Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Ewa, serio popierasz takie dzialanie? nawet jesli w celu dorobienia.... :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:
    jak dla mnie to po prsotu w ladniejszy sposob opisana oferta pracy polegajaca na pisaniu prac licencjackich/magisterskich i zaliczeniowych
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Będzie że wybrzydzam, ale odpada. Swoje 3 prace (dyplomową w technikum i dwie ma studiach) pisałam sama i nie miałabym sumienia pisać komulwiek obcemu.
    Mogłabym ewentualnie przepisywać gotowy tekst (pisany maszynowo lub odręcznie), wrzucać tam fotki, tabelki, rysunki itp. i ogólnie go upiększać. Ale w obecnej dobie każdy ma kompa i raczej sam sobie napisze.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    tej pracy naprawde troche jest
    praca z domu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLibra1610
     permalink
    MrsHyde: Ewa, serio popierasz takie dzialanie? nawet jesli w celu dorobienia.

Wydaje mi się, że ewasmerf chciała tylko pokazać, że pracy do wykonywania w domu jest od groma i tylko trzeba jej zacząć szukać ;) pracowałam z domu, więc wiem że da się ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: Wydaje mi się, że ewasmerf chciała tylko pokazać, że pracy do wykonywania w domu jest od groma i tylko trzeba jej zacząć szukać ;)

Nie no jasne!
    Sama ryję w necie i szukam pomysłów. Ale jeszcze nie znalazłam zajęcia odpowiedniego dla mnie i mojej sytuacji. Nie musi być idealnie dopasowane - mogę się nagiąć. Ale jednak nie trafiłam jeszcze na to COŚ.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    marion: Ale jeszcze nie znalazłam zajęcia odpowiedniego dla mnie i mojej sytuacji.

To ja wielokrotnie trafiałam na fajne oferty, wysyłałam zgłoszenie po czym okazywało się, że np. trzeba otworzyc własną działalność gospodarczą... Ciekawe jak jest w tych przypadkach...
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
     permalink
    Monia502: np. trzeba otworzyc własną działalność gospodarczą... Ciekawe jak jest w tych przypadkach...

Głównie umowa o dzieło, nawet umowa zlecenie to rzadkość, no ale do dorobienia sobie niczego wiecej nie potrzeba
    --
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Libra1610: Głównie umowa o dzieło, nawet umowa zlecenie to rzadkość, no ale do dorobienia sobie niczego wiecej nie potrzeba

głupie jest w tych umowach o dzielo -jak nie masz działalności i jesteś zarejstrowany w urzędzie, ze tracisz prawo do statusu bezrpobotnego, nawet jak to praca na 2 tygodnie i bez ubezpiecznei przecież...
    U nas ostatnio trochę napięcie w kwestii finansow wlaśnie i oszczędzania. Ja np. uwielbiam kino i musze iść choć raz w miesiacu, on ze można się obyć.. no ale wybieram tańsze dni - środy albo poniedziałki i jakoś się udaje trochę... :)
    • CommentAuthorModraszka
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Leti - to my tak chodzimy do kina. Jeszcze czasem do stydujnych, bo też bywa taniej, albo kusiła nas kiedyś karta kinomana, ale aż tak często jednak nie chodzimy, żeby było warto. :)

A jakie zniżki masz w poniedziałki? Środy są orangu to wiem, Może to tylko w jakimś twoim jednym kinie, czy w sieciówce?
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    Modraszka: A jakie zniżki masz w poniedziałki? Środy są orangu to wiem, Może to tylko w jakimś twoim jednym kinie, czy w sieciówce?
    środy są też w CC po 14 zł i chyba w kinotece. Poniedizalki po 11 zl w Muranowie i po 8 w Lunie ;) Do Muranowa chcę iść na Amy, a potem w przyszłą środę na Karbalę do CC albo Multi :)
    • CommentAuthorModraszka
    • CommentTimeSep 16th 2015
     permalink
    Też byliśmy na Karbali, ale już bez oszczędzania, bo była opcja wybrania się dzień przed premierą w naszym kinie to poszliśmy. :) I cieszę się, ze poszliśmy, bo i tak było dość tłoczno.

Nie wiedziałam o połowie tych kin tzn, ze tam jest taniej. Tylko o Lunie.
    • CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeSep 30th 2018
     permalink
    A tak z ciekawości to czy oszczędzacie na emeryturę? Co miesiąc?Czy jednak liczycie na to co da Wam państwo?
    • CommentAuthorliljuszka
    • CommentTimeSep 30th 2018
     permalink
    Oh zazdroszczę wam tych kin. My nie mamy z kim dzieci zostawić dziadkowie daleko. Chodzimy jak dzieci jadą do babci ;)
    A do niań jakoś się nie mogę przekonać!
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Nie jestem w sumie jakimś dużym czarnowidzem i jednak licze na to,że będziemy mieli jakąś emeryture. Ale nie znaczy to, ze nie odkładam na przyszlośc. Bo jak najbardziej odkładam pieniadze na przyszłe lata.... oszczędzać warto jest moim zdaniem na koncie oszczędnościowym. Aktualnie dwa banki mają dobrą ofertę
    ing bank śląski - 2,5%
    millenium bank - 2,7%

Lokaty mają w sumie takie same oprocentowanie a nie można w trakcie trwania lokaty wypłacić pieniędzy bez ryzyka utraty odsetek.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Wczytaj się prosze dokładnie w te 2,5% w ING bo to jest krótki okres
    --
    • CommentAuthorSabinaaa
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Oprocentowanie lokat w Polsce jest żenująco niskie... W porównaniu do oprocentowania kredytów. Jak szukałam pomysłu na oszczędzanie to czytałam gdzieś na jakimś blogu czy forum o jakimś "smart" koncie, które przy każdej płatności kartą zaokrąglają wydają sumę do 5 lub 10 pełnych złotych. Różnica między rachunkiem a zaokrągloną kwotą odkłada się automatycznie na konto. babka pisała, że zaoszczędziła w ten sposób z mężem 30 tyś zł w roku! Mieli na wkład własny na mieszkanie. To jest jedyny sensowny sposób oszczędzania pieniędzy jaki znalazłam. Odkładanie na książeczkę mieszkaniową czy co gorsza w SKOKu to dla mnie niepoważne biorąc pod uwagę jakie afery były ostatnio. Nie ufam instytucją finansowym w aktualnej sytuacji. W jeden dzień mogą uchwalić ustawę na mocy której zabiorą sobie z naszych oszczędności 20% - tak było na Cyprze.

Inna historia jest taka, że oszczędzanie jest aktualnie luksusem. Ceny w Polsce są jak w Zachodnich krajach a wynagrodzenia 3 lub 4 raz niższe. Często ludziom nie starcza do kolejnej wypłaty. I co w takiej sytuacji? Na czym oszczędzać jak się budżet nie dopina? Na jedzeniu? Na ubraniach? Na atrakcjach?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.