiego czasu samemu dobiera sobie dawke euthyroxu, nie chodzą do endo :) robią tylko kontrolnie TSH, FT3,4 i w zależności od tego czy rośnie czy spada dobierają dawkę. Ja bym chyba nie zrezygnowała zupełnie z pomocy endo - mam jeszcze Hashimoto zatem trochę inaczej to wygląda. Ale podobno ważne jest przy próbkowaniu dawek by mierzyć ciśnienie i sprawdzać czy jest wszystko ok. W piątek mam wizytę u endo :bigsmile::bigsmile: zdziwi się, że po 2 latach w końcu udało mi się zejść poniżej 2 :wink: ale pewnie opieprzy za eksperymentowanie.
    • CommentAuthormonia30
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Mnie w klinice nikt nie zwrócił nawet uwagi na tsh 2 zobaczyli że w normie to jest ok ale jak się człowiek naczyta w necie to korci żeby jednak zbić do tego poziomu 1-1.5 idę w tym tygodniu na badanie bo 5 tyg już minęło i zobaczę jak spadło. Muszę do kliniki zadzwonić spytać do dalej czy na takim cyklu jak przyjdzie z opóżnieniem można podchodzić...i trzeba się przyznać że się samemu zwiększyło dawkę i też pewnie opieprz zbiorę i to porządne hehe a jak się czułaś na tej dawce 75x3 ?
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    idealnie ;-) najgorszej po 75x7 ;-) to było już przecięcie
    • CommentAuthormonia30
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    u mnie to samo ;) na dawce 75x7 to normalnie myślałam chwilami że się przekręcę ;D dobrze że po powrocie na 50 szybko wszystko wróciło do normy...Powodzenia w piątek Ci życzę i jak najmniejszego opieprz hehe no i oczywiście szybkich efektów zbicia TSH w postaci ciąży oczywiście ;)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Dziewczyny dlaczego same dawkujecie sobie leki? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Najlepiej poprosić lekarza o rozpiskę na wypadek określonego wyniku TSH. Ja tak zrobiłam, żeby nie wchodzić do gabinetu na 5 min za 100 zł.
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    dokładnie po to - by nie biegać co chwilę do gabinetu i za 5min płacić 150zł. Jednakże moja wypowiedź była raczej w charakterze przestrogi - ze trzeba dawkowac rozsądnie, ja zaekspyrementowalam i może i osiągnęłam zamierzony efekt ale trochę gram na granicy- tsh spadło bardzo szybko bardzo nisko. Stąd cieszę się ze mam wizytę u endo w piątek, która podpowie co teraz. Agatella świetny pomysł ale czy endo zrezygnuje z dodatkowych pieniędzy za wizyty poradcze i tak po prostu da mi rozpiske hmm. zobaczymy. U mnie do dobrego endo czeka sie 2 miesiące, nie pytajcie ile na NFZ. Znam kobiety które od lat dawkuja sobie same euthyrox a do lekarza chodzą raz na jakiś czas kontrolnie. Ale jak widać na moim przykładzie nie jest to takie proste jakby się wydawało. Z drugiej strony nie rozumiem czemu 2prowadzące mnie endo przez 3lata leczenia. nie zeszły ze mną nigdy do wartości TSH poniżej 2.0 a ja sama po prostu zwiększając sobie dawkę dokonałem tego w niecały miesiąc :-[
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Fanta,
    wszystko zależy od lekarza, jeżeli jest w porządku, to nie będzie problemem zrobienie rozpiski. A jeżeli jest łasy na kasę, to ja w wolę w ogóle do takiego nie chodzić.. Ta moja akurat sama przyznała, że mam się pojawić jakby coś się działo. A jak będzie na stałym poziomie, to po prostu utrzymywać tą dawkę.
    A co do poziomu TSH, to jeżeli nie masz chrób związanych z tarczycą, to wystarczy spokojnie 2,5 TSH. Dopiero w momencie chorób autoimmunologicznych czy innych trzeba inaczej działać.
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Wiem że wg PTE norma tsh dla kobiet starających się o dziecko to do 2.5 ale moi endo do tej pory utrzymywali że najlepiej byłoby gdyby wartość była tak do 1, co mnie trochę zdziwiło. Ja Mam hashimoto więc może linia leczenia jest inna. No to jutro zrobię test nowej endo :-) :-)
    • CommentAuthormonia30
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    eveke bo mój endo dla odmiany twierdzi że tsh 2 jest ok, ja wiem że jest ok ale podchodzę do IVF i leki do stymulacji podnoszą TSH i wiele razy czytałam ze dziewczyny własnie dopiero jak osiągnęły poziom 1 ivf się udało a nie mam zbyt dużo kasy na zbyciu żeby po nie udanym podejściu mi powiedzieli że to pewnie wina tsh i spróbujemy drugi raz nie chcę zmarnować tej szansy ;/ dlatego sama kombinuję do tego mieszkam za granicą i na prawdę zmarnowałam już wiele cennego czasu i nie wiem czy mam takiego pecha czy lekarze mnie olewają bo jestem "obca" diagnozowanie naszej niepłodności trwało ponad 3 lata i latanie od lekarza bo tutaj kobiety w pierwszą ciążą zachodzą po 40 ;O i patrzyli sie na mnie jak na idiotkę ( a mam 30 lat, wtedy 26 ) twierdzili że mam jeszcze dużo czasu po czym olewali ;/
  6.  permalink
    Bylam dzisiaj u endokrynologa.
    Rozpoznanie : Tyreotoksykoza (nadczynnosc tarczycy),E34-inne zaburzenia endokrynologiczne.
    Leczenie: Metizol,Propranolol WZF
    Zalecone badania:
    - przeciwciala przeciw receptorom TSH (TRAb)
    - krzywa cukrowa (3pkt,75h)
    - prolaktyna
    - testosteron
    - DHEA SO4
    - insulina

    Z wizyty jestem bardzo zadowolona,dokladny wywiad zostal przeprowadzony,usg zrobione po badaniach bedziemy wiedziec czemu tyje i za 6-8 ty badania kontrolne tarczycy,zeby wykluczyc poporodowe zapalenie tarczycy.Wzielam leki,jutro zrobie reszte badan i w nastepny czwartek wizyta.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.