Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Muszę to napisać hehe


    MsMartina: zgadzam się z Amazonką :)


    Nie wierzę w to co widzę ! :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:


    p.s to oczywiście nie złośliwe miało być :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    ja też nie uwierzyłam, ale musiałam to przyznać ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 7th 2011
     permalink
    Obserwacje podczas poprzedniej wyprawy rowerowej były łatwe - czas pewnej niepłodności. Tym razem będę musiała zauważyć koniec płodności podczas podróży i dużego wysiłku.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 7th 2011
     permalink
    a nam sie gumki skonczyly, skonczyl sie czas plodny w tym cyklu i kasy nie ma zbyt wiele- a noz uda sie przejsc na prawidlowy NPR, zupelnie niechcacy :)
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    MsMartina jak tam zakup podręcznika??? Masz już go???
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Amazonko temperatura może być zaburzona jak duży wysiłek i słońce Cię czeka.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Przekonam się.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Ja się właśnie przekonałam w zeszłym roku, a w tym zapowiada się, że będzie podobnie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Do tej pory wszystko było ok.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Goma, kupiłam książkę Kramarek. Nawet sobie leży tuż obok :) Podczytuję, właściwie dopiero teraz będę miała wiele czasu na czytanie :)
    --
    • CommentAuthorAjo
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    Dziewczyny powoli zaczynam się wycofywać z tego wątku i odmeldowywać do tych starających się. Nareszcie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Jak to się dzieje? Przypadkiem wyszło na to, że podczas wyprawy rowerowej termometr nie będzie koniecznością - znów - 100% niepłodność wypada na wyjazd z chirurgiczną precyzją, bez żadnej ingerencji medycznej ani afirmacyjnej.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Czym jest ingerencja afirmacyjna?
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Przypadek?
    Mnie dziwnym trafem na wyjazd przypadłaby III raza, okres i I faza. Czyli idealnie pod kątem płodności. Tylko ja tak nie chcę.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Mnie najczęściej na każde wyjazdy miesiączka przypadała, zaczynając od tej pierwszej:)- biwak, potem druga - wycieczka 600km, następna - kolonia w dawnym NRD :) - super nie? :) Już nie mówiąc o weselach, jak byłam w ostatnich 3 latach na 7, to chyba na dwóch tylko nie miałam @ .
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Wydaje mi się że afirmacja tutaj jak najbardziej była- jak się w ogóle nad takimi rzeczami zastanawia i stwierdza że woli okres niepłodny/ nie mieć problemu z termometrem to jak najbardziej sobie wmawia.

    a jeśli nie
    Amazonka: Jak to się dzieje?

    Przypadek??
    --
    •  
      CommentAuthormisianda
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Witam :) pozwolicie że się dołączę ? Mamy juz jednego maluszka i drugiego planujemy za kilka lat, więc na wątku zagoszczę na dłużej ;)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 17th 2011
     permalink
    Ooo misianda, to tak jak ja :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Po przejechaniu pierwszych 10 km okazało się, że... zapomniałam termometru. ;-) Trudno. Tym razem doświadczenie nie wyszło.
    W sumie od domu do domu wyprawa miała 490 km, więc niewiele mniej niż nad morzem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    To szkoda, bo przecież wchodziłaś już w III fazę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Ano wchodziłam i weszłam. Nie było żadnych strat.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Na weekendowy wyjazd nad Zalew Koronowski już wezmę termometr. Tym razem nie mogę zapomnieć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormisianda
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Ja właśnie wrócilam z urlopu i termometru zapomniałam ;) ale biorąc pod uwagę że urlop jest raz w roku, to luka na wykresie mi nie przeszkadza ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Byle nie utrudniała rozpoznania niepłodności.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    No to i ja przez czas jakiś odkładam...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorEwelka_Cz
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny, ja też się chetnie dołączę. Mamy już 7- miesiecznego synka i choć ostatnio chodziła mi po głowie myśl, że może warto byłoby postarać się niedługo o braciszka/siostrzyczkę, to na razie odłoże tą myśl na półkę i jeszcze troszkę poczekam tym bardziej, że miałam cesarkę.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    Pytałaś gina, kiedy możesz zacząć się starać?
    -- [/url]
  2.  permalink
    Dołączam się do Was dziewczęta odkładające - widzę, że bardzo długo utrzymuje się tutaj ten wątek, a i dużo ludzi przez niego "przelatuje" :-)
    mam nadzieję, że szybko minie ten czas odkładania - mi zostało jakieś 4 miesiące - a odkładam już 13 miesięcy z NPR -skutecznie :]
    • CommentAuthorKropleka27
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    ja odkładam od 3 lat ... moze się coś zmieni za jakiś czas.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    Starające częściej zostają odkładającymi.
    -- [/url]
  3.  permalink
    A nie na odwrót, Amazonko? ;)
    --
    • CommentAuthoreszme
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    A to ja też się melduję, jako odkładająca. Powiedziałabym, że na zawsze, ale kto wie, co życie ze sobą przyniesie ;-) w każdym razie na długo, trójka maluchów w zupełności mi póki co wystarcza ;)
    •  
      CommentAuthormisianda
    • CommentTimeAug 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Długo tu z Wami nie pobyłam na odkładających, ale muszę sie wypisac, bo okazało sie ze mam pcos. Muszę sie troszkę podleczyc i sprobujemy sie o dzieciątko postarac za jakiś czas, bo im póxniej tym moze byc trudniej, a nam drugie maleństwo i tak juz chodziło po głowie ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Tzn. już nie odkładasz?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormisianda
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Już nie.Przez najbliższe 2 miesiące będę brac leki hormonalne, a następnie będziemy sie starac :)
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 27th 2011
     permalink
    Ewelka_Cz: Mamy już 7- miesiecznego synka

    Hehe - z suwaczka wychodzi, że Twój synek jest w tym samym wieku co mój Mati. Czyżby urodził się 4 stycznia?? :bigsmile:
    Ja też narazie odkładam - na 3 lub 4 lata. Ciężko jednak będzie prowadzić mi wykres, bo pomiary będą robione po 2 godzinach snu. To tak jak przy karmieniu - nie ważne o której godzinie - ważne, by odpoczywać 2 godziny i wtedy robić pomiar. No zobaczymy... :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Czemu odkładanie miałoby nie wyjść? Mając 28dni, jest łatwo. Jest ekspert w razie wątpliwości.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    No to zmienisz kategorię - po to one są.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Tj. podstawowego i jedynego, a nie dodatkowego.
    Inni nie korzystają z bezwzględnej?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Miałam na myśli innych odkładających. Nie miałaś za sobą ani jednego cyklu z odkładaniem? Przecież nie starałaś się od razu po porodzie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwelka_Cz
    • CommentTimeAug 28th 2011 zmieniony
     permalink
    iborkowska- Tak, Olek urodził się 4 stycznia :) całuski dla Twojego synka

    amazonka- lekarz powiedział, że musi minąć co najmniej rok od cesarki, by bezpiecznie móc starać się o drugie dziecko bez szkody dla matki.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    No to spokojnie odłożysz poczęcie do tego czasu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    To masz dużą motywację do nauki metody i prawidłowego stosowania.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Amazonka: Czemu odkładanie miałoby nie wyjść? Mając 28dni, jest łatwo
    Ja w takim razie chyba będę często nękała tego eksperta :bigsmile:
    Bo tak, jak napisałam wcześniej - będę po nocy spała max 3 godziny (+ / - przebudzenia spowodowane krzykami Matiego :cool: ) więc nie mam zielonego pojęcia, jak to mierzenie tempki będzie wyglądało?! :fingersear:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Racja, nękaj Od tego jest. Będzie wyglądało normalnie, jak w okresie poporodowym.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    trzymam kciuki za mierzenie temperatur po porodzie :))) wielu dziewczynom się to udaje, ale wielu niestety nie... wszystko zależy od tego jaki "egzemplarz" nam się trafi :)
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    U nas zanim zaczęłam obserwacje, antykoncepcją było "P" - 5 lat z powodzeniem. Oooo właśnie wiewiórka weszła na dach! :crazy:
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 29th 2011 zmieniony
     permalink
    na taką "anty" bym się zdecydowała jedynie w sytuacji, kiedy kolejna ciąża - mimo braku starań jako takich - byłaby i tak pożądana :) no niby my też się tak kiedyś "zabezpieczaliśmy" i wpadki nie było, ale licho nie śpi :angry:
    dlatego ja w okresie poporodowym (długo dość) nie chcąc zajść w kolejną ciążę stosowałam kilka różnych metod... do samoobserwacji 100 proc. zaufania nie miałam, bo nie mierzyłam regularnie temperatury (trudno trochę jak się jest samemu z dzieckiem w domu - mimo że młoda ładnie nocki przesypiała to zawsze budziła się na jedzenie między 4.00 a 6.00 rano, więc pomiar temp. byłby totalnie niewiarygodny...) obserwowałam śluz, no i postawiliśmy na prezerwatywy...
    a teraz zmieniłam kategorię na "szczęśliwy traf" co u mnie oznacza tyle, że nie staram się usilnie, ale jeśli akurat w okresie płodnym mamy ochotę na igraszki to sobie ich nie odmawiamy... ale jeśli "nas nie przypili" to jednak ten czas omijamy więc generalnie zaliczam siebie do nieistniejącej tutaj kategorii "odkładającej, która jeśli jednak zaciąży bo da się ponieść emocjom, będzie szczęśliwa" :tongue::bigsmile:
    _____
    skąd wytrzasnęłaś wiewiórkę??? w lesie mieszkasz czy jak??? :shocked:
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 29th 2011 zmieniony
     permalink
    ANNE76
    No to ryzyk - fizyk, bo ani ja ani mąż nie znosimy gumek :devil: więc będzie tylko "P" ale przy mojej obecnej ochocie na baraszki to raczej będzie cud, by z tym "P" zaciążyć Właśnie przy założeniu nowego cyklu zastanawiałam się, jaki dać status i chyba zmienię na ten, który miałam na początku "szczęśliwy traf" bo jeśli nawet zaciążę (nie starając się - a wtedy najłatwiej zaciążyć), to będziemy szczęśliwi :-) Szczerze mówiąc, to już po urodzeniu Mateuszka (minuty po porodzie) powiedziałam, że chcę jeszcze drugie i trzecie dziecko :-D A jeśli Bóg dałby już teraz przypadkowi swoją kolej, to cóż?! :-D Będę szczęśliwa :-D Ale wolałabym z mężem poczekać, aż wrócimy do PL i spełnimy nasze plany w 100% hehe
    -
    W lesie?? Nie! :bigsmile: Nad samym morzem! :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Pobudka między 4 a 6 jest idealna na pomiar.
    Kategoria "jeszcze nie zdecydowałam" już istnieje.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.