Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    anne76: jakiego sprzętu do tych zdjęć używasz?

    wziernik + lustrzanka :wink:
    Oto jedna z fotek :tongue:
    http://28dni.pl/pictures/500660.JPG
    4 dni przed owulką
    •  
      CommentAuthorwindwater
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Tu jest cała "instrukcja". :smile:

    http://www.beautifulcervix.com/participate/

    Przyznam, że nie wpadłabym na to. Świetny pomysł.
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    rewelacja...
    jakbym taki wziernik "znalazła" to bym zgapiła pomysł :)
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    windwater: windwater CommentTime
    :-D Ubiegłaś mnie z tą stronką hehe bo właśnie kopiolwałam link :tongue:
    :clap::clap::clap::clap::clap:
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    anne76: jakbym taki wziernik "znalazła" to bym zgapiła pomysł

    Ja mam dokładnie taki http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYUQ0jvn7kifWtfCK6veOKCUuoTPbcMEt_s6aewNQV_Fs-SwTCkw
    Mąż kupił mi w... sex shopie :tongue:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    iborkowska: Mąż kupił mi w... sex shopie
    ostatnie miejsce gdzie bym szukała wziernika :P szybciej bym poszła do medycznego haha
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia05: szybciej bym poszła do medycznego

    Gdybym była w PL to też bym tam poszła hehe :wink:
    Przez neta też mogłam zamówić, ale nie wiedziałam jaki rozmiar wziąć, więc mąż znając moje "wymiary" poszedł i kupił w sex shopie :wink: Akurat szukał ładnej koszulki dla mnie na prezent i znalazł coś bardziej pożytecznego :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    mnie tylko zadziwia jak się przez taki mikro otworek przeciska przy porodzie ciałko dziecka :wink::wink::wink::wink:
    i ciekawe jakby wyglądała taka szyjka np tydzień po porodzie.. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    TEORKA: i ciekawe jakby wyglądała taka szyjka np tydzień po porodzie..

    Moja wyglądała tak, jak przed porodem :fingersear:
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    TEO tydzień po porodzie nie myślisz o tym jak wygląda szyjka. W ogóle nie myślisz... :bigsmile: i tylko modlisz się, by już przestało boleć :devil:
    A otworek się przecież rozciąga. Mati miał obwód głowy 35cm, szyjka rozwiera się na 10cm a średnica głowy w tym wypadku to 11cm - więc nie ma źle :-P
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    agael77: Moja wyglądała tak, jak przed porodem

    a co - cesarka była?? Nawet jak była to szyjka pewnie się zmieniła trochę :-)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak:bigsmile:
    Wątpię- kilka minut przed porodem była zamknięta jak Sezam:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    iborkowska: Mati miał obwód głowy 35cm


    No a Wojtek 37 cm... I to raczej już jest duży obwód :wink:

    Ale,że mi nie przyszło do głowy jak po porodzie szyjka wygląda... Toż to tylko Teo ze swoją wrodzoną ciekawością może się nad tym zastanawiać:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    agael77: kilka minut przed porodem była zamknięta jak Sezam

    U mnie też się nie chciała otwierać skubana jedna! Ale się poddała w końcu :tongue:

    Jaheira: Ale,że mi nie przyszło do głowy jak po porodzie szyjka wygląda... Toż to tylko Teo ze swoją wrodzoną ciekawością może się nad tym zastanawiać--

    Kurcze - ja myślałam, że już nigdy z M nie będziemy się kochać! Tam nic nie chciało wejść więc fotek nie mogłam zrobić :-P Poza tym wszystko byłoby czerwone bleeeeh :-P
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Jaheira: Ale,że mi nie przyszło do głowy jak po porodzie szyjka wygląda... Toż to tylko Teo ze swoją wrodzoną ciekawością może się nad tym zastanawiać:crazy:


    hahahahhahahaa no co ?! :tongue::tongue::devil::devil::devil:


    iborkowska: A otworek się przecież rozciąga.


    a tyle to ja wiem, ale i tak nie wyobrażalne dla mnie jest że z takiej małej dziurki robi się wielkaaaaa dziura i mieści ciałko 3 kilowe albo lepiej :devil:


    agael77: Moja wyglądała tak, jak przed porodem :fingersear:


    no po CC to nie dziwne :tongue::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    kij z szyjka, ja jak tylko przy podmywaniu sie czulam te rany i szwy to mi wszystko dretwialo :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    ale na tej stronce co wkleiła WINDWATER pooglądałam se właśnie rózne szyjki
    z polipami, po aborcji, po założeniu spirali, kobiety 62-letniej i powiem tak - zaraz puszczę pawia chyba ! :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    TEORKA: ale na tej stronce co wkleiła WINDWATER pooglądałam se właśnie rózne szyjki
    z polipami, po aborcji, po założeniu spirali, kobiety 62-letniej i powiem tak - zaraz puszczę pawia chyba !

    :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

    A moje to Ci się podobały. nie ma to jak młódka nie?? :-P HAHAHAHHA!! (no bo koło 62letniej to tak by to było....)
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Grzecznie się pożegnam narazie... bo Mati śpi więc trzeba coś zrobić...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    iborkowska:
    A moje to Ci się podobały. nie ma to jak młódka nie?? :-P HAHAHAHHA!! (no bo koło 62letniej to tak by to było....)


    no Twoje jakieś takie normalne :wink:
    a tam rózne różniaste niekoniecznie "ładne" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Ja zaczęłam mierzyć temperaturę 6 tygodni po porodzie...nie odkładałam Zosi po karmieniu o 4.00 - spała już z nami...jak nadeszła pora zmierzenia temperatury, to ją mierzyłam, a jak Zosia akurat chciała jeść, to dostawała cycka a ja spokojnie dokonywałam pomiaru...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    no właśnie... czyli udaje się, kiedy karmimy piersią i śpimy (przynajmniej część nocy) z dzieckiem lub gdy mąż wstaje do malucha i go karmi lub przynosi razem z butlą mm... nadal nie widzę opcji powrotu do wiarygodnych pomiarów i obserwacji przez mamy karmiące mm i wstające w nocy do dzieci śpiących w swoich łóżeczkach, w swoich pokojach... no a może jednak komuś się to udawało i nie miał dziur i "bąbelków" na wykresie?
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Mnie znowu nie udało się zmierzyć. Lenka jadła o 3 i 5, wiec moje mierzenie o 7 ma się nijak do rzeczywistości.
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Mnie przy dwójce dzieci,których nawet nie karmie też się nie udaje,bo prawie każdej nocy któreś się budzi i trzeba iść,a nie mam już głowy,żeby sprawdzać,która godzina i czy uda mi się przespać te 3 godziny, ale na pewno są dziewczyny bardziej zdeterminowane, którym się to udaje.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 31st 2011 zmieniony
     permalink
    Wracając do sedna sprawy... Przywołałam ten problem, bo parę postów wyżej toczyła się dyskusja nt. tego czy NPR jest OK dla młodych mam... Ja wtedy nie miałam zdania... Dziś wiem,że dla mnie na ten moment nie jest OK. A to dlatego,że zwyczajnie nie jestem w stanie się obserwować...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Tamara74: Lenka jadła o 3 i 5, wiec moje mierzenie o 7 ma się nijak do rzeczywistości.
    hmm ja bym mierzyła i zapisała tylko w notatce że karmienie o 3 i 5. Wg mnie dopóki nie sprawdzisz na ile takie pobudki zakłócają temp nie będziesz wiedzieć :)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Moja córka za miesiąc skończy 2 latka... Generalnie śpi nieźle (choć nadal zdarza jej się budzić a to na mleko, a to na picie), ale czasem bywają nocne "atrakcje". Teraz walczymy z brzuszkiem i zaparciami. Dziś dla przykładu alarm był o godzinie 1.05. Nie spałam do 4.15 (o 4.00 w końcu wywaliła takiego kupiszona, że myślałam że uszami wyjdzie). Wstać do pracy musiałam o 5.30. Więc nie było opcji, żebym dokonała wiarygodnego pomiaru.
    Ponoć metoda niemiecka zakłada pomiar tylko po jednej godzinie snu. Dostałam wczoraj podręcznik (wielkie dzięki *hydrazine* jeszcze raz). Miałam się z nim zacząć zaprzyjaźniać wczoraj wieczorem, ale przypomniałam sobie, że mam całą stertę spodni dresowych do podwinięcia. Więc z czytania nici. Ale spokojnie - wszystko przede mną :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Jeśli wstajecie co noc po ileś tam razy, to żadne to zakłócenie. To coś, do czego organizm się przyzwyczaja. W metodzie angielskiej, gdy brak pomiarów, mozna skorzystać z reguły S sluzu + 4, S szyjki + 4. Często z tej reguły skutecznie po porodzie korzystałam.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    A ja dziś zmierzyłam pierwszy raz. Nakarmiłam Małą o 00:30, jak się kładłam przed 1szą to sobie wbiłam do głowy, że pobudka wcześniej niż o 4:00 = nie mierzę. Milenka obudziła się o 4:00 więc 3 godziny spokojnie przespałam. Obudziła się bez płaczu, więc i ja miałam chwilę, żeby zmierzyć temperaturę.
    Myślicie, że przy Roetzerze taki pomiar jest ok?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Kate wg mnie ok :)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Kate moim zdaniem tak - 3 godziny są :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Zalecenia Rotzera wzięły się w końcu z jego badań okresu poporodowego pacjentek.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Amazonka: Zalecenia Rotzera wzięły się w końcu z jego badań okresu poporodowego pacjentek.


    Amazonko ja rozumiem,że Rotzer na jakiejś podstawie swoje badania przeprowadził i stąd wyciągnął swoje wnioski...
    W moim przypadku problem jest w tym,że po pierwsze nie ma tych min.3 godz snu po drugie min godzinny odpoczynek, który przytacza pandy nijak ma się do mojej osoby, bo tak jak wspomniałam wcześniej- ja w nocy wstaję do dziecka jak automat, trochę w półśnie i ani mi w głowie termometr, kiedy wiem,że muszę nakarmić dziecko...
    Dla mnie prowadzenie obserwacji "wybiórczo" mija się z celem... Trudno mi zaufać w pełni NPR, na ten moment, kiedy wiem,że nie jestem w stanie prowadzić regularnych pomiarów a obserwacje szyjki i śluzu wychodzą mi tak średnio na jeża...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Branie tabletek lub stosowanie prezerwatyw wybiórczo również mija się z celem.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Amazonko, ale co próbujesz mi powiedzieć?
    No i gdzie napisałam,że mam w planach tabletki? Czy wg Ciebie jedyną alternatywą dla NPR są pigułki? A prezerwatywy to zdaje się doraźny środek...
    Mam wrażenie,że za wszelką cenę chcesz mnie przekonać,że jedyny słuszny wybór dla mnie w tym momencie to NPR?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Nie uważam, że to jest jedyna alternatywa, tylko po prostu metoda anty, którą też można stosować źle i wtedy nie można oczekiwać idealnej skuteczności.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Czyli doszłyśmy do wspólnego wniosku,że nie ma idealnej metody... NPR może tak zawieźć jak pigułki i tym podobne...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Jeśli stosuje się metodę poprawnie, to można oczekiwać idealnej skuteczności. Jeśli stosuje się z błędami, to można liczyć na skuteczność zwykłą.
    Nie chodzi o to, że idealna, po prostu dobra. Korzystanie z 28dni to dodatkowe ułatwienie i zachęta.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Amazonka: Jeśli stosuje się z błędami, to można liczyć na skuteczność zwykłą.


    A co rozumiesz przez skuteczność zwykłą?

    Każda inna metoda niż NPR, stosowana poprawnie będzie idealna...
    Wniosek jest jeden- człowiek jest tylko człowiekiem... Idealnych metod nie ma- chyba,że abstynencja...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    pandy, ale zwróć uwagę na to o czym pisałam wcześniej... ja się budzę i niczym automat wstaję do dziecka... Nie umiem zmienić tego zachowania póki co... Termometr jest pod ręką a ja sobie o nim przypominam jak już się kładę z powrotem do łóżka... Dlatego tez wcześniej pisałam,że zastanawiam się jak inne kobiety to robią,że im się udaje... Po prostu szukam sposobu na siebie
    Może jutro/ za tydzień się zmieni mój sposób przebudzania się w nocy i wstawania...
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    tylko ja nadal nie mam przekonania, czy taki pomiar będzie wiarygodny... i czy tak prowadzonej obserwacji można zaufać... mam z tym problem...
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    pandy wiem :) zresztą u nas i tak jest tak, że jak zaplusujemy, to będziemy szczęśliwi (choć pełni obaw - ze względu na mój wiek i stan zdrowia)... ale gdybyśmy zdecydowanie i kategorycznie nie mogli mieć dziecka, to na tą chwilę chyba nie byłabym w stanie zaufać tylko i wyłącznie npr... choć z obserwacji bym nie zrezygnowała i tak :) za bardzo to lubię i zwyczajnie mnie wciągnęło :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Skuteczność idealną i zwykłą opisuje dziś już przestarzały wskaźnik Pearla, pamiętasz? Metody objawowo-termiczne również tak się ocenia, chociaż one nie są anty.
    Dyskusja na ten temat jest w podręczniku do metody niemieckiej, który jest dostępny w pdf.
    Abstynencja też nie jest idealna.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    pandy1: systematyczny niedobor snu ponizej 6 godzin dziennie, prowadzi do zaklocen temp. i do nieregularnych cykli, dlatego spoczynek nocny nie powinien byc krotszy niz 6 godzin

    Hmm... Nie rozumiem :neutral: (Nie Ciebie Pandy tylko Rotzera) Ta metoda i tak nie jest dla mnie. Muszę czegoś innego poszukać. No bo:
    1. Tempka MUSI być mierzona przed 7:30 - X (będę mierzyć o 11:00)
    2. Spoczynek nocny nie krótszy niż 6 godzin - X (pracuję w nocy)
    3. Niedobór snu poniżej 6 godzin dziennie - X (tak może się zdarzyć 3 dni w tygodniu)
    (czy ktoś może wytłumaczyć, czy chodzi o ciągły sen czy o sumę przespanego czasu... bo ja np będę spała 2,5h później jakieś 40min-1,5h (drzemka Matiego) no i wieczorem ok. 1,5-2h)
    Dziękuję :wink:
    anne76: jak zaplusujemy, to będziemy szczęśliwi (choć pełni obaw) ... choć z obserwacji bym nie zrezygnowała i tak :) za bardzo to lubię i zwyczajnie mnie wciągnęło :) *mam tak samo*
    :tongue:

    W styczniu lecimy do PL i mam zamiar zapisać się na kurs MNPR :smile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    hmm nie umiem Ci wytłumaczyć ale mogę powiedzieć że chyba żadne mierzenie o 11 nie będzie wiarygodne (w żadnej metodzie - ale z tym do ekspertów ;)) dodam że ja mierzyłam temp o 8 nie 7.30, z cytatu podanego wcześniej
    "codzienny pomiar temp. nie musi byc o tej samej godzinie, roznice do 1,5 godz. sa bez znaczenia" różnice godzinne (np 7 a 8 rano czy 6 a 7) u mnie są widoczne
    Spoczynek nocny miał u mnie czasami łącznie 4godziny a nawet mniej - zasypiałam około 3 wstawałam do toalety czy na karmieni itd) i udaje sie prowadzic wiarygodny wykres
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Pamiętam, że chyba Josaris, gdy pracowała na zmiany, mierzyła temperaturę po południu, po odespaniu nocki i wykresy byly czytelne. Bladykot ma też wieloletnie doświadczenie w obserwacjach przy pracy na zmiany. Warto je zapytać i obejrzeć ich wykresy.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    No tak. Pracowałam cztery noce pod rząd w tygodniu i wtedy mierzyłam po snie po nocnej zmianie, o różnych godzinach. Nie miałam problemu z interpretacją.

    iborkowska: Tempka MUSI być mierzona przed 7:30


    W metodzie Roetzera musi, ale np. w angielskiej pomiar ma być między 4 - 11:00.

    iborkowska: Spoczynek nocny nie krótszy niż 6 godzin


    W angielskiej wystarczy 1-3 godziny snu/odpoczynku.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Naprawdę u Roetzera musi być 6-godzinny spoczynek?
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Josaris: w angielskiej pomiar ma być między 4 - 11:00.
    Josaris: W angielskiej wystarczy 1-3 godziny snu/odpoczynku.

    :-) Dziękuję :-)
    Mieszkam w Anglii to chyba będę stosowała angielską :wink:
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    ..."dlatego spoczynek nocny nie powinien byc krotszy niz 6 godzin" a to ciekawe, to jakas nowosc? Wiadomo mi o minimum 3 godzinach w metodzie Rotzera
    Skan z ksiazki "NPR metoda Rotzera" - Elżbieta Wójcik




    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.