Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 2nd 2019
     permalink
    Przecież Amazonka żartuje.
    Dziewczyny nie bierzcie jej zawsze tak do bólu dosłownie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeFeb 5th 2019
     permalink
    Hej hej , wcześniej pisałam , że mała mi z butli nie chce pić, jednak matka się ogarnęła i dostrzegła, że z butelki nie chce pić mm za to moje odciągnięte i owszem ;) Jak tylko poczuje, że moje to zaraz całej butelki nie ma, ale tu pytanie, jak później będę chciała ją odstawić a ona nie będzie chciała żadnego mleka modyfikowanego? Co zrobić, wtedy jej chciałam też podać bo byłam wycieńczona ciągłym karmieniem i cały czas chciała wisieć na cycu, więc pomyślalam żeby mm jej podać... Bo myślalam, już że cycek mi odpadnie... Wczoraj było to samo pod wieczór z dobre 2,5h z nią leżałam i cały czas na cycu była, coś tam ciągnęła i ciumkała ale ile to nie wiem oczywiście nie chciała spać dopiero jak mąż z pracy wrócił udało mi się wyrwać do łazienki, mała trochę pomarudziła, znów podałam jej cyca to wtedy po 5 minutach usnęła i tak spała już prawie do 5 rano, ale ja to mam wrażenie że cycki mi zaraz odpadną i nic w nich już nie będzie :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2019 zmieniony
     permalink
    To bardziej potrzeba bliskości niż jedzenie jest. Norma u maluchów (zerknij na skoki rozwojowe to trochę ci sie rozjaśni)

Mój młody był baaardzo był cyckowy, jak już stałe pokarmy wprowadzaliśmy to i tak królował cyc i w ogóle butli nie chciał a modyfikowane jak taz dostał to puścił pawia na pół pokoju. Jak go odstawiałam miał 19miesiecy i wtedy juz na zasadzie tłumaczenia wiedział ze ma inne mleko do picia. Podawaliśmy mu enfamil (10lat temu to było najlepsze mm ma rynku) i wcinał bez problemu. Jedynym problemem były.... finanse bo to mleczne dziecko było i niesamowite ilości mm wypijali w skali dziennej ;)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
     permalink
    Malinowa, to jeszcze malutki dzidzius. Nie wiem jaka masz sytuacje w domu ale jeśli możesz to pozwól mu się trochę poprzytulać. Ja myślę, że chodzi o bliskość mamy a nie o posiłek. Po 3 miesiącu powinno być trochę lepiej. Mój starszak tez taki był i jest do dziś bardzo nieśmiały i przywiązany do nas. Młodsza nie wisiała tak na piersi i tez bez problemu się odstawila ale ona ma zupełnie inny, niezależny charakter. Nie potrzebowała tak się chronić i chować w moich ramionach, lepiej się czuła na tym świecie.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
     permalink
    Malinowa92: cały czas chciała wisieć na cycu,

Tak, zdecydowanie to kwestia bliskości oraz na pewno sygnał dla produkcji odpowiedniej ilości mleka. Nie bez przyczyny pierwsze 3 miesiące dziecka to tzw. 4 trymestr. Jesteś dla niej najbliższą osobą, była z Tobą związana przez 9 miesięcy ciąży... poznawać będzie otoczenie, tatę, czy rodzeństwo jeśli jest, ale to Ty jesteś teraz na piedestale. Karmienie piersią to nie tylko zapotrzebowanie żywieniowe ale i bliskość, uspokojenie i kwestia zaspokojenia wielu emocji których uczy się Twoje dziecko. Wprowadzenie MM może zaburzyć laktację, jeżeli chcesz karmić piersią i nie musisz (ze względów medycznych) dokarmiać to nie rób tego. Twoja decyzja jak długo będziesz karmiła, ale pamiętaj, że do pół roku to podstawa 100% żywienia, po 6 miesiącu życia możesz powoli rozszerzać dietę, wprowadzać inne mleczne produkty itp.
    Isia dobrze napisała, że po 3 miesiącu powinno się trochę unormować "to wiszenie" ale jednocześnie warto wiedzieć zdawać sobie sprawę, że około 3 miesiąca może mieć miejsce "skok" i wzmożona aktywność przy piersi...a później takie akcje mogą się co jakiś czas powtarzać.
    Aktualnie Ty jesteś jeszcze w połogu, a te pierwsze 3 miesiące dziecka to naprawdę czas na stopniowe "odcinanie pępowiny" :-) Emocjonalnie Twoja córeczka raczej nie jest gotowa by nie chcieć Twojej bliskości dłużej niż 2-3 godziny.
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
     permalink
    To moje dziecko jest jakims "kosmita" :-)
    W ciagu dnia cyca ssie max 5 minut (w nocy ok 10) :-) po zjedzeniu i raczki odpadaja chce by ja polozyc w lozeczku i tylko przy niej siedziec - dluzsze posiedzenie na raczkach to tylko podczas zasypiania w dzien... a ma teraz 4mce... W okresie skokow jest wiecej "przytulana" ale i tak placze i marudzi..
    Moje dziecko nie lubi jak sie jej ogranicza przestrzen zyciowa :-/
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 6th 2019
     permalink
    Złapałam chyba rotawirusa od dzieciaków i teraz nie wiem jak z karmieniem piersią tej najmłodszej.

Chyba nie ma przeciwskazan ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 6th 2019
     permalink
    Nie ma a nawet jest wskazane :) Dasz małej przeciwciała.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2019
     permalink
    Gdzie znajdę info o dopuszczalnej dawce leków p/bólowych przy kp?
    Umieram z bólu głowy kolejny dzień, migrenowe to przy tym moim dzisiejszym pikus. Zastanawiam sie czy to nie od kregoslupa (duzo nosze małego, ostatnie 2 noce karmienie co godizna i w sumie w nocy karmie na leżąco ale w rożnych dziwnych pozycjach bo młody niedogodzony)
    Ubolewam ze nie można solpadeiny bo to na mnie działało i ekspresowo i na dluzej
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 30th 2019 zmieniony
     permalink
    O lekach przy KP pisze na blogu Hafija - ale dawek tam nie widzę...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    No właśnie tez u niej czytałam i u mamyginekolog i u pana tabletki i nigdzie nie zauważyłam takiego info
    W laktacyjnym leksykonie leków tez tylko „klasy” czy można uywac sa
    Musiałam dzisiaj łyknąć 2 ibupromy praktycznie w ciagu godziny bo juz mnie na wymioty rwało; jest lepiej ale ciagle ten tępy ból mam
    •  
      CommentAuthor_Isia_
     permalink
    Mi kiedyś lekarz mówił, że ibuprom jedna tabletka na 8 godzin.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Udało mi się tylko takie info znaleźć (przyjęłam w sumie dawkę 400 i jakoś daję radę już bez powtórek

Przyjmowanie ibuprofenu w czasie karmienia piersią należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Powinno się zażywać w jednorazowej dawce 200–400 mg, którą można powtórzyć po 6–8 godzinach. Należy jednak mieć na uwadze, aby nie przekraczać 1200 mg na dobę. Standardowe leki dostępne w aptece bez recepty znane jako OTC (ang. over-the- counter drug) w jednej tabletce zawierają 200 mg ibuprofenu. Należy unikać leków o skojarzonym działaniu, bo zawierają często dodatkowe substancje czynne, które mogą być szkodliwe dla niemowląt karmionych piersią.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.