Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dominiczka a Ty w Polsce będziesz rejestrować? Bo jeśli tak, to Alex w tej pisowni raczej nie przejdzie, chyba, że któreś z rodziców jest innej narodowości.

    dokładnie tak! można sobie zadać "dziwne" imię ale w spolszczonej pisowni!
    mój brat ma na imię Aleksander i mówimy na niego Aleks, tak też się w szkole podpisuje...
    jak był mały to była Aluś:P

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.12.12 23:12</span>
    z tego co wiem w PL też można nadać pisane Alex i Aleks normalnie.

    a tak w ogóle to jest już dopuszczalne takie imie?! kiedyś był tylko ww Aleksy lub Aleksander :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    A ja nie bardzo rozumiem po co dziecko w Polsce nazywać Alex? Przecież Aleks brzmi tak samo (za granicą też) i przy najmniej nie ma problemu z pisownią.
    --
  1.  permalink
    Czepiłyście się tej pisowni ...tu nie chodzi o pisownie bo ja mogę mieć i przez ks na końcu tylko chodzi o samo imię jak wam się podoba....i czy wg was jest męskie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Jak dla mnie imię Alex nie podoba mi sie wcale ,kojarzy mi sie z psem "komisarz ALex" , ładniejsze sa takie proste imiona,to juz lepiej Aleksander ,Olek . Jak nie wiem jak można skrzywdzić dziecko nazywając Ariel itp. Ale każdemu podoba sie co innego:wink:
  2.  permalink
    Z tego co zauważyłam to w USA wiele imion nadawanych jest zarówno dziewczynkom jak i chłopcom, np Alex czy Sam

    Treść doklejona: 21.12.12 08:46
    Często są to też tam zdrobnienia od innych imion chyba
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Ariel to imię popularne w Niemczech i na Śląsku, w dodatku męskie.
    Mój syn miał być Aleksy, jest Aleksander. Ale u nas to była inna historia, bo My mówiliśmy od początku Olo. To z filmu "Kingsajz" nam zostało.:bigsmile:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Peaberry: My mówiliśmy od początku Olo. To z filmu "Kingsajz" nam zostało.:bigsmile:

    a Olo z Kingsajz nie było od Olgierda?? ;)Uwielbiam ten film :)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Dominiczka, jesli piszesz tutaj, to nie dziw się, że potem się ktoś "uczepi". Mnie też trochę razi to "Alex" czy "Aleks". Oczywiście to Wy nadajecie imię i macie prawo wybrać takie, jakie Wam się podoba, ale pomyśl na przyszłość- dla dziecka Aleks/x pasuje, dla nastolatka jeszcze też... Ale czy dla dorosłego mężczyzny? Dla mnie średnio. To już na prawdę, lepiej nadać Aleksander, a skracać sobie na Aleks.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Nie wiem, jak to było w Kingsajzie, ale "Ejkum kejkum, Olo ratuj!" zapamiętam do końca życia.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Wpadłam na wątek myśląc, że może mnie olśni ;)

    Po wieściach o płci pięknej u naszego dziecka zaczęło się.. jako , że każdy niemal obstawiał i wmówił mi syna no myśleliśmy nad imieniem męskim- oczywiście niemal nic mi się nie widziało...

    W razie córy miała być Nina i tyle...

    Ale jak przyszło co do czego to jednak zaczęło sie zastanawianie...

    i tak nasze TOP5

    Anastazja
    Nina
    Inga
    Iga
    Kinga
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    eveke mnie się podoba Nina (z wiadomych powodów), Iga i Nastka też ładne, koleżanka ma córkę Kingę i fajnie do niej pasuje, pozdrawiam
    --
  3.  permalink
    Iga i Kinga
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    kachaw: mnie się podoba Nina (z wiadomych powodów)



    sie powtórzę za Kasią ale Iga też super [u nas było w opcjach ale mąż się nie zgodził absolutnie , ma IDĘ też nie :sad:] , Inga i Nastka też
    najmniej mi jakoś Kinga pasuje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    We łbie Nina i Inga , M bardzo podoba się Anastazja i mi w zasadzie też... ale wiadomo jak to do dzieci tworzy się tryliard zdrobnień i upatruję do tego zdrobienia Natunia- którego ja nie strawię...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    eveke ale idąc dalej to każde imię można zdrobnić do d...py np Ninunia, ingunia a nawet Kingunia, wybierzcie to imię które wam się najbardziej będzie podobać a nie innym np mojej mamie i teściowej początkowo Nina nie podobała się wcale a potem jak już się urodziła to była Ninka Ninek
    A Natunia to chyba też zdrobnienie od Natalki
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Kacha ale mi chodzi dosłownie o wyraz "Natunia" taki mam po prostu uraz, nie będę szerzej tłumaczyć... Ninunia to już nie ten wyraz, mam nadzieję , ze rozumiesz o co mi chodzi :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny :) jestem tutaj pierwszy raz. My z Mężem wybraliśmy imię Leszek dla naszego synka, kierowaliśmy się tym, że mój teść ma na imię Leszek, mój Mąż ma na drugie Leszek i zawsze marzył mu się pierwszy syn, który by miał na imię Leszek :wink: Pozdrawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Osobiscie, strasznie nie podoba mi sie nadawanie imion dzieciom po czlonkch rodziny, szczegolnie tej najblizszej.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    A my mamy Basię po dwóch babciach Basiach (naszych mamach), które są z tego bardzo dumne :bigsmile: Żadne inne nam się tak nie podobało, a nawet jak się podobało (Kalina, Kinga) to nie było "nasze" :wink: Zaliczyliśmy już potrójne imieniny :wink:
    Dla chłopca miało być Antek, ale podobno bardzo dużo tych Antków się teraz robi, więc odpadłoby- na szczęście mamy teraz trochę czasu na wymyślenie czegoś nowego :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    Eveke, Iga i Inga są świetne. Anastazja też fajne. (przeciez to głównie wy będziecie zdrabniać, więc możecie unikać tej Natuni- szczególnie, że to się bardziej z Natalią kojarzy. Od Anastazji to raczej Nastunia)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    Evke z top5 najbardziej podoba mi się Anastazja (sama zastanawiałam się nad nadaniem tego imienia córce ale w końcu padło na Nataszę)
    Anastazja - Natunia??? Nie wpadłabym na to:)

    Nina - też bardzo podoba mi się to imię.... miałam na uwadze ale za cholerę nie pasowało do nazwiska:wink:

    Inga i Iga - też ciekawe imiona

    Kinga - to imię akurat mi się nie podoba.
    --
  4.  permalink
    Ja - Ola , Mąż - Przemek a córeczka to Pola moje imię i Męża pierwsza literka :P
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    u nas chlopiec mial byc Jas badz Antos, a coreczka na 99% bedzie Liliana, chodz tatus bardzo chcial by Marysie, ale u mnie w rodzinie juz kilka Marys.
    --
    • CommentAuthorjustyna883
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    My wybralismy imie Kamila dla malutkiej. Zastanawialismy sie jeszcze nad Wiktoria, Julia i Ewelina. Najbardziej nam zalezalo aby imie latwo bylo wypowiadac w PL jak i tu w USA. No i nie chcielismy jakiegos takiego wymyslnego.
    -- . [url=http://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    My również długo zastanawialiśmy się nad imieniem i zdecydowaliśmy się na Julia a na drugie Lena, ponieważ w rodzinie nie ma Julci a skrót imienia jest bardzo ładny. A dla chłopca w przyszłości to może Janusz lub Wojciech.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    a nam, odkąd wiemy, że będzie dziewczynka, żadne imię się nie podoba;) Wszystkie, które były faworytami, po kolei odpadają..
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    U nas będzie Mikołaj- głównie dlatego, że nie znamy nikogo o tym imieniu więc nie mamy skojarzeń ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Macie rację dziewczyny od Anastazji, Nastki do Natuni jest daleko, ale wiecie jak to ze zdrobnieniami... dziadki , ciotki w końcu od NAstuni do Natuni niedaleko, a nawet NAstunia brzmi już podobnie, wiec chyba skreślę to z listy , bo jednak ten skrót mnie będzie raził...

    Tak to jest jak już się wybiera, miała być Nina a teraz się gryzę jeszcze nad Ingą... a z drugiej strony zastanawiam się czy nie lepiej jakieś dłuższe imię...
    Jeśli chodzi o aspekt przypasowania do nazwiska to akurat mamy takie , że praktycznie każde imię pasi :smile:

    Być może ostatecznie zadecydujemy na porodówce :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    21olcia, Pola super - to skrót od Apolonii? :)
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Z tego co wiem, to jest po prostu imię Pola, żaden skrót ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Z wikipedii:

    Pola - zdrobnienie imienia Apolonia, od niedawna bywa nadawane jako samodzielne imię. Być może usamodzielniła się pod wpływem pomieszania zdrobnienia Apolonii z imieniem Paula, wymawianym w niektórych językach jako Pola. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Pola zajmuje 46. miejsce w grupie imion żeńskich[1].

    Pola imieniny obchodzi 9 lutego, w imieniny Apoloniii, lub 23 września, w imieniny Polikseny.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    o jeny ale zazdroszczę tej Poli :wink:
    u nas to był typ nr 2 [po Ninie] ale mąż nie dał się przekonać niestety :sad:


    aczkolwiek kurcze jakoś tak dziwnie [moim zdaniem] w domu mieć i Olę i Polę bo za bardzo fonetycznie te imiona podobne
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Mi osobiście najbardziej podobają się imiona bez możliwości skrócenia czy zdrobnienia.Brzmią zawsze tak samo i nie ma żadnych udziwnień a ludzie nie przekręcają.
    I tak syn Patryk(ale jak był mały mówiliśmy na niego Patryś) jednak skrótu jako takiego nie ma i inni ludzie nie używają ich wobec syna.
    A córka Blanka-mówimy do niej Blanusia wiadomo ale nie jest to tak samo skrót przyjęty dla ogółu.
    Podoba mi się jeszcze Łukasz(z tych samych powodów)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    No proszę dziewczyny się zgrały Ninkowo- Polkowo :cool:

    A ja nie mam coś punktu zaczepienia i to przez Was! przez Was mi się Nina oczytała :devil:
    bo nim tu przylazłam to ani jednej nie znałam :devil:

    M nie bardzo pomaga, coś tam zarzucił, ale i tak ostatecznie ja pewnie wybiorę..
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ja miałam dla Gabryśki koła zapasowe w postaci Julity oraz Liliany i Apolonii (Pola mi się nie podoba) jednakowoż małżonek nie podzielał mego entuzjazmu dla tych dwóch ostatnich.

    :sad:
    --
  5.  permalink
    Gabrysia ladne imie, skrocic mozna do Gabi i tak mowimy do corci kolezanki i do mojej cioci.
    My dla synka dlugo nie moglismy wymyslec, ale chyba juz zostanie Wojtus, bo do jutra raczej nic sensownego nie wymyslimy.
    Corcia tez caly czas do brzuszka mowi Wojtus, choc ostatnio wyskoczyla z Olafkiem. My jednak zostaniemy przy Wojtku.
    Znajomi natomiast mieli wybrane imiona przed porodem a gdy sie u nich urodzily dzieciaczki to stwierdzali ze imionka nie pasuja i nazywali inaczej. I tak Wojtus zostal nazwany Kubusiem, a Ania Gabrysia. U innych znajomych Wojtus zostal nazwany Mikolajem po porodzie.
    --
  6.  permalink
    Wybór imion to dopiero będzie masakra - mnie i narzeczonemu podobają się zupełnie inne imiona :P Jak już się trafia jakieś, które podoba się i mnie, i Jemu, to okazuje się, że albo nie pasuje do nazwiska, albo staje się ono nagle jednym z najpopularniejszych imion w Polsce i wszystkie dzieci się tak nazywają... :D Ale wierzę, że jak nadejdzie odpowiedni czas, to uda nam się znaleźć jakieś satysfakcjonujące nas (i w przyszłości - dziecko) wyjście z sytuacji :D
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 29th 2012 zmieniony
     permalink
    My jak szukaliśmy imienia to patrzyliśmy sobie na tą stronę
    http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=&sort=imie
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeDec 29th 2012 zmieniony
     permalink
    eveke wybierzcie Anastazję ;-) Jest najmniej popularna z tej piątki, którą wybraliście (chyba że popularność imienia Ci nie przeszkadza) no i miałabyś wdzięczność męża (bo jak czytam to jego typ nr 1) - kiedyś zawsze możesz to wykorzystać, jak coś będziesz chciała ugrać :wink: Iga z wiadomych względów też bardzo mi się podoba :wink:
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    To ja się zamelduję, jako mama Poli. Monżu wybrał jeszcze zanim poznaliśmy płeć. I jest, nasza Polczysława, Pollena, Polikson :)
    Dziewczyna żywioł! I jak kilka Polek poznałam, wszystkie takie harpagany :P
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Acia, zrobiłaś nam wieczór tą stroną! Czytaliśmy z mężem najmniej popularne imiona i kilka razy umarliśmy: żeńskie - Mrówka i Jarzyna, tupię nóżką! Jeszcze gdyby to siostry były... a męskie - Myszon. Mąż się do mnie tak czasem zwraca, myślałam, że to jego słowotwórstwo, a tu proszę, oficjalne imię! "Panie Myszonie, będzie pan łaskaw zająć miejsce za stołem prezydialnym...". No komedia no, macie pomysł, jak ludzie wpadają na takie imiona?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Nadia miała być Przeborką, ale się Marcin stanowczo nie zgodził :) A mnie się tak podoba Przeborka, że szok, no nie wiem dlaczego, ale to jedno z moich ulubionych imion :D chociaż jest dziwne...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Acia, super stronka, szkoda tylko tych dzieci. Wymieklam przy imionach Belzebub i Żyraf.. :shocked::bigsmile:
    My kierowalismy sie przy wyborze miedzynarodowoscia imienia. Znalam kiedys jedna pania Nine i fajna babka z niej, to moze nasza tez bedzie.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    eweke
    Iga i Nina :tongue:
    IzUK
    Liliana ślicznie.:tongue:
    U nas Oktawia była od początku na 1 miejscu,na drugie Emilia po babci męża.Tutaj w Austrii Oktawia piszę się przez c i v a pomimo tego zarejestrowaliśmy tak jak się piszę w PL
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Hejka!Pozwole się udzielic i podam moje typy imionek,bardzo mi sie podobają....może któreś z Was jakies przypadnie do gustu:) Dla dziewczykni:Gaja,ilenia,Irmina,Melania Dla chlopczyka:Natan,łukasz,Nicolo:)Żadko spotykane i miłe jak dla mnie.Pozdrowionka i życze miłych wyborów dla swoich pociech:)))
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Z tymi imionami to jest nieźle - ja sobie 13 lat temu wymyśliłam, że jak będę miała córke to na pewno będzie Natalia..... i nadal bardzo mi sie podoba, tylko, że jak juz tę córkę mam, to Natalia jest tak popularna jak za moich młodych lat Kasia czy Agnieszka - po 5 w klasie było...
    i trzeba było kombinować :-)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Ja tez patrzylam na to jak w uk beda wypowiadac imie mojej dziecka, a Liliana po angielsku ladnie brzmi i nie zmienia sie az tak bardzo.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Ul_cia: ja sobie 13 lat temu wymyśliłam, że jak będę miała córke to na pewno będzie Natalia..... i nadal bardzo mi sie podoba, tylko, że jak juz tę córkę mam, to Natalia jest tak popularna jak za moich młodych lat Kasia czy Agnieszka - po 5 w klasie było...


    O ja tak z Mają miałam... Mężowi też się tylko to imię podobało, ale Majek teraz strasznie dużo...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Figan jeśli chodzi o popularność to u nas w ogóle Ninek nie ma... także nie sugeruję się forami, bo są ogólnopolskie...
    w mojej okolicy jeszcze nie spotkałam, ani nie słyszałam by ktoś miał córę o tym imieniu...
    --
  7.  permalink
    Hej, hej przypadkiem weszłam na ten wątek. U mnie będzie Lena, chyba że urodzi nam się synek to będzie Maksymilian. Ale póki co to na usg widać dziewczynkę :bigsmile:
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.