Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeOct 31st 2011 zmieniony
     permalink
    Witam. Załozyłam taki temat ( może jest już ale nie mogłam znaleść) by wpisywały się tutaj wszystkie dziewczyny, które skończyły 35 lat i podjęły decyzję o ciązy. Da to otuchy innym ,,dojrzałym" kobietom, pozwoli uwierzyć w sukces dzięki tym , którym sie udało, będzie nam rażniej wiedząc, że jest nas więcej.
    Temat nie jest zamknięty dla innych- młodszych starających :). Zapraszam serdecznie chętnych do dyskusji. :bigsmile:

    Z racji, że minęło sporo czasu od kiedy powstał wątek dziś *czyli 11 marca 2012* wklejam nowa liste reaktywacyjną, do której będziemy dopisywać kolejne staraczki po 30

    wrozkafuksia - 50 lat- 3 dzieci, starania 0 kolejne. :)

    katarzynakajka - 43 lata - starania o 3 dziecko
    -----------------------------------------------------------------

    Mamrotka - rocznik 72. Dwóch synów 10 i 6 lat, - 2 dzień grudnia - MAMROTKA JEST W CIĄŻY !!!!!!
    -----------------------------------------------------------------

    łóśćń – rocznik 73, – syn 19 lat, Kasia jest w ciązy
    -----------------------------------------------------------------

    Anderka – rocznik 75 - 37 lat, córka 8 lat, staranka od 13 cykli
    Tilly - rocznik 75
    spidermanka – rocznik 75, 37 lat – 1 dziecko, Monia jest w ciązy
    CzasNadzieii - rocznik 75
    renatt22 - rocznik 75
    Achosa- rocznik 75 UDAŁO SIĘ
    yummy_mummy – rocznik 75, mama 6,5 letniej Zosi. Starania od roku o drugie dzieciatko maj 2012 - UDAŁO SIE
    Norka 75 rocznik 75 - UDAŁO SIĘ
    ---------------------------------------------------------------------------

    monniia, rocznik 76-
    agenieshika - rocznik 76
    Jotka76 – rocznik 76
    anne76 – rocznik 76 – pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    Pamaranczka25, rocznik 76 -35 lat i jedno dziecko corka - -CYTRUSEK JEST W CIĄŻY
    --------------------------------------------------------------------------------------

    shese- rocznik 77 - 35 lat, dziecko 16 letnie i starania o kolejne
    dziewialtka – rocznik 77 - 36 lata – starania od roku
    kama77- rocznik 77 - 36 lata-jedno dziecko (5 lat), starania o kolejne od października
    -------------------------------------------------------------------

    Efiaa rocznik ? - starania od 2007 roku
    NoAngel - rocznik 78 - syn 6 lat, starania o córcię :) UDAŁO SIĘ
    mnbvc - rocznik 78- starANIA O PIERWSZE DZIECKO
    cloe78 - rocznik 78
    Linden - rocznik 78 - udało się w pierwszym cyklu zajść w ciążę
    Adda78 rocznik 78
    Erozp rocznik 78
    Słoneczk32 rocznik 78
    -----------------------------------------------------------------------------------

    kachaw – rocznik 79 – córka 3 lata, starania od 8 m-cy
    Ginia 1511 - rocznik 79, udało się!!!
    livvia - rocznik 79 - starania o pierwsza dzidzię :)
    Lapa - rocznik 79 -starnia o pierwsze dziecko od listopada 2010, poronienie styczeń 2012,starania wznowione w kwietniu 2012.
    buba79, rocznik 79 1 dziecko - syn 6,5 roku, starania 8 miesięcy
    dona79 rocznik 79 - rok starań
    Macek rocznik 79
    -------------------------------------------------------------------------------

    Wedmoczka - rocznik 80- staranka o pierwsza dzidzie od 2 lat
    iris30 – rocznik 80 starania od 9 miesięcy
    -Lopeziotko- rocznik 80, 1 poronienie (maj 2011), starania o pierwsze dziecko
    fasolinka 80 rocznik 80 -
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    asterix – rocznik 1981 – brak dzieci (starania od maja) -* udało się !!!*
    Momigj - rocznik 81 - córka 13 letnia, starania o drugie dzieciątko od 2006 roku
    Ally 1381 - rocznik 81
    madzior80 rocznik 81 - starania od 2 lat
    Addictive - rocznik 81 -udało się..... niestety puste jajo :(.... zaczynamy od nowa.
    -------------------------------------------------------------------------

    korda- rocznik ? staranka o pierwsze
    Motylica) rocznik 82 - starania o pierwszą dzidzie od maja 2011
    OneKiss - rocznik 82 - starania o dzidzie od 2 lat
    Jade - rocznik 82 -
    Kokieteria rocznik 82
    manilla rocznik 82 starania o pierwszą dzidzie od stycznia 2011
    Iris30 rocznik 82
    Kermitka rocznik 82
    -------------------------------------------------------------------------
    Miss_cathy rocznik 83
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    mysle ze nie ma co sie rozdrabniac na podzial wiekowy, temat dla starajacych sie jest TUTAJ

    ps.
    moim zdaniem twoj suwak odnosnie odliczania dni do owulacji jest ze tak sie wyrazem niewypalem, przeciez nie wiezs w ktorym dniu cyklu wystapi owu
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Masz rację, jest niewypałem w tym cyklu, bo po raz pierwszy spóźnia mi się @ prawdopodobnie dlatego, że owulacja przesunęła mi się z 13 na 21 dzień. Dziękuję za uwagę i juz go usuwam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Anderka mam nadzieję, że ten temat nie zostanie usunięty. Rozmawiałam kiedyś z koleżankami o takim wątku i wiele z nas uznało że chętnie by w nim uczestniczyło. Ja jestem troszkę poniżej - niedługo kończę 32 lata ale problemy nie są mi obce. Mam problemy z zajściem w ciążę i każdy kolejny cykl przypomina mi o wieku i ewentualnym ryzyku chorób u dziecka :sad:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Anderka, a skąd wiesz, że w 21dc miałaś owulację? I że miała być 13dc?
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Agell, oczywiście jest to hipotetyczne założenie. Jedynym czynnikiem potwierdzającym, że był to 21 dc jest tylko skok a był on właśnie w tym czasie. Co do 13 dc jako owulacyjnego jest to również hipoteza poparta kilkakrotnym monitoringiem potwierdzającym ten 13 ( ten cykl bez monitoringu). Jednak jestem realistką i wiem , ze są to tylko założenia. Dla chętnych zapraszam pod mój wykres. Dziś jest 31 dc przy cyklach 28 i na wykresie na pierwszy rzut oka widać, że to 10 dfl. Objawy około owulacyjne miałam zarówno w czasie 13dc jak i 21 łącznie z płodnym mega śluzem w obydwu okresach.
    Esteban ja również chciałabym by ten temat przetrwał bowiem sama potrzebuję takiego wsparcia i wymiany doświadczeń dziewczyn z podobnymi problemami i wiem, że takich dziewczyn jest dużo, dużo więcej.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Głowy do góry, dziewczyny. Ja urodziłam dziecko w wieku 39 lat, a ze mną na sali leżała kobieta, która miała dobrze powyżej czterdziestki i urodziła cudowną zdrową córeczkę z długimi czarnymi włoskami :smile:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Już jest taki wątek Planowanie ciąży a wiek
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Ten temat Amazonko jest bardziej konkretny więc tym samym nie jest taki sam jak ten co zalinkowałas.

    no........ przewertowałam temat, który wskazała Amazonka i stwierdzam, że nie spełnia oczekiwań kobiet starających się po 35 rż. Jest tam misz masz bez konkretyzacji na kobiety zbliżające się do 40. Mam nadzieję, że ten temat spełni swoją rolę jaką dla niego przewidziałam :).
    Jeśli pozwolisz Amazonko - chciałabym kontynuować ten temat na forum.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMuffina25
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Myśle że pomysł z założeniem takiego tematu jest bardzo dobry! Każdy na tym portalu powinien czuć się dobrze i odnajdywać się na tym forum.
    :thumbup:
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    jestem za:) choć mam dopiero 31 ale jak tak dlaej pójdzie to pierwsze dziecko urodzę po 35:( mamy już za sobą ponad dwa lata prób...
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    moim zdaniem fajny pomysł z tym wątkiem - z doświadczenia wiem, że nieco inne dylematy ma "staraczka" 30+ a inne 20+ (choć oczywiście nie brakuje części wspólnych)... sama mam 35 lat (skończone w kwietniu), a córę (pierwsze i jedyne jak dotąd dziecko) urodziłam mając 33 lata... przyznam, że brakowało mi wtedy znajomych w moim wieku, z którymi mogłam podzielić się troskami m.in. z racji wieku wynikającymi... poza tym, nie oszukujmy się, ale w wieku 35 lat nieco inaczej postrzega się świat i macierzyństwo niż w wieku lad 20 czy 25 :) oczywiście niczego nie ujmując ani młodszym, ani starszym mamusiom :)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Ciesze się, że jesteście. Zapraszam więc kolejne późne staraczki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Zaraz tu ściągnę dziewczyny :wink:

    nika1981: jestem za:) choć mam dopiero 31 ale jak tak dlaej pójdzie to pierwsze dziecko urodzę po 35:( mamy już za sobą ponad dwa lata prób...

    nika to dokładnie tak jak ja :wink: Głowa do góry, będziemy się tu wspierać jak tylko się da :smile:

    Robimy listę staraczek:

    1. Anderka - 36 lat
    2. esteban - rocznik 80'ty - staram się o maleństwo/a
    3. nika1981 - 31 lat
    4. anne76 - 35 lat - pierwsze dziecko w wieku 33 lat
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    To może warto zmienić tytuł wątku na "staraczki po 30" :-)
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    ...dołączam się do Was drogie "starsze":tongue::wink:Panie po 30....ja mam skończone 33.pozdrawiam:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Fajny wątek :) Może go nie zbojkotują i nie usuną :)
    Ja mam prawie 31 lat. Nie mam dzieci. Staramy się o maleństwo od kilku miesięcy (od sierpnia tak konkretnie :) ale nie zabezpieczamy się od maja) i jak na razie - nic.
    *esteban* możesz mnie dopisać do listy :)) Dzięki i pozdrawiam wszystkie staraczki
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    no to moze ja tez sie dolacze przedwczoraj skonczylam 30 lat a od wczoraj juz mam 31 :bigsmile: pozdrowionka :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    fajny wątek też się łapię, od wczoraj mam 30lat! na razie dzieci zero. a starania ponad rok.
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Ally no to urodzilysmy sie w tym samym dniu :) wszystkiego naj........ :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    a dziękuję i wzajemnie:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Hello :) Dziewczyny ja w kwietniu koncze 30tke, moge sie do Was dopisac? :shamed::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Super dziewczyny, że pojawiacie się tutaj. Myśl, ze jeszcze troszkę to zaczniemy rozkręcać temat o kolejne elementy, np jak długo sie staramy, jakie mamy obawy związane oczywiście z wiekiem, każda z nas będzie mogła sie tu pożalić i wirtualnie wypłakać po kolejnym nieudanym cyklu bądź popłakać ze szczęścia jak w końcu sie uda :). Chciałabym byśmy potrzydziestkowe kobietki stworzyły tutaj taka grupę wsparcia a każda, która chce a nie może zajść wciązy a czas goni wie doskonale o czym piszę :). Bardzo sie cieszę, ze jesteście :). Ja sama od kilku miesięcy często potrzebowałam takiego wsparcia stąd taki mój pomysł.

    Madziuk oczywiście zapraszamy, nie jesteśmy hermetyczne a wsparcia poudzielamy i młodszym niewiastom ;).

    Esteban podejmiesz się dalszej kontynuacji tworzenia listy starszych staraczek :)?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Ja też bym się dopisała do listy w kwietniu skończyłam 30, a staramy się tak jak widać na suwaczku
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Nie wierzę, że tak mało jest dziewczyn przed 40- chąchcących być mamą.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Jestem i ja :) mam skończone o zgrozo 38 lat i strasznie pragnę dziecka, mam syna 19-letniego, wiec różnica kolosalna, ale co tam chce dziecka jak niczego na świecie, staram sie 5miesuęcy intensywnie, a od 8 sie nie zabezpieczam, wiec dołączam do grona "starszych staraczek" powiem szczerze że troszkę sie wstydziłam przyznac na forum ile mam lat, bo obawiałam sie krytyki ze jestem za stara i mam dac sobie spokój, a dzieki temu wątkowi jest mi raźniej :))
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    To ja też się dopiszę. Mam 32 lata i 3 letnią córkę, staram się już 8 m-cy o drugie dziecko, ale na razie nie wychodzi,
    pozdrawiam i życzę u was owocnych starań
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    ŁÓśćń ( nie było łatwiejszego loginu :wink:), nie wiesz jak ja bardzo się cieszę, jak widze tu dziewczyny w takim ,,zaawansowanym: wieku jak ja :). Mi również daje to otuchy i jest mi raźniej. Super. Dziękuje, ze tu jesteś.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorIwonka1980
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    dopisuje sie mam 31 lat i 9 letnia corke i staram sie o 2 dziecko juz 13 mc narazie bezskutecznie.
    Trzymam kciuki za wszystkie starsze staraczki..:wink::wink::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    łośćń moja kuzynka w kwietniu tego roku mając 35 lat ( rocznikowo) urodziła córeczkę a jej syn w tym roku we wrześniu skończył lat 19-ście :) więc różnica wielka ale tak jak Maciek zajmuje się małą to żaden młodszy brat by tego nie robił on się w Zosi zakochał :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Aaaaa 5 lat temu inna kuzynka mając 42 lata skończone a prawie 43 :) urodziła Julkę :) więc wszystko możliwe :) trzeba wierzyć ( ja też już bliżej 30-tki niż 20-tki :) )
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Ja jeszcze niedawno uważałam, że do 36 roku życia muszę urodzić bo później już za późno. Dziś zweryfikowałam podejście i nie daję sobie ostatecznego terminu. Będzie jak będzie. W moim otoczeniu nie brakuje ,,starszych" mamuś. Jedna urodziła mając 37 lat śliczną córeczkę jako 3 dziecko, następna urodzi w kwietniu w wieku 43 lat swoje 4 dziecko - najstarsze ma 18 lat, kolejna zaszła w ciąże w wieku 39 a córka starsza ma 17 lat. Właśnie te sytuacje otworzyły mnie na dalsze patrzenie w przyszłość.
    -- ,
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Hej, niedawno wybiła mi 30-stka, staramy się z mężem o pierwsze od 10 miesięcy.
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    nie wazne ile sie ma lat, wazne na ile sie czujemy :bigsmile: a chcemy sie czuc jak mlode mamusie :bigsmile:
  1.  permalink
    Hej. Witam się i ja. Mam 36 lat i staram się o swoje drugie dziecko. Myslę, że ten wątek jest super, bo jednak dużo bardziej różnią się starania osób PO 30-tce, niż młodych 20-letnich dziewczyn bowiem u nas (staraczek po 30tce) dochodzi własnie PROBLEM wieku... :-)
    _____
    Natomiast się nie poddaje i uważam, że i po 30tce można zajść w ciąże oraz urodzić zdrowe dziecko :-)
    _____
    Pozdrawiam tu zatem WSZYSTKIE starające się PO 30-tce :-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Hej, dołączam do grona staraczek po 30:))) Swoje 35 latek skończyłam w kwietniu, od roku staramy się z mężem o dzieciątko. I ostatnio oboje bardzo rozczulamy się nad każdym bobaskiem, którego gdzieś zobaczymy.
    Mam nadzieję, że się uda.
    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z tego wątku:)))
    Dobry pomysł Anderka.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Witam i ja:))
    jeszcze nie staraczka, ale "rozważaczka" - w piątek skończę 34 lata, mam blisko 2-letnią córeczkę, bardzo chciałabym, by miała rodzeństwo, ale się boję...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    fajny watek, ja urodzilam jak mialam 33 lata ,teraz mam 37 i swietna 4 letnia còrke tutaj wiele kobiet ,rodzi nawet po 40, ja tez jestem "rozwazaczka"...
    •  
      CommentAuthordziewialtka
    • CommentTimeNov 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    to i ja dołączam :) mam 34 lata i staramy się o dziecko z mężem od roku..
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Nawet nie wiecie jak mnie uszczęśliwiłyście :). Spidermanako mój rocznik jesteś- fajnie.
    -- ,
  2.  permalink
    Popieram pomysł z tym wątkiem - nie ma nic lepszego jak wsparcie kobiet w tym samym bądź zbliżonym wieku...każda z nas ile by nie miała, to już myśli czy dla niej nie oby za późno - choć jak wspomniała poprzedniczka mamy tyle na ile się czujemy :-) ja mam 31 lat, 2,5-letnią córkę i staramy się od pół roku o drugie...na razie bezskutecznie :-(
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    ja mam nadzieję, że kiedyś dołączę;) 30ką już jesten, z tym, że narazie niestety nie staraczką ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Ja też po 30-tce w tym roku. Udało się niedawno w 8 cyklu starań, więc może nie jest łatwo (choć i tak nie powinnam narzekać), ale nie jest to niemożliwe:bigsmile: Trzymam za Was kciuki, a dopisuję się już, bo zawsze chciałam mieć więcej niż jedno dziecko, wiec kolejne starania na pewno mnie czekają:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Jeśli chodzi o mój login hehe no skomplikowany ale i nie powtarzalny :))) wiec mnie zapamietacie jakoś :)) wątek jest super ciesze sie ze tyle nas tu jest :)
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    ja jutro zaczynam nowy cykl z CLO więc trzymajcie kciuki:) żeby tym razem się udało...
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Nika trzymam kciuki. Bardzo, bardzo mocno. U mnie dziś spadek wiec jutro, pojutrze zacznę nowy cykl i kolejne staranka. Tym razem zacznę z Bromergonem. Na razie mam czekać aż się cykl skończy by zacząć brać.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Wkurza mnie ta moja tempka skacze jak głupia :(( czarno to widze... to znaczy czerwono, na 100% przyjdzie @ ta wiedźma i w tym cyklu
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Jak skacze, skoro nie skacze, tylko stoi. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Łóśćń - ja już taki gdzieś widziałam - dokładnie te same "zęby"... To był mój ostatni cykl, jak się wściekałam, że pewnie zmarnowany :wink:

    Ja też się dopiszę - 32 lata, staliśmy się trochę o pierwsze dziecko, teraz w ciąży i planujemy drugie - więc na pewno wątek mi się przyda.
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Dzieki dziewczyny za pomoc :)myslałam ze skacze bo poprzedni miałam bardzo stabilny, no ale bez plusika :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.