Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    Moja sis ma w kuchni na podłodze ogromną butlę (chyba do robienia nalewek była) i wrzuca do niej dwuzłotówki. Jak toto się zapełni to będzie pewnie miała ma 3 miesięcznie wakacje w USA :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    Ewasmerf: jak ide do biedronki to owszem, lista jest, coby nie zabraklo tego po co przyszlam, ale dodatkowo a tu jakas ksiazka, a tu jakis kwiatek w doniczce, a tu jakas miska/pizama/skarpety/rekawiczki (co akurat jest ciekawego).

    mam podobnie z ksiazkami w biedronce i tesco, czasami staram sie ominac szerokim lukiem ale nie zawsze mi sie udaje
    podobnie z rzeczami do domu, np jakies pudeleczka plastikowe, swieczki, blaszki czy foremki do pieczenia
    o, dzisiaj np wzielismy w biedronce patelnie, malutka taka na 1 jajko sadzone, ze bedzie wygodniej itp, niby tylko 16zl ale doliczajac ksiazke dla mlodego to juz 25zl sie uzbieralo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    ja zrobilam wlasnie zakupy w P&P online. ale troche miesa wzielam, wiec na pare obiadow bedzie.
    Wczoraj zrobilam kotlety z cieciorki, kaszy jaglanej i zyta - myslicie ze ktos to oprocz mnie ruszy?
    takim oto sposobem bedziemy miec na obiad kupnego kurczaka z grila.
    -- ;
  1.  permalink
    Ah...oszczędzanie-temat rzeka :D
    Ostatnio doszłam do ciekawego wniosku-im więcej zarabiam, tym więcej wydatków się ''nagle'' znajduje.
    U nas w tym procesie pomagają trzy zwierzaki-jak nie szczepienie kota, to uszatek złapie grzybicę i tak w kółko macieja...
    Końcówkę roku mamy wybitnie okazyjną bo poza Gwiazdką, mamy też 3 inne okazje ( w tym dwa razy urodziny), ale w tym roku muszę jakoś sensownie zabrać się za kupowanie prezentów bo w ostatnich latach bardzo dużo dawałam od siebie (bardziej w sensie poświęcania czasu i energii na szukanie niż w sensie finansowym), a dostawałam bardzo mało i zaczęłam sie w związku z tym czuc niefajnie.
    Jutro idę zapolować na drewniana autostradę z Lidla na urodziny chrześniaka.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    no i takie u nas oszczedzanie,
    edit, bo mi pol posta zezarlo. byla kurtka za 160 zl, dekoder n-ki za 200, czapka dla pitera za 25, zaparzacz do kawy za 25, odzywka 1 litr za 10 zl, zelki, kawa=50 zl
    potem aldi - 100 zl, biedronka 100 zl ( w tym puduelka z metalu 3 w 1 - 17 zl i ciastolina 34 zl) + 100 zl jakas wkretarka czy cus.
    potem jarmark - winko grzane 10 zl, przejazd kolejka 20 zl, lizak 6 zl. zabawka 25 zl
    a na koniec jeszcze monopolowy 30 zl, no ale musze jutro w firmie postawic flache.
    to to tysiak prawie;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    lizak 6 zl.


    A duży? :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    duzy, slodki w ksztalcie auta (taki z 8 cm dlugosci i 2 szerokosci). takie gowna z jarmarku. przeplacony 10 x ale co zrobic. i tak do kubla poszedl. no ale wiecie, to sa takie zochcioly jarmarkowe, no nie sposob nie kupic. cos jak piwo w knajpie - 7 zl, a w sklepie po 3, ale raz na jakis czas sie wychodzi i nie grymasi.
    kino za 20 zl a film za pol roku w tv za frr, ale sie chodzi do kina, co nie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    cos jak piwo w knajpie - 7 zl,


    Jessus Maryjo... U nas piwo w lokalu jakieś 4,5-5 zł kosztuje :)

    kino za 20 zl a film za pol roku w tv za frr


    eeeeeeeee, ale kino jest fajniejsze niz telewizor :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    u nas 7 to i tak tanio, ale nie chcialam straszyc cenami;-P

    Treść doklejona: 23.11.14 19:15
    a zabawke wam wkleilam, bo wprawdzie nie ten topik, ale nie chce mi sie zmieniac.
    zabawka jest rewelacyjna do nauki pisania i rozwoju kordynacji oko-reka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    fajowa zabaweczka, ale mój by jeszcze nie zaczaił.... Miejmy nadzieję, że wszystko przed nami ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Piwo 7 pln? Ewa u was taniocha :) u nas ponad 10 :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    ja w tym miesiacu staralam sie robic bardzo rozsadne zakupy, na zasadzie "przemysliwania" czy na pewno tego potrzebuje, czy to nei bedzie na zapas i czy wszystko wykorzystam. Jeszcze dokladniej przegladam gazetki promocyjne biedronki, tesco czy kauflanda (i tak np za pieprz ktory w osiedlowym jest po 2,49, w tesco po 1,99 a w kaufie po 0,99 kupowalam) no i postanowilam zuzyc wszystkie zapasy najpierw nim zrobie nastepne zakupy. w ten sposob udalo mi sie kupic 3 prezenty gwiazdkowe, kozaki dla siebie i mlodej (chociaz tu poszlam po taniosci bo za dwie pary niecale 250zl zaplacila) no i gdyby nie niespodziewane wydatki to bylabym w stanie odlozyc cokolwiek ale jak tu oszczedzac jak chorobsko i kontuzja meza to stowacz w aptece plus wypadl mi zakup ksiazek do pracy ponad 100zl, kompletu ksiazek za 65zl na zajecia dodatkowe dla mlodej (w szkole ma do sprawdzianu przygotowujace), plus 140zl wplata na rade rodzicow za dwojke uczniakow :devil:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    U nas piwo to 10 minimum. Przy czym to byly ceny sprzed 2 lat, wiec zapewne nie potanialo.

    Treść doklejona: 23.11.14 20:00
    A u nas na razie 2 tydzien systemu kopertowego i poki co idzie dobrze. Ale przy koncu tygodnia to zbieramy kazdy grosz,zeby na zakupy miec a zeby z przyszlego tyg. nie pozyczac. No i tak jak Hyde napisala- najpierw czysz c zenie lodowki a potem zakupy. Wczoraj to tak wyczysciclismy ze dzis na sniadanie nie bylo co jesc hehehhe
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    no ja tam nie wiem po ile piwo w knajpach. nie chodze;-P ale chyba pod nasypem na boguslawskiego to mozna za 5-7 zl kupic. a w rynku to nie wiem.
    do dobra, zerknelam na spiz - 10-11 zl/0,5 l

    Treść doklejona: 23.11.14 20:01
    dżasti: Wczoraj to tak wyczysciclismy ze dzis na sniadanie nie bylo co jesc hehehhe

    buhaha
    ja tez chyba w tym miesiacu zrobie czyszczenie zapasow, to sobie lodoweczke rozmroze przynajmniej;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Ewasmerf: no ja tam nie wiem po ile piwo w knajpach. nie chodze;-P ale chyba pod nasypem na boguslawskiego to mozna za 5-7 zl kupic. a w rynku to nie wiem.
    do dobra, zerknelam na spiz - 10-11 zl/0,5 l


    jak bylismy we wrzesniu to w PRLu po 9zl bylo, w spizu zdaje mi sie po 11zl placilismy
    u mnie w miescie trzeba zaplacic ok 7zl a my w dziurze mieszkamy
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    U nas piwo 7 - lane, 8 - 9zł butelkowe w centrum, w normalnym pubie
    Ewa rozumiem że ty mieszkasz w jakimś mieście typu Wrocław lub Warszawa, mi kiedyś koleżanka z Warszawy mówiła, e piwo w centrum kosztuje powyżej 10 ale już w fajnych knajpkach poza centrum jest tańsze
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    :shocked: :shocked: :shocked: To w Katowicach taniocha totalna, więcej niż 5 zł trudno płacić... W naszym spiżu jako studenciak piwo kupuję za, uwaga 3 zł :tongue: I generalnie większość knajp to już maks z sokiem 6,50.

    Dobrze, że zrezygnowałam ze studiów we Wrocku, hyhy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    no wyjscie do knajpy zeby alko kupic to juz niezle trzepie po kieszeni dlatego wsrod naszych znajomych ostatnio malo kto juz chodzi i raczej spotykamy sie w domu przy winie
    z takich cen knajpianych to kieliszek wina 0.1l to od 12 do 16zl zalezy od miejsca ale co sie dziwic jak za mala butelke 0,2 coca coli czy mineralnej trzeba zaplacic od 4zl w gore
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Bloody bo na Śląsku jest taniej, my jak kupiliśmy mieszkanie w Opolu to w Rybniku za taką cenę byłby 50% większy metraż, a oba miasta mają porównywalną liczbę mieszkańców

    Treść doklejona: 23.11.14 21:55
    Ja piwo piję ale rzadko, bo na drugi dzień mam problemy z jelitami, za to lubię mojito i kamikaze, sączę sobie powolutku i jestem hapy
    tutaj link do fajnej piwiarni w opolu i ceny
    Warka
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Że taniej na Śląsku, to wiedziałam, ale serio, aż taką różnicą mnie mocno zaskoczyłyście. Nic no, pozostaje się cieszyć i bez żalu na piffko wychodzić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Nie no, dla nas wyjscia na miasto z alko to byly mega trzaskajace po kieszeni. Bo dajazd do domu taksa to 80 zl (bo w mojej wsi to raczej sie nie potanczy) wiec praktykowalismy na prawde rzadko, raczej spotkania w domach z zarciem i spaniem.
    No, a my z m. tak sie wciagnelismy w niewydawanie kasy z nastepnego tygodnia, ze wczoraj wydlubywalismy paluchem antyperspirant (i to tylko moj juz zostal), co zeby pomazac pachy. :tongue: dzis za to wielkie zakupy. Wielkie, czyli za 150 zlotuch hehehehe.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    dżasti: wydlubywalismy paluchem antyperspirant
    :) Ja zawsze rozcinam tubki kremów, czy wypłukuję wodą resztki żeli pod prysznic itp. W takiej tubce naprawdę sporo zostaje.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    dżasti: ze wczoraj wydlubywalismy paluchem antyperspirant (i to tylko moj juz zostal)

    ahahahaha padłam!
    Justyś rozwalasz mnie normalnie. :bigsmile:

    My założyliśmy smart savera i na razie tam nie zaglądam, ale daliśmy sobie opcję 10%.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Manga fajny jest smart saver ja już mam dzięki niemu 3 tysie na koncie od maja, też mam 10 %, zawsze jak na początku m-ca płacę za przedszkole, komórki, angielski to od razu leci spora sumka na savera, jedne zakupy za 200 zł i 2 dyszki na saverze
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    My tez tubki rozcinamy. Nazywany to "wersja oszczednosciowa":bigsmile: szkoda byloby mi wyrzucac, jak tam jeszcz sporo jest. Ale zazwyczaj w pogotowiu mam juz nowe opakowanie.
    Sluchajcie, ale ten smart sever to po prostu przy platnoscich karta sie uruchamia, tak? Czy przy przelewach i przy wybieraniu kasy z bankomatu tez?
    Ja co miesiac przelewam pieniadze na konto oszczednosciowe.
    Tak mysle, ze ten smart sever u nas chyba nie zdalby egzaminu, bo u nas problemem bylo kupowanie za duzo rzeczy i to musialam zmniejszyc.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Na smart saver kasa leci jak płacisz kartą i jak robisz przelew, przy wybieraniu z bankomatu już nie. Zawsze można z niego kasę wybrać, ale ja jeszcze nie musiałam tego zrobić. My z mężem mamy dwa konta i on płaci duże rachunki, kredyt, czynsz, 3 filar wszystkie opłaty, a ja przedszkole i takie mniejsze rzeczy, tylko ja mam savera. Tu właśnie chodzi o to że powoli sobie oszczędzasz i tego tak nie odczuwasz np płacisz w sklepie 35 zł i 3,50 idzie na smarta i tak grosz do grosza pod koniec m-ca ładna sumka się zbierze, ale jak ktoś ie płaci kartą lub nie robi przelewów to nie ma sensu tego uruchamiać.Jak ostatnio patrzyłam to smart saver ma najlepsze oprocentowanie bo chyba 3% wszystko inne ma mniej ale tylko do kwoty 5 tyś bo potem już spada. Czyli jak będę miała 5 tys uzbierane to np zakładam sobie lokatę i zaczynam zbierać od zera

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.11.14 11:07</span>
    ja oprócz rozcinania tubek mam na czarną godzinę próbki np kremów, balsamów, nie raz się przydały jak pod koniec m-ca było mało kasy a tu krem się skończył, zawsze można się poratować, a palcem nawet pomadkę ochronną wygrzebuję przy końcówce
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Co do tubek to u nas to samo. :)
    Sprzątałam dzisiaj w szafce z torebkami i reklamówkami i tak mi się jeszcze przypomniało, że zbieram torebki z prezentów i np na te święta nie muszę już kupować papieru specjalnie.
    Co do reklamówek to bardzo często wykorzystujemy jako worki na śmieci.
    Druga sprawa to kwestia nietrafionych prezentów, u nas np alkohol to częste - nie wiem słodkie wino, ajerkoniaki i inne słodkości procentowe, czekają zawsze by wykorzystać w okresie świątecznym bo my tego nie pijemy. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    co do torebek na prezenty, ja mam fioła na ich punkcie. Posegregowane na kategorie: urodziny/imieniny, święta, urodzenie dziecka... ;]
    --
    •  
      CommentAuthorkrewetka82
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    ja zapisuje wydatki od kilku lat, od jakiegoś czasu jestem zalamana jak widze ile nam idzie, samych rachunkow z kredytami to ok 3tys( jeden kredyt 1tys juz sie konczy), mąż na diecie na ktora wydaje ok 650zl + siłownia, odzywki itd, ja na wyzywienie swoje ok 300zl, córka je głównie w przedszkolu, ubrania kupujemy sporadycznie,chemia ok 100zl, paliwo tez sporo, reszta to różnego rodzaju rzeczy, w kazdym miesiacu cos a to ubezpieczenie a to szafa , itd.... Ja tez zbieram ozdobne opakowania i pozniej wykorzystuje na rone okazje, rekamowki tez wykorzystuje kilkakrotnie :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    A u mnie tez posegregowane torebki na prezenty. Tylko musze oznaczac ktora od kogo dostalam, zeby "fo pa:wink:" nie popelnic. Choc ja na BN to lubie wymyslac jakie fajne opakowania, czesto takiej wychodza niz torebki, ale ze kazdy w rodzinie idzie na latwizne, wiec mam torebek od groma i w tym roku uzyje.
    A wroce jeszcze do chemii i kosmetykow. No nie wiem, jak Wam sie udaje 50 zl na to wydawac. Dzis rossman i to tylko niezbedne rzeczy (2 antyperspiranty, odzywka do wlosow, 3 szczoteczki do zebow, zapach do kontaktu i 2 rolki papieru toaletowego) i 75 zl poszlo. W zeszlym tyg. musialam cala kolorowke kupic, bo sie akurat pokonczylo i mimo, ze skorzystalam z promocji (2 produkt gratis) to wydalam 130 zl. A jeszcze zostana do kupeinia w przyszlym tyg. plyn do plukania i srodki czestosci. Kremy zapewne juz w przyszlym mcu. I jakbym nie krecila to minimum 300 zl miesiecznie idzie na to.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    no to ja mam zaokraglanie do pelnej 10 wiec az takich oszczednosci nie ma, w sumie niespelna 100zl miesiecznie ale to i tak duzo.

    a jesli mowa o ING to w wersji mobilnej po aktualizacji udostepnili opcje dodaj paragon , wlasnie wyszukalam stary paragon i bede zaraz sprawdzala jak to dziala
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    fajny, ale jak sie nie ma kasy na styk. niestety.


    Ale można sobie ustalić ile procent ma iść na konto, można dać ta jak Hyde czyli do pełnej 10 ja dałam 10%, bo wiem że nie płacę rachunków typu 900 zł kredytu tylko 150zł przedszkole, 90 zł angielski, więc się odkłada nie za dużo, a czasami właśnie takie kwoty wydajemy bez pomyślunku tu kawka i poszła dycha. To nie lokata na której kasa jest zamrożona i nie do ruszenia przez kilka m-cy, zawsze można wybrać gdy braknie.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    kachaw: To nie lokata na której kasa jest zamrożona i nie do ruszenia przez kilka m-cy, zawsze można wybrać gdy braknie.


    dokładnie. wybierasz dopiero, kiedy naprawdę musisz, a więc powstrzymuje cię przed wydawaniem bez prawdziwej potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    ja wczoraj kopiowalam kolezance "niedowiarce" jakiego rzedu kwoty trafiaja u mnie na smart savera - to zestawienie z 2tygodni ostatnich od 1grosza do prawie 10zl
    1,37
    1,01
    6,03
    1,02
    5,60
    5,17
    1,64
    1,01
    4,26
    0,01
    8,50
    5,50
    9,93
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    koniec miesiąca, więc zrobiłam podliczenie i wyszło mi że moja 3 osobowa rodzina wydała w listopadzie 893 pln na jedzenie. Mamy bardzo mieszany styl żywienia ja weganka, córka wegetarianka, mąż mięsożerca. Na mięso i produkty odzwierzęce wydaliśmy 190pln więc to spora część tego budżetu.
    Gotuję codziennie obiady, żywimy się (moim zdaniem) bardzo dobrze jakościowo. Dobre oleje, orzechy i owoce suszone to największe wydatki.
    Z tego co wyczytałam z waszych opisów i po moim zestawieniu widać że mięsna kuchnia kosztuje dużo więcej niż wegetariańska o wegańskiej nie wspominając.
    -----------------------------------
    czy zauważyłyście, że w weekendy w sklepach jest drożej?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ja po 3 tygodniach oszczedzania, stwierdzam, ze jednak nie wyrobimy sie w 2000 zl w miesiacu na zycie poza rachunkami. I ze to nie jest w cale jakis eksces wydawac tyle kasy. Wczesniej jakos nie umialam ogarnac- jak mozna wydac 3000 zl na zycie????????? Myslalam, ze 1000 to powinien wystarczyc bez nic. Ale wydajemy tygodniowo- 200 na jedzenie (mieszcze sie bez problemu z zakupem miecha i przekasek), 100 na paliwo, 100 ma na wydatki maz typu - srubki, kleje itp, samochodzik dla Malsia oraz hasla- kup pieluchy, papier toaletowy i mleko. Do tego 100 na chemie i kosmetyki oraz moje "pierdoly" no i oczywiscie ginekolog i leki. No i nie ma tu miejsca juz na ubrania, drozsze zabawki dla Maksia, czy sprzety domowe (gdzie zawsze niestety co miesiac cos). No jakby nie krecil to ponad 2500 miesiecznie zejdzie. Ale rzeczywiscie lepiej to widac placac gotowka.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ja po 3 tygodniach oszczedzania, stwierdzam, ze jednak nie wyrobimy sie w 2000 zl w miesiacu na zycie poza rachunkami. I ze to nie jest w cale jakis eksces wydawac tyle kasy.


    A ja muszę, bo po opłaceniu terapii Dawidka, to nawet 2000 nie mam ;) Ale dajemy radę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    ja w tym miesiacu zaczelam zapisywac na co ile idzie. tzn w dniu wyplaty. 24.12 pewnie dostane kolejna wyplate wiec podlicze i zobacze na co poszlo niepotrezbnie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Nooo, to dobre ;)
    Ja dziś zakupy zrobiłam na 100 zł łącznie z jedzeniem i słopdyczami dla małego na świeta ;)

    Na jedzenie 10 zł.
    musiałam kupic środki do prania, płyn micelarny (znalałam za 4.75 :P) krem na mróz dla Dawidka, itp, itd...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    A ja się zaczęłam zastanawiać nad tym co Hydzia napisałaś z tymi końcówkami. Jakbym codziennie opróżniała do "świnki" wszystkie drobne z portfela to by się niezła suma uzbierała, ja chyba tak zacznę, bo koperty u nas to totalny niewypał (my więszkość rzeczy przez net kupujemy, łącznie ze spożywką).
    --
    •  
      CommentAuthorkrewetka82
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    u nas sama dieta męża to 650zl. mies ( + suplementy kolejne 150-200zl?), bez diety wydawalismy ok 800zl czyli wychodzi ze w grudniu wydamy więcej ( na diecie jest od 2 tyg)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Koncowkami w skarbonce mlodego uzbieralam w dwa miesiace 40zl, w corki 35 (on groszowki ona zlotowki)
    Na smart saverze miesiecznie odklada sie 100zl. Realnie wiec wychodzi ze ok 150zl oszczedzam na bank.
    Jakies 'dyszki' wrzucam do swinki skarbonki czasami nawet co kilka dni, do skarbonki dobiore sie po nowym roku z nadzieja ze chociaz na prezent odlozylam
    Tyle ze ja z reguly oszczedzam na b.konkretne rzeczy, typu zakup ekogroszku, czegos do domu itp a niestety duza czesc tego idzie na nadprogramowe wizyty lekarskie
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Monia- no czlowiek jak musi to rade da. Grunt to dobre gospodarowanie. U nas tez beda miesiace, gdzie nawet i 2000 nie bedzie. Bo ja poki co nie zarabiamz a wiele a jak m. dostanie sama podstawe to bedzie baaaardzo krucho. Ale dobrze, ze juz wiem ile na co potrzebuje:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Kur... i jak tu oszczędzać, jak na akcesoria do ozdabiania ciast i ciasteczek, barwniki, ozdoby itd wydałam właśnie 150zł... :tooth:
    Hmmm
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Monia- no czlowiek jak musi to rade da.


    No dokładnie... Ale co to za kraj, że trzeba wszystko liczyć... Człowiek sie uczył, zdobył zawód i.... musi żyć skromnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    miceralny uzywam z biedronli robiony przez tolpe
    A widzisz.... Ja dziś w POLO akurat byłam i już trzymałam płyn Garniera (16 zł) gdy mi wpadł w oko ten tani. On jest ze scin care. Nigdy go nie miałam, więc ciekawa jestem czy jest "dobry".

    A a pro po oszczędności. Jutro jadę z Dawidkiem do neurologa. Autobusem. I powiedzcie mi jeśli wiecie... Czy abym mogła z nim pojechać jako "opiekun" wystarczy mi ta taka kartka gdzie mi napisali, że on jest niepełnosprawny?
    --
  2.  permalink
    Monia, ja nie znam się jakoś super na tych przepisach, ale wydaje mi się,że skoro dziecko ma niepełnosprawnoć orzeczoną przez powiatowy zespół ds orzekania.... to musi miec legitymację osoby niepełnosprawnej
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    A nie wystarczy, że jestem jego matką? ;) A legitymacje to gdzie sie załatwia????
    --
  3.  permalink
    Wg mnie jezeli opiekun jedzie z dzieckiem nie musi mieć zadnego dokumentu potwierdzającego ten fakt. Legitymację załatwia sie tam, gdzie byłas na komisji
  4.  permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.