Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 10th 2006
     permalink
    Witam!

    Ciekawa jestem, ile z Was odczuwa bol owulacyjny? Czy brakuje Wam tej rubryki w kartach obserwacji na 28 dni?
  1.  permalink
    Ja odczuwam i to prawie za kazdym razem
    :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoragafiga
    • CommentTimeAug 10th 2006
     permalink
    Ból mam co jakiś czas /tzn co któryś cykl/. To właśnie dzięki niemu zaczęłam się zastanawiać - co się tam wewnątrz mnie dzieje? :P Na początku sądziłam, że może mam chore jajniki czy jak... Następnie zaobserwowałam jego regularność, a na końcu /długa to droga była/ dowiedziałam się, że to właśnie dotyczy owulacji. I w sumie cieszę się - przynajmniej wiadomo, kiedy jest :tooth:
    Taka to moja przygoda z niejakim Bólem O.:tooth:
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeAug 10th 2006
     permalink
    ja tez sie zglaszam mam tez ten bol,kiedys sie zastanawialam co to moze byc ale troche poczytalam i teraz juz wiem:tooth:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 10th 2006 zmieniony
     permalink
    Mam w każdym cyklu. Niestety bywa zawodny - boli kiedy zbliża się owulacja ale sama owu nie zawsze występuje w dniu największego bólu. Jest to dla mnie objaw tzw. dodatkowy, gdy pokrywa się z innymi obserwacjami.

    Brakuje mi tej ikonki i wielu innych (np picie alkoholu czy bolesność piersi, bolesność brodawek, stres)
    • CommentAuthorgianna
    • CommentTimeAug 10th 2006
     permalink
    Moje zainteresowania NPRem zaczęły się od bardzo bolesnych miesiaczek,z omdleniami włącznie, a szczególnie po "leczeniu" hormonami, czyli rozregulowaniem cyklu.
    Mi tez troche brakuje ikonki dotyczącej bólu owulacujnego, bolesności piersi,stresu i alkoholu.Podobnie jak u Ciebien ngL
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 10th 2006
     permalink
    a ja nie wiem. cierpie na skrest jelit i brzuch boli mnie co dzien, nie potrafie wyczuc bolu owu :(
    --
    •  
      CommentAuthordiana
    • CommentTimeAug 10th 2006
     permalink
    Podobnie jak Asieńka od zawsze (pomijając czas brania tabsów) miałam bolesne miesiączki z wymiotami, ogólnym osłabieniem włącznie. Już kilka dni przed czułam,że zbliża się @.Co do bólu owulacyjnego też z początku myślałam, że to mogą być chore jajniki lub co gorsze wyrostek (z tej strony najczęściej są te bóle). Jednak zorientowałam się, że to BO.Także jestem za tym, aby była możliwość oznaczenia takiej sytuacji oraz innych objawów związanych z naszymi cyklami.To by pozwoliło nam na dokładniejszą obserwację i możliwość porównania z wykresami innych dziewczyn.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 11th 2006
     permalink
    Tez czuje BO, ale nie w kazdym cyklu. W prawie kazdym podreczniku mozna przeczytac, ze nie mozna traktowac BO jako pewnika, to tylko DODATKOWY objaw plodnosci. U mnie zwykle wystepuje 2-3 dni przed skokiem tempki.
    • CommentAuthorAsia1
    • CommentTimeAug 11th 2006
     permalink
    u mnie rownież wystepuje bol owulacyjny i nie kiedy jest bardzo bolesny a nie kiedy tylko delikatne klucie i po wszystkim :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 12th 2006
     permalink
    JA odczuwam, silne kłucie. No i brakuje mi tej rubryki- już gdzieś to pisałam w uwagach do damazego. Moze to uwzględnią w oficjalnej wersji. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeAug 17th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja ze względu na problemy hormonalne bóle odczuwałam w róznych momentach i raczej nie mogłam polegac na tym iż jest to ból owulacyjny. Niestety trafiało sie kilka mini 'ataków' w I fazie cyklu - którym czasami dosyć dobrze udawało się mnie zmylić :devil: Ale potwierdzam iż w dniu owulacji (poza tymi straszakami) tez takowy ból odczuwałam (teraz mam przerwe na 9 m-cy :cool:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2006
     permalink
    Czasem odczuwam BO. Muszę to jeszcze zaobserwować, kiedy występuje w cyklu.
    BARDZO przydałaby się możliwość oznaczania pod wykresem takich objawów, jak bolesność piersi i ból menstruacyjny. Mam takie rubryki na karcie i są pomocne.
    --
    •  
      CommentAuthorjagoda
    • CommentTimeAug 18th 2006
     permalink
    ja ból owulacyjny oczuwam w każdym cyklu, ale od urodzenia pierwszego dziecka, wcześniej nie czyłam, a po porodzie tak.
  2.  permalink
    ja mam różne bóle przed owulacją , w trakcie, to i nie wiem kiedy jest ten najwłaściwszy ból owu. ostatnio zaznaczam jako kłucie w podbrzuszu :wink:
    • CommentAuthorRosa___
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    hihi blak gwiazdy :) ja mam podobnie boli mnie brzucho przez jakies 3-4 dni ;) ale ktory to ten bol "O" tez niewiem dokladnie !?
    pozdrawiam goraco
    •  
      CommentAuthorkala
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    a u mnie około 9-10 dc zaczyna kłuć jajnik z którego będzie owu... potem cisza i w dzień owu boli niemiłosiernie, czasami promieniuje na nogę, czasami usiaść nie mogę bo tyłek mnie boli :) ale przynajmniej wiem, że mam owu :)
  3.  permalink
    A mnie boli juz podbrzusze ok 4 dni a owu nie ma. Wiec nie wiem czy to bol owulacyjny.:cry:
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    O a ja nie mam żadnych BO, jedyny ból jaki mnie nawiedza to przed @ :cry: czasami jest okropny
    • CommentAuthorMarta77_
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Hej
    Kala ja tez tak mam, tzn. ból taki, że nie mogę na pupie usiąść, ewentulnie jakoś tak bokiem :) Musiałam połknąć 2 APAPy, bo bałam się, że jeszcze bardziej się rozkręci.
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    A ja owszem i prawdę mówiąc brakuje mi tej rubryczki.
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeAug 26th 2006
     permalink
    Ja odczuwam chyba ból owulacyjny ale nie w kazdym cyklu - tzn w tym którym jest owu... Bywa bardzo uciążliwy... kolka w dole brzucha raz po lewej raz poprawej w zalezności który jajniczke produkuje jest czasem nie do zniesienia .. A to dopeiro 3 cykle, tym 2 z owu :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 28th 2006
     permalink
    Ja odczuwam bół owulacyjny w każdym cyklu. Jest niewielki, ale odczuwalny. Choć zdarza się czasem taki silny, że muszę wziąć coś przeciwbólowego.
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    No i co, będzie taka rubryczka? Panstwo twórcy 28dni sie wypowiedzą?
  4.  permalink
    To wyglada na to ze jestem ogromna szczesciara, bo BO moge sobie tylko wyobrazic. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    ptysiaczek, z tego, co pamietam z okresu przedpigułkowego, u mnie BO był krótkotrwały i mało bolesny, więc nawet cieszyłabym się, gdyby wrócił, byłby kolejny symptom do zaobserwowania.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    czuje BO prawie w kazdym cyklu ale zaczelam zwracac na niego uwage dopiero przy zaczeciu stosowania NPR
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Fijałkowski spotkał się w swojej praktyce z przypadkami wyznaczania III fazy na podstawie wyłącznie BO: III faza zaczyna się 4. dnia wieczorem po BO. Opisana pacjentka ZARZUCIŁA obserwacje temp. i śluzu, bo wystarczył sam BO. Obecnie już się tego tak nie akcentuje.
    --
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    A ja nigdy nie mam bólu owul. -
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    Ja właśnie jakieś boleści jajniczków odczuwam, takie delikatne kłucie.... raz z prawej raz z lewej i nie wiem co mam o tym myśleć. Śluz mój obecnie jest taki białawo wodnisty.... jak to można odbierać?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    jako okres płodności
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    hajduczek proszę cię... nie sądzę aby to był okres płodności - jeszcze nie teraz. Trzy dni mnie pobolewało a dzisiaj spokój! Śluzu nawet nie miałam wskazującego na taki etap. Ciągle białawy i bez zmian od paru dni!
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    ale piszesz że białawo wodny? Nie widzę go więc po swojemu interpretuję. Im bardziej śluz wodny, ciągnący, śliski, im bardziej uczucie mokrości tym bardziej prawdopodobne że jest to okres płodny. Ale i Ty możesz mieć rację. Po za tym obawem nic więcej nie wiem. Który to dc? Jak z pozostałymi objawami?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    Dziewczyny a jak u Was jest z plamieniem okołoowulacyjnym?? Miewacie takie?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    u mnie czasem się zdarza - mam ból owulacyjny a w śluzie takie nitki krwi ale tylko 1 dzien
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    Chmmm u mnie to występuje mniej wiecej (bardziej więcej niż mniej) co drugi cykl, a więc jakby był za to odpowiedzialny jeden jajnik, i trwa to ok3 dni.(10-12dc). Występuje wtedy taki przybrudzony brunatny-brązowy, z nitkami czerwieni śluz. Kończy sie to plamienie tzw. odczopowaniem i nastepuje okres płodny. Owulacje zazwyczaj mam 18dc. w takich cyklach. Faza lutealna raczej stała 13dni.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 18th 2006 zmieniony
     permalink
    no właśnie czy można okreslić fazę plodną kierując sie bólem owulacyjnym? - mi się on prawie zawsze pokrywa z owulacją i mam go 13/14 dc więc przyjęłam sobie że plodne dni mam 4 dni przed tym bólem i 4 po...czy to dobre zalozenia czy raczej błędne? cykle mam krótkie pomiędzy 26-28 dni - czy jezeli odkladam poczecie dziecka to sex w I fazie u mnie odpada? W sumie to zdarzylo mi się 7,8 dc i nie zaciążylam - fuks czy jednak moje obliczenia plus objawy sluzu sa trafne?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    zazwyczaj bierze sie 6 dni przed dniem owulacji i 3 dni wyzszej temp po owulacji za czas płodny sprzyjający przeżyciu plemnikom i szansa na zapłodnienie kom. jajowej.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    hajduczek - czy w 28 jest mozliwosc wprowadzenia starych wykresów? jesli tak to wprowadze dzis i podrzucę ci to zobaczysz jak u mnie wyglada...
    przyjęlam 4 dni przed owulacja bo plemniki dluzej nie przezyja...przynajmniej tak mnie uczyli...no chyba zeby mialy idealne warunki to wtedy dluzej ale ja w I fazie nie mam za duzo sluzu i chyba nie jest im za dobrze ...tak mysle:confused:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    niby tak ale tylko po momencie owulacji masz pewność że właśnie ta owulacja Ci się nie przesunęła w przód. Możliwość wprowadzania wykresów jest bezproblemowo po prostu nadajesz im jakiś tytuł. Widziałam u innych dziewczyn że tak robiły ze swoimi starymi wykresami.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    Moje cykle są zróżnicowane więc nie pozostaje mi nic innego jak zdać się na intuicję i na obserwajce jako najważniejsze :))
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    łącząc objawy śluzu, temp. i stan szyjki będziesz mieć jeszcze większą pewność
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    oj nie tylko nie szyjki bo z tym mam problemy... śluz i tempka na tym poprzestanę :)) a tak jak to zawsze powstarzam "co ma być to będzie :)) "
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    dla mnie szyjka to tez czarna magia- jezeli bede miec jakies problemy z zajsciem w ciaze (tfuu tfuu...) to wtedy sie pokuszę :bigsmile:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    :) wszystko przyjdzie z czasem
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    Można wprowadzać stare wykresy. Czemu nie? Im więcej, tym lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    no to już 4 dzień pobolewają mnie jajniczki tak delikatnie hmm ZBLIŻA SIĘ :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    A ja w tym cyklu nie miałam bólu owulacyjnego, o ile w ogóle dobrze go identyfikuję.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    ha ha ha oj Amazonko takie to nasze babskie życie! Pracujemy tak jak faceci ( może ciutkę lżej ) opiekujemy się domem, dzieciaczkami, całą rodziną, w planach o dziecko większość od nas zalezy ... i nie ma zmiłuj się na nami..... :( jak coś źle to wina nasza na dodatek... ufff

    Czy Bozia nie może troszkę nas oszczędzać aby nawet te poczęcia były mniej stresujące :)?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    już 5 dni jak pobolewają jajniczki jak na@:smile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.