Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Monia502: Dziewczynki, dziś przyjeżdza moja 8letnia siostrzenica. Nie mam pojęcia co jej moge kupić tak na "przełamanie lodów".

    Gra UNO podobno jest dobra dla dzieci w tym wieku.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Monia a moze kup jej szkicownik TopModel i kredki ? Bedzie mogla projektowac stroje
    U dziewczynek 6+ to furore robi. Zreszta moja ma lat 12 i dalej uwielbia
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Asiula , to może konik na biegunach, stoliczek fisherprice, zestaw zastawy stolowej (kasia na roczek dostała piękną zastawe w sówki), klocki magnetyczne, mata do rysowania...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Asia ja jeszcze mogę dodać kostkę edukacyjną.
    A klocki mega blocks te pierwsze ma? Zabawki do piaskownicy/wanny.

    I jeszcze skoczek fisher price - zebra.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeAug 29th 2014 zmieniony
     permalink
    A ja jestem za LEGO. Kaja na roczek dostała lego i teraz na każdą okazję dostaje jakiś zestaw lego i uwielbia. LEGO jest codziennie w użyciu u nas i gdy mówimy że idziemy się bawić LEGO to jest ogromna radość.
    Trafiony prezent to był też taki samochodzik jeździk, który zabieramy często na spacery.
    Co do DVD to uważam, że takie dzieci są za male jeszcze i nie ma co liczyc, że skoncentrują sie na jakimś filmiku dłużej niż 5 min, a potem będą chciały bawić się samym DVD a nie oglądać bajki.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Jeśli chodzi o bomboxa czy jakiś inny odtwarzacz do muzyki to świetny pomysł, mojej puszczamy piosenki, można kołysanki, albo bajki grajki, są takie po 15 minut dla maluchów albo po 45 minut moja zawsze słucha jak zasypia.
    A co do szkicownika top model to był strzał w 10 dla mojej, kiedyś mąż jej kupił przypadkiem w empiku i teraz takie piękne ubrania projektuje że jestem w szoku, do tego kupiliśmy jej zestaw długopisów z lidla chyba 30 różne kolory i z brokatem i takie metaliczne, więc maluje, rysuje, projektuje. Bardzo duży wybór tego jest w smyku
    U nas nie sprawdził się szczeniaczek uczniaczek,
    ale lego to jest hit i moim zdaniem powinno je mieć każde dziecko
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Dziękuję za pomysły :)
    Taka zastawę dostał na chrzciny ale w sumie klocków nie ma fajnych ;) podrzucę pomysły ;p chociaż nie wiem gdzie my to pomieścimy ;p
    Addicitve u nas pomysł DVD wpadł kiedy czasami podczas PODRÓŻY do dziadków - mamy 2h mały przez godzinę ogląda teledyski na yt bo po prostu jest jeden wielki ryk.. Wysłałam wiec Męża po płytę z piosenkami do empika a on kupił DVD i w domu robi furorę,wiec stwierdziliśmy Ze to dobry prezent nie będziemy co chwile dokupowac internetu w telefonie a jak Będzie starszy to w jak Znalazł. My bardzo dużo Jeździmy a te piosenki to nasze wybawienie póki co ;p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 29th 2014 zmieniony
     permalink
    A może ktoś podsunąłby pomysł na prezent dla niespełna dwuletniej dziewczynki :) mała jest dla mnie dość bliska, a właściwie jej mama (moja kuzynka z którą się wychowałam, jesteśmy jak siostry). Chciałabym, żeby to była też jakaś pamiątka od nas, bo mieszkają w UK, mała jest pół-angielką i to angielski jest jej jest macierzystym językiem, z tego co zaobserwowałam to nawet nie bardzo rozumie polskiego więc zabawki, gry po polsku odpadają.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Hope moja Ninka dostała kiedyś od nas taki zestaw drewniane laleczki, które można ubierać w ubranka też z drewna; są na magnes, dobrze wykonane, mają drewniane podstawki i te laleczki mogą stać i można się nimi bawić, ja zanim kupiłam to Nice czytałam na amerykańskim forum bo to firmą stamtąd, tu je widziałam tylko w smyku. Taki zestaw 4 kosztował mnie 100 zł ale można kupić jedną lub dwie
    Laleczki z Melissa &Doug

    Treść doklejona: 29.08.14 15:37
    ps nie pamiętam do jakiego wieku dzieci wkładają rzeczy do buzi, bo ta są też buciki, ale można zawsze je schować
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Asiula, ja też polecam Lego Duplo. Co prawda to dość przyszłościowy prezent, ale myślę, że niedługo Adaś się zainteresuje. Moja ostatnio ma też szał na tunel, do którego może włazić, no i na taczkę;) A na roczek dostała jeszcze arkę noego i kasę z Dummel Discovery. Zwierzątka z Arki bardzo lubi.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Kachaw, dziękuje za sugestie :) obejrzę te laleczki.
    Kurcze niby mamy dzieciaki z jednego wieku praktycznie ale co pleć do płeć ;) i ogólnie bardzo różnia się od siebie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Hope ja takie laleczki kupiłam dla córki koleżanki na 2 urodziny w tesco. Nie były zbyt drogie z tego co pamiętam.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Jeszcze co do tych laleczek to u as zaczęło się od takiej gry gdzie ubiera się laleczki ale one były na zasadzie naklejek wielokrotnego użytku, jeszcze Ninka nie umiała ich precyzyjnie przykleić, ale laleczki były w użyciu kilka razy dziennie, więc szybko się zużyły, ja już miałam dosyć, bo ile można się bawić jedną rzeczą. Dlatego jak znalazłam te laleczki to się ucieszyłam bo są drewniane, solidnie wykonane a te magnesowe ubranka moim zdaniem nie do zdarcia
    laleczki z granny
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    granna jest w ogole super! my mamy kilka gier i polecam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    My też mamy ich sporo, bo jeszcze wykorzystuję je u mnie w pracy, podczas pracy z dziećmi, są tak dobrze wykonane, że nie łatwo je zniszczyć
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny szukam prezentu dla chlopca 6 lat. No nie lada to wyczyn dla mnie.
    co sie kupuje teraz tak duzym dzieciom. Moze cos jest aktualnie na topie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    wszystko zalezy czym sie chlopiec interesuje no i jakie masz na to przeznaczone fundusze
    jesli pilka nozna to brazuca lub rekawice bramkarskie beda swietnym prezentem
    jesli auta to np jakis tor hot wheels lub zdalnie sterowane autko
    z gier to np angry birds (nie na kompa tylko do ustawiania i zbijania), monopoly junior/milionerzy, rummikub
    no i oczywiscie puzzle wszelkiej masci czy twister
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    O kurcze... pojecia za wielkiego nie mam czym on konkretnie moze sie interesowac
    fundusze koło 100zl, zwyczajne urodziny kawka i torcik wiec mysle ze ok.

    no nic będę myśleć, dzieki Hyde :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2014
     permalink
    Powoli zastanawiam sie co kupic synkowi na roczek. Dziecku, ktore wszystko juz ma po starszym bracie;) macie jakies fajne pomysly?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny i ja mam ogromny problem z prezentami. Niby święta dopiero za dwa miesiące, a prezenty już mi spędzają sen z powiek. Może coś pomożecie.
    Jest o tyle dobrze, że dzieci mam w praktycznie podobnym wieku i prezenty mogę liczyć razy dwa. Więc, tak: potrzebuję pomysłu na prezent:
    - dla 3 latka i 4 latki (myślałam nad czymś edukacyjnym np. smily play mają takie jakieś różne "Mądre Główki", a może jakieś fajne gry)
    - dwa prezenty dla 2 latki, bo nie dość, że święta to jeszcze i urodziny w grudniu.
    - i dla dwóch 10 miesięcznych dziewczynek.
    No i jeszcze problem jest taki, że nie mogą to być zabawki do rozstawiania, bo wszyscy raczej mają małe metraże i tak wiecie w jakieś rozsądnej cenie czegoś szukam, bo w sumie + jeszcze mojej Zuzi to mam do zakupienia 7 prezentów w grudniu.
    Jak macie jakieś pomysły to podsyłajcie. Z góry dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Słuchajcie zaczęłam powoli rozglądać się za prezentami świątecznymi
    poszukuję czegoś do 100 zł dla:
    - dwulatki (rodzice nieco snobistyczni)
    - trzylatki oraz niemowlaka (2 miesiące)
    -czterolatki i roczniaka ( i 3 miesiące)
    Wszystko to dziewczynki. Co kupić?
    Ponieważ trzylatka niedługo obchodzi urodziny kupiłam zestaw 50 gier marcheweczki. Może na święta kupię jej mapę interaktywną zwierząt, polecaną tutaj.
    Polecicie coś jeszcze...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    ja bym szla w gry edukacyjne szczegolnie dla takiej 3-4latki, zgadnij kto to, monopoly itp
    z reguly dziewczynki lubia wszelakie barbie czy pet shopy, szczegolnie te drugie sa ok bo idzie skompletowac duzy zestaw i od 3 do 7 latka jest to na topie
    dla niemowlaka mysle ze kazda zabawka z tiny love czy bright starts bedzie ok

    Podejrzewam ze temat zabawki dla dzieci masz obcykany?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    To ja dodam do powyższych pięciolatkę.:)

    Treść doklejona: 12.11.14 19:07
    I myślę na prezentami dla Milki, takie na 1,5 roku. Ona w sumie nie ma dużo zabawek, bo rzadko my kupujemy - ma to, co dostanie w prezentach na urodziny czy na święta.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    moj syn do tego stopnia zafascynowany jest Gwiezdnymi Wojnami ze mial nawet odchyl ze na gwiazdke chce kostium Lorda Wadera i jego helm z... modulatorem glosu!!! na szczescie udalo mu sie wytlumaczyc ze to nie jest dobry pomysl i kostium zostal ale reprezentacji Polski w pilke nozna :D
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    a widzialyscie to latajaca wrozka ?
    w styczniu mamy urodziny 5latki i sie zastnawiam czy to fajne czy niefajne? takie troche bez sensu, ale mi samej sie podoba;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Ewa, ten dźwięk to może do szaleństwa doprowadzić, chyba bym nie ryzykowała ;)) Mam męza fanatyka zdalnie sterowanych helikopterów i dźwięk jest DOKŁADNIE tak sam jak w tych mniejszych modelach - ja po kilku minutach wymiękam, po 10 zaczyna mnie boleć łeb ;))
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    aha
    hmm, szukam dalej. czasu duzo, ale tez byle czego nie chce kupic. a na dziwczynkach sie kurna nie znam;-(
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny poradźcie. Chcę kupić młodemu aparat zabawkowy, ale taki, który faktycznie zrobi jakieś zdjęcie, czyli z wyświetlaczem i przy okazji ma efekty jak prawdziwy aparat. Kiedyś gdzieś bawił się różowym aparatem Barbie i on tam gadał "Smile!", "okey!" i takie tam... Macie jakiś pomysł? Bo nie mogę takiego znaleźć...
    Widziałam tylko vtecha, ale za 250 zł z grami...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam do Was pytanie. W tej gazetce z biedronki co Dii podlinkowała 21.11 będą takie rowerki biegowe, dwukołowe, które można przekształcić w trzykołowe, jest tam napisane że to dla dzieci od roku do 3 lat i teraz moje pytanie cy jest sens coś takiego kupić, trochę by pojeździł Dominik w domu a na wiosnę na spacerkach by jeździł, czy raczej wstrzymać się i na dzień dziecka kupić u już taki normalny biegowy jak z decatolonu ??, ale tu w lato będzie miał dopiero 20 m-cy czy to nie za wcześnie na biegowy. chyba gdzieś dopiero 2-latki zaczynają sobie radzić na biegowym a to u nas będzie jesień, więc nie wiem cy jest sens na listopad
    tu przykład tego rowerka
    na stronie 9
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    ja bym sobie ten trojkolowy odpuscila
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    kachaw nasz Kacper ma 25 m-cy a w sierpniu dostał biegowy dwukołowy od chrzestnego. Niestety, Kacper nie dostawał jeszcze nóżkami do końca, z resztą ciężko by mu było zachować równowagę. Będzie na przyszłe lato/wiosnę. Ale za to dostał też wtedy rowerek taki plastikowy (zdj. niżej) i powiem Ci, że jeździ do tej pory i na razie mu się nie pali, żeby się z nim rozstać mimo, że zaczyna być za mały ;)


    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.11.14 20:07</span>
    Sorry za wielkość:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Ja się dobrze dopasuje wielkością do dziecięcia to powinien pasować chyba? Krasnal miał od 23 miesiąca dwukołowy i to był strzal w dziesiątkę :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    czy ktoras z was kupowala moze stroj pilkarski i mozecie polecic jakis sklep badz sprzedawce z allegro/
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    _Fragile_: Ja się dobrze dopasuje wielkością do dziecięcia to powinien pasować chyba? Krasnal miał od 23 miesiąca dwukołowy i to był strzal w dziesiątkę :)

    Mój miał 22 miesiące i zaczynał już jeździć ,kiedyś nawet wklejalam link do filmu :) 2,3 tygodnie później śmigał już jak szalony :))) tyle, że on nie chciał z niego schodzić i ćwiczył sumiennie cały czas:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Apropo zdjęcia, które Dii wkleiła. Mojej koleżanki 2 letni synek śmigał na identycznym i... niestety ten rowerek jest tak leciutki, że przegibnął się do przodu, kiedy się odpychał i wybił dwa przednie zęby :/ Według mnie strasznie wywrotne to to.
    Poza tym, przepraszam Dii, ale moim zdaniem Kacper też już z tego wyrósł. Wygląda na nim trochę dziwnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeNov 17th 2014
     permalink
    A ja polecam na prezent kuchnię. Zakupiłam właśnie na licytacji dla Zuzi takową i jest super zabawa. Do tego dokupiłam owoce na rzepy do krojenia i tu muszę Zuzi troszkę pomagać znaleźć szparę w połowie owocu na nóż, ale bardzo jej się podoba, a dodatkowo przekrojone owoce służą do nauki łączenia pasujących połówek owoców i ich nazw.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 17th 2014
     permalink
    katka wiem, dlatego też napisałam, że zaczyna być za mały, choć na tym zdjęciu akurat tak to wygląda nieproporjonalnie:tongue: w rzeczywistości jest trochę lepiej :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny jakie polecacie zabawki dla 16 miesięcznej dziewczynki? Za chwilę Mikołajki, a mi brakuje pomysłu :/
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny szukam pomysłu na prezent pod choinkę dla 10- i 6-latka- chłopaków.
    Myślałam o jakiś książkach, ale nie wiem co teraz jest na czasie. Odpadają wszelkie gry komputerowe.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny szukam pomysłu na prezent pod choinkę dla 10- i 6-latka.


    a ja dla 7-mio.... Dziewczynka ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Podpinam sie pod Jahe i dla 13-latki jeszcze.

    Też myślałam o książkach, polećcie coś proszę!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Mangaa, ja ostatnio dla 13 latki kupowałam kolczyki sówki i naszyjnik sówkę - strasznie się cieszyła, dziewczynki w tym wieku (albo w każdym wieku) lubią biżuterię. Dodam, że cenowo było baaaardzo ok.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Ooo, to faktycznie może kupię jej coś z biżuterii.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Jeżeli o książki chodzi, to ja niezmiennie szukam podpowiedzi na ryms.pl. Po lewej są kategorie wiekowe. W zeszłym roku wszystkie książkowe prezenty dla dzieci mojego rodzeństwa wyszukałam w ten sposób i były trafione :smile:
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeNov 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam 11-latka w domu pochłaniającego masę książek. Jego hitem jest "Baśniobór".
    Fajna jest też seria "Magiczne drzewo"
    Polecam!
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Wprawdzie nie z Ryms ale dla naszego 9 latka wybrałam pierwszy tom z "Serii niefortunnych zdarzeń"
    oraz "365 eksperymentów na każdy dzień roku".

    A dla 13 latki wzięłam płytę Nigela Kennedy'ego - Four Seasons.
    Uwielbiam, a ona na skrzypcach gra i lubi muzykę klasyczną. Powinno jej podejść jego wykonanie
    I dorzucę jakieś wkrętki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    no to ja wrzuce co w liscie do Mikolaja napisaly nasze dzieci

    Krzys (7lat)
    - stroj pilkarski bramkarza lub reprezentacji Polski
    - zegarek koniecznie ze wskazowkami
    - gra na xbox'a Lego piraci z karaibow
    - kalendarz (dostanie Odjechany kalendarz Cwaniaczka )

    Gabrysia (12l)
    - posciel (bedzie z Ikei)
    - PUPA pretty bunny ( z haslem ze blyszczyki jej a cienie dla mamy)
    - pizama
    - kalendarz z emotikonami ( w zeszlym roku miala z tej samej serii ,rewelacyjny)

    chrzesniak meza 15l - bon podarunkowy empiku

    chrzesniaczka (moja) 15l - kase

    siostrzenica meza (6l) - symbolicznie puzzle
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    Ostatnio dla nastolatki kupowałam zeszyt ładnie oprawiony na pamiętnik plus stojak na biżuterię (na Allegro są takie metalowe niedrogie), zamawiała tez bransoletki, piżamę i jakieś ozdoby do wyklejenia w domu na ścianie, czy na meblach, no i z racji tego, ze marzyla o wyjezdzie do Hiszpanii, słownik polsko - hiszpański i rozmówki (zaczęła sie potem uczyć języka).
    Dla starszej nastolatki, która studia zaczęła z kolei, sprawdziły sie: książka kucharska Jamiego oliviera 15 minut w kuchni, podstawka pod laptopa, książki potrzebne do studiów plus kuchenne rzeczy (kieliszki, toster, kawiarka - na liście było tego jeszcze dużo wiecej) plus bony na ubrania.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny jaki fajny prezent dla pierwszoklasistki, córka ciotecznej siostry męża, bez okazji, widzę ją drugi raz w życiu i chcę coś jej dać, tylko nie książki.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    Winni a może jakiś portfelik, piórnik lub torebeczkę z NICI, moja córka byłaby zachwycona
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.