Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    kolonialka: Szukam odkurzacza do zabawy

    ja polecę ten:
    http://allegro.pl/pylek-gadajacy-odkurzacz-playskool-i5791662345.html
    moja młoda ma,bawi się,wytrzymaly,z fajnymi dźwiękami :bigsmile:

    Treść doklejona: 20.11.15 10:38
    No a u nas sprawa wygląda tak że:
    -dwulatka na urodziny grudniowe dostanie lalę z akcesoriami a od babci wózek
    pod choinkę to chyba duplo jej zafunduje któreś a babcia drewniane mebelki do domku dla lalek (są przecudne w lidlu za 29,99)
    -dziewięciolatki na urodziny dostaną Lego Star Wars,bo to ciągle manicy a pod choinkę -jeden sterowany helikopter a drugi karabin Nerf
    ciągle nie wiem co wymyślić od babci..teściowa to jedyna bliska nam rodzina,nie mam już rodziców więc tylko od nas i babci dostają prezenty gwiazdkowe.

    Macie jakiś pomysł na prezenty za ok 50zł dla starszaków?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Kasia ja wyżej napisałam o tym m
    Piesku. Dominik tez o nim marzy :) miła odskocznia od aut.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Migg widzialam te puzle i sa fajne. Ale jest jeszcze jedna super rzecz. Zdjecia szkielet chyba sie to nazywa jak patrzy sie normalnie na kartkę to wodac noge a jak patrzy sie pod słońce to widac kości tej nogi.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Dzięki Mkd!
    ..
    Szukam jeszcze czegoś :) Maty muzycznej albo czegoś w tym stylu dla mojej 3,5latki. Albo jakiejś fajnej maty podłogowej, która wymaga fizycznej aktywności.
    Macie jakieś pomysły? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Dziewczyny proszę o pomoc - nie mam pojęcie co kupić chrześniakowi, 6 lat. Widzę go raz/dwa razy do roku,jak jesteśmy w Polsce, ciężko mi powiedzieć czym się interesuje. Mogłabym się zapytać kuzynki (jego mamy),ale ta się na mnie wypięła, bo nie oznajmiłam jej pierwszej,że byłam w ciąży:shocked: taki dziwny typ człowieka.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Basita a jakim dysponujesz budżetem, bo to wszystko zależy od kasy, fajnie wygląda ta gra o której pisała Mkd z tymi laserami ale ona kosztuje coś koło 140 zł więc sporo, nie wiem chłopcy w tym wieku interesują się różnymi rzeczami lego chima, star wars, ninjago, może jakaś gra planszowa, coś o piłce nożnej lub monopol, transformersy, trudno ci doradzić, autko sterowane radiowo, tego jest mnóstwo, musiałabyś chociaż wiedzieć co go interesuje, co już ma. Kilka stron wstecz dziewczyny pisały, radziły co dla dzieci w podobnym wieku który ty podałaś.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Dzięki kachaw,muszę się wrócić o te kilka stron.
    Pisałam do kuzynki,ale ona stwierdziła,że powinnam go odwiedzać,a nie raz na rok przyjeżdżać, tylko,że ja nie mam takiej możliwości i gadaj z taką:/
    Myślałam właśnie o jakiejś grze planszowej,bo ma dwójkę starszego rodzeństwa, to mogli by grać.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    o matko fajna mi kuzynka
    gdyby to nie chodziło o dziecko poleciła bym Ci niedawania niczego
    jak ona taka uszczypliwa
    no ale chodzi o dziecię więc nie ma wyjścia :D
    ja myślę że on będzie zadowolony ze wszystkiego
    może też jakaś gra na kompa czy konsole nie wiem co mają
    -
    a u nas jest tak
    Milka wymarzyła sobie
    -pandę interaktywną droga franca ok 200zł ale składamy się z dziadkami( to pod choinkę)
    od teściów mnóstwo bibelotów bo teściówka to tym placów i sklepików osiedlowych aha no i lidl
    - jakaś taka konsola z krainą lodu z lidla
    na mikołaja
    to dostanie bransoletkę i naszyjnik z Anną bo chciała
    i tą grę z martella spadające małpki
    sukieneczkę
    w przedszkolu coś tam
    i od teściowej znów bibeloty:D
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    kasiu, szkoda dziecka,żeby przez matkę "cierpiało".
    Zastanawiam się nad Monopolem lub Scrabble. I jakieś drobiazgi dla rodzeństwa.
    Mąż chciała jakieś lego, ale to już większy wydatek.
    U nas Kapi dostanie od nas piasek kinetyczny, farby do malowania dłońmi, naklejki wielorazowe.
    Od moich rodziców - drewnianą kolejkę z lidla, plus jakieś dodatkowe autka, od chrzestnego tablice dwustronną (też z Lidla), od teściów stolik i krzesełko z ikea. Nie wiem co od chrzestnej, myślę,że raczej nic.
    No a Blanusia to jakieś maskotki, od moich rodziców lalkę szmaciankę, od chrzestnej bujaczek, bo w Pl nie mamy, a ja zostaję z dziećmi do kwietnia.

    A na mikołajki to jakieś drobiazgi (akurat będziemy lecieć do Pl dwa dni później,więc coś nowego się przyda na drogę dla Kacpra:wink:)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Basita a jaki piasek kinetyczny ten orginalny czy jakiś inny, bo ja też młodemu kupuję piasek, ale chciałam taki z kuwetką i z foremkami, patrzyłam na ten magic sand ale on jest drogii teraz nie wiem, do tego młody dostanie dwie poszewki na jaśka z Tomkiem i Georgem z Peppy i kolejną część kici koci, Ninka grę scooby doo, poszewkę na podusię z Vilettą i też jakąś ksiązkę, do tego słodycze, a mąż też poszewki na poduszkę ze star warsów, tak z formie żartu
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Kachaw w gazetce leclerca widziałam jakiś tani z foremkami. Chyba 29 zl?
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Ja zamówiłam 5kg kinetic sand firmy WabaFun, płaciłam 129zł. Foremki ma jakieś w domu, w razie czego dokupię.
    A mąż dostanie gre na kompa plus portfel,bo ma już tak zjechany,że szkoda patrzeć.
    A ja nie wiem co chcę i mąż ma problem :tongue:
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Madziauk , nie wiem jaką konkretnie koparkę chce Karolek ale ja polecam bardzo firmy Bruder.
    Co prawda tanie nie są ale jakość jest świetna. Nasza przywieziona z UK dla brata męża (dość duża), ma jakieś 8 lat (jak nie więcej) i nadal wygląda jak nowa.

    Treść doklejona: 22.11.15 22:44
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Caro zgadzam się z Toba. firma godna polecenia. Kapi ma traktor z turem (czy jak to się zwie), koparkę i mnóstwo małych traktorków. nic się z tym nie dzieje, pięknie zrobione.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, co Wy byście poleciły...
    nasz Młody ma masę zabawek. Na święta staramy się zbierać kasę i klupować 1 prezent plus tam chrzestni co chcą.
    No i nie mammy pomysłu. Bo ma drewniana kuchnię z ikea, masę garnków do niej, produktów - super się bawi.
    Zestaw majsterkowicza, drewnianego konia na biegunach, namiot, chyba wszystko co pasowało do wieku z Fisher Price dostał w spadku po kuzynach starszych. z dummel tez ma arkę.. no nie mam pomysłu zero.. odkurzacz ma. laptopa zabawkowego. mase puzzli. organy.. boze..
    Myslelismy o drewnianym straganie ale taki fajny z wyposazeniem to blisko 700zł takze sporo.. max mysle z 500 zł będziemy myslec bo dziadkowie, pradziadkowie plus my dają kasę na prezent..
    A... ma też pełno kredek, farb, ciastoliny..
    No pustka w głowie..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    A kolejke e letryczna? Choc jeszcze maly, duzy zestaw lego, zestaw drewnianej kolejki, rower, hulajnoge.

    Nie napisalas co lubi, ile on teraz ma bo suwak sie zatrzymal.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    dziewczyny, jesli szukacie gier planszowych a nie znacie na fb Blog Ojciec to warto kliknac i poczytac wczorajszy wpis
    duzo osob sie o roznych grach dla roznego wieku wypowiada
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    A Adass ma 2 lata i 2 miesiące.
    Kolejkę elektryczna ma z Lidla drewniana i taka z lego duplo..
    Rower biegowy tez i hulajnogę tez.. Na urodziny dostał trampolinę..
    Nie NO serio nie ma co mu kupić :/ duplo juz ma taki wielki pojemnik ze nie ma gdzie trzymać...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    _Asiula: Nie NO serio nie ma co mu kupić :/ duplo juz ma taki wielki pojemnik ze nie ma gdzie trzymać...


    A książeczki lubi?

    Albo gry? djeco 2+ ponoć fajne, ja mam w planach zakupowych
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    To moze zalozcie mu konto oszczednosciowe a dajcie cos od serca przeciez i tak nie wie ile co kosztuje..

    Treść doklejona: 23.11.15 10:14
    Migg tu widac rozlozone te puzzle
    http://zabawkator.pl/2015/11/20/poznajmy-sie-sklep-kabum/
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Kachaw już precyzuje bo mam w ręku gazetę 180 g 6,99 500 g 19,99 + 3 formy. Może swojej córce też kupie. Nie jest za mała? Rok i 8 mcy.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Również nie mam pomysłu na prezenty:sad: blaze'a dostaną na 6 grudnia. Myślałam, żeby może starszakowi jakiegoś interaktywnego laptopa kupić? Macie jakieś godne polecenia? A dla młodszego to nie mam pojęcia. Mówią, że chcą pociągi i intercity:shocked: tylko, że mają już te z ikei i duplo.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Frances a ma juz Starszak lego male? U nas jest szal od pól roku, jak lubi duplo to i to lego polu i, z tym malym jest dużo wiecej frajdy. Moze jakiś maly zestaw na próbę. Albo playmobile?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Asiula, Adaś się naprawdę tą furą zabawek bawi? z tego, co piszesz to naprawdę ma przerobiony cały sklep z zabawkami :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Dziewczyny ja Wam jeszcze polecę grę, którą oglądałyśmy na targach książek - Kolorowe biedronki. Tutaj fajnie opisana. Kupiłyśmy ostatecznie "Ratuj króliczki", bo łatwiejsze, ale Biedronki dla 4 latka będą super, bo zasady też proste :bigsmile:. Kupię córce naszych przyjaciół na święta.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Pamiętacie, że 1.XII to dzień darmowej dostawy? Warto się przygotować.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    lecia_28: Albo playmobile?


    Nina dostała ostatnio jakiś dom z playmobil i wg mnie beznadziejne te klocki. A ponoć.droższe niż lego. Maleńkie takie, mnóstwo jakiś mikro elementów i wykonanie wg mnie średnie raczej takie. Duplo zdecydowanie lepsze, albo jakieś lego małe.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Moje teraz maja faze na lego friends i zbieraja,wiec na pewno na prezent jakis zestaw dostana. mlodsza dostanie jeszcze wanienke z akcesoriami dla lalki, starsza chyba gre monopoly junior.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Elyanna no klockami sie bawi, kuchnia, kolejka, zestawem majsterkowicza, maluje i klei plastelina bardzo duzo.
    A resztę to tak od czasu do czasu.. Dostał masę w spadku i tak sie ciągnie za nami ze nie ma co mu kupić.. No i duża rodzina sie dokłada do tego wszystkiego..
    Stwierdziliśmy ze kupimy mu piasek kinetyczny, kredki takie wyglądające jak kamienie i jakaś zabawkę.
    Resztę kasę odłożymy i kupimy mu coś jak moze mu sie zmienia preferencje :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    No widzisz Teo a Dawid uwielbia, bardzo mu sie motoryka mąka rozwinela, duplo to dla dwu latkow:wink: nie no zart ale ani mi ani D nie to nie przeszkadza ze male, tzn w porównaniu do duplo bo na moje oko zupelnie normalne. Z playmobil mamy samochod z przyczepa kempingowa, Ty wiesz jakiej wielkości są sztucce:shocked: a D ich rozklada na stokach, pakuje te ludziki, wozi, wypakowuje, robi wycieczki, przeróżne scenki odgrywa z podzialem na role. Koledzy do niego przychodza (glownie starsi 6lat i wiecej) i wtedy to jest zabawa:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    No właśnie Ninka ma taki dom i tam pełno mikrowidelczyków, mikronożyków, kubeczków, jakieś tubeczki z kremami, kieliszeczki etc.
    Ostatnio to układać zaczęła na mikrostoliczku w tym domu stojącym, przez przypadek trąciła nogą ławę i 2/3 pospadało. Zdenerwowała się delikatnie, zaczęła od nowa układać, przebiegła kota, pospadało i się bidulka poplakala z bezsilności. No ale możliwe, że u niej ta motoryka kuleje i dlatego tak :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Ale to tez dziecko musi lubić, bo D ma kuzyna (6tygodni starszy) i wogole sie tym nie interesuje tylko pojazdy budowlane mu w glowie, jeszcze inny puzzle, jeszcze inny pistolety. Dzieci tak jak my maja różne zainteresowania. Dawid ma do lego cierpliwość a puzzli nieznosi. Ja myślę ze dlatego trzeba inwestować w male zestawy na początek a jak juz sprawdzi sie co dane dziecko lubi to dokupić.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny, co dla 16 miesięcznej Dziewuszki? W sensie mojej Mirki? Żadne szczeniaczki uczniaczki, lale i inne zabawki nie wchodzą w grę, bo się nimi nie bawi. Klocki tez jej nie interesują. Myslalam o macie do rysowania woda. Koleżanki z pracy polecaly. Moze Któraś z Was ma?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Karoolka, ja mam - jest super, chłopcy bardzo lubią się nią bawić :)
    .
    U nas też rządzi małe Lego, tylko póki co wyjmujemy jak Gugi śpi, bo on to traktuje jak paproszki, czyli zjada...
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Charli patrz a mój Oliwer sie bawi:shocked: wiadomo ze nie sklada ale ani razu nie wzial tego klocka do buzi, jezdzi tymi samochodami, oglada, potrząsa.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    zgzdam sie z lecia - kazde dziecko lubi cos innego. moje za lego nie przeoada, a puzzle go nudza (zreszta tak jak mnie).
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    U nas mata wodna była na chwilę potem tylko wysysanie wody z pisaka :devil: Karoolka no a słynny piasek kinetyczny czy inna magia? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    lecia_28: Charli patrz a mój Oliwer sie bawi


    Mały też umie, ale traktuje teraz jak paprochy, bo mu piątki wychodzą i sobie je ciumka :( Także wolę nie ryzykować póki co... Niech sobie gryzie swoje duplo, tego przynajmniej nie połknie.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Gugiemu ida piatki a mojemu Dawidkowi (4lata) wlasnie wychodzi ostatnia piatka:) niezle
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Ale Nina też ma małe Lego (oprócz duplo) i te są spoko. Natomiast te Playmobil jakieś takie nie teges.
    Tzn oczywiście mówię z mojego punktu widzenia, wiadomo że co dziecko to inaczej :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Ejjj nie slyszalam o takiej macie, polecacie jakas konkretna firne? Moze bym frankowi kupila bo on lubi takie atrakcje.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Nasi znajomi mają tą wodną matę dla swojego dwulatka. Jak ostatnio u nich byliśmy to Wojtek z Nina bawili się nią dobra godzinę, rewelacja. Nawet mnie wciągnęła zabawa. Niestety nie wiem ani jaka firma ani nic.

    P.s
    Wpisalam na allegro mata wodna i dużo tego :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    My mamy taka mate Aquadoodle, Dawidek wyciaga ja dwa razy do roku:tooth: czyli jak ze wszystkim, kazde dziecko inne
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    My też mieliśmy Aquadoodle i też rewelacji nie było. Ostatecznie ktorys odgryzł koncowke pisaka i tyle było. U nas szybko była zamazana i w sumie potem czekasz az wyschnie. Kupilam im w lidlu jakiś zestaw garnkow, widelców, talerzy i jakiś toster (bo stekali, ze chcą ta kuchenke , co na nick jr reklamują, ale ona chyba z 400 zl kosztuje;)To na 6go będzie, a na wigilie to mysle doleci już do nich Blaze (razy dwa ofkors:wink: by się nie zatłukli) no i chyba nie będę szalec więcej, bo jeszcze dziadkowie cos wymysla, a wlasnie dzieciom się czaesto te preferencje zmieniają;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Frances, co to za blaze?
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    lecia_28: Gugiemu ida piatki a mojemu Dawidkowi (4lata) wlasnie wychodzi ostatnia piatka:) niezle


    O kurczę! A u nas ostatnia już piątka wychodzi...
    .
    Ja też nie wiem co to Blaze, Fran oświeć :)
    .
    U nas też Playmobilnie przeszedł.
    .
    Natomiast matę wodną to nie wiem jaką mamy, bo już jest bez opakowania. Ale jak się zamaluje brzegi to "wychodzą" litery i cyfry, co strasznie fascynuje Gugisia :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Pewnie tez macie aquadoodle, mi sie wlasnie wydaje ze taka mata jest fajna dla 2-3latka, D mial 2jak dostal i wtedy sie fajnie nią bawil
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Lecia, sprawdziłam w Googlach - faktycznie Aquadoodle :) U nas to jest tak, że wszystkie zabawki, którymi się bawi Młodszak są "siupel" dla Starszaka i w drugą stronę też to działa, także u nas musi być podwójnie, bo z maty też razem korzystają ;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Charlie gdyby nie suwaki to bym cie nie poznała :wink:


    Mówicie ze ta mata nada sie dla 2-latka?
    ide oblookać :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Zach ęcona opiniami też kupiłam aquadoodle i to w dwóch egzemplarzach :D jeden dla córki, drugi na "roczek" dla bratanicy ;) - może na roczek to za "poważna" zabawka, ale przecoeż nie zmarnuje się ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.