Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    winnica: Jeśli tak, to normalnie będę do zlewu mnóstwo mleka wylewać, jeśli nie będzie go chciał...

    to rzeczywiscie jest problem...
    ja na twoim miejscu wybralabym zloty srodek: kladlabym jedzenie na tacce i pomagala jesc. mowisz, ze sam je malo, ale cos tam zje? ok. reszte probuj mu dac ty, bez zmuszania :wink:
    a mleko probuj podac.. czy ja wiem? 2 x dziennie moze?

    Treść doklejona: 05.02.13 12:54
    Winnica a ile mleka mu szykujesz na raz?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Gosia siedzi stabilnie w foteliku do karmienia w pozycji półleżącej, jeszcze na prosto jej nie sadzam, na papki to pozycja pewnie wystarcza, na stałe jedzenie raczej nie, dlatego kilka razy tylko polizała kawałek jabłuszka i bananka, bo wyciągała łapki jak jadłam (jak odgryzała, to zabrałam), nie dawałam kawałków do jedzenia. Planuję coś tam podać "do łapki" po 6 miesiącu, pewnie do tego czasu sama i tak nie usiądzie i trzeba będzie ją posadzić.
    Ja to bym była o wiele spokojniejsza, gdyby nie to, że niedługo do pracy trzeba wracać, a mój cycuś butelek nie akceptuje, liczę na to, że jakoś normalnym jedzonkiem da radę przetrwać bez mamy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Tak Franek siada sam nie z czworaków ale z podciągu.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    aguncia: Winnica a ile mleka mu szykujesz na raz?

    120-150 ml, więcej nie jest w stanie zjeść.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    madzinka83: Gosia siedzi stabilnie w foteliku do karmienia w pozycji półleżącej, jeszcze na prosto jej nie sadzam, na papki to pozycja pewnie wystarcza

    tego nie bylabym pewna; papka dziecko tez moze sie zakrztusic.

    Treść doklejona: 05.02.13 13:49
    winnica: 120-150 ml, więcej nie jest w stanie zjeść.

    w takim razie moze szykuj mu mniej...? dorobic zawsze zdazysz, a wyrzucac rzeczywiscie szkoda...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Moje małe jak byłyśmy teraz na wsi u rodziny wsuwały chlebek, marchewkę, ziemniaka, ale najbardziej chciały jabłko ukradzione nam z talerzyka.. I Niestety, ale swoimi bezzębnymi dziąsłami odgryzały niezłe kawałki.. Czy myślicie że upieczone jabłko będzie ok?
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    doti_p: Czy myślicie że upieczone jabłko będzie ok?

    jak najbardziej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Moja mała jak weżmie coś do rączki z talerza to jeszcze nie wie co ma z tym zrobić,ale chlebek ładnie wcina.Myślę że jeszcze trochę i zaczai o co chodzi.
    Mój mąż napalił się na BLW ,ja obejrzałam filmiki pierwszej pomocy w zadławieniu,poczytałam Wasze cenne rady i będzie ok.Grunt to nie bać się i nie panikować.
    :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Czyli na razie jej papek też nie dawać i po 6 miesiącu zacząć blw??? Kurcze może by mi to na rękę było, bo jedziemy na ferie, cyca wezmę tak czy siak :devil:, a nie miałabym problemu ze słoiczkami.
    Tylko czy w 3 tygodnie dam radę rozszerzyć jej dietę, żeby wytrzymywała beze mnie te 7 godzin? Codziennie próbujemy z butlą (kilka różnych już poszło w obroty), kubek niekapek (wody troskę wypije, mleka nie), z doidy troszkę kaszki wypije. Troszkę się boję, że to wszystko będzie dla niej za dużo, rozszerzanie diety plus rozstanie ze mną i cycem na każde żądanie.
    Poradźcie, co robić?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    madzinka83
    Oktawia pije ładnie z niekapka soki ,sama trzyma sobie kubek.Od niedawna pije tak ładnie bo wcześniej to tylko łyka wzięła i nie chciała więcej.Ale codziennie daję jej nawet żeby piła sama.Muszę wypróbować z kaszką wieczorem.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    szukajac dzis czegos fajnego na obiad natknelam sie na 100 przepisow BLW za darmo do pobrania... :D
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Ooo pieczone jabłko, to jest to, że też ja wcześniej o tym nie pomyślałam :tongue: Dziewczyny ja polecam ryż basmati, Pupka się nim wczoraj zajadała, a podałam go z warzywami i żółtkiem ugotowanym, pyycha.

    Regi mi już trochę przeszło z tą paniką, szczególnie że z dnia na dzień jest coraz lepiej :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    madzinka83: Czyli na razie jej papek też nie dawać i po 6 miesiącu zacząć blw???


    Madzinka, dzieciom na mm rozszerza się dietę po 4 miesiącu, przecież one też nie siedzą :wink:
    Normalnie wkładaj małą do leżaczka, podnieś trochę ( ja na te 5 minut jedzenia prawie Adasia sadzałam, był tylko lekko odchylony do tyłu, przez 5 minut posiłku nic jej nie będzie ) i dawaj jedzonko. Oczywiście zakrztusić się może i papkami, ale przecież zakrztusić się może i 2-3 letnie dziecko :wink:

    Treść doklejona: 05.02.13 14:55
    PENNY: Ooo pieczone jabłko, to jest to

    Adaś lubi jabłka w każdej postaci, surowe też, ale pieczone są hitem :bigsmile:

    Treść doklejona: 05.02.13 14:56
    Aguncia, dzięki za rady, tak zrobię :cool:

    Treść doklejona: 05.02.13 14:58
    psycho_patka: 100 przepisow BLW za darmo do pobrania

    psycho_patka, a polskiej wersji nie masz??
    Ja z angielskim to na studiach ostatnio miałam kontakt.... kurczę, kiedy to było? :wink:
    --
  2.  permalink
    winnica: psycho_patka, a polskiej wersji nie masz??

    niestety nie posiadam...ale jak co moge pomoc w tlumaczeniu...gorzej z przeliczaniem miar...bo z matematyka u mnie kiepsko...ale z tego co widzialam jest tam dolaczony link, ktory ma temu sluzyc...

    i tak oto u mnie dzis na stole zagoszcza bezjajeczne nalesniki z jablkiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Kurczę po niemiecku chętnie bym pobrała,z anglika noga:cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    A to nie są przepisy z tej książki blw?
    --
  3.  permalink
    winnica nie wiem gdyz zadnej ksiazki o blw nie posiadam....
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Dostalam od tesciowej piekna pachnaca dynie - bedzie risotto, tuska uwielbia (my zreszta tez) :wink:
    --
  4.  permalink
    czerwinka: Tak Franek siada sam nie z czworaków ale z podciągu

    A podciaga sie sam trzymajac sie czegos? I tak sam potrafi usiasc z lezenia???
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    No podniecona jestem, to musze wkleić - pierwsze prawdziwe BLW mojej Martynki! Sniadanko - kanapka z szynką, ogórek konserwowy i bananek na deserek - rzucała sie na to wszystko, a bananka zjadla pół!!!!
    A ona ma dopiero 5,5 miesiaca - jestem zachwycona :bigsmile:



    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    no fajnie Ul_cia :bigsmile:
    tylko mysle, ze siedzi troche za bardzo odchylona do tylu... czy ona jeszcze sama nie siedzi (bo to jeden z warunkow, aby moc zaczac BLW...)?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    aguncia: tylko mysle, ze siedzi troche za bardzo odchylona do tylu

    tak, tak - już wiem :-) Doti mi powiedziała - teraz będe jej foteik ustawiała bardziej w pionie.
    jeszcze sama tak zupełnie nie siedzi, ale oparta - bardzo ładnie sie trzyma, dlatego tak asekuracyjnie ja posadziłam. Ale próbowałam z bardziej pionową pozycją i bardzo fajnei sobie radzi! A dałam jej juz spróbować jedzenia w takiej formie, bo papkami wzgardziła, a powinnam juz przymierzać sie do rozszerzania diety. Z talerzy nam ściaga wszystko ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Ul_cia: A dałam jej juz spróbować jedzenia w takiej formie, bo papkami wzgardziła, a powinnam juz przymierzać sie do rozszerzania diety. Z talerzy nam ściaga wszystko ;-)

    no to super, nie powinnas miec wiekszych problemow.
    a jesli moge sie jeszcze do czegos przyczepic: ogorkow konserwowych (jak i w ogole tego, co jest konserwowane) bym na razie unikala... zreszta jest w tym na pewno pelno soli, cukru...
    lepiej zaczac od swiezych warzyw (znaczy sie ugotowanych), najlepiej sezonowych.
    sprobuj Ul_cia z brokulami, sukces gwarantowany! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    :-) Brokuły juz tez jadła :-))) Smakowały :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Biedronko tak z leżenia siada podciąga się pasów, oparć, boków, zabawek ;)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie... Z racji tej, że Zu nie ogarniała BLW (wszystko wkładała do buzi, potem był haft), a ja nie mogłam znieść tego nerwowo, to zaprzestałam dawać jej jedzonko w całości... Dziś spróbowałam ponownie i jest rewelacja! Jestem podekscytowana, bo Zu pięknie jadła... Pięknie, tzn.że nie wkładała wszystkiego co jej podałam do buzi, ale miała problem z mniejszymi kawałkami chleba... Tzn.to nie były okruszki, tylko po prostu mniejszy kawałek... Biorąc je do rączki zaciskała piąstkę, w celu uchwycenia, ale nie potrafiła włożyć tego kawałka do buzi bo gdy otwierała piąstkę,to chlebek jej wypadał,... Moje pytanie zatem brzmi czy powinnam jej pomagać, czy dawać jej nowe, niepokruszone skibki (kromki) chleba (tak robiłam)?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    magda_a: Moje pytanie zatem brzmi czy powinnam jej pomagać, czy dawać jej nowe, niepokruszone skibki (kromki) chleba (tak robiłam)?
    --


    Ja bym poczekała i dała jej samej się wykazać :wink: Dzieciakom bardzo szybko udaje się opanować odpowiednie techniki jedzenie - jeśli tylko im się w tym nie przeszkadza. Mam porównanie między moimi dwiema córkami. Starszą zajmowała się moja mama i wiem, że mimo że miała stosować z nią BLW, to nie potrafiła się powstrzymać i tak ciągle warowała przy niej z łyżeczką, jedzenie drobiła do granic możliwości itd. Hance dużo czasu zajęło opanowanie sprawnego jedzenia. Natalią zajmuję się ja i od początku powiedziałam sobie, że tylko BLW, bo nie mam ochoty na żadne karmienie łyżeczką. I co? I jak widzę, jak ona robi postępy z dnia na dzień, to już mam 100% pewności, że BLW jest właściwszą drogą od klasycznych papek "za mamusię, za tatusia". A nigdy jej w niczym nie pomagałam (ku oburzeniu mojej rodzicielki :devil:).
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Dzięki hydro za szybką odpowiedź ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    małe kawałki dzieci zaczynają chwytać dopiero ok 10 m-ca (palcem wskazującym i kciukiem), wcześniej zaciskają piąstki - warto podawać takie kawałki, które są dłuższe niż piąstka
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    tuli_pani: małe kawałki dzieci zaczynają chwytać dopiero ok 10 m-ca (palcem wskazującym i kciukiem)


    A nie trochę wcześniej jednak? Nie jestem pewna czy to już to, ale mam wrażenie, że od dwóch dni Moja N. właśnie próbuje dość nieporadnie stosować ten chwyt. Na początku zaciskała pięści (i nie wiedziała, jak się dostać do zawartości, jeśli miała coś w środku), potem nauczyła się otwierać pięść przy wkładaniu jedzenia do buzi, teraz właśnie widzę, że próbuje takie szczypczyki sobie zastosować na grudach kaszy albo mniejszych różyczkach brokuła.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Hydro, to Twoja Natalka jest szybka, u nas dopiero kilka tygodni temu zaczął tak chwytać...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Lilka też już z miesiąc tak chwyta, ale ona też jest tylko blw, więc miała dużo czasu na opanowanie tego chwytu.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Aaano Krasnal był na papkach, więc może to się z tym wiąże?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Miał mniejsza motywację? ;)
    --
  5.  permalink
    Moze i tak bo u nas z miesiac temu Wojtek zaczal tak chwytac a tez byl na papkach! Cos w tym jest!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    migg: Miał mniejsza motywację? ;)


    :bigsmile: Najwyraźniej :shocked: Czyli dodatkowy plus BLW ;) Tylko czemu moje dziecię nie chciało BLW-ować, a kochało papki to ja nie wiem.

    A chciałam pochwalić jeszcze raz książkę kucharską BLW. Wczoraj zrobiłam curry z soczewicy - rewelka, mały wcina aż mu się uszy trzęsą! I przepis na hummus jest świetny!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Myślę, że może coś w tym jest, bo Hania też później zaczęła tak chwytać, a była na systemie mieszanym. Papek co prawda nie jadła, ale sporo rzeczy miała podawanych przez moją mamę prosto do dzioba.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Ja widzę z dnia na dzień poprawę chwytności Nadii. Na początku korciło mnie, żeby jej pomagać, ale się powstrzymałam i bardzo dobrze. U nas dziś na śniadanie chlebek bananowy posmarowany kaszą jaglaną, pieczone jabłko i gruszka. Zjadła całą porcję którą jej przygotowała :bigsmile: Jak ja się cieszę, że tego lęku się pozbyłam, bo inaczej u nas byłby paki.

    Madzia jeszcze raz napiszę, że się bardzo cieszę, że Zuuu tak świetnie sobie poradziła !!!
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    hydrozagadka: Myślę, że może coś w tym jest, bo Hania też później zaczęła tak chwytać, a była na systemie mieszanym

    to też pewnie ma znaczenie
    z tego co pamiętam to wyczytałam to w książce, ale sprawdzę dla pewności w domu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    The_Fragile:
    :bigsmile: Najwyraźniej :shocked: Czyli dodatkowy plus BLW ;)

    a Milka tak uwielbia okruchy z ziemi że już dawno umie tak chwytać i BLW jej do tego nie potrzebne:P ogólnie nie mam z nią problemu co dostanie do łapki to zje nie bawi się nie wydziwia tylko ślicznie zjada:) ogólnie żarłoczek jest:)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    A kobietki mam jeszcze jedno pytanie ;) Być może już było to poruszane...ale przyznam, że nie czytałam całego wątku...
    Jak sobie radzicie z BLW na wyjazdach? Np.na wakacjach, czy też odwiedzając rodzinkę?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Jeśli mamy w planie jeść gdzieś poza domem, to zabieramy taką matę. U rodziny zwykle nie ma problemu, bo wiedzą, jak młoda jest żywiona i zawsze coś się znajdzie ugotowanego dla niej, bez soli. U znajomych różnie, bezdzietnych wolimy nie narażać na szok :devil: i tak organizujemy wyjście, żeby młoda była już po posiłku (wolę oszczędzać ludziom takiego armageddonu, jak np. wczoraj u mnie - chili con carne tak przypadło N. do gustu, że miała je wszędzie, we włosach,w uszach, podłoga oczywiście ufajdana, a na koniec na to wszystko Hanka niechcący wylała szklankę soku jabłkowego :devil:).
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    hydro fajna ta mata. gdzie to mozna nabyc?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Ale fajna ta mata!
    Gdzie ja można nabyć?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Na allegro kiedyś trafiłam. Nazywa się Kiddopotamus Placemat. Ma przyssawki i rynienkę na odpadki :wink:
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    my na wyjscia mamy takie siedzonko, uwazam ze jest bardzo wygodne. lekkie, skladane, z tacka, montuje sie na kazdym praktycznie krzesle. o wiele lepsze od tych krzeselek, ktore montuje sie na blacie stolu (przede wszystkim dlatego, ze nie kazdy blat ma miejsce na to, aby cos na nim zamontowac).
    jak jestesmy "w terenie" to po prostu sobie radzimy. najczesciej anastasia je to, co akurat jest na stole :wink:
    a jak wiem, ze jedzenie bedzie hmmmm.... "niezdrowe", to cos jej wczesniej uszykuje i problem z glowy.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Znajomi mają takie przenośne "krzesełko" - Totseat. Też fajna rzecz, ale z tego co kojarzę chyba drogie to to.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Powiem ci hydro, ze fajnie wyglada ale mnie nie przekonuje... No bo co mi z tego, ze dziecko siedzi pewnie "przywiazane" do krzesla, skoro jego glowa ledwo siega do blatu? Brakuje pidwyzszenia - jak dla mnie nie ma prawa bytu...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    To fakt, podwyższenia żadnego. Ale może tak sobie je chwalą, bo ich syn tylko papkowo-łyżeczkowy? Wtedy to nie ma znaczenia czy do blatu sięga :wink:

    Chyba, żeby na jakimś stołku barowym z oparciem zastosować, jeśli akurat jest dostępny :smile:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Milcia właśnie wpałaszowała jajecznicę pokazywałam jej do czego służy widelec hehe ale i tak wybrała łapki:):):)
    !http://28dni.pl/pictures/1756206.jpg!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.