Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Że się wtrące bo mam książkę Rotzera pod ręką :smile:


    Image and video hosting by TinyPic


    może Pani WÓJCIK niedokładnie przekazała istotne informacje ?
    --
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Skad ta pewnosc TEORKO, ze autor twojej ksiazki nie wprowadza w blad?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Diamond: Skad ta pewnosc TEORKO, ze autor twojej ksiazki nie wprowadza w blad?


    autorem mojej książki jest sam dr Rotzer więc skoro to jego metoda to chyba wie o czym pisze :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    W takim razie zwracam honor :) ...a w moich obserwacjach zostane jednak przy min. 3godz jak dotad nigdy przez ten szczegol nie mialam problemow czy zaklocen na wykresie.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    iborkowska, miałam Ci to zaproponować :wink:. Oryginalna nazwa metody to double checking method. Kiedyś na amazonie dorwałam podręcznik autorki metody, nigdy na polski nie przetłumaczony. Oczywiście mamy inne podręczniki do tej metody. Znając w różnym stopniu inne metody objawowo-termiczne, śmiem twierdzić, że metoda podwójnego sprawdzenia jest najprostszą z możliwych.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    mi właśnie brakuje porządnego podręcznika do angielskiej, i tylko do niej...
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    A Naturalne planowanie rodziny pod red. Troszyńskiego?
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    No zobaczymy. Muszę się wgryźć w temat :wink:
    • CommentAuthoreszme
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    z tymi 6 godzinami snu nocnego to z tego co pamiętam chodzi nie o to, żeby spać ciurkiem 6 godzin, a spać w ogóle w ciągu doby tyle - organizm przemęczony zaczyna wariować.
    Ja mam teraz roczniaka, do zeszłego tygodnia karmionego piersią, wybudzającego się w nocy wielokrotnie - a mimo wszystko wykresy jakoś daje się zinterpretować. Jest to ciężkie - tym bardziej, że cykle są jeszcze nieregularne, z długim oczekiwaniem na owulkę i krótką fazą lutealną, ale widać skok, nawet mimo zakłóceń godzinowych, czy innych, czy dziur w obserwacjach
    jedyna sytuacja, która mnie przerasta w pierwszym cyklu poporodowym, to oczekiwanie na pierwszą owulację/miesiączkę - zwłaszcza przy karmieniu piersią, gdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie. Dlatego tym razem świadomie zrezygnowałam z obserwacji do czasu pierwszej miesiączki.
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Witam odkladajace :) mam do was pytanie. Czy korzystacie w pełni z I fazy cyklu? Czy może czekacie do III fazy?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Wg reguł z I fazy korzysta się co drugi wieczór, żeby nie przegapić w ciągu dnia ewentualnego pojawienia się płodnego śluzu, który może zwiastować np. wcześniejszą owulację.
    Ja osobiście, z niepłodności względnej, wyznaczonej ze zmodyfikowanej reguły Doringa, w wielu cyklach korzystałam jak z tej bezwzględnej :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Według metody podwójnego sprawdzenia w fazie niepłodności względnej współżycie może odbywać się codziennie wieczorem, gdy jest sucho, a kobieta pewna jest swoich obserwacji.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Korzystam ze względnej. Kiedyś miałam min. 10 dni, teraz mniej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Po prostu mnie okradli wieczorem.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    yyy Amazonko ale o co chodzi? jak się to ma do odkładania?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Agunia, tak Amazonka opowiada o tym co ją poruszyło ostatnio... Przerabiałam coś podobnego ostatnio pod swoim cyklem.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Nie, nic mnie nie poruszyło, bez przesady.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    ok Amazonko Spoko :) tylko ze wiesz no... zabrakło mi zdania typu "przydarzyło mi się" ot wprowadzającego :)
    Jak ro się mówi głupi ma zawsze szczęście bo ja zostawiłam na kilka godzin w dość spokojnym miejscy rower nie przypięty a właściwie przypięty teoretycznie :P zawsze linkę mam pomiędzy ramami a nie wiem jak to sie stało że jej tam nie było tylko była na ramie ja zapięłam i poszłam... dopiero jak odpinałam zorientowałam się że jakby ktoś chciał to wystarczyło linkę przełożyć przez siodełko ... meksyk normalnie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Agunia05: zabrakło mi zdania typu "przydarzyło mi się" ot wprowadzającego :)


    ja Amazonce ostatnio na prywatnej właśnie to pisałam i raczej nie dociera, pewnie nie ja pierwsza i nie ostatnia :P

    Ja mam straszną fazę na punkcie roweru (bratowa udzieliła, sama nie może jeździć) i czasami i z 5-10 minut stoję i kombinuję jak tu najlepiej przypiąć... :)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    i ja się przypominam - w tym cyklu zdecydowanie odkładam i nie może się nic zdarzyć, że jednak pojawiłby się "szczęśliwy traf"... znów mam awarię kręgosłupa i jadę na bardzo silnych lekach :(
    ____
    he he... ja też zawsze bardzo pilnuję roweru... kiedyś tak dobrze zapięłam, że nie szło otworzyć i trzeba było zabezpieczenie przepiłować ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Zapomniałaś kodu?
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    nie... jak przyszłam po rower i włożyłam kluczyk to nie chciał się kręcić... a ja tak bardzo się starałam jednak otworzyć blokadę, że go ułamałam... więc nie było innego wyjścia jak przepiłować...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    No to i ja się dopiszę :)

    Paulina 26 lat, odkładam na 3-9 miesięcy, nie mam dzieci, Wielka Brytania
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    witaj :) i powodzenia w odkładaniu, a później w staraniach :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    No ja jestem zmuszona do odkładania odkładam już 10 miesięcy i jeszcze trochę muszę i niestety wiem że nie mogę wcześniej, ale w staraniach się przyda
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    znam ten ból... też swego czasu musiałam długo odkładać... w tym cyklu też mam absolutny szlaban... później starań jako takich niet, ale jak zaliczymy "wpadkę" to będziemy szczęśliwi :) mamy córkę 2-letnią i generalnie nie planujemy więcej, ale jeśli się trafi, przyjmiemy z dobrodziejstwem inwentarza ;)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    No ja jak już wrócę do starań to od razu uderzam w in vitro więc u nas wpadka niestety nie wchodzi w grę :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Na 28dni są naturalne poczęcia u takich, co mogli korzystać wyłącznie z in vitro.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Ale ja mogę zajść w ciążę naturalnie ale na razie biorę antykoncepcję więc wpadka odpada :) a podejście do in vitro to nasza własna decyzja :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Po co Ci antykoncepcja?
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Ama ja bym - jak już - spytała, "dlaczego jako metodę na odłożenie poczęcia nie stosujesz samoobserwacji?", bo na Twoje pytanie odpowiedź jest bardzo prosta: "stosuję anty, żeby żeby nie zajść w ciążę" :) a chyba nie takiej odpowiedzi oczekujesz :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Po pierwsze po to by mieć 100 % pewność że w ciążę nie zajdę a po drugie żeby oszczędzić moją rezerwę jajnikową a po trzecie by dać moim policystycznym jajnikom odpocząć no i co najważniejsze zachować jak najdłużej się da efekt laparoskopii i radziłabym nauczyć się troszkę ładniej i grzeczniej formułować pytania
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    To antykoncepcja daje 100% pewności? ;-) Pierwsze słyszę.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    99,8 % mi to wystarczy zwłaszcza przy moim pcos dla mnie i w moim wypadku to już 100 % pewności zwłaszcza przy moich hormonach
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    99,8% wg wspólczynnika Pearla
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    white_lady |27 | ok. 2lata | Synek(1rok) | 13.05.2008 | W-wa

    wg tego schematu:
    Nick | Wiek | Na ile odkładam | Czy mam już dzieci(ile,wiek) | Data rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR | Miasto
    --
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Cześć wam! Je też chce odkładać wykresami tylko narazie mało wiem bo ksiązkę mam grubą a nie lubię za bardzo czytać. Chce robić wykresy bo corkę już mam jedną i więcej nie chce a tabletki drogie a gumki to tez drogo wychodza i nie zawsze mam pieniądze żeby kupić, a jeszcze pożyczki spłacam. Proszę bardziej doświadczone koleżanki o pomoc i może tej książki czytac nie będę całej musiała, pozdrawiam wasa beata
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Beata, obawiam się że jednak będziesz musiała poczytać, przynajmniej na początek, jeśli chcesz stosować NPR. Co za książka, którą masz? Do jakiejś konkretnej metody?
    --
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    No mam skserowana od rozera czy jakos tak. Czytam trochę niedużo bo nie lubie. W necie cos znalazlam w skrocie tylko nie wiem czy z celibatem wyjdzie. Moj chlop niezbyt z pomyslu zadowolony ja to jeszcze jakos moze i rade bym dala. Kasy nie ma pozyczki trzeba placic to troche przemeczyc sie trzeba. Mam nadziej, że znowu wpady niebedzie. Jak ciota pojedzie to temperature mierzyc zaczne i na wydzieline patrzec i moze cos z tego bedzie. Dzieki za zainteresowanie!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Z celibatem wyjdzie, jeśli oboje naprawdę chcecie odłożyć poczęcie.
    Zacznij mierzyć JUTRO, a dziś wpisz obserwacje śluzu. Nie marnuj cyklu. Masz już swój termometr do rozpoznawania płodności?
    --
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Z moim starym to nie tak łatwo bedzie. Jak się ze mnie leje to mam tam jeszcze termometr pchac?Termorer kupiła mi matka dzis w rozmanie ten najtanszy na lepszy kasy szkoda.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Mąż nie chce odkładać?
    Tzn. jaki? Elektroniczny? Cieczowy?
    --
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Chce ale na gumkach a to kosztuje a wpada już raz była jak kasy nie było. Termomer z wyswietlaczem chciałam ten z woda bo tanszy pewnie ale juz nie robia podobno.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Czyli metoda Roetzera, gratuluję! Na początek polecam ten blog:
    Cz.1
    cz.2
    Zwróć szczególną uwagę na to:

    KOBIETA POCZĄTKUJĄCA (nie mająca obserwowanych co najmniej 12 cykli)

    może przyjąć na początku cyklu 6 dni niepłodności, pod warunkiem, że ma zapiski świadczące o tym, że w ciągu ostatniego roku nie miała cykli krótszych niż 26 dni;
    jeżeli najkrótszy cykl był krótszy niż 26 dni, może jedynie od najkrótszego z cykli odjąć 20 dni – różnica, którą otrzyma, będzie liczbą dni niepłodnych, licząc od pierwszego dnia cyklu;


    Powodzenia!
    --
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    ok dzieki! A kiedy mam to zaznaczyc? Teraz dzis czy jak juz ciotka pojedzie? Czyli teraz bzykać prez 6 dni można?Tylko ja na indianca nie lubie a ciotka z 5 dni posiedzi to jak dobrze licze na sex jeden dzien zostanie.
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Od ciotki do ciotki zawsze u mnie 28 dni jest.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Ale co zaznaczyć? Chodzi ci o początek cyklu? 1 dzień miesiączki jest początkiem cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Śmierdzi mi żałosną prowokacją:devil:
    --
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Nie o te dni odjęte widzialam cos w opcjach ze dni plodne sie zaznacza to mam zaznaczyc ze pierwsze szesc nieplodowe a potem czekac na wzrost temperury i zaznaczyc ze juz znowu nieplodowe?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 19th 2011 zmieniony
     permalink
    zwłaszcza po przeczytaniu tego zdania z profilu "koleżanki"

    Mam na imię Beata mam 32 lata. Mam trzy letnią córkę Jessike, jestem po dwoch aborcjach



    :confused::confused::confused::confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.