Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Zastanawiam sie właściwie po co legitymacja skoro jest orzeczenie ;). Chyba, że o zdjęcie chodzi ;) No, ale młody ma dowód osobisty to mozna zweryfikowac ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    nie trzeba miec dokumentu, ze sie jest opiekunem. na 100%. czasem mnie ktos zaczepial czy nie chce jechac jako opiekun. a ja dokumentu przecie nie mialam zadnego.
    natomiast trzeba miec legitymacje osoby niepelnosprawnej, zeby takiego opiekuna miec.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    mangaa: Kur... i jak tu oszczędzać, jak na akcesoria do ozdabiania ciast i ciasteczek, barwniki, ozdoby itd wydałam właśnie 150zł...

    ja w prawdzie wydalam 1/3 tego ale tez mnie 'szarply' ozdoby swiateczne, rozne pierdoly do stroikow, swiatecznych 'giftow' i wystroju domu
    no i czeka mnie duzy wydatek bo musze transformator kupic (koszt ok 200zl!!!) bo moje dzieciaki maja dostac od cioci z hameryki jakies swiecace, stojace, duze ozdoby pod dom/na taras. Bedziemy jak Griswoldowie jak nic :D
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny. Dopytam w urzędzie. Chociaż.... Gadać w naszym urzędzie to jakas tortura
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    MrsHyde: ja w prawdzie wydalam 1/3 tego ale tez mnie 'szarply' ozdoby swiateczne, rozne pierdoly do stroikow, swiatecznych 'giftow' i wystroju domu
    no i czeka mnie duzy wydatek bo musze transformator kupic (koszt ok 200zl!!!) bo moje dzieciaki maja dostac od cioci z hameryki jakies swiecace, stojace, duze ozdoby pod dom/na taras. Bedziemy jak Griswoldowie jak nic :D

    Ja musiałam foremki do pierniczków zakupić swoje własne, bo poprzednie pożyczane - komplecik i tu już wydatek.
    + te kuleczki ozdobne i tylki cienkie do lukru bo mam same grubsze wrrr

    To już będzie na dłużej, wiadomo, ale pewnie co rok się coś "przyda".
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Mangaa bylo poczekac do dnia darmowej dostawy i kupic na aledobre
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 1st 2014 zmieniony
     permalink
    No na aledobre kupowałam. ;D

    (pocieszam się, że borowiki w prezencie dostanę :tooth:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Nie znam aledobre:angry: ale poznam!!!!!
    To ja dzis chcialam zakupic w lidlu grilla elektrycznego, ale nie doczytalam jakos, ze to od czwartku, no i jak juz tam bylam to wzielam " kilka rzecz"....... 210 zl, no takze ten...... Ale i tak trzeba bylo juz zakupy zrobic. Bo mleka, jajek, sera, twarogu, jogurtow itp niet w domu. Ale w ramach oszczednosci zakupilam sobie sniegowce za 69 zl. I tak mialam kupic jakies buty do chodzenia na spacery po tej mojej wsi, a w normalnym sklepie wydalabym ze 3 razy wiecej.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    dżasti: Bo mleka, jajek, sera, twarogu, jogurtow itp niet w domu.

    Lidl wydaje mi sie w tej "dzialce" akurat drogi, nabial najtaniej jest jednak w biedronce czy na promocjach w tesco czy kauflandzie
    nie wiem jak u was ale u mnie "ida" tylko okreslone marki; wcale nie najtansze ale my jestesmy baaardzo wybrredni, szczegolnie ja i mlody; ja teraz odstawilam mleko ale bylo tak ze potrafilam nawet lyka mleka nie wypic bo mi "krowa" smierdzialo :shamed:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    potrafilam nawet lyka mleka nie wypic bo mi "krowa" smierdzial


    To ja mam to samo, ale z wędlinami, tylko w stronę świni mi zajeżdża :P
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    No to ja w ramach "oszczędności" kupiłam przed chwilą na allegro formy do kransekake. Robiłam w ubiegłym roku z przepisu Doroty, "od ręki" bez formy, było pyszne, w tym roku będzie mam nadzieję jeszcze super wizualnie:) Ale ponad stówka pooooszła... Manga, przybij "5":)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    a jeszcze a propos kwestii ze miesozercy sa bardziej kosztowni - dzisiaj wzielam po kilka plasterkow wedliny, ktore starcza na kanapki tylko i wylacznie sniadaniowe na 2 dni dla kazdego z nas i zaplacilam 20zl z haczykiem. Dla kazdego biore co innego, ale fakt wedline kupuje na zasadzie ze musi byc mieso w miesie a nie ze szynka to 60% mieso a reszta cos
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde- ja mleczne produkty w lidlu kupuje marki pilos. Bardzo je lubie i sa dosc tanie. Tez kwestia, ze lidl u nas najblizej domu i po drodze z miasta. A kaufland czy tesco to w centrum miasta i w ogole mi tam nie po drodze. Do biedry jakos sie przekonac przez tyle lat nie umiem. Tylko pieluchy tam kupuje. Jakos lidla lubie i to od tylu lat. Kiedys - 7 lat temu w realu robilismy zakupy i szlo (bez miesa i wedlin) ponad 300 zl, teraz w lidlu nabierzemy wszystkiego i jeszczez nigdy 300 zl nie przekroczylismy. Wiec roznica jest.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    no to mi Pilos zupelnie nie podchodzi no i jednak wcale nie jest tani
    jesli idzie o smak mleka to albo Piatnica albo Mlekovita (biedronkowska Mleczna Dolina)
    a dlaczego nie lubisz Biedronki? dla mnie to najlepszy sklepp na codzienne zakupy, swieze, duzy wybor i tanio na dodatek
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    wylacznie sniadaniowe na 2 dni dla kazdego z nas i zaplacilam 20zl z haczykiem.


    A ja ostatnio mam fazę na salceson czarny o sobie biorę 10 plasterków. Synkowi ser plus 5 plasterków szynki o płacę 10 zł :). To nam starcza na 3 dni (tzn ser na dłużej nawet).

    No co mnie na salceson tak wzięło, nie wiem, ale nie narzekam :P
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    MrsHyde: Biedronki? dla mnie to najlepszy sklepp na codzienne zakupy, swieze, duzy wybor i tanio na dodatek


    Stwierdzam, że owoce/warzywa są bardzo drogie w Biedronce. Taniej mi wychodzi wyjść do osiedlowego i kupić. Choćby na przykładzie mandarynek... W Biedronce dziś (bo akurat byłam) 4,99. A w moim osiedlowym 3,50. Nawet jabłka są tańsze i ładniejsze.
    Ale ja mieszkam na Wschodzie, 35km od granicy z Białorusią i u nas dużo Białorusinów przyjeżdża na zakupy, więc może dlatego jest tak drogo w marketach? (bo się nie orientuję, czy cena za dany produkt musi być taka sama w każdym markecie danej firmy na terenie całego kraju).
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Zgłaszam, że mój tani płyn micelarny - rewelacyjny!!!! Macie jeszcze jakieś tanioszki wypróbowane?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    _mad: (bo się nie orientuję, czy cena za dany produkt musi być taka sama w każdym markecie danej firmy na terenie całego kraju).


    Tego nie wiem, ale u mnie też stonka słabo wypada w porównaniu z innymi sklepami. Warzywa, owoce - drogie, do tego jak dla mnie jest słaby wybór. I mam wrażenie, że produkty mleczne (i nie tylko) sprzedawane pod marką własną są jednak gorszej jakości. Ostatnio śmietanę tam musiałam kupić przypadkiem - w składzie jakieś zagęszczacze, skrobia, nie wiadomo po co :confused:. No i moja najbliższa "biedra" jest po prostu brudna, ale to już pewnie od ekipy zależy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Ja w biedronce kupuje owoce czy warzywa tylko jak sa na promocji, zreszta sprawdzam gdzie akurat jest promo i tu najlepiej sprawdza sie kaufland. U mnie na rynku niestety drogo jest i juz wole w osiedlowym po 3marchewki kupowac
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    MrsHyde: i tu najlepiej sprawdza sie kaufland.


    U mnie też kaufland najtańszy jest pod tym względem. A już szczególnie, że codziennie wieczorem większość owoców i warzyw jest przeceniana.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    No to u nas wieczorami takich przecen nie ma, tylko w przypadku dlugiego weekendu lub swieta nastepnego dnia poznym wieczorem ceny spadaja. Zazwyczaj robie zakupy w kaufie ok 20ej i jeszcze nie trafilam w ciagu tygodnia ale kiedys przed wolnym to obnizka spora byla. Pamietam ze 4salaty w cenie 1 wychodzily. ponoc w lidlu przeceny na polowe sa na godzine przed zamknieciem ale lidla nie lubie i rzadko bywam (maz ostatnio po jakies rzeczy do biegania, pokarm dla ptakow na zime itp)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    a ja ostatanio bylam w aldim, ceny jak ceny, dupy nie urywaja, ale jaki fajny sklep - duzy, obszerny, duzo miejsca miedzy regalami, ladnie poukladane, malo ludzi;-P
    -- ;
    • CommentAuthorlysa6
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    dzisiaj jest dzień darmowej dostawy w internecie, wystarczy wpisać w google i na stronie jest podana lista sklepów:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    lysa6: dzisiaj jest dzień darmowej dostawy w internecie


    Właśnie, trochę nie w temacie, ale oświećcie mnie - czy w ikea nie da się zrobić zakupów online? Jakoś sobie zakodowałam, że można, patrzę na ich stronę, a tu nic z tego. Wycofali się z tego pomysłu czy to ja sobie tylko ubzdurałam, że była kiedyś taka możliwość?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    MrsHyde: ponoc w lidlu przeceny na polowe sa na godzine przed zamknieciem


    W "moim" lidlu tego nie praktykują, zresztą, u nich też drogo jest na warzywniaku.
  1.  permalink
    Hydro- Ikea Katowice prowadzi wysyłkową sprzedaz
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja chyba ślepa jestem, bo sprawdzam któryś raz ich stronę (katowickiego sklepu też) i nie mogę znaleźć.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Od jakiegos czasu ikea katowice juz nie ma tej opcji
    Wycofali sie bo przygotowuja sprzedaz wysylkowa od plowy 2015 juz z jakoegos jednego glownego magazynu
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    No to wszystko jasne. Dzięki Hyde. Szkoda... Będzie się trzeba do czeskiej Ostrawy przejechać, bo tam mam najbliższy sklep.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Ja mialam kupon allegro na 20zl za zakupy przez mobilna i do tego byla darmowa wysylka wiec posciel z ikei na gwiazdke wyszla taniej niz bym ja w ikei kupila
  2.  permalink
    o kurcze, to nie wiedziałąm,że sie wycofali
    sorka :*
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    w biedronce faktycznie drogie jakies owoce dzisaij byly, chociaz jablka o 1pln tansze niz w moim osiedlowym i w cenie do rynkowej podobnej (tyle ze na rynku w takie mrozy to tez srednio cokolwiek kupowac bo wszystko przemarzniete)
    fajna promocje na kawy mieli, wzielam rozpuszczalna tchibo gold crema do pracy za niecale cale 9 zl duzy sloik (normalnie w sklepie ok 14-15). plus w ramach "oszczednosci" kupilam obrus na stol, poniewaz na codzien mamy taki 140x200 to skorzystalam z okazji i kupilam grafitowy za 45zl (normalnie w sklepie koszt ok 90-120), w koncu nie bede musiala kombinowac jak zakryc plame z tuszu na moim najulubienszym czerwonym :))
    no i duzy plus - te obrusy sa z powloka teflonowa i nie zostaja na nich plamy nawet jak sie wino rozleje. wystarczy polozyc recznik papierowy i po plamie
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: plus w ramach "oszczednosci" kupilam obrus na stol, poniewaz na codzien mamy taki 140x200 to skorzystalam z okazji i kupilam grafitowy za 45zl (normalnie w sklepie koszt ok 90-120), w koncu nie bede musiala kombinowac jak zakryc plame z tuszu na moim najulubienszym czerwonym :))
    no i duzy plus - te obrusy sa z powloka teflonowa i nie zostaja na nich plamy nawet jak sie wino rozleje. wystarczy polozyc recznik papierowy i po plamie

    W czwartek specjalnie leciałam po ten obrus, znaczy chciałam biały, ale był jakis kremowy, więc wzięłam ten grafitowy, tak dla odmiany, na niego położę ten różowy bieżnik, na który kupiłam materiał i też w Biedrze dostałąm gwiazdkę betlejemską w identycznym kolorze jak bieżnik. Chyba będzie pasować :wink: Talerze mam białe.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Hyde- biedry nie lubie, bo jej nie znam. I to o to chodzi. Wchodze tam i latam jak zyd po pustym sklepie i wszystkiego szukam. A ze nigdy mi nie bylo po drodze do biedry to i poznawac sie na ukladzie sklepu nie musialam. Produktow tez ńie znam i nie mam czasu patrzec co z czego i do czego. A do lidla wpadam, biore co porzeba i wypadam. Nawet jak liste zakupow przygotowuje m. (wysylam smsem) to robie ja wg kolejnosci polek w lidlu. Dzieki temu m. spedza tam 10 minut. A warzywa i owoce to w moim wsiowym sklepie kuouje. Od lokalnych dostawcow, po smiesznej cenie. A te importowane tez nie drogie. U nas wsiowy sklep teraz jest pod marka "delikatesy centrum" i czasem sa super propomocje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    kurde i jak oszczedzac jak mojego meza kasa pali i co do sklepu pojdzie to wyda jakas nadprogramowa kase :( i nic sobie nie robi ze zaraz swieta i wigilia u nas a za miesiac wesele, poczul potrzebe nowych spodni, no dobra przebolalam ze kupil a dzisiaj stwierdzil ze koszula przemowila do niego z wieszaka; juz pomijam ze mi sie zupelnie nie podoba to dzieki jego niefrasobliwosci poszlo ponad dwie stowy :/
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    A na to sposob znalazlam. Kazalam zdeponowac u mnie wszystkie karty platnicze i m. dostaje raz na tydzien 100 zl. Takie kieszonkowe:tooth: inna kwestia, ze moj maz to sknera i zanim kupi cis, to musi sie z tym "przespac". Koszule to ja mu kupuje (on line) a inna ubrania to zawsze chodzimy razem i czesto musze go namawiac na kupno, bo potem gada, ze nie ma sie w co ubrac.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    dżasti: A na to sposob znalazlam. Kazalam zdeponowac u mnie wszystkie karty platnicze i m. dostaje raz na tydzien 100 zl. Takie kieszonkowe

    Dżasti ty to jesteś niezła :bigsmile: u nas raczej ja z tych rozrzutnych, chociaż mój mąż lubi gazetki o tematyce militarnej, a one do najtańszych nie należą, tak samo książki stare, często przedwojenne o Opolu, widokówki to samo, nie które drogie bardzo, ale nie pije, nie pali, więc nawet nie mam prawa mu cokolwiek powiedzieć, tak ciężko pracuje, że niech ma coś z tego, zresztą ja też lubię sobie coś kupić, ostatnio piękne drewniane kolczyki za 15 zł w Afrykańskim sklepie, tylko bigle zmieniłam na srebrne
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    dżasti: Kazalam zdeponowac u mnie wszystkie karty platnicze

    rzucilam luzno taki pomysl i maz mnie taka mina zmierzyl ze dalej nie brnelam
    na szczescie jest jeszcze opcja zwrotu i mysle ze wystarczajaco dobrze mu wylozylam ze to bedzie najwlasciwsze
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dżasti, a że tak się wtrącę w rozmowę ;) Mogłabyś zdradzić gdzie kupujesz te koszule ;)? Rozumiem, że masz jakiś sprawdzony sklep on-line? Mój A.niestety jest 'koszulowy' a ceny koszul w stacjonarnym sklepie powalają :neutral: Średnio, jedna koszula to wydatek rzędu 150 - 200 zł. Dla mnie to dużo i szukam czegoś tańszego,ale żeby i gatunkowo było ok ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Magda moj maz tez koszulowy (pracowo) no i staram sie kupowac przy okazji promocji w C&A te z Angelo Litricio sa b.dobre gatunkowo. Mimo wielokrotnego prania nic zlego sie z nimi nie dzieje. bez promocji cena ok 60-80zl na promocji idzie "wyrwac" 40

    dlatego mnie dzisiaj ta koszula z HM wkurzyal bo wydac na flanelowa ktorej do klienta nie zalozy stowe to lekkie przegiecie :devil:
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Ooo, dzięki Hyde. Jakoś nie wpadłam na to, by zajrzeć do C&A :bigsmile: A koszule nosi od baaaaaaaaardzo dawna :surprised: Przydaje się to forum :tongue:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    magda_a: Mogłabyś zdradzić gdzie kupujesz te koszule ;)? Rozumiem, że masz jakiś sprawdzony sklep on-line? Mój A.niestety jest 'koszulowy' a ceny koszul w stacjonarnym sklepie powalają Średnio, jedna koszula to wydatek rzędu 150 - 200 zł


    No mój właśnie koszulowy też. Tylko ja mu kupuję koszule lamberta, czasem Wólczanki (jak mają dobry skład) w sklepie on-line Wólczanki. No, a tam lamberta to jak kosztują 150 to jest mega super cena, bo w stacjonarnym powyżej 300 zł..... choć i zdarzało się, że wyhaczyłam lamberta za 80 zł. Co do koszul to m. musi mieć 100% bawełna (lub w zimę może mieć 80%), bo inaczej koszula + marynarka to ugotowałby się. Ale te markowe bardzo długo nosi, więc co do czego raz na pół roku kupię mu 3 z promocji i długo trzymają się. Szczególnie, że m. nosi tylko na spinki, a w tych lamberta są podwójne dziurki, że jak się w jednym miejscu rękaw przetrze to w drugą się zapina i jest jak nowy:bigsmile:
    A żeby nie było, że On jakiś figo fago, to garnitury do tej pory kupowaliśmy z top-secret, albo reserved po promocji i często miał na sobie garnitur za 150 zl a koszule za 200 hehehehe.
    -- ,
  3.  permalink
    dżasti: Co do koszul to m. musi mieć 100% bawełna (lub w zimę może mieć 80%), bo inaczej koszula + marynarka to ugotowałby się.

    Mój od jakiegoś roku nosi głównie koszule Lavarda, 100% bawełna, no i są super- dobrze leżą, jakościowo ok - świetnie znoszą pranie i bardzo dobrze się prasują.
    Dla mnie jakościowo są sporo fajniejsze od Wólczanki, a cenowo (jak na koszule "markowe") też nie zabijają - zależnie od modelu/promocji 100-150pln.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    ooo, Lavarda nie znałam. Jest on-line sklep?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Kurde dziewczyny jestem zachwycona tym smart saverem.
    Bo kurde jak miałam przelewać na konto oszczędnościowe ileś tam procent wynagrodzenia to jakoś nigdy się nie udało... Wynagrodzenie było w różnym czasie i zawsze ale to zawsze były ważniejsze wydatki.
    A teraz samo leci i to stopniowo, więc nie odczuwa się tak braku tej kasy.

    Zbieramy na wakacje. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Ja też jestem zachwycona, podoba mi się zawsze taka furtka że jak jednak ma braknąć to można coś wybrać, no wiem że w grudniu raczej nic nie uzbieram przez Święta i naprawę samochodu 900 stów, ale gdy w styczniu będzie mniej wydatków to znów coś się odłoży. Jeszcze fajne jest to żę to najlepiej oprocentowana "lokata"/konto z wszystkich w ty banku, nie wiem jak jest w innych bankach ale tu jest fajnie
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    a propos oszczedzania - ja zaciagnelam na wszystkich oknach zaslony na caly dzien i noc (i tak ciemno jest jak wychodze i ciemno jak wracam) i wam powiem ze od kilku dni nie grzeje wcale. tak cieplo uciekalo przez okna.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Ewa, nie polecam, bakterie i grzyby w ciemności i cieple mają używanie na całego. Wiadomo, że jak się chodzi do pracy to własne mieszkanie widzi się po ciemku, ale no musi być światło w domu, jak najwięcej światła w te ciemne miesiące.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    zaczelam zapisywac wydatki 25.11. dzis jest wprawdzie 18.12, a nie 24.12, wiec jeszcze caly tydzien, ale podsumowujac zwracam honor.
    na jedzenie wydalam tylko 370 zl.
    chemia kosztowala mnie juz 173 zl (w tym troche na prezenty)
    fajki i tabex - 130 zl
    alko 55 zl
    rozrywka, czyli telewizja, kinderplanety, lody - 92 zl
    prezenty - na razie 280 zl
    bilet dziecka 3 miesieczny - 120 zl+jednorazowy 3 zl
    prasa, ksiazki=26 zl
    ubrana w pepco=13 zl
    skarbonka dziecka=7 zl
    Razem w 3 tyg wydalam: ok 1300 zl
    z tego da sie zaoszczedzic w przyszlym miesiacu: alko 55+fajki 130=200 zl oraz prezenty 280 zl. prawie 500 zl. 800 zl na 3 tyg, wiec jestem w stanie przezyc za 1100 zl bez wyrzeczen. tania jestem, hmm. ale wiecie, nie licze M, ktory placi za wieksze zakupy, kupil mi kozaki: 180 zl. itd itp.
    Zeby nie bylo tak rozowo to mialam wydatki:
    460 zl dentysta
    1000 zl pralka
    no i rachuneczki wyszly 2600.
    Ale ciekawe, mimo wszystko....
    -- ;
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeDec 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam na wątku, ja rowniez jestem zwolenniczką prowadzenia monitoringu wydatkow. Od 5 lat zapisuje wszystkie zakupy i dzieki temu nauczylam sie oszczedzac. Stworzylam nawet sobie tabelke w excelu. Mniej wiecej tak to wyglada:



    edit
    Niewiele widać... wrzucę podzieloną na dwie części



    W kolumnie A mamy dni miesiąca, w wierszach wpisujemy wydatki w odpowiedniej kategorii i w okreslonym dniu miesiaca. A na dole nam sie ladnie wszystko sumuje. Mozemy okreslic sobie plan (czerwona czcionka na dole), dzieki czemu latwiej oszacowac na co nas jeszcze stac ;) Niebieskie kolumny w drugiej czesci tabeli to oszczednosci, u mnie to akurat tak wyglada, co miesiac odkladam na IKE i konto oszczednosciowe (OKO), a maz na biezaco wrzuca 5zl do swinki ;] W prawym gornym rogu tabeli wpisuje aktualny stan konta i ilosc posiadanej gotowki, a excel mi sam pokazuje w kontroli czy wszystko w tabeli sie zgadza i czy czegos nie zapomnialam wpisac. W prawym dolnym rogu mam okreslony plan na dany miesiac, potem wydatki czyli stan faktyczny i w zoltej kratce pokazuje mi ile moge jeszczy wydac lub jaki juz mamy debet ;)
    Na kazdy miesiac jest osobna tabela.

    Moge sie podzielic plikiem jakby ktos mial ochote sie w to bawic. :) Akurat styczen niedlugo.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.