Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Teraz mieszkam w Austrii i jestem w trakcie procesu uznania / nostryfikacji dyplomów z Polski,wiec jeszcze troche to potrwa zanim będę pracować w zawodzie.
    Skończyłam pedagogikę specjalna- oligofrenopedagogike(licencjat) , wczesna edukacje (mgr)i wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka ( podyplomowe) i ostatnie studia były najlepsze- tylko praktyka, przykłady z życia i rozmowy ze specjalistami.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Wszysko da się ;) Ja tak jak Monia jestem po prawie 5 lat, licencjat z zarządzania 3 lata i do tego teraz robię MBA ;) Daję radę ;) Pracuje od 18 roku życia i da się ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    No to bedziemy od poniedzialku mieli niezly chaos komunikacyjny i korki giganty w naszym pieknym miescie - Most Lazienkowski nadal plonie :neutral:
    Juz naprawde nie potrzeba nam rolnikow, gornikow, czy innych strajkow - przez jeden most wykonczymy sie sami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Widziałam i o tym samym pomyślałam... A co sie będzie na weekend/święta działo to aż strach myśleć...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Też o tym pomyślałam.... Most wyłączony, w poniedziałek kolejny najazd ..... ja akurat w domu siedze, ale mojemu mężowi i znajomym współczuje bardzo - ani dojechać, ani przejechać............
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Wspolczuje, najgorzej ze taki most to pewnie miesiace cale naprawa potrwa. Najgorzej chyba maja ci ktorzy codziennie tamtedy musieli do pracy dojezdzac bo cala rutyn aim sie sypnie..
    my w piatek w korkach sie nastalismy i szczerze mowiac ciesze sie ze pofjelismy decyzje zeby auto zostawic na parkingu i skorzystac z komunikacji miejskiej
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    czy ktoras z was sie orientuje jak to jest z odtwarzaniem filmu dla grupy? czy jesli wypozycze film z wypozyczalni to moglabym go pokazac 15-20 uczniom czy musze miec na to specjalne pozwolenie?
    chcemy z samorzadem uczniowskim zorganizowac noc filmowa i zastanawiam sie od czego mam zaczac
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    moim zdaniem nic nie musisz i jest to darmowe

    Treść doklejona: 17.02.15 21:07
    zaiks
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    no z tymi prawami autorskimi to ciagle sie zmienia, do niedawna bylo ze mozna bylo tylko fragmenty utworow wykorzystywac ; pozniej pojawilo sie ze na potrzeby lekcji mozna ale juz na kolku zaitneresowan nie; dlatego zastanawiam sie jak byloby z noca filmowa
    ciekawe czy zaiks by udzielil iinformacji n.t filmow czy to gdzie indziej trzeba byloby pisac/dzwonic
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    wlasciei zobacz tutaj

    Treść doklejona: 17.02.15 21:14
    Wyjątek edukacyjny
    (czyli dozwolony użytek wykraczający poza zakres osobisty) - art. 27 Ustawy stanowi,
    że „instytucje naukowe i
    oświatowe mogą, w
    celach dydaktycznych lub prowadzenia własnych badań, korzystać
    z
    rozpowszechnionych utworów w
    oryginale i
    w
    tłumaczeniu oraz sporządzać w
    tym celu egzemplarze fragmen
    -
    tów rozpowszechnionego utworu”, za co uprawnionym z
    tytułu praw autorskich nie będzie należne wynagrodze
    -
    nie. Jeżeli jednak cele edukacyjne miałyby być realizowane poprzez odtwarzanie filmów, wówczas element ten
    (jako sposób osiągania celów kształcenia) powinien zostać uwzględniony w
    ścisły sposób w
    programie nauczania
    zatwierdzonym przez dyrektora szkoły.
    Wszelkie przypadki odtwarzania filmów nieujęte w
    programie nauczania nie będą spełniały wymogu realizowania ce
    -
    lów dydaktycznych, o
    którym mowa w
    art. 27 Ustawy. Tym samym odtwarzanie filmów nieobjęte programem nauczania
    nie będzie mogło się odbywać w
    ramach dozwolonego użytku bez wynagrodzenia dla podmiotów praw
    do tego filmu.
    W
    szczególności odtwarzanie filmów dla rozrywki uczniów w
    świetlicach i
    bibliotekach odbywać się powinno wy
    -
    łącznie po uzyskaniu zgody podmiotu praw autorskich w
    formie stosownej umowy licencyjnej. Nie ulega wątpliwości, że
    takie odtwarzanie pozbawione jest cech działalności dydaktycznej i
    jako takie nie może stanowić o
    powołaniu się przez
    placówkę oświatową prowadzącą świetlicę czy bibliotekę na art. 27 ustawy o
    prawie autorskim i
    prawach pokrewnych

    Treść doklejona: 17.02.15 21:15
    a wiec jednak chyba musisz chyba ze jakis myk zastosujesz z dyrekcja;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Ewasmerf: Jeżeli jednak cele edukacyjne miałyby być realizowane poprzez odtwarzanie filmów, wówczas element ten (jako sposób osiągania celów kształcenia) powinien zostać uwzględniony w ścisły sposób w programie nauczania zatwierdzonym przez dyrektora szkoły.
    Wszelkie przypadki odtwarzania filmów nieujęte w programie nauczania nie będą spełniały wymogu realizowania celów dydaktycznych, o którym mowa w art. 27 Ustawy. Tym samym odtwarzanie filmów nieobjęte programem nauczania nie będzie mogło się odbywać w ramach dozwolonego użytku bez wynagrodzenia dla podmiotów praw do tego filmu.
    W szczególności odtwarzanie filmów dla rozrywki uczniów w świetlicach i bibliotekach odbywać się powinno wyłącznie po uzyskaniu zgody podmiotu praw autorskich w formie stosownej umowy licencyjnej.


    Ewasmerf: a wiec jednak chyba musisz chyba ze jakis myk zastosujesz z dyrekcja;-P


    Ewa takie myki to nie jest prosta sprawa, chyba wole nie ryzykowac i po ustaleniu z uczniami co bysmy ogladali po prostu napisac prosbe o zgode a jak sie nie zgodza to cos innego wymyslimy najwyzej (zupelnie nie wiem czemu jara ich ta noc w szkole!!)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    czy ktoras z was ma limitowany internet?
    musimy podjac decyzje czy zostajemy w orange (tam nielimitowany ale przesyl 10mb/s) czy przejdziemy na plus LTE - gdzie jest 30gb limitu ale przesyl 80mb/s a po wykorzystaniu spowalniajacy ale juz nie pamietam do ilu
    no i pytanie ile takiego netu sie zuzywa tak srednio? ja sporo wysylam ale sa to raczej arkusze kalkulacyjne, prezentacje power point no i zdjecia (prowadze fanpage szkoly); sciagana muzyki czy filmow nie praktykujemy ale na youtube ogladam roznosci po angielsku a i xboxa mamy przez net podlaczonego
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mam limitowany ale z aero.... limit mam na dwa sposoby albo nic nie płacę i mam bez limitu ale co godzinkę musze wbić kod (da się z tym żyć jak się za coś nie placi) albo zapłacę 5 złotych lub 10 i nie rozlacza mi internetu i mogę sobie swobodnie z niego korzystać.

    Miałam tez kiedyś z cyfrowego Polsatu ale beznadzieja. Szybko schodził transfer limitów... nie siedzę na filmach, nic nie ściągam. Poczta i zwykle przeglądarki tez potrafią pochłonąć.

    Z aero jestem zadowolona i mam je już prawie dwa lata. Płaciłam za kartę tylko 27 złotych i nie mam na dobra sprawę miesięcznych kosztów.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    my mamy aero ale go nie lubie, uzywamy tylko na wyjazdach
    u nas jednoczesnie do netu jest kilka sprzetow podlaczonych i z kilku korzystamy (my z mezem sluzbowo plus tv)
    cyfrowy polsat to nie to samo co plus teraz?? bo wiem ze plus ma w ofercie smart dom wlasnie cyfrowy polsat
  1.  permalink
    aniu, my mamy lte30gb
    Filmów nie sciągamy, ale młody non stop ogląda coś w necie i gra w jakas sieciową gre która zre strasznie
    Z reguły 2-3 dni przezd koncem okresu rozliczeniowego wytrzepie nam cały net
    Na normalne korzystanie jak sie nie ma nastolatka to wg mnie spoko

    Treść doklejona: 18.02.15 10:15
    my tez mamy aero, ale korzystamy tylko w awaryjnych sytuacjach
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    ja mam przesyl 30Mb/s, nielimitowany i jestem bardzo zadowolona. sciaga sie tez bardzo szybko.
    w domu mam router
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Dzieki Aga za info. Musimy to przekalkulowac bo jesli zrezygnujemy z otange to trzeba lacze odciac a ponowne zalozenie jest kosztowne a znowu 25zl za utzrymanie lacxa tez mu sie placic nie usmiecha
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Szczypta u mnie aero non stop. Chodzi mi bez zarzutu a drugi medal taki, że nie płacę. ..
    Musiałabym zamówić jeszcze jedno...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    ale AERO to chyba za rok konczy swoja 'dzialalnosc' cos slyszalam ze w 2016 juz nie bedzie ale nie wiem czy latem czy z koncem roku
    byc moze aero u ciebie chodzi lepiej, u mnie nawet na tablecie szlu nie ma wiec sobie w ogole nie wyobrazam pracy na nim gdzie przesylam i odbieram pliki
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Na wątku "pomagamy..." umieściłam info o KRS Tosi... Pisze tu bo nie każdy (chyba) tam zaglada...LINK
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    Która dzisisiaj podejmuje sie wyzwaniu oglądania Oscarow? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Kochane, wklejam link ze zdjęciem dziewczyny w ciąży z mojego miasta. Dość dobrze ją znam. Kupowałam u niej żywność dla synka. Zaginęła... Może juz jej nie ma w naszym mieście. Wklejam więc...

    http://www.swiecie24.pl/Zaginela_kobieta_w_9_miesiacu_ciazy,12111.html
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    elfika: ja bede probowac ale jak mi pojdzie to sieokaze bo zarza mi sie nieoczekiwanie zasnac, nawet na siedzaco

    To zupełnie jak ja :wink:

    Treść doklejona: 22.02.15 21:12
    Monia - czytałam o tym w necie, przykro mi.....
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    Tak ;-)
    Gar kawy pochłonęłam i mam nadzieje ze się nie dam! :))
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    Ja też planuje do nieanglojęzycznych - kurde, mam nadzieję, ze to NASZA noc będzie, choć obawiam się, ze Lewiatan w aktualnej sytuacji politycznej będzie "edukacyjny" dla świata .....
    Też nie miałam odwagi Joanny obejrzeć..... T się zastanawiam - co bardziej chwyci choroba dziecka, czy śmierć matki - bo i to i to dotyka takich czułych strun.... Ale chyba Joanna....
    No po prostu dawno takich emocji nie miałam w związku z filmami ;-))))
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ale kurcze! Muszę to napisać!
    Nie podobają mi się kreacje naszych Pań na Oscarach :confused: Takie, smutne, skromne - jak z bloku wschodniego :confused:
    Mówię o obu Agatach z Idy, bo z kolei Mama Leonka z Klątwy - wygląda tak jak powinna na czerwonym dywanie ;-)
    --
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 23rd 2015
     permalink
    Dokładnie - kurde, już nawet majtki obciskające mogła włożyć :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 23rd 2015
     permalink
    Aaaa, a ja na Canale siedzę - i jest live, Hariss - prowadzący - super ;-)

    Treść doklejona: 23.02.15 03:13
    JEEEESSSTTTTT!
    IDA!

    Treść doklejona: 23.02.15 03:29
    No i teraz szok.... ... ani Joanna, ani Nasza klątwa :(
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 23rd 2015
     permalink
    No pewnie! Byli tam, słychać o "nas" :)
    Jeszcze jedna szansa - za zdjęcia :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 23rd 2015
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za wieści!
    Obudziła mnie córcia i zerkam z telefonu:)
    jest nagroda za zdjęcia?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 23rd 2015
     permalink
    jeszcze nie było :)

    Treść doklejona: 23.02.15 06:46
    No i położyłam się spać o 5, a o 6:10 moja córeczka słodko mnie przywitała : "Mamusiu, wstawaj już nie jest noc" - hmmmm kto jej takich głupot naopowiadał ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    elfika: lezy odwlokiem

    :bigsmile:
    odłogiem chyba raczej :wink:

    Treść doklejona: 24.02.15 13:43
    elfika: z reszta chyba tu i tu mozna zlecic takie same badania, nie?

    Myślę, że tak ale w szpitalu pewnie miałabyś szybciej te badania porobione. U nas kierują do poradni chorób zakaźnych bodajże.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    co Ci dolega dokładnie Elfiko?
    elfika: np reumatologiczna na oddzial a nie odesla do poradni na za pol roku :wink:

    dokładnie. Szpitalnie zawsze szybciej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    A masz potwierdzona borelioze western blottem?
    bo u nas nie klada zeby boreliozy szukac czy ja potwierdzac tylko dopiero jak juz jest wynik (na ktory skierowac moze tylko zakazniak a inaczej prywatnie trzeba robic)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Elfiko no ale na wynik z boreliozy czeka sie kilka tygodni, u mnie w miescie robia co 2-3tyg, z tego co wiem wasz alab wysyla go do warszawy i wynik przychodzi po ok 5tyg (przynajmniej tak nam powiedzizzeli) wiec polozenie do szpitala nic nie da w kierunku stwierdzzenia czy masz faktycznie borelioze
    mozna zaczac na nfz czyli dostac skierowanie na badanie z poradni, dopiero przy dodatnik wyniku szpital (taka jest kolej u nas)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    no to jesli sie uda to jasne ze idz, odpoczniesz sobie, zaleglosci w lekturze nadrobisz...
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    elfika: niestety o aso pani zapomniala i brak wyszedl dopiero przy wynikach...


    A nie mają archiwum surowic żeby dorobić?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Jeżeli sa tu mamusie z Bydgoszczy/ Grudziądza to mam pytanie.
    Gdzie polecacie usunięcie migdałka dziecku?

    Dziś Dawidek dostał skierowanie na cito, gdyż z powodu migdałka ma bezdechy, w dodatku w nosku zero światła przepuszczalności powietrza - oddycha tylko buzią.

    Jestem przerażona, bo patrze jak się maluch męczy!!! Nie może oddychać, utrudnione ma jedzenie, spać też słabo, bo wiecznie sucho w ustach... Martwię się, że kiedyś prześpię bezdech i będzie po dzieciaku....Słyszałam, że terminy rok- półtorej...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    elfika: wit d 17 czyli poziom niewystarczajacy.

    aaaa no widzisz, te wszystkie dolegliwości możesz mieć od niedoboru wit d Elfiko.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    elfika: robilam w alabie.


    W sumie pewnie jakby było to by sama zaproponowała, no chyba, że nic nie wspomniałaś, że chciałaś jeszcze ASO.
    U nas archiwum było tworzone na 2 tyg, teraz jak nas przejeła Diagnostyka to nie wiem czy będą tworzyć ale pewnie tak.

    Treść doklejona: 24.02.15 20:42
    katka_81: aaaa no widzisz, te wszystkie dolegliwości możesz mieć od niedoboru wit d Elfiko


    Moja endo twierdzi, że suplementacja wit d powinna być obowiązkowa dla młodych kobiet. Ja nigdy poziomu nie sprawdzałam, a suplementować będę do końca życia (z tym, że ja mam niedoczynność przytarczyc).
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    elfika: ale. nie mam biegunki, braku apetytu, bezsennosci


    Bo może organizm się już przyzwyczaił do takiego poziomu i nie reaguje w sposób widoczny/odczuwalny?
    Tak samo nie każde objawy muszą wystąpić, a niektórych nawet nie kojarzymy z danym problemem.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    elfika: ale wg wynikow to jeszcze nie jest niedobor. ten jest ponizej 10


    Kwestia niedoboru też jest dyskusyjna. Dla jednego będzie to nieznaczny spadek poniżej normy, a dla innego dopiero poziom krytyczny. Wszystko zależy od organizmu.
    I często spotykam się z podejściem służby zdrowia, że ważniejsze są wyniki niż pacjent. A wyników się nie leczy...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Elfiko, poziom u osoby dorosłej powinien wynosić 50-70. Ja przy 30 czułam się fatalnie i wpadłam w tężyczkę.
    Moja mama nie badała wit. D, ale miała połowę z opisanych przez Ciebie objawów, dopóki jej nie zmusiłam do brania.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Przez pierwsze pół roku wzrosło mi o 7...w Kolejne 3 m-ce, kiedy brałam Devikap o kolejne 12. Wtedy się poczułam lepiej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Ja sprawdzałam poziomy fosforu, wapnia i wapnia zjonizowanego (Ca++)
    U mnie fosfor podwyższony, wapń w normie bliżej dolnej granicy, a Ca ++ delikatnie poniżej normy. I na tej podstawie przyjmuję wit d i wapno.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    mi keidys lekarka kazala przyjmowac wit d3 bez badan wprawdzie i tylko 1000j. i nie widzialam zadnej roznicy a bralam dosc dlugo (z 2 paczki zezarlam)
    teraz jak poczytalam nasz watek forumowy i poszperalam w necie to zaczelam brac 2000j i po prawie miesiacu czuje roznice, a mianowicie w koncu zaczelam sypiac nocami wiecej niz 2-3 godz i o polnocy po prostu chce mi sie spac. Byc moze ma to ziwazek ze zmiana lekow ale ja tam jednak wole wierzyc w dobre dzialanie witaminy


    Elfika no to moja alegolog lepsza, sama mowi ze bardzo czesto testy na alergie nie wychodza i ze np skorne to w ogole rzadko wychodza a i te z krwi czesto nie wychodza. Tyle ze ona na wszelki wypadek zaleca sprawdzenie kilku innych rzeczy oprocz tych ktore uczulaja ewidentnie. Sprawdzalam jeszce inny lab niz ALAB z testami ale tam juz 460zl za panel zywieniowy trzeba zaplacic :devil:
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Ja przez te pół roku brałam 5000 co drugi dzień, czasem codziennie. I wzrosło o 7. Także jak ktoś brał 1000, to niech się nie zniechęca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    no ja nie bardzo moge podziekowac bo powoli mam co raz mniej rzeczy do jedzenia bo nie wiem co moze problemy stwarzac i kiedy mnie wysypie :(
    po tym jak mi zeszla skora z podniebienia i wewn strony dziasel stwierdzilam ze kase pozycze a chociaz pakiet podstawowy ten za 200zl zrobie bo to juz nie jest smieszne :devil:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    elfika: Bari, a te badania to jakie koszta orientacyjnie?


    Teraz się nie orientuje, ale za moich czasów w labie i starego szefa to fosfor i wapń po 5 zł, a jonogram z Ca ++ 15 zł. Teraz pewnie z 50 % drożej.

    Ja już przyjmuję na stałe wit d jakieś 2 lata, 1 mg alfadiol.

    Kurde ale powiem wam, że te wytyczne to się co chwilę zmieniają, że lekarze sami nie nadążają (lub nie chcą...)
    Mnie np. zastanawia to jak byłam z Kacprem w ciąży to jodu miałam się wystrzegać jak ognia. Dawki euthyroxu pod koniec ciąży sięgały 200. Teraz Kacper suplementuje euthyrox.
    A Teraz w drugiej ciąży duża dawka jodu i wyniki książkowe, dawka euthyroxu 50, i ciekawe czy drugi synuś będzie wymagał leczenia...
    Różnica zaledwie/albo aż 2 lata...
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Elfiko, ja brałam 8-10 kropli Devikapu i z wyniku 14,85 po 3 miesiącach wzrosła do 41,97 i wtedy czułam się już dużo lepiej, nawet objawy tarczycy mi ustąpiły.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.