Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Fretka a to musza byc jakies ruchowe?
    myslalas moze o grach planszowych typu monopoly czy scrabble? Dziewczynki w tym wieku przepadaja za lalkami typu MonsterHigh czy PetShop'ami ale wszystko zalezy czy ma byc typowo do zabawy czy edukacyjne.
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Też się nad tym zastanawiam. Tzn. nad osobnymi prezentami. Bo do tej pory dostawały coś "dużego" na spółkę i drobnicę typu słodycze, książki, ozdoby do włosów do osobnych paczek.
    Na Scrabble chyba są jeszcze ciut za młode, ale o monopoly to ja już się trzeci rok z rzędu ocieram. Może to znak?? Lepsze Monopoly Junior, czy takie "doroślejsze"? Jeśli któraś ma w domu wersję "Szalona Gotówka", to proszę o opinie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    monopoly junior przejadl sie mojemu 5latkowi, dostana w tym roku nowe monopoly MILIONERZY
    na poczatku dzieci mowily o tym z bankomatem co kase wypluwa ale obejrzeli w sklepie rozne pudelka i stwierdzili ze milionerow chca
    w scrabble czasami gram z corka, czesciej jednak w MISTRZ SLOWA - dostala to na mikolajki kilka lat temu i b.lubi
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Monopoly junior ,teraz kupilam tak bez okazji i dla VEVE jest fajne, bo latwe ...dla starszych dzieci ,to juz jest za latwe...
  1.  permalink
    Veni, vidi, vici :) Znalazłam Monopoly Disney, takie, gdzie można obracać zamkami księżniczek Disneya i tym podobnymi. Dla dziewczynek taka bajkowa wersja od 8 lat, gdzie obie są "bajokfilkami", powinna być ciekawa. Jak myślicie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    wszystko zalezy, ksiezniczki to raczej tak 4-7lat i koniec; chyba wybralabym cos bardziej hmmm uniwersalnego
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny
    czy moglybyscie mi podpowiedziec czym w tych czasach bawia sie 6letnie dziewczynki??
    Idziemy na urodziny w sobote przyszla i kompletnie nie wiem ''z czym to sie je''
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Gienia, moja znajoma 6latka ma fisia potężnego na punkcie lalek z Monster High (cholera, mnie się też podobają :D))
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    o nie tylko nie te lalki wlasnie szukam na all. zabawek dla dziewczynek 6+ i same te lalki ceny powalajace,,, chcialabym przeznaczyc na prezent ok.50zl bo to nie rodzina tylko sasiedzi
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Koniki Filly to hit u nas, Ksiezniczka Lilifee, ksiazeczki do nauki pisania, pisaki jakies fajne z brokatem, stempelki...

    Treść doklejona: 16.03.13 20:24
    To z tych ogolniejszych. Jak dziecko lepiej znasz i wiesz, ze sie czyms takim zainteresuje, to moze ksiazeczka o wulkanach, kosmosie, prehistorii, dinozaurach...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Gienia, a może jakaś gra planszowa? Bo tamta grupka maluchów to bardzo lubi :)
    --
  2.  permalink
    Moja co prawda ma 4 lata, ale ma fisia na punkcie kucykow ponny :wink: Kilka juz ma a ostatnio nawet dostala od meza z tej kolekcji ksiezniczke kadens:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    o jeny duzo tego:)
    dzieki za podpowiedzi, pojade do smyka i sie rozejrze przynajmniej juz wiem czego mam szukac:)
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    To ja zapytam o zabawki dla 2 latków. Szukam czegoś ciekawego dla synka.
    Co polecacie, co wypróbowałyście?
    Myślałam o jakiś układankach drewnianych albo o czymś do budowania, stukania, przyciskania :smile:
    Zbliżają się nam urodziny młodego i mamy zapytania odnośnie prezentów
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    my dostalismy na roczek ten rowerek co ktos pokazal fioletowy tylko mamy zielony, prowadzi sie genialnie sam nie skreca ani nic...

    dla dwulatka nie mam pojecia;D
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Co kupujecie swoim Maluchom ( 1,5 roczku - 2 latka) od Mikołaja? Myślałam o jakimś koniu na biegunach albo zestawie narzędzi???
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Hanny: Co kupujecie swoim Maluchom ( 1,5 roczku - 2 latka) od Mikołaja?


    My kupujemy rowerek biegowy :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Hanny
    My kupilismy malej krowke skoczka http://allegro.pl/tootiny-krowka-gumowy-skoczek-pompka-fiolet-i3658647646.html
    Na gwiazdke interaktynego konia na biegunach.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Frag ale na zimę rowerek? Nie lepiej na 2 latka mu?
    Quelle a cóż to za cudo ten interaktywny koń? Może i mojemu Mikołaj takiego przyniesie;P
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Hanny ten kon spiew,rzy i macha ogonem :wink:
    Moja mala uwielbia konie i mysle ze bedzie miala frajde.
    http://allegro.pl/na-prezent-kon-na-biegunach-kasztanek-interaktywny-i3665439015.html
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Hanny: Frag ale na zimę rowerek? Nie lepiej na 2 latka mu?


    no nie mamy innego pomysłu :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Ja nadal jestem w kropce, książeczkę dźwiękową już dostał bo była fajna w markecie a inne zabawki jakoś nie przykuwają mojego oka.....:sad: no nic pewnie włożę mu pieniążki od nas i te które dostanie do skarbonki i za parę miesięcy jak już będzie trochę mądrzejszy pomyślimy nad czymś konkretniejszym. Może jakiś super wypasiony garaż piętrowy z autkami.... albo duży zestaw lego... niby tyle tego jest a człowiek nie wie na co się zdecydować.

    Wczoraj dostał bez okazji policje zdalnie sterowaną z baby clementoni i rzucił ją w kąt. Nie powiem fajna zabawka (fajnie wykonana ale maluszków) choć pewnie na chwile ale nieco dla starszych dzieci niby od 12 miesięcy ale młody niby wie, że jak naciśnie to auto jedzie ale jeszcze go to nie rajcuje ale ma fajne teksty i piosenki po polsku i to mu się podoba akurat :) myślę, że dzieciom około 18 miesięcy przypadłaby ta zabawka do gustu bardziej. ;) My ją znaleźliśmy w intermarche za 80 albo 90 zł aaa i sama też jeździ i gra.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    A co byście kupiły 9 miesięcznej dziewczynce ? A może czym bawiły się wasze dzieci w tym wieku ?
    Myślałam o basenie z pileczkami takim małym . Ale to na mikołaja, a pod choinkę ? I muszę jeszcze wymyślić coś dla dziadków bo oni w ogóle nie mają pojęcia co kupować :-)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Te klocki swietne w kazdym wieku,chlopak ,czy dziewczynka nie ma znaczenia .Moja VEVE ma 6 lat, warcaby to nr 1, zgadnij kto to ,domino , monopoly ...Mikolaj przyniesie jej Monsterke ,bo tez lubi i dvd cala serie...Atlas jest fajnym prezentem...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.11.13 10:44</span>
    U mnie jest chomik...dostala na urodziny i dba o niego ,bo ja nie tykam...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    ewa74: Te klocki swietne w kazdym wieku

    piszesz o tych, które podlinkowałaś? Jeśli tak, to nie bardzo w każdym wieku... One mają w zestawie niklowane stalowe kulki i nie jest to bezpieczne myślę przynajmniej do 2rż. U mnie w grupie przedszkolnej one były i te kulki to utrapienie. Gdzieś zawsze się któraś zapodziała i jak w kapciu się na taką kuleczkę nadepnęło, to orzeł murowany :) Ale dla 5-6latka jak najbardziej :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Kasia bo te klocki są od 5 - 7 lat.

    Dla maluszków są geomag gbaby ciągle się nad nimi zastanawiam...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja dziś kupiłam w biedronce drewniane klocki. Mają atest, jest ich 100 w puszce, pełna kolorystyka ( wybrałam te z zestawem paru klocuszków z literkami i cyferkami), koszt = 39zł., także niewiele. Dodatkowo Misia dostanie znikopis pod choinkę, krówkę skoczka. No i oczywiście książeczkę dźwiękową jakąś, bo uwielbia książeczki. Nie lubi za to zabawek interaktywnych :) Taki mam egzemplarz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    stokrotka_sylwia: Katka, chyba coś się pomieszało z cytowaniem

    przepraszam, nie wiem jak to się stało :) Złośliwość rzeczy martwych ;) Poprawione :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    stokrotka_sylwia: Więc lepiej poprawić niż później wyjaśniać:)

    nie, no jasne :) Dobrze, ze zwróciłaś uwagę :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    stokrotko moja córka rok temu dostała pieska takiego białego chyba terier na smyczy, szczeka, macha ogonkiem chodzi i do tej pory jest w nim zakochana, też nie możemy mieć żadnego zwierza z sierścią i piórami bo ma alergię, jak będzie starsza to dostanie żółwia lub jaszczurkę.
    Ten piesek robi furorę, jak przyjdą dzieci to się nim bawią, oblegają go, ale nie polecam dla małych dzieci, bo wiadomo tanie to nie jest, a bałabym się, że jak upadnie ze sto razy na podłogę to już nie będzie taki interaktywny :bigsmile:
    Teraz ponieważ w domu jest dzidziuś Ninka dostanie lalkę co robi siusiu, kupkę do pampersa i mówi
    baby alive

    a młody taką książeczkę z tiny love
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    no moja ma braciszka od m-ca i naśladuje mnie we wszystkich czynnościach, jak przemywam mu oczy solą fizjo, to się pyta a dasz pustą buteleczkę i widzę że zaraz przemywa lalce barbi oczy, ale to nie to samo co dzidziuś, więc ta lalka będzie namiastką. Tania nie jest, ale w realu była teraz promocja i za 135zł udało mi się dostać
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Ten konkretny model to nie jest dla maluszka ,ale geomag moa klocki magnetyczne , odpowiednie dla kazdego wieku...Wszyscy sie nimi bawimy...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    A moja Nina w tym roku Mikołaja poprosiła o taką kasę fiskalną.

    Oprócz oczywiście tryliarda różnych różności ze świnką Peppą w roli głównej :neutral::neutral::confused::confused::cool:



    Także ja w każdym razie kasę polecam, bo jak Ninka ją ostatnio u koleżanki mojej dorwała to godzinę dziecka nie było :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja osobiście odradzam kupno konia na biegunach (tego, co zalinkowała Quelle) dla 1,5 -2 latków... Zu ma podobnego konia do tego zalinkowanego przez Quelle i uważam, że jest on niebezpieczny dla dzieci w tym wieku. Zu bujając się na nim, przechyliła się, wraz z koniem do przodu :/
    Fakt, że bujała się na nim dość mocno, ale tak, jak już wspomniałam, dla mnie ten koń jest za mały dla dzieci 1,5 - 2 letnich...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Jeśli ktoś konia szuka to ja baaaardzo polecam konika Little Tikes , chyba nie ma opcji żeby dziecko z niego spadło, a nawet jeśli - to z bardzo niewysoka. Kalina jeździ na nim od lipca i jeszcze się nie znudził :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    marylove: Kalina jeździ na nim od lipca

    nie bryka czasem? :wink:
    Ja również polecam konika zalinkowanego przez marylove. Misia miała okazję pobujać się na takim i jest świetny :) Zejść nie chciała :)
    A u dziadków Misia ma takiego kunia ;)
    http://www.nokaut.pl/pozostale-zabawki-dla-niemowlat/zabawka-na-biegunach-drewniany-konik-bujany-pomaranczowa-grzywa-sevi-8644d021aedb833e91afeb5baac4f23d.html
    i też zejść nie chciała :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Ja też polecam tego konia co marylove-Janusz dostała go w tamtym roku na gwiazdkę od chrzestnej.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    stokrotka_sylwia: Wszystko przechodzi z czasem, świnka Peppa też przeminie:)



    Mam nadzieję, bo ostatnio zaczynam mieć wrażenie, że mieszkam w chlewie..... :crazy::crazy::tooth::tooth::tooth::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    A tego kunia co linkujecie też Ninka ma.
    Tzn akurat psa, ale w sensie ten sam deseń :cool:
    I uwielbia go, faktycznie.
    I jest bardzo bezpieczną zabawką bo nie dość, że niska to jeszcze z plastiku.

    Nina co prawda spadła już kilkanaście razy [bokiem] na głowę, ale ona to taki typ, że i z kucka potrafi glebnąć i wargę rozciąć, także ten :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Ten konik jest fajny, potwierdzam - a jak się dzieć mocno rozbuja to on "idzie" po dywanie. Młody sie w ten sposób przesuwa z jednego końca sali zabaw na drugi ;)

    Treść doklejona: 25.11.13 16:59
    TEORKA: A tego kunia co linkujecie też Ninka ma.
    Tzn akurat psa, ale w sensie ten sam deseń :cool:


    hehe, rozumiem, że świnki nie mieli? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    The_Fragile: hehe, rozumiem, że świnki nie mieli? :devil:


    Dostała go na 1-wsze urodziny, kiedy jeszcze nie miała pojęcia o Peppie.
    Teraz niestety już ma :shocked::neutral::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Daj spokój, u nas rządzą fioletowe dinozaury i pandy. Ale chociaż jest jakieś urozmaicenie ;)

    Kurczę, Hanny, przez Ciebie (albo dzięki Tobie) zaczęłam wątpić w to, że rowerek biegowy to dobry prezent na Gwiazdkę...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    rowerek biegowy super sprawa, ale rzeczywiscie do marca zanim go wypróbuje minie 3 miechy...
    dla dzieciakow ktore chodzą juz u mojej siostry spawdzaly sie pchacze typu jakas kaczka, motylek itp na kijku ktora macha skrzydlami jak sie pcha przed soba, itp
    lub zabawki do ciagniecia- od prostych, autek czy zwierzakow po interaktywne ze swiatelkami itp.
    urzekly mnie tez zabawki do kąpieli
    kupie na razie jako gryzaki, bo w kapieli jeszcze moja kaczuszka nie bawi sie..
    dla dzieci od 4 roku zycia fajne koraliki do nawlekania, czy sznurowadła
    u dzieci siedzacych sprawdzaja sie tez te klocki z fp interaktywne
    uwielbiam kupowac zabawki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Frag, to że przesuwa się na nim po całym pokoju, to 'pół biedy', ale ona się tak rozbujała, że cały koń poleciał w przód. Koń wypadł z płoz i razem z Zu przechylił się do przodu :/
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit: urzekly mnie tez zabawki do kąpieli


    Oj a to ja bym odradzała zdecydowanie.
    Ninka dostała na roczek taką ośmiornicę i wszystko było fajnie do momentu, kiedy kot nie rozgryzł jednego elementu.
    Co się moim oczom ukazało w środku to koniec świata :shocked::shocked:
    Czarny, obrzydliwy, oślizgły glut.
    A przecież po każdym kąpaniu wyciskałam z nich wodę, żeby własnie nie pleśniały.
    Fuj, ble.
    Od razu to wywaliłam bo Ninka lubiła podczas kąpieli napuszczać tam wodę i potem sobie do paszczy wpuszczać :shocked:

    Także od tamtej pory do kąpieli preferuję tylko zabawki bez możliwości dostania się do środka wody, bo takich nie idzie do końca osuszyć co nie?
    Lepszy zwykły, plastikowy kubek niż takie gumowe siedlisko bakterii i grzyba :cool:




    FRAG fioletowy dinozaur to ten Barney słynny tak ?
    Kurcze nie znam człowieka zupełnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Ja dla rocznej dziewczynki polecam kuchnię. Majka ja dostala na 1 urodziny i swietnie sie nią bawi. Miesza w tych garnuszkach, karmi nas, lalki i misie, daje nam pic i przy zabawie nauczyla sie dlugo stać sama, bo sie zapominala i puszczala ;)
    Dostala tez konia na biegunach od nas i ten prezent byl nie bardzo trafiony, bo Maja mamo na nim jezdzi. Myślę, ze jak podrośnie, to sie będzie potrafila bujać.
    No i mamy klocki mega blocks i są mega! Tez sie nimi swietnie bawi.

    Basenik z kulkami dostala na dzien dziecka ivtez mogę polecić, bo nadal lubi sie tymi kulkami bawic. Rozrzuci kilka na podlodze i w nie 'wbiega' na czworakach ;p tak ze turlaja sie w kazda stronę, a ona ma radochę.

    A pod choinkę planujemy kupić tablice na której sie maluje dlugopisem z woda i odbija mokre lapki/stopki. O ile nie znajde nic ciekawszego. W sumie to tyle ma tych zabawek, ze nie mamy gdzie juz tego trzymac..
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Teorka - o tak zabawki do kapieli to najlepiej wyparzac - my mamy takie dinozaury gumowe (?) i w nich te gluty sie zbieraja, mozna je troche wycisnac z zabawek, ale najlepiej raz na jakis czas wygotowac. I znikaja. ;) Choc nie wiem, czy wszystkie, bo nie rozcinalam tych zabawek.

    My mamy tez taka plastikowa rybke do kapieli V- Tech - Karolek ja bardzo lubi. Kupilam w promocji za 5 funciakow. Jak patrze na ceny w Polsce to normalnie szok, skad oni je biora? LINK do zabawki w polskim sklepie internetowym.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    TEORKA: FRAG fioletowy dinozaur to ten Barney słynny tak ?
    Kurcze nie znam człowieka zupełnie :wink:


    Tak, bardzo fajny stwor, ale nie w nadmiarze...

    TEORKA: Także od tamtej pory do kąpieli preferuję tylko zabawki bez możliwości dostania się do środka wody


    O matko, my to samo, mielismy podobna przygode, fuj.

    magda_a: Frag, to że przesuwa się na nim po całym pokoju, to 'pół biedy', ale ona się tak rozbujała, że cały koń poleciał w przód. Koń wypadł z płoz i razem z Zu przechylił się do przodu :/


    Magda, ale ja o tym Little Tikes :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jakiś sensowny prezent dla 11-miesięczniaka (dziewczynki) na Mikołaja, najlepiej do 100zł?

    aha i o co chodzi, żeby coś takiego niespotykanego (w sensie nie najpopularniejsze zabawki FP itd), bo ona ma starszego braciszka i po prostu fullllll gratów, nawet dokładnie nie wiem co mają a co nie...

    albo jakiś inny pomysł oprócz zabawki?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.