Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Jakże tu aktywnie :tongue:
    :wink:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Właśnie chciałam dołączyć do tego wątku, ale tutaj świeci pustkami, więc nie wiem czy coś z tego wyniknie, czy nie, ale witam tutaj jako kolejna odkładająca :)
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Emi może go rozkręcimy :bigsmile:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny, to i ja się dopisuję - podobnie jak Emi świeżo upieczona mężatka :-)
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Witaj Blackberry! Jak długo zamierzacie odkładać? :)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    No właśnie, u odkładających można napisać że się odkłada, do kiedy i... nic poza tym. Wydaje mi się że to taki wątek porządkujący :)

    U mnie obecnie czas bliżej nieokreślony, odkładanie nie skończy się szybciej niż za 1,5 roku.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Czas może być też nieokreślony. Decyzja może się w każdym cyklu zmienić.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Ja też odkładam, chociaż nie wiem czy można mówić o odkładaniu jak się człowiek nie obserwuje, nie stosuje antykoncepcji i współzyje od święta :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    No to wtedy się stara.
    --
  1.  permalink
    ja tez odkładająca jak na razie :)
    a po ślubie zobaczymy jak to będzie... :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Jak będziesz chciała.
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Ama, po co ci te złośliwości?
    Ktoś kulturalnie coś mówi, a ty non-stop docinasz.
    Nie mogę nie reagować, bo jak czytam te twoje posty to już naprawdę mam tego tonu dość.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Ale to jest taki wątek, Ama go uwielbia, to nikomu się nie chce pisać.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    ? Ale gdzie tu złośliwość?
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Twoje odpowiedzi na tej stronie w tym wątku to w moim odczuciu złośliwość. Masa tutaj twoich odpowiedzi, które (1) nic nie wnoszą do tematu, (2) nie są odpowiedziami mającymi na celu pomóc w jakikolwiek sposób użytkowniczkom. Przeanalizuj sobie to, co jest powyżej, bo bez sensu mi cytować przykłady.
    Wątek o odkładających i tak kuleje, próbuję trochę z dziewczynami odkładającymi zagadać, a każda Twoje riposty bardziej zniechęcają niż zachęcają do podjęcia dalszych dyskusji.
    Nie ogarniam cię, w rzeczywistości na spotkaniach 28dni siedzisz cicho i boisz się odezwać, a w internecie śledzisz każdy wątek na forum i tylko czekasz aż ktoś źle napisze o NPRze, o tym zielonym serduszku lub prezerwatywie w fazie płodnej, itp.
    Już naprawdę mam tego serdecznie dość Ama. Zastanów się co robisz dziewczyno, bo to forum staje się miejscem zdominowanym przez twoje komentarze, które naprawdę NIC a NIC nie wnoszą do tematu, a przez większość ludzi są odbierane jako niemiłe i złośliwe.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Trudno powiedzieć, żeby Ama siedziała na spotkaniach cicho. ;) Prawda Ewa? :D Jak chce to się odzywa. O ile czasem jest mi nie po drodze Amazonką o tyle tutaj jakoś złośliwości nie widzę. Poza faktem bezsprzecznym, że Amazonka mnie niezmiennie zadziwiasz swoją czarno/białością z jaką postrzegasz świat. ;)
    Proponuję zwyczajnie wziąć głęboki oddech i zwyczajnie się tolerować. I wrzucić na luz, bo powoli chętna do pomocy Amazonka zaczyna stawać się "dyżurnym" nickiem "do bicia". A to już nie jest miłe.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Jak długo zamierzacie odkładać? :)


    Wywołana do tablicy odpowiadam :-)
    Zamierzamy odkładać rok i postarać się o malucha w okolicach przyszłych wakacji.
    --
  2.  permalink
    Amazonko..

    nie do końca jak będę chciała.. bo chcieć to ja już chcę, ale niestety jak na razie nie mamy warunków mieszkalnych na dzieci.... :(

    Treść doklejona: 21.05.12 08:35
    Emi_787... mam podobne odczucia do Twoich... jestem na 28dni pierwszy cykl (i to mój pierwszy z obserwacjami) i trochę mnie "dołują" komentarze Amazonki... np. że jak będę stosowała prezerwatywę to nigdy się płodności nie nauczę rozpoznawać... a ja po prostu na początku nie mam jeszcze takiej odwagi, żeby 100% ufać własnym obserwacjom..
    Ale widocznie taki urok Amazonki :) raz doradzi, a drugi skarci :)

    a tak przy okazji to czy Wy, drogie Odkładające, od początku swojej przygody z NPR stosowałyście się tylko do "natury"? czy były pomocne anty, tak jak u mnie na razie...
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Od początku bez niczego - odkładam już cztery lata z powodzeniem.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.05.12 09:08</span>
    Acha i też zaczęłam po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Nie traktuję tego w kategoriach odwagi czy zaufania sobie - te MRP jest zwyczajnie skuteczne i tyle.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  3.  permalink
    wiem, że jest skuteczny... wiem, że wiele osób to stosuje... ale.. może to głupie...ale przed ślubem nie mam odwagi tylko tym się kierować.. ale ślub za 2 mies... :) i po ślubie już odstawiam wszelkie "sztuczne" pomoce :)
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    .... cóż napisanie zbyt dużej oczywistości w odpowiedzi na czyjś post może być odebrane jako forma lekceważąca osobę, która udziela jakiejś informacji. Takie działanie wynika zazwyczaj z nieumiejętności komunikowania się przez osobę, która "uracza" oczywistością. NIe następuję rozwój rozmowy i wypowiedz nie wprowadza nic do wątku- co budzi zmieszanie i nie bez przyczyny jest odbierane jako złośliwość. Jeśli Amazonka uważa, że nie jest złościwa to nie umie poprostu się zrozumiale (również jak chodzi o intencje swoich wypowiedzi ) komunikować. Inną przyczną takiej formy wypowiedzi może być też bardzo słaba empatia, albo świadome zachowanie, które ma za zadanie "zwrócenie na siebie uwagi" - dla tego musi być kontrowersyjne. Coś w stylu " gwiazda forum albo internetu" a to już jest często związane z jakimś niedosytem emocjonalnym.

    W każdym razie jeśli bawimy się w "podaj najlepszą definicję" , albo pofilozofuj z nami, albo znajdz pięć błędów merytoryczny w wypowiedzi u koleżanki powyżej... mogę się w to bawić, ze mnie jest też taka mała pani ekspert- filozofka , ale przecież na tym forum chodzi o wspieranie się, o życzliwość, o pomoc, dobrą rade i ciepłe słowo... a czasem o dynamiczną dyskusję z wieloma różnymi zdaniami, ale przecież zawsze z klasą :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Po ślubie będziesz już mniej płodna, skoro wtedy anty przestanie być potrzebna? Anty to anty, nie jest w niczym pomocna ani niczego nie ułatwia, prędzej utrudnia.
    Od początku, tj. od pierwszego razu, bez niczego - w tym jako zielona początkująca, bez doświadczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    aleksandra0708 jak zaczynałam moją przygodę z npr-em to mimo, że rok wcześniej rozpisywałam wykresy miałam stracha i pierwszy raz tak się cieszyłam na okres jak wtedy w pierwszym cyklu npr-owym. Nie stosowaliśmy nic dodatkowo. Już mija rok i odkładamy z powodzeniem bez żadnych dodatkowych "zabezpieczeń". Ale na przykład ja jestem nerwus i teraz mam dłuższy cykl i troszkę się boję, że coś tam źle zinterpretowałam . JEśli się boisz, co jest najnormalniejsze na świecie... zastanów się nad jakimś wspomagaczem Twojej analizy typu mikroskop owulacyjny ( chyba się próbkę śliny ogląda czy jakoś tak), testy owulacyjne są do czego innego, ale ja od roku się nimi upewniam co się dzieje i są tanie na allegro. Przy Twoich wykresach napewno pomogą CI również inne forumowiczki. Mam nadzieję, że moja odpowiedz będzie dla CIebie pomocna :-)
  4.  permalink
    Amazonko... ja rozumiem, że dla Ciebie wszelkie sztuczne metody są jak WIELKIE ZŁO... ja tez nie jestem z tego dumna, że to stosuje... Ty współżyłaś "od początku bez niczego" i gratulacje dla Ciebie za to... ale pisanie uwag typu "po ślubie będziesz już mniej płodna, skoro wtedy anty przestanie być potrzebna?" są uważam mimo wszystko złośliwe... (to moje całkowicie subiektywne odczucie-wybacz) wiadomo, że jedno do drugiego nic nie ma... a aby zrozumieć, co miałam na myśli wystarczy odrobina dobrej woli... --> przed ślubem (nawet 2 mies.) nie chcę zajść w ciążę... i tyle. a dodatkowe zabezpieczenie daje mi swoiste poczucie większego bezpieczeństwa...bez względu czy ktoś to uważa za bardziej ,lub mniej naiwne...i to jest moja decyzja, z która oczywiście masz prawo się nie zgadzać...

    Treść doklejona: 21.05.12 11:52
    Dannam...jest pomocna :) dzięki :) forumowiczki są bardzo pomocne...:)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Ja rok temu- dokładnie właściwie- też stoczyłam w tym samym wątku walkę z Amą,, bo co się odezwałam na forum miałam wrzucane pod wypowiedzią takie dziwne zdanka, które nie robiły nic, tylko wkurzały, żeby nie powiedzieć ostrzej. Historia się powtarza. Niestety nie każdy jest taki konserwatywnie rygorystyczny jak Ama, która obserwowała się przed pierwszym współżyciem, po ślubie oczywiście, a ona tego przyjąć nie może. Shame :/

    Ja zaczęłam po hormonach, stosowaliśmy gumki, potem zeszło na gumki tylko w okresie płodnym. Powoli szło to tak, że zmniejszaliśmy częstotliwość współżycia w okresie płodnym w tych gumkach. Obecnie wstrzemięźliwość, potem chcę używać prezerwatyw tylko od wielkiego dzwonu.
    --
  5.  permalink
    MsMartina.. dzięki za Twój wpis, bo już myślałam, że jestem na tym forum jedyna, która robi takie straszne rzeczy (prezerwatywa)..:) tez zamierzam się od niech uwolnić, ale stopniowo...
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    nam też zdarzały się prezerwatywy - musieliśmy z nich zrezygnować bo okazało się, że najprawdopodobniej jestem uczulona na lateks (wiem, że są bezlateksowe, ale jakoś po nie nie sięgnęliśmy)... natomiast w sytuacji gdy będziemy kategorycznie odkładać, pod ręką będą "w razie W" bezlateksowe właśnie - nastawiamy się na wstrzemięźliwość ale nie będziemy walczyć ze sobą za wszelką cenę... po prostu dopuszczamy używanie prezerwatyw... i nie widzę w tym nic zdrożnego - ale rozumiem, że są tacy którzy z różnych względów nie zamierzają używać gumek i opierają się jedynie na metodach naturalnych... szanuję to, ale jednocześnie "miło by mi było" gdybym miała poczucie, że takie osoby również szanują mój wybór... niestety często jest dokładnie odwrotnie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Stosowanie anty jest normą nawet w miejscu przeznaczonym dla samoobserwatorek, zatem trudno znaleźć nieakceptację tego.
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Irlandio - Przecież takie traktowanie nie wzięło się z sufitu. Wieloma takimi komentarzami Ama sobie zapracowała na takie, a nie inne traktowanie.
    Co do mnie - nigdy nie kryłam, że w przeszłości brałam pigułki, od 2009 nie biorę i nie chcę ich brać. Mam teraz pełne zaufanie do NPRu i tyle mi wystarczy. W okresie płodnym nie współżyjemy.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Ja obserwowałam się przez pełne 3 cykle nie współżyjąc (stricte jeśli chodzi o seks, nie o pieszczoty). Od pierwszego współżycia każde kolejne było bez antykoncepcji, opieram się jedynie na obserwacjach z prostego powodu- po prostu nam tak wygodniej i lepiej, bo nie przepadamy za prezerwatywami.
    Nie przejmuj się komentarzami Amazonki- taki już ma sposób bycia. Prezerwatywa nie jest niczym złym, a każdy w swoim czasie NPRowi może zaufać lub nie.
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    aleksandra0708: a tak przy okazji to czy Wy, drogie Odkładające, od początku swojej przygody z NPR stosowałyście się tylko do "natury"? czy były pomocne anty, tak jak u mnie na razie...

    my od początku tylko Npr z tymże zaraz po ślubie zaczęliśmy starania :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    więc na początku za długo nie odkładałam :wink:
    teraz tylko npr z powodzeniem :bigsmile::bigsmile:
    -- [/url][/url][/url]
  6.  permalink
    ja tez odkładam :))
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Goma:
    Też tak macie z waszymi mężczyznami, że rośnie im libido w II fazie a w trzecie j spada


    Mój J. też tak ma, interpretuję to jako ewolucyjne dążenie do zachowania gatunku.

    Swoją drogą, chyba dołączę do Waszego wątku. Przestaliśmy ostatnio omijać dni płodne, w bieżącym cyklu z ciekawością obserwuję wzrastającą temperaturę i skrupulatnie notuję wszelkie objawy, ale nie nazwałabym tego staraniem się. Tzn. daleko mi do zaklinania wykresów, chuchania gdziekolwiek i robienia jakiś testów w 22 dc.
    Nie odnajduję się w wątku staraczków, mogę tu przycupnąć?
    Nawet mogę za dużo nie pisać :D
    Uściski dla wstrzemięźliwych ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Starania nie polegają na zaklinaniu, chuchaniu i robieniu testów w ciemno. ;-) To co wymieniłaś, to jakieś XX-wieczne zabobony.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    A Amazonko Ty akurat najlepiej ze wszystkich osób na tym portalu wiesz na czym polegają starania... :bigsmile:
    Wybacz, ale nie mogłam sie powstrzymać... Rozbawiłas mnie do łez, tego mi dzis było trzeba. :cool:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Im nas więcej tym lepiej dobrze by było rozkręcić ten wątek bo jedyny prawdziwie płodny to chyba rozpakowane :wink:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Goma: Im nas więcej tym lepiej dobrze by było rozkręcić ten wątek bo jedyny prawdziwie płodny to chyba rozpakowane :wink:


    Masz rację CHYBA...
    Bo tak naprawdę najwięcej płodzą przyszłe mamuśki;) Wiadomo, ostatnie chwile wolności;)
    --
  7.  permalink
    macie jakieś plany do kiedy będziecie odkładać...?? ja w sumie nie ...
    Ja mam za miesiąc wesele u swojego brata rodzonego :)) ostatniego z dwóch :) sukienkę juz mam fryzure wstępnie też wybrałam ... iii miałam jeszcze do wesela schudnąć z 3 kg chociaż ale weź tu schudnij.. w pracy siedzę cały dzień na dup... w domu mam wprawdzie duzo roboty ale zawsze jak robię coś jeść dla Magdy to sama tez coś skrobnę... może macie jakiś pomysł ... :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    W Bazie wiedzy jest tabela z planami, do kiedy kto odkłada.
    --
  8.  permalink
    ta baza wiedzy nie aktualna już po części jest :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    ?
    Czy nie do użytkowniczek należy jej uaktualnianie?
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Amazonka: Starania nie polegają na zaklinaniu, chuchaniu i robieniu testów w ciemno. ;-) To co wymieniłaś, to jakieś XX-wieczne zabobony


    Dzięki za tę uwagę, już miałam w najblizszą pełnię biec nad rzekę, żeby ją w bród pokonać. Podobno od tego też się zachodzi w ciążę ;)

    Nie no, tak serio, to z tego, co zdążylam się zorientować, w tematach związanych ze staraniami niekiedy panuje atmosfera zaklinania i zielonych łączek. Nie odnajduję się. Tym bardziej, że sensu stricto się nie staramy, z mozołem dążąc uparcie do celu.
    Raczej z minami Mózga z Pink i Mózg obserwujemy, co się wydarzy :D Może jak nie będzie się wydarzać nic, to zmienię przynależność wątkową. Póki co - trwam przycupnięta w kąciku.

    Aneczka, mnie w odchudzaniu bez ciśnienia pomogło jedzenie obfitych (naprawdę...) i urozmaiconych śniadań (jadłam np. chude kiełbaski na gorąco, z pieczywem, pomidory i ogórki koszone zalane maślanką, oprócz tego naturalne muesli z rodzynkami i czymś słodkim albo owoc) i nie-jedzenie kolacji. Przesunęłam ciężar gatunkowy posiłków z wieczoru na poranki i wystarczyło, żeby kilku nielubianych kilogramów się pozbyć.

    A jako przegryzki może przetestuj własnie ogórki, pomidory, marchwie?
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Jaheira: Masz rację CHYBA...
    Bo tak naprawdę najwięcej płodzą przyszłe mamuśki;)

    a widzisz zapomniałam o przyszłych mamuśkach!!! ale to raczej te bezdzietne tyle tam modzą :wink:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    (jadłam np. chude kiełbaski na gorąco, z pieczywem, pomidory i ogórki koszone zalane maślanką, oprócz tego naturalne muesli z rodzynkami i czymś słodkim albo owoc)


    Ło matko! Wszystko razem? Nic dziwnego, że schudłaś... :bigsmile:
    Muszę zapamiętać te "koszone" z maślanką. U mnie schudnięcie murowane w ciągu dwóch godzin. :cool: A małosolne moga być? :wink:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  9.  permalink
    Ha ha :) postaram sie nie jeść kolacji i te podjadanie czekolady czy czegoś słodkiego zamienić na np. marchewkę :))
    a śniadania to u mnie ciężko aż takie obfite to na 7 do pracy mam więc nie mam czasu zwsze kanpake w pracy zjadam po przyjściu od razu :)
    •  
      CommentAuthorKasiaŚ
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    Hej ja również odkładam
    Do kiedy nie wiem, Ola -2lata, Chełm
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Irlandia: Ło matko! Wszystko razem? Nic dziwnego, że schudłaś...

    Mam strusiowy żołądek i takie połączenia nie robią na nim wrażenia :D Oczywiście, mogą być małosolne, wówczas kosimy je trochę wcześniej :P
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Amazonka: W Bazie wiedzy jest tabela z planami, do kiedy kto odkłada.

    akurat Twojego aktualnego wpisu nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    weź bo się Amazonka obrazi że ktoś na nią jakieś presje wywołuje czy coś tam :P
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    A Twój jest?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.