Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 24th 2015 zmieniony
     permalink
    tak,ale bez problemu każdy lekarz rodzinny(i nie tylko) wypisuje, bez żadnych pytań. Poza tym koszuje grosze i jedyny taki skuteczny, inne mi nie pomagaly
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Nie wiem ile jednostek ma devikap w kilku kroplach
    D-vitum ktore przyjmuje, 2000j.m. za 60tabletek czyli na 2miesiace kosztuje ok 18zl
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    chyba 500/kropla

    Treść doklejona: 24.02.15 23:39
    Devikap 10ml, kupiłam za 4,30 zł.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Jesli 1ml to max 30kropli to butelka przy 10kroplach dziennie starcza na miesiac, niezla cena nawet
    Chociaz jak pomysle owybraniu sie do lekarza specjalnie po 1recepte i jeszcze proszeniu rodzinnego z tlumaczeniem poco mi to jednak wole te 5zl dolozyc (na paliwo ppewnie bym tyle jak nie wiecej spalila zeby dojechac do lekarza)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Elfika ja bralam przy zamowieniu online na doz.pl
    Sprawdzilam i teraz maja po 17zl nawet, link z kom wiec wklejam jako nieaktywny
    http://www.doz.pl/apteka/p79132-D-Vitum_Forte_2000_j.m._kapsulki_witamina_D_dla_doroslych_60_szt
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie czy mozliwa jest przy grypie temperatura 37/37,5 czy poprostu cos ze mna jest nie tak. Mam grype (zarazilam sie od mlodej),lamie w kosciach az lzy w oczach staja ,nos zapchany i straszny bol glowy .Telepawki jak przy 40 stopniach a tu termometr pokazuje 37,5 :shocked:
    Dodam ze termometr sprawny bo u malej tempka siega 40. Kurcze zastanawiam sie co jest grane .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Quelle ja mysle ze mozliwe, kiedys mi rodzinny powiedzial ze to znaczy ze organizm nie do konca radzi sobie z wirusem i nie probuje go sam temperatura zwalczac
    u mnie sie zdarzalo ze w domu dzieciaki wysoka goraczka a ja przy niby takim samych chorobsku 35,8 :/
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny, Vitrum jest suplementem diety i 2000j jest wartością orientacyjną i to bardzo. Może być tego i 100j :( Przy niedoborach wit. D3 skuteczny jest tylko Devikap i Vigantoletten. Oba na receptę, żeby nie przedawkować.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    MrsHydre dzieki ,juz sie przestraszylam ze cos nie tak.Ja juz wrocilam po lekach do swiata zywych i wkoncu moge normalnie funkcjonowac.:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Podpisuję się pod Obe, w 3000% :wink: Dla mnie tylko Devikap. Męczyłam się pół roku, a po nim w miesiąc-dwa stanęłam na nogi. Jedna kropla to dawka 500.
    Moja mama bierze Swansona, bo nie chce kropli (ona w ogóle jest dziwna w temacie leków....), ale 5000.
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Dla mnie też tylko Devikap. Vigantoletten u mnie stoi i się kurzy, mimo dużej dawki w ogóle nie czułam,że coś się zmieniło, a po Devikapie bardzo-bardzo. Poza tym zdrowsza forma przyjmowania.
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Nie wiem gdzie zapytać, więc pytam tu. Z powodu nawracającego zapalenia pochwy byłam u gina tydzień temu. Pobrał wymaz z pochwy. Dziś byłam na kolejnej wizycie i okazało się, że są grzybki. Dostałam nystantynę i dla męża profilaktycznie flumycon. I dopiero jak wróciłam do domu to zaczęłam się zastanawiać. Ten flumycon dla męża to jedna tableteczka i nie wiem kiedy mąż ma ją wziąć? A po drugie, po nystantynie mam brać lactovaginal i mam często zakwaszać pochwę. Co to znaczy często? W każdym cyklu? I jeśli tak to od kiedy? Zaraz po krwawieniu? Jeżeli któraś z was była w podobnej sytuacji to proszę o podpowiedź.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Kasiek1234: Ten flumycon dla męża to jedna tableteczka i nie wiem kiedy mąż ma ją wziąć?


    A co w ulotce piszą? Bo myśmy z mężem kiedyś w podobnej sytuacji dostali oboje itrakonazol i tam w ulotce było dokładnie napisane co i jak (w sensie, że podczas posiłku, że najlepiej w towarzystwie kwaśnego, itd.)
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Tak tak, tylko mi chodzi o to, że lekarz powiedział, że profilaktycznie, ale mąż w tej chwili zarażony nie jest. I nie wiem czy teraz też ma od razu profilaktycznie łyknąć, czy jak już skończę ja brać antybiotyk i żeby wtedy mi czegoś przypadkiem nie przeniósł? Kurcze, że nie pomyślałam jeszcze w gabinecie o tym.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Kasiek1234: Tak tak, tylko mi chodzi o to, że lekarz powiedział, że profilaktycznie, ale mąż w tej chwili zarażony nie jest.


    Moim zdaniem równocześnie z tobą. Facet nie musi wcale mieć jakichkolwiek objawów, żeby zarażać, może być tylko nośnikiem. My łykaliśmy równocześnie :wink: Skutek był dobry.
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    My też braliśmy równocześnie. Od kilku lat mamy spokój.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny! Śniła mi sie ostatnio krowia kupa, ogromna, gigantyczna. Sprawdziłam w senniku i oznaczało to majątek bądź wygrana.. Im większe gowno tym większa wygrana.hmmm
    I wiecie co? Wczoraj wygrałam wycieczkę na Kanary!!!!:crazy::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Nie, poważnie! Tydzień dla 2 dorosłych i 2 dzieci.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.02.15 11:11</span>
    Najlepsza była reakcja Natali( wpływ katolickiej szkoły...)
    Mamo! To Bóg tak zrobił! To on zesłał na ciebie ten sen o wielkiej kupie, bo wiedział ze marzyłaś o wakacjach!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    elfika: nie pozostje nam nic innego jak czekac na sen o gownie
    :crazy:

    Treść doklejona: 27.02.15 11:32
    Najgorzej tylko, że ja swoich snów nie pamiętam.:devil:- co bardzo żałuje bo chociaż we śnie coś bym przeżyła nowego.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    My na oddz. dziecięcym zakaźnym zwanym potocznie biegunki mówiłyśmy, ze powinnyśmy co chwilę wygrywać/zdobywać pieniądze, niestety nic z tego.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Peppermill: Mamo! To Bóg tak zrobił! To on zesłał na ciebie ten sen o wielkiej kupie, bo wiedział ze marzyłaś o wakacjach!


    LOVE :DDDD
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Kurczę, Luska mi przed chwila wpadła do muszli klozetowej!! Zagapilam sie tu, na forum, a tam w kibelku ryk, huk i armagedon. Ja wiem, ze to nieładnie śmiać sie z własnego dziecka, które właśnie przezywa dramat, ale jak ja zobaczyłam taka wessana w sedes- tylko głowa i stopy na wierzchu- to umarłam! Wyłam chyba głośniej niż ona, tylko ja ze śmiechu :bigsmile::shocked:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.02.15 12:29</span>
    Chciałam jej fotkę machnąć, ale to już byłoby okrutne z mojej strony.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Pepper gratulacje!! ale fajne wakacje was czekaja
    zdradzisz co to byl za konkurs???


    jak skomentowalam mezowi ze nietorzy to maja szczescie ze snami i nagrodami to stwierdzil ze jakiegos programu rolniczego poszuka i sie naoglada to moze jemu tez sie cos przysni.... jaaaaasne - chyba gownianego :D
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Pepper, ja ostatnio miałam to samo, ale padłam ze smiechu :D Usłyszałam tylko "mamo, latuj, pupa wpadła!" :DDDDD
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Hyde, to była taka zdrapka/ bilet, która mój maz dostał przy kasie w supermarkecie. Wyglądało na typowy spam. Nawet nie chciało mu sie otworzyć, bo był pewny ze będzie musiał kupić toster, komplet pościeli czy jakiś inny szit a i tak nie wygra. Ale ja otworzyłam, wysłałam smsa ze zgłoszeniem ze trafiłam trzy takie same obrazki i po pół godziny zadzwonili do mnie, ze wygrałam wycieczkę!
    Kurczę, oby jak najwiecej takich gownianych snów, czego sobie i wam życzę!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Pepper, nie chce byc Spielverderber ale obejrzyj sobie film " last minute", polski
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Pepper gratuluje!


    Peppermill: Kurczę, oby jak najwiecej takich gownianych snów, czego sobie i wam życzę!


    Ehh, mi nawet gówniane sny nie pomagają....teraz jakby ich więcej, bo młody robi (na szczeście twarde:P) kupy do majtek, które potem muszę spierać. W każdym bądź razie to u mnie nie działa....:cry: ciekawe co musiałoby mi się przyśnić :crazy:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Peppermill: Kurczę, Luska mi przed chwila wpadła do muszli klozetowej!!


    Az sie popłakałam ze śmiechu:rolling:
    -- []
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Pepper a żeby Wam tak lało na tych Kanarach non stop !! :tongue:
    Kozo jedna ! ;)
    Nie no, żart. Super wygrana.
    A kiedy wycieczka ? Sami sobie termin ustalić możecie ?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Teo, a niech tam. Niech leje! Do deszczu akurat już przywyklam:devil:
    Maja nam przysłać trzy miesiące do wyboru i sami ustalamy szczegółowy termin. Ja głupia nie jestem i wiem ze na takie wygrane wpychają najmniej chodliwe terminy/ miesiące. Ale co tam. Darowanemu koniowi w zeby nie zagladam:wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    moim zdaniem na taka wycieczke to nawet najgorszy/najmniej chodliwy termin bedzie najlepszy z mozliwych :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Pepper, ale z Ciebie szczęściara :)))
    --
    •  
      CommentAuthorizzie1983
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Hej,

    bardzo fajny wątek. Chciałam się z Wami podzielić swoim wielkim sukcesem z czwartku - dostałam nową, świetną pracę. 7.04 lecę na parę tygodni na szkolenie do Danii, a potem już praca zdalnie z Warszawy :) Tak się cieszę!
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Pepper - superncko!!!!!
    Izzie - gratulacje, co to za praca, e zdalnie można - taka mi się marzy ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorizzie1983
    • CommentTimeFeb 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzięki! :) Ja od lat pracuję jako programista, co jak dla kobiet nie jest zbyt typowe. Praca w ramach zatrudnienia B2B (rozliczenie firma-firma) dla duńskiej firmy bankowej obsługującej 125 skandynawskich banków. Ostatnie 1,5 roku pracowałam na podobnym stanowisku w dużej polskiej firmie ubezpieczeniowej na umowie o pracę, ale chciałam przejść na kontrakt, bo to zupełnie inny przedział zarobków. No i mniejsze składki do ZUSu :) Zresztą ja się ogólnie wymykam schematom, bo przy chorobie, na którą choruję od 1997 roku, zdecydowanie nie powinnam w ten sposób funkcjonować :)

    Peppermill, również gratuluję!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Ee Kanary..... MARZENIA.
    Moja córka z chłopakiem siedzą właśnie w Egipcie. 26 stopni ciepła i 24 stopnie w morzu. Jej chłopak wygrał te wycieczkę w konkursie Radia Eska pt. "Eska odwoluje zimę". Siedzą z Jankiesem, Chyzym, Margaret, Siostrami Bukowskimi... ogólnie mówią, że straszne nudy i słońca brak...i drogo bardzo.

    Na Śląsku zaś spadł śnieg wrrr. Nie , ogłoszenia być inaczej. W niedziele robiliśmy na działce. To już 3 raz po tym jak robimy coś na działce spada zaraz śnieg. ... do lata chyba a nie te nic a nic...
  1.  permalink
    Lady- nudy? Na imprezce z eską? :DFuksiarze, super :)
    Mnie egipt tani sie wydaje....
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Ja też za słońcem tęsknię. U mnie śniegu trochę w nocy spadło wywołując u mnie opad kącików ust :wink:, za to moje dzieci mają nadzieję, że zima wróci :devil: W kogo się toto wdało, to nie wiem :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    kurde jak mozna sie nudzic na takim wyjezdzie?? zwlaszcza ze sa we dwoje wiec sowje towarzystwo maja
    zreszta to trzeba byc chyba nudnym w zyciu zeby sie na takiem 'imprezie' nudzic
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    W żeszlym roku byli w Hurghadzie i sobie chwalili i mówią, że było znacznie lepiej. Sam przykład nurkowania, że dużo droższy niż ja byli wcześniej.

    To pisała mi Ada (skopiowane):

    No bo w tym hotelu się nic nie dzieje i się nudzimy ze znajomymi...:((

    I chcemy gdzieś pojechać a tu takie Pustkowie ze to masakra

    Np Margaret siedzi w lobby na necie....siostry mhmmm nie wiem...a chyzy tez w lobby
    Czyli NIC nie robia

    Plaża jest połączona z hotelem i jest malutka
    Przeszłam cala w 2 strony w 10 min

    Treść doklejona: 03.03.15 11:24
    Hyde nie sadze aby moja córka była nudna... wiec uwaga nie na miejscu jak się kogoś nie zna. W cie gu roku ona jest 3 raz a jej partner 4 raz w Egipcie. .. maja jakieś porównanie...
    To jest wyjazd zorganizowany przez radio eska. Jedną wycieczka 4x4 i jedno nurkowanie ich czeka. Koncert Margaret chyba wczoraj a tak to nic więcej nie wiedzą. Gwiazdy tylko na FB wstawiają swoje focie.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    kurde... mnie to się raczej nie zdarzyło nudzić na żadnym wyjeździe :)
    i prawdę przyznam, że Margaret ani Chyży to żadne towarzystwo by dla mnie było, bo klimatycznie nie mój typ muzyki i raczej unikałabym ich w tym hotelu jak ognia.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Kot Bury mój tez nie ale jak się jest na takim wyżej dzień to nie ma się wyjścia....
    Ada mówi, że nawet słońca brak, na morzu fale i czarna flaga... masakra jakas mówi. Wszędzie daleko... Animatorów na ośrodku brak...

    Treść doklejona: 03.03.15 11:42
    Na szczęście Ja się nie znam... nie wyjeżdżam :)
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    za brak animatorów to bym podziękowała wszystkim siłom... nie znoszę ich. tego ich spoufalania się na siłę i organizowania wszystkiego pod publiczkę. unikam ich jak ognia na każdym wyjeżdzie i mozolnie każdego dnia uczę trzymać się od nas z daleka i nie ciągać do ich pierdól.
    serio, najlepiej wypoczywam na takich wyjazdach zorganizowanych chodząc na długie spacery i z książką i drinkiem w ręku. wieczorem jakieś tańce od czasu do czasu. na morze lubię tylko popaczeć w zasadzie.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Kocie, a myslalam, ze to tylko ja taka dziwna ;)

    Jak gdzies z mezem wyjezdzalismy to bralismy tone ksiazek i jedna dziennie szla :D
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    My od ładnych paru lat celowo jeździmy na kompletne odludzie, żeby odpocząć od towarzystwa :devil: Mężu taszczy tonę książek, ja wór wełny. Dzieci na plaży potrafiłyby cały dzień się bawić i nadal nie miałyby dość. Żyć nie umierać. NIENAWIDZĘ wszelkich form tzw. zorganizowanego wypoczynku.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    frag - ja często wyjeżdżałam i wyjeżdżam prywatnie i zawodowo. Prezes ze zdumieniem na mnie paczał jak w czasie jednego wyjazdu 3 książki obróciłam. kręgosłup od dźwigania mi wysiadał, więc w pewnym momencie się przesiadłam na czytnik. w ogóle uwielbiam podróżować. zaczynma odpoczywać już w samochodzie :) w sensie mam kierowcę, mam czytnik w jednej ręce, desperadosa w drugiej a kawę obok. nooo ... i jak paliłam, to papierosek co pół godziny :)

    Treść doklejona: 03.03.15 11:56
    hydra - ja na zorganizowany rzadko jeżdżę :) ale od czasu do czasu się zdarza, wtedy kiedy jestem tak znorana robota że jedyną opcja wypoczynku jest jednak poleżeć i pozwolić się poobsługiwac... rzaaadki się zdraza.. raz na 2-3 lata :) raczej preferuję sama organizować, bo nie znoszę się dostosowywać do zasad i jakiegoś grafiku.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    My zaś z mężem lubimy otaczać się znajomymi na wyjazdach.. miło spędzać czas w ich towarzystwie. Spacerować, zwiedzać.... a wieczorami biesiadowac
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    O widzisz, ja tez za to tableta lubie, bo mam tam tone ksiazek, a juz tej tony nie waza. I pewnie, ze zwykla ksiazke fajnie wziac do lapy, ale na wyjezdzie tak jakos...praktyczniej. Szczegolnie jak trafi sie pokoj bez lampki nocnej ;)
    --
  2.  permalink
    a ja lubię jak się coś dzieje, lubię animacje, te wszystkie występy- tance brzucha i połykaczy ogni :) Powaga :) I aerobic w basenie tez lubię :)
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    szczypta - ja na sensowne animacje nie trafiłam. aerobik? fajnie... tylko że trwa 5-10 minut bo wszystkie kobity pomęczone i zasapane :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.